Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

lucialen
26. dec 2009

Ale na zaklade coho stupne ta teplota? To by mna velmi zaujimalo

dzou
26. dec 2009

no to neviem 😕

xena1
26. dec 2009

na zaklade zvysenej hladiny progesteronu

lucialen
26. dec 2009

😀 Tak toto by nam mohol nejaky doki vysvetlit 😒 Asi pohladam tu stranku, kde odpoveda doktor na otazky zvedavych zien

dzou
26. dec 2009

no hej xeni ale ked ovu neprebehne tak ako to ze tam je progest

lucialen
26. dec 2009

Xeni, ale progesteron stupne az ked sa uvolni zlte teliesko a to ho zacne produkovat

lauritka
26. dec 2009

baby moze stupnut aj v anovulacnom cykle, avsak len na kratku dobu, a teda nedrzi sa celu lutealnu fazu, cize nedosiahne tzv. vrchol 😉

dzou
26. dec 2009

lauri ale preco to potom vyzera na grafe ze ovu bola

xena1
26. dec 2009

luci a to je od ovulky....ked prasken folik uvolni s azlte teliesko ktore produkuje progesteron...ak sa oplodni funguje takto do 6 mesiaca potom jeho funkciu prebera placenta...ak sa neoplodni meni sa na belave telisko a nastava mrcha...keby som vedela ako tu nieco vlozit poslala by som vam jednu peknu prezentaciu

lauritka
26. dec 2009

http://www.billings.sk/cd-rom/2-vc.ppt

kuknite tu a citajte ;) a je to vysvetlene , aj krivky su tam.

lauritka
26. dec 2009

....trochu LH sa uvoľní
ovulácia nenastane
dôjde k luteinizácii folikula
malý vzostup progesterónu na krátky čas
nie je vrchol
môže, ale nemusí nasledovať krvácanie

xena1
26. dec 2009

lauri je to pekne napisane...

lauritka
26. dec 2009

ja viem, ze niektori lekari Bt neuznavaju, lebo je to podla nich zastarala metoda... ale napriek tomu by som ich tvrdeniam stale neverila, lebo sa parkrat stalo, ze tvrdili , ze je to anovulacny cyklus, ktory skoncil tehotenstvom 😉
ovulaciu vie potvrdit aj odber krvi na progesteron ...

xena1
26. dec 2009

ja osobne davam na folikulometriu alebo vysetrenie z krvi....ale je to na kazdom z nas...

lauritka
26. dec 2009

xena zazila osm tu pripady, ked aj folilometria mylila 😅

ja osobne verim vlastnemu telu a zankom plodnosti, teda krcok, hlien a teplota. ak sa vsetko kombinuje a robi sa to podla pravidiel, tak je to velmi spolahliva metoda.

ale kazdy ma pravo na svoj nazor samozrejme. 😉

xena1
26. dec 2009

ano lauritka,je to o nazore kazdeho...
tak ako sklamala v niektorych pripadoch folikulometria tak aj teplota,alebo krcok,alebo hlien...je to o tom aby si kazda nasla to co jej naozaj funguje,vyhovuje a hlavne dopomoze k vytuzenemu cielu
ja mam na zaklade BT prveho syna 9rocneho

lauritka
26. dec 2009

xena 😉

xena1
26. dec 2009

lauri 😉

dzou
26. dec 2009

kocky e tu este niekto?

xena1
26. dec 2009

ja,akosi to viazne...nevies ako dopadla tea?

dzou
26. dec 2009

nie od stredy sa neozvala ale tak su sviatky asi nikto nema cas 😉

groka
26. dec 2009

Ahojte

o com je rec?uz by sme mohli aj popisat nie?
mne bolo vecer uz tak zle,ze som maleho prezliekla do pyzama,dala kakavko a lahli sme a spali od 19:00,mala som pri sebe vandel keby som hodila tyku,citim sa strasne plna,len pijem mineralku,a dnes sme mali tiez narocny den a na mna je toho nejako vela,hned sa unavim,a zacne ma boliet brusko,teda pichat

xeni upustaju od BT?nechapem nejako,ze preco,ked je to metoda,ako "splodit"dieta teda kedy je ten spravny cas a ako pisala lauritka,ak sa vsetko robi tak ako ma a podla pravidiel,tak BT vzdy zaruci ci prebehla ovu alebo nie,avsak ak ma niekto problemy aj s vnutornou teplotou,tak na co meriat,ak je to skreslene

dzou mala si si dat prazdny kruzok dnes,kedze si trosku popila 😉

groka
26. dec 2009

ja som na tau nahnevana 😠 vsetky tu cakame ako to u nich dopadlo a ona nic

dzou
26. dec 2009

groka a viem ale to je jedno uz.... ci je tam plny alebo nie...
no nahnevana na teu nie som a ani ty nebud 😉 asi nema cass 🙂

xena1
26. dec 2009

groka,neviem sa objektivne k tym teplotam vyjadrit,asi je to vec nazoru a skusenosti...ja som merala aj pred 9 rokmi a mam z toho 9r syna...ale naposledy ma sklamali aj BT ale hlavne ma to nebavi...

groka
26. dec 2009

dzou ale nahnevana ako nahnevana 😉 nie?

xeni ak ta to serie uz,nehaj to tak,ja vime lahko sa mi hovori,podaj by ste hned tehule boli uz

dzou
26. dec 2009

mna to zatial bavi no uz sa mesiac chystam skoncit s meranim ale nejak aj tak meriam... asi je to zavislost 😅

dzou
26. dec 2009

sak ja chnapem groka 😉

xena1
26. dec 2009

groka,neserie 😀 lebo nemeriam...chodim na folikulometriu tak sa mi to aj zda zbytocne...ale fandim vam co meriate a rada si pozeram vase grafy...ja to skutocne beriem ako vec nazoru...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre