Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

sharmana
6. mar 2010

jani. to čo ti akože napísala svokra v mene rodiny, že im sa nepáči to meno? to je drzost.. akože čo na nej záleží, že aké bude meno? ved ty si matka, ty im predsa len oznámiš ako sa bude volať a hotovo... toto keby mi svokra napísala, tak ju sfúknem.. a aj môj mm by ju asi hned sprdol...

no ja má presne ten istý problém, ja potrebujem na sprchovanie teplú vodu, vlažná mi je studená... a tiež spat sa mi nedá, cez den ma chytá únava, nohy po dlhšej chôdzi tažke a kríže sa mi tiež ohlásia.. a tie bedrové klby a slabiny to je sila... to akože už sa neviem dočkat mája ked sa mám priznat... aj ked sa nevyspím, lebo teraz sa už tiež vôbec nevyspím..

dzou
6. mar 2010

sharmi dik za pochvalu novej foto 😀 to som hladala niecona hlavu na 1.4 😉 a som si robila srandu z mm ze toto budem mat na sebe 😀
nooo hodila som foto z mobilu do albumu mozno tam nieco trosku vidiet je no tak kuknite ale ako pisala Lucka asi to nebudem brat do uvahy 😒

majuska7979
6. mar 2010

dzou akurat som kukla testik, vydno tam tu //, ale tiez aby si sa moc netesila, ja ked som robila v pl, to po pol hodke ked vyschol tiez mi ukazalo//, skus urobit test zajtra rano 😉
budem ti moc moc drzkat palceky 😵 😵 😵

dzou
6. mar 2010

hej maji beriem to tak s rezervou..... a dakujem 😉

brisilda
6. mar 2010

kocky no dnes riadne pisete ja som si prave pospala 3 hodky moji chalani namna zavreli dvere zatiahli zaluzie a vyparili sa pracovat 😀 😀 😀 no nesu ohladuplny ??? 😀 😀 😀
miska malujeme na hraskovo zelenu a zltu aby to pasovala k tej bordurke co mam v albume 😉 takze som zvedeva co s toho bude az to bude lebo farbu som miesala ja 😀 aby to bolo presne ako je na tapete 😉 aj radiator je v hraskovej farbe 😀
janka mna boli vsetko 😒 stale cosi takze ja sa uz ani nestazujem 😒 a kasli na svokrovcov ved je to vase babo takze sa bude volat ako chcete vy nie??? 😀 esteze ja mam chapavu rodinku 😉
dzou neries mrchu lebo ju privolas kasli na nu ak nechodi tak jej ani dvere neotvaraj !!! ja som kukla foto a ja tam tienik alebo ducha vidim 😉 podla mna skoro testujes najskor si mala ovu alebo je mimi lenive 😀 takze psssssssst a mrchu nespominaj neze si to nakoniec rozmysli

brisilda
6. mar 2010

jaaaj a zabudla som dzou ved ty testuj na ovu testoch tie vraj ukazuju skor 😉 aspon sa mi zda ze to spominala nasa lucinka 😉 takze ziedne tehu testy ale ovu 🙂

dzou
6. mar 2010

keby som nejake mala 😅 😀 a tu su este drahsie ako tehu testy 😒

lucialen
6. mar 2010

Dzou, ani tehu nemas? Tie ovu funguju len niekomu, tehu mas istejsi. Aj ked ja si myslim, ze si tehu 😵

dzou
6. mar 2010

sak tehu mam 😀 😀 😀 😀 zajtra asi testnem....alebo az v pondelok este neviem 😅

lucialen
6. mar 2010

Tak dobre 😀 A nezabudni ho preskumat tak do 15minut 😉 😀

sharmana
6. mar 2010

dzou. aj mne sa tam niečo risuje, takže držím palce...

janulka04
6. mar 2010

Ahoj, kocky...
ja som uplne dnes ze KO... 😝
sharmi, presne tak nejako sa citim i ja a naozaj musim povedat, ze som stastna, ze som neni tehu v lete...lebo mam este aj navaly a to by som uz zdochla...
dzou, ja tam vidim slaby tienik a drzkam palce, nech sa beriete 1.4. traja 😉

inac, k tej svokre...ona je inac naozaj ok, takze nechapem, co teraz takto salie, ale mozno je to aj vekom 😝 😀 ...mas pravdu, bris, hadzem na to bobek 😝

bris, tie navlecky do kolisky neviem, kde sa daju kupit...
a kamoska sa mi sice ozvala, ale akosi zabudla odpisat na tu otazku ohladom Swarovski....
tak ak nic, tak mam este jednu, co ma zlatnictvo, mozem zistit cez nu 😉

sisa2
6. mar 2010

dzou ja tam ten tienik vidiiiiim 😵 jaj, moc moc drzim palceky, nech ten dalsi test uz ukaze pekne // 😵 😵 😵

dzou
6. mar 2010

baby dakujem... ja tomu este neverim kedze je to vazne strasne slabucke a este k tomu na to ktory dc som no uvidime...

brisilda
6. mar 2010

dzou skus testnut zajtra lebo ak je v moci HCG tak kazdym dnom rapidne stupa 😉 test ktory si odfotila ukazal druhu ciarku strasne neskoro cize zatial by som mu nevenovala pozornost kedza kazdy tehu test sa ma odcitavat maximalne do 15 minut . 😉 ale velmi ti drzim palce 🙂 aspon by tvoj mm uz nemal s toho taku traumu 😉 inak mohla by si nam ukazat tie saty co si si vydrazila na e-bay 😉 pssssst 😉

sharmana
7. mar 2010

dobré ránko kočky, tak zase máme slniečko, to je perfektné 😵
dzou. už sa neviem dočkat čo napíšeš..
včera prišiel na návštevu braško s mojou švagrinkou, tá je v 20tt, a má len mini bruško... to tehotenstvo je fakt iné u každej tehulky, ona zatial pribrala len 4 kilá, to ja som vtedy mala určite už nejakých 8kg plus.. 🙂

lucialen
7. mar 2010

Dobre ranko 🙂
Dzou, vstaaaavaaaameeee 🙂

janulka04
7. mar 2010

ahojte, babulky..dzou...netrpezlivo ta ocakavam a drzim palceky... 😉

miska, tu som v kocke spisala ten zoznam, ale urcite si ho kazda mamina prisposobi, kedze niektora neco nekupi a ina zase nakupi niecoho haldy 😀 😉

-kocik + doplnky ku kociku(obal, sietka proti hmyzu, fusak, deka, slnecnik, pumpicka....)
-hracky na kocik
-postielka(kvalizny matrac, plachta podsita PVC 3x, postelna bielizen 2x, hniezdo, baldachyn, stojan na baldachyn...)
-hracky do postielky(zavesny kolotoc...)
-prebalovacia komoda alebo prebalovcia podlozka
-cestovna postielka( nieje nevyhnutna...pre mna sice ano 😀 , kedze stale budeme vela cestovat s malou)
-hojdacka, lehatko, kosik...
-autosedacka alebo homologizovana autovanicka
-fusak ci deka do autesedacky
-hracia deka, hracia podlozka
-vanicka na kupanie
-odsavacka na mlieko
-zasobniky na mlieko
-vankus na dojcenie
-flasky s cumlom( 2x125ml a 2x240ml, cumliky s malym prietokom do zaciatku)
-kefka na flase, sterilizator a ohrievac..tiez to nieje nevyhnutnost
-cumliky a kryty (rozne typy a material...lebo babatka zvyknu vymyslat a niektory typ odmietat, napr. moje male nechceli vobec 😀 😉 )
-termoobal na flasky
-termoska

-plienky jdnorazove NEWBORN 3-4x
-plienky bavlnene ci flanelove(tie su lepsie pod hlavicku, nenicia vlasky) 30ks
-ortopedicke nohavicky c.1 ( ak by bolo treba vacsie cislo, dokupi sa nesdkor, podla vysledkov z kontroly bedrovych klbov)
-kos na plienky( nieje vyslovene potrebny, no ja ho mat musim, kedze sa tu triedi odpad)
-jednorazove prebalovacie podlozky 2x
detske vlhcene utierky 4x
-frote osuska, tetra osuska( nemam ich rada, ja kupujem len obycajne s kapuckou) 3-4x
-kefa na vlasky, hrebienok, noznicky na nechty, teplomer, osavacka hlienov
-vanicka na kupanie
-vatove tycinky, vatove chumaciky
-lieh( tu sa uz nedava) na pupik
-teplomer do vody(neskor uz to zmaknes podla ruky, ale na zaciatok je fajn)
-male plastove alebo silikonove lyzicky

-mydlo s davkovacom, sampon, telove mlieko(telovy olej), krem na zapareniny, krem na tvar

-zavinovacky 2x
56 velkost:
-3x body dl.rukav+dupacky
-2x body dl.rukav+ dupacky+kabatik
-4x body kratky rukav
-2x overal na spanie
-2x ciapka alebo klobucik
-capacky
-ponozky 5 parov
(to iste velkost 62 a 68....toto som skopirovala z netu, ja mam mega vela veci, tak to nebudem nijako rozpisovat radsej 😀)

-podprsenky na kojenie
-vlozky do podprsenky, krem na bradavky
-olejcek na masaz hradze
-caj na podporu dojcenia
-caj pre babatko, najlepsie nie sladeny, nie granulovany..kvoli kazom, prisladit ked tak malinko hroznovym cukrom
-jednorazove nohavicky do porodnice
-obycajne vlozky po porode, nie alwaysky...tam sa zychytavaju sviky z nastrihu!
-detsky praci gel, detsky avivaz

-monitor dychania
-nosic pre babatko
-vselijake hracky

mozno kocky este nieco napadne....inac to oblecko treba hodne prisposobit rocnemu obdobiu a naozaj ja ho mam kvantum..mne sa zda tento pocet dost malo 😉

prajem vam krasnu nedelu 😵

janulka04
7. mar 2010

ups...a vanicku tam mam dvakrat 😕 😅

lucialen
7. mar 2010

Wow Jani, diky 😉

dzou
7. mar 2010

no bre ranko 🙂 tak vas nebudem dlho natahovat dnes som robila test 37DC... a nic 😒 ten z predvcera musel byt len nejaky divny... a tak sa mi zda ze mi mozno aj mrcha dnes dojde uz ma bolia prsia a tak si nejako myslim aj podla podbruska...
no hhlavne ziadne lutovacky 😉 ja som ok cakala som to len uz aj ta mrcha by mohla dojst....ja otehotniem v aprili 😀 som sas rozhdlla 😀 😀 😀
tak vam prajem vsetkym pekny dnik 😉

lucialen
7. mar 2010

ani tienik dzou? 😕 😠

dzou
7. mar 2010

e e

janulka04
7. mar 2010

ahoj, dzou, no tak to je teda riadna mrcha ta mrcha, ze ta takto natahuje...aja ti teda tiez prajem ten april 😉

miskahryzka8
7. mar 2010

ahojte 🙂 , zdravym od kamosky, mali sme vcera pyzamovu party 😀 , este mi dosiva tehu gate 🙂 , tak reku nakuknem a idem si spisat ten zoznam a vidim janiiiiiii uplne zlaticko, ze si ho sem akurat dala, dakujeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 😵 , juj inak vcera som trosku uletela, isla som si do tesca kupit jesienku a vbehla som do cherokee a to sa nedalo, tam maju fakt krasne veci, tak som tam nechala 50 Eur 😕 , ale za spaci vak, deku, taky overalik alebo ako to nazvat, body s nozickami take teplejsie 😀 , dve biele bodicka, body a johvaice tyrkyskovo biele s kacickou 😵 , tricko, capicka a rukavicky aby sa babatko neposkriabalo, doma to v pondlok nafotim, krasne su tie veci 😵 , beriem to akoze darcek k narodeninam som si dala 🙂 😉 a ozaj zlavy boli len na tri veci, ale deka stala 9,50 a az teraz som si vsimla, ze ju nablokovala ako uterak za 4,50 😕 , asi mali zle kod, no tak mozem byt spokojna, ze som dobre kupila 😀 😉

dzou ani tienik a mrcha nikde 😕 , no som velmi zvedava na zajtra 😵 , idem citat 🙂

sisa2
7. mar 2010

dzou teda, mrcha je fakt mrcha, ze ti toto robi. som myslela, ze si ju poslala ku mne, ked tak dlho isla 😀

miskahryzka8
7. mar 2010

luci, tak snad bude mat doki ambulanciu vo vedlajsom meste 🙂

jeeej dzou nova foto 🙂 a podla mna psychika moze ovplyvnit mrchu...

sharmi, tak mmho mama sa do mien nestara a mojej sa meno laura nepaci a meno chris mu nemama davat, leb ho vraj deti budu volat krysa, to boli zatial jedine komenty 🙄, aj mne sa pacia dievcatkovske veci inych farbie ako ruzova, ruzovych malo nie je gycovych 😕

xeni a u dokiho ti bud vediet uz zajtra povedat, ci su to dvojicky 🙂?

janulka, tak snazi sasvokra, aby bolo podla nej meno 😀

miskahryzka8
7. mar 2010

dzou a kde mas to foto 😕

bris ta izbicka je krasna 😵 a radiator ste natierali, alebo bol zeleny 😕

sharmi aj mojej kamoske zacalo byt brusko vidno az po 6 mesiaci, uplne neskoro a skoro vobec nepribrala a mala sa narodila dost velka 😕

no idem studovar zoznamik a po dvanastej mi ide bus do malonova a vecer idem zase dom mesta, spim u mamy lebo rano idem na krv a musim nejako dotrepat moj MK ufrik do mesta, lebo mam akciu v dell k mdz a mm teraz nemoze soferovat 😕

janulka04
7. mar 2010

ahojte, ja len na skok, licime tu spalnu, mozno dam potom na chvilku fotky, len mm ma nesmie nacapat ☹

bris, izbicka je prekrasna 😵 😉

brisilda
7. mar 2010

dzou do prcic tak to vazne asi pride mrcha mrchovska 😠 tak hadam vazne april je tvoj 😉
janka ten zoznam sa ani citat neda 😀 je toho strasne vela kto by to bol povedal esteze vsetko kupujem postupne lebo naraz by som asi ostala na mizine 😉 no pravdu povediac viac ako polka je zbytocnost a da sa zaobist aj bez toho 😉
miska ano aj radiator sme malovali lebo som nechcela aby mi tam svietil na bielo 😀 tak je zeleny 😀 😉 este tam pohde hraskova detska ohradka na hranie aby maly nebol na zemi a bude to tip top 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre