Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

brisilda
29. júl 2009

vsetkym snazilkam drzim palceky az nam to vyjde 😉 no do tej doby musime byt trpezlive a zachovat si chladnu hlavu 🙂

andzi
29. júl 2009

nadi, ja som dnes 9dc a snažilkovali sme predvčerom a dúfam, že aj dnes. Má teraz brutálne stresové obdobie v práci, tak neviem, ako sa k tomu postaví moje telo. Už by som chcela byť tehu a ísť na materskú. Modlím sa každý deň, aby to vyšlo.

tea333
29. júl 2009

Baby s tymi 4 litrami, neberte ma vazne, to malo byt prehananie,..urcite to bolo tak 2dl 😉 naraz
ale vobec sa tym nestresujem aj keby to bol potrat tak taky skory ze to ani nezistim, ja to skor pripisujem tomu ze som isla cele dopoludnie z chorvatska bolo mi zle, sedela som a potom som sa zacala poobede hybat, bolo mi hrozne teplo, a moje telo na to mozno zareagovalo...

akurat chystam prekvapenie pre mladsich bratov, poprosila som mamu aj otca aby prispeli a pojdem s nimi na ich 18-tku na par dni do barcelony, uz sa neviem dockat na tie tvare ked im to poviem chvilu pred odletom 😀
tak sa aspon zabavam inymi vecami nez samosebapozorovanim 🙂
MS konci tak pozajtra, takze od pozajtra sa ideme snazit 🙂
inak sa mi vyhodil taky ekzemik medzi prsiami, mam tam extremne suchu kozu tak dufam ze sa to urovna, lebo nechcem sa mastit tymi mastickami co maju streroidy v sebe ..

tea333
29. júl 2009

brisilda ja ked mam doma testy tak sa lubovolne testujem dost ma to bavi, len je to drahe furt sa testovat 🙂

andzi
29. júl 2009

tea: a akými testami - tehu alebo ovu? Lebo ja som tiež maniačka na testy, buď testujem tehu alebo ovu testami a keď sú -, tak som nervózna. 😀

tea333
29. júl 2009

ovu mania bola minuly mesiac, ale na to uz kaslem..aj ked som nasla lacneee pruzkove, ale aj tak nebudem sa ako pipi stale testovat 🙂
tehu si robim zbezne uz niekolko rokov 🙂 , stale ked mam pocit ze by sa mohlo nieco udiat, kedze uz isty cas nepouzivame ochranu, len prerusovanu suloz (ako sa tomu pekne povie)

nadenkaaa
29. júl 2009

ale babule🙂 tusim by sme si mali tlapnut v lige v zmysle nadmerne nezdrave sebapozorovanie skodi zdravemu snazilkovaniu 😀

nadenkaaa
29. júl 2009

alebo ako nebyt otrokom tuzby otehotniet 😉 lebo clovek by sa asi fakt mal zaoberat niecim inym a vtedy to pride skor ako ked sa clovek vecne pozoruje a sleduje 😉

andzi
29. júl 2009

nadenka: máš pravdu, ale ako to dosiahnuť? Večer si poviem: zajtra netestujem, počkám aspoň 2 dni a...aj tak testujem a v lekárni ma už poznajú. 😀 😀 😀

nadenkaaa
29. júl 2009

no to je asi o sebadiscipline 😉 podla mna pokial clovek neotehotnie pri nechranenom styku rok moze ist nieco rieisit k lekarovi a vyuzit vsetky tieto vymozenosti doby v zmysle ovutestov a tak podobne 😉 dovtedy sa snazit nestresovat hoci tuzba je velka ale treba tomu dat cas ved je to velky zazrak 😵

nadenkaaa
29. júl 2009

andzi kolko sa snazite?

andzi
29. júl 2009

nadi - teraz 3. mesiac, ale už podlieham panike, som veľmi netrpezlivá, a to vo všetkom.

nadenkaaa
29. júl 2009

andrejka a co mam hovorit ja ked my sa snazime od decembra? 😉 tiez som si myslela ze zacneme sa snazit a zostanem tehotna ak nie prvy mesiac tak druhy urcite a vidis kolky mesiac je teraz a este nic ale som si povedala ze nemozem to brat takto lebo sa zblaznim a udepkujem k smrti pri kazdej mrche tak sa snazim zamestnavat sa inymi vecami ideme trochu pprerabat byt pojdeme na dovcu a nebudem sa umarat pri kazdej prislej mrche 😔 tak sa snazim dodrziavat tento novy plan 😉 🙂

lucialen
29. júl 2009

Ahojte, no vy ste dnes naladene 😅 Ja sa tiez nestresujem, ked mam mrchu, po mrche, cakanie na ovulku, to vsetko je v pohode 🙂 Ale tyzden pred mrchou sa horsie ovladam, asi zajtra uz urobim test 🙂 Tiez mam doma 2 a uz ma to laka. Dnes ma picha v bruchu aj v chrbte 🙂 Ale inak sa nesledujeeem 🙂

lucialen
29. júl 2009

A inak som nezamestnana, ale nesledujem sa 🙂

andzi
29. júl 2009

tento cyklus máme skoro rovnaký, tak si držme palce

U mňa je však aj taký problém, že ja "potrebujem" byť tehu aj kvôli iným veciam a to mi zväzuje ruky.

nadenkaaa
29. júl 2009

lucia ja robim z domu ale vidim ze cez to nadmerne nezdrave sledovanie cesta nevedie 😉 ale to moze byt len moj pohlad nikomu to nenutim kazdy robi to co sam uzna za vhodne 🙂

andzi
29. júl 2009

ja som si práve robila ovu test a mám na ňom slabulinkú čiarku, viem, že to ešte neznamená ovuláciu veď som len 9dc, ale môže to znamenať, že napr. zajtra by som už mohla mať pozitívny ovu test?

tea333
29. júl 2009

andzi to by aj mna zaujimalo, ja som mala slabunku ciarku ale dalsi den som mala ziadnu 🙄
takze uz neriesim

lucialen
29. júl 2009

Ja by som sa rada nesledovala, tak zase nejdem do extremov, ved okrem bolesti v podbrusku a vytoku som nic ine nenasla 🙂 , ale ked som cely den doma, a este ked moj priatel je v praci, tak myslim na blbosti. Aj ked robim nieco na zahrade, tento tyzden som najaktivnejsia, tak pri trhani buriny a okopavani ma tooolko casu na rozmyslanie 🙂 Ale v septembri uz idem do skoly, konecne zacnu skusky, tak bude lepsie 🙂

andzi
29. júl 2009

lucia: a budeš sa vedieť učiť s bruchom?

Mňa to tiež čaká, ale neviem si to inak predstaviť s bruchom. Teda, ak pánbožko dá a budem ho mať.

andzi
29. júl 2009

tea: tak to sme dve. mne ešte aj teplota vystrája

http://www.fertilityfriend.com/home/28e157

lucialen
29. júl 2009

Andzi, budem sa musiet ucit s bruchom, posledny rok uz nevzdam. Mohlo by sa hned na male nieco nalepit z mojich vedomosti 🙂
Vsak neplotu nemas uz taku zlu, trochu skace, ale uz sa upokojuje. Ja som minuly mesiac polovicu cyklu mala rovnu ciaru, len 0,1 odchylka, som si myslela,ze som chybna. 🙂

andzi
29. júl 2009

luci, ja neviem, asi mám sprostý teplomer, len taký obyčajný digitálny z lekárne za pár šupiek, ale som počula, že existuje aj špeciálny na meranie BT, tak ak to tento mesiac nevýjde, musím si taký obstarať. Čo študuješ?

andzi
29. júl 2009

http://www.vltava2000.cz/unicum/goodsdetail.asp...

baby, poraďte kde by som mohla kúpiť tento teplomer?

lucialen
29. júl 2009

Ja mam tiez len digitalny z lekarne, ale je ok. 😉 Studujem socialnu pracu

lucialen
29. júl 2009

Idem na prechadzku so psom sa odreagovat

tea333
29. júl 2009

baby podla mna sa ucenie s bruchom da 🙂
baby na skole u nas maju deticky a zvladaju to ok..

tun1ska
29. júl 2009

Ahojte všetky:🙂) My sa tiež snažíme od začiatku júla....Dnes som to mala dostat, no nič neprišlo...Testik negatívny, BT...nic moc.....http://www.fertilityfriend.com/home/28f7dc

tea333
29. júl 2009

tun1ska- jeden den meskania je malo, ale neg test je uplne bezny, niekedy nemusi byt pozitivny par tyzdnov 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre