Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

brisilda
7. dec 2009

janka ja neviem no mne ten maly votrelec akosi po porode v bruchu nechybal 😀 ja som bola stastna ze je uz von 😀 😀 😀 ale pred porodom som sa toho bala ako si budem zvykat 😉
miska ja som take chute nemala 😀 a ani teraz akosi nemam 😀

janulka04
7. dec 2009

sharmi, mne tiez castejsie vybehne osovenie pre chlapceka... ☹ tak hadam nas mrnus nebude natahovat a ukaze nacas 😉
bris...mne tpo bolo divne, ze mam nejake prazdne brucho...akoze zvykla som si a tesila som sa z malych, ale to obdobie, kedy boli len a len moje bolo nenavratne prec... 😢 , ja som taka citlivka a vsetko prezivam
pamatam si, ked Laure vysiel prvy zub, volala som s placom mojej mame, ze ona mi ide vyrast, ze za chvilu pojde do skolky a do skoly a vyda sa...a moja mama si to musela chudera vypocut 😀 😀 😀

janulka04
7. dec 2009

😀 😀 miska, ze kozofila 😀 😀 😀 😀 , tak to aj ja mam doma 😀 😀 😀

brisilda
7. dec 2009

janka u nas bola velka radost ked sa nam zubok estelen kyval 😀 no zatial mu vypadli iba 2 😒 ostatne sa akosi nemaju k cinu cize ani nevyzerame ako predskolaci 😉 nastastie som ho nedala do skolky a pani zubarka nam nechcela verit ze mame estelen 2 trvacne zubky 😀

brisilda
7. dec 2009

kocky ja doma nastastie kozofila nemam 😀 😀 😀

janulka04
7. dec 2009

ozaj, bris..a maly ide uz od septembra do skoly, ze?
ja som si to volakedy tak planovala, ze dalsie, az ked budu male mat ist do skoly, aby na ne bolo viac casu s ucenim...a nejako to tak aj vyslo 😀

janulka04
7. dec 2009

inac, mna by zaujimalo, kde je Veronika? 😨 😒

brisilda
7. dec 2009

janka ano malemu som dala odklad a druhe sme stale planovali ze budem tehu ked drobec bude prvak cize teoreticky by nam to aj vyslo 😀 a asi som ho aj mala dat do skoly lebo teraz sa velmi rad uci 😉 a velmi krasne kresli do prac. zositov no okrem auticka mi iny obrazok nevie pekne nakreslit asi by som si s nim musela sadnut a sediet pri nom no ja chcem aby vedel, ze vsetko musi dosiahnut sam z vlastnej iniciativy cize tak mu len zadam ulohu a on sam mi to vypracuje 😉 cize ja si ho trenujem uz teraz lebo od septembra asi budem trhat zosity 😀

brisilda
7. dec 2009

a uz teraz viem ze vytvarna nam nepojde ☹ co uz nie kazdy ma talent na kreslenie

janulka04
7. dec 2009

bris, si dala fotecku s odlackom nozicky? Chutne..aj ja som obtlacala...raz nazaciatku a potom ked mali rok, aj rucku,aj nozku..teraz by som chcela ten sadrovy odtlacok...
http://www.prva-hracka.sk/?loc=cata&category=10

sharmana
7. dec 2009

no miska, ja tiež nemám doma kozofila 😀
ja sa tu vytešujem z vyzdobeného stromčeka a musím dokončiť ešte vianočné nákupy... mm ma dnes vyplašil, lebo v obchode ostal nejaký oslabený, prišiel domov, lahol a že je mu zima.... už som sa bála že nejaká chrípka, ale teraz už nič nehovorí, tak to bola asi len nejaká prechodná slabost.. a to aj to hnusné upršané počasie robí.. mna normálne nebolí hrdlo, ale akonáhle som vonku vo vlhkom prostredí, tak ma začne.. asi som na to alergická 😝

tak bris a janulka, už sa teším že budem prežívat prvé zubky, prvé slovíčka, kroky... atd..... ja som si to užívala pri synovcovi, ale nemohla som s ním byť každý den, tak niektoré pokroky som sa dozvedala vždy po týždni, ked som šla na víkend za rodinou do TO... ale toto bude iné, toto mimi bude moje a budeme spolu vstávat každé ránko a zaspávat každý večer... už sa neviem dočkat... veeeelmi sa teším aj celá moja rodina 🙂

janulka04
7. dec 2009

mozno pojde vytvarna druhemu...mne tiez Linda nevie ani modelovat, ani kreslit a Laura je sikulka...a tiez ma to stvalo, kedze moja babka bola maliarka a u nas su na to vlohy, aj ja mam umelecku skolu, tak by to mala aj v genoch..ale ona sa zasije do knizky a listuje...stranku po stranke a kazdu jednu si straaasne studuje...
podla mna bude mat aj tvoj maly vlohy na nieco ine...len ho v tom podporit 😉

janulka04
7. dec 2009

ved to, sharmi...a bude len tvoje....juuuuuuj... a bodaj by sme mali normalne sny... 😀 , ale clovek stale nad tym rozmysla, ze po kom bude, na koho sa bude podobat a co ja viem co? Ale aj tak realite sa nevyrovna ani jeden sen...

sharmana
7. dec 2009

no veru jani... ale po tom 20 týždni sa nám to už prehupne... ved to už bude polovica tehotenstva za nami 🙂
vy máte aspon skúsenosti s pôrodom, bože ja som nováčik, tak dúfam že to zvládnem bez stresov a bez väčších problémov 🙂

janulka04
7. dec 2009

sharmi, ale ja som bola hospitalizovana uz mesiac pred porodom a potom sa mi v noci snivalo, ze som si nasla na nohavickach krv, tak som to rozospata isla povedat sestricke a az potom som sla na WC a tam nohavicky ciste a oni tam plasili uz,.. 😀
a co som mala? Povedat, ze snivalo sa mi to len? 😀 😀 ale ono som bola uz na tri prsty otvorena....divne, vecer predtym som sa odfotila a vravim brusku...:Zajtra sa narodite, lebo je pondelok a to sa rodia pracoviti ludia...asi som si ho vsugerovala
takze, pre mna to bude teraz tiez ako prvykrat, kedze pri malych ma pichali, aby plodova voda odtekala a teraz, ako spoznam porod, Ha? Neboj sa...budem na tom uplne ako ty 😀 😀 😀

sharmana
7. dec 2009

nooo už to vidím, ako s mm utekáme asi 5 krát do nemocnice vyplašení na smrť, že už je to tu.. a to máme nemocnicu cez cestu dá sa povedať 😀 no a úplne najneradšej by som bola, ak by ma to chytilo niekedy v noci, radšej až ráno, lebo sa chcem aspon vyspat 😀

janulka04
7. dec 2009

mne sa dbre rodilo...od 10hod.-16:00, 😀 .a do 17:30 som lezala na sale po zasiti....

sisa2
7. dec 2009

sharmi 😀 😀 😀 keby sa to tak dalo naplanovat 😀

sisa2
7. dec 2009

ja o svojom porode radsej nepisem .. a tajne dufam, ze tentokrat to bude bez problemov a pojde to rychlo 😵

sharmi - ty sa chystas do ruzinova?

janulka04
7. dec 2009

ja som rodila v Ruzinove a bola som spokojna...

lucialen
7. dec 2009

Ahojte 🙂
My sme dnes este dokupovali nejake veci pre mm a boli u nasich a tak a teraz ho idem pobalit a navarit tekvicovy privarok 🙂 Zajtra rano ho veziem na stanicu ☹
Tea, ja myslim ze BT este moze vyskocit, mozno zajtra a ak mas len 10Lf tak ti to vyjde na nejaky 26 dnovy cyklus 😉
Miska, to este rozhodne nieje pokles a test este nemusi ukazovat nic, takze sa neplas 😉
Citam, ze tehulky maju zase problem s vahou 😀 Ach chcela by som vase problemy 😀
No veru Veronika tu dlho nebola a ani Petka sa dnes neozvala 😒

sharmana
7. dec 2009

ahoj siska. ano, zatial som sa rozhodla pre ružinov, lebo tu bývam a tú nemocnicu aj poznám... len je tu hroozne vela pôrodov, tak to bude asi ako na páse 🙂 ako sa cítiš? kedy máš nejakú prehliadku u dr?
jani. no tak to si mala docela dobréé, ešte aj pri dvojičkách, klobúk dole 🙂
kde nám ušla bris?

sisa2
7. dec 2009

luci - mnaaam, tekvicovy privarok lubim 🙂
na kolko ti ide mm prec?

janulka04
7. dec 2009

sharmi, ved vravim, ze som bola spokojna ....aj pristup lekarov...mna mal dr. Drab, u mna dr. s velkym D...

sisa2
7. dec 2009

sharmi - svagrina tam teraz rodila, aj prve a bola spokojna. ja pojdem asi zasa na antolsku, i ked to uz budem mat opacny koniec BA. inak aj ja som pocula, ze je toho v ruzinove strasne vela, ze dokonca niektore rodicky hned posielali na kramare alebo antoslku 😕 no neviem, ktovie, ako to bude, ked sa to bude nas tykat.

dik, ja celkom ok ... spinenie v ramci normy, ale stale je 😖 k lekvosovi idem v stredu rano, budu mi brat aj odbery, tak hadam uz bude nieco na utz vidiet.

lucialen
7. dec 2009

Sisa na dva tyzdne skoro 😒

sisa2
7. dec 2009

luci ☹ tak to budu dlhe dva tyzdne ☹ aspon ze na vianoce uz bude doma.
ty si sa pytala na petku ... ona isla asi k rodicom, nie? teda nieco take spominala. dufam, ze sa ma dobre.

sharmana
7. dec 2009

ahoj luci, tak ti držím palce, aby si to bez mm vydržala 🙂

sharmana
7. dec 2009

jani tak super, že si bola spokojná, už som čím dalej presvedčenejšia, že tam pôjdem.. a bola som raz u Drába na sono, bol v poho, ale asi nemal náladu...

sisa2
7. dec 2009

babule letim domov, pekny vecer vsetkym!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre