Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

sisa2
5. júl 2009

tak som rada, ze v tom nie som sama 😀
u nas v kostole zvyknu mladi spievat + hrat na gitare, velmi sa mi to paci. chcela som ich aj na svadbe, ale nepodarilo sa vybavit. tak aspon zaspievali danielkovi na krste 😵

ked prides na SK, nabehni do socky a popytaj sa. ak este nie si tehu, tak sa dobrovolne poisti, nech mas matersku. pri dobrovolnom poisteni sa mozes rozhodnut, z akej vysky chces platit. ak si das z maxima, budes mat aj maximalne materske, co je teraz tusim okolo 550 eur. len netusim, ake by boli mesacne odvody 😖

meno este netusime. vzdy som chcela dievcatko annette. lenze danielkova najlepsia kamoska je anetka, tak neviem, ci to meno dat - aby si to neplietol 😕 druhe chlapcenske neviem. mozno dominik.

andzi
5. júl 2009

ahojte, ja by som k vám tiež rada pridala. Začali sme sa snažiť už od apríla, ale zatiaľ sa nám nedarí...

beboo
5. júl 2009

andzi vitaj 🙂

no baby tak ja sa tiez pridavam k tomu spievaniu falosne ale s citom 😀 sabiatko to ti verim ze si na manzela hrda ked tak krasne spieva. mne sa to velmi paci ten zborovy spev.
o tej socialke ja moc neviem poradit 😒

a co sa mien tyka u nas je momentalne aktualne pre dievcatko Greta, Lucia alebo Karolina ale Karoliniek je dost vela tak uvidime. mne sa paci velmi vela dievcenskych mien takze kym sa este podari a narodi tak sa to urcite sto krat zmeni takze mozno nakoniec bude Zuzka po mne a hotovo (maly je tiez po tatinovi) 🙂
chlapec sa mne paci Matej alebo Daniel, manzelovi Matus.

sabiatko
5. júl 2009

caves andzi, vitaj v nasej julovej teme 🙂 neviem preco, ale zda sa mi, ked citam aj ine temy, ze otehotniet je v tejto dobe pomerne umenie. ale aspon nas to trenuje trpezlivosti. nechavas tomu zatial volny priebeh, ci skusas merat teplotu a ine veci, co by tomu mohli dopomoct?
sisa, nam na svadbe spievali kamosi, co normalne u nas v 'kostole' spievaju. nemame sice take klasicke spevacke zbory, je to skorej taka skupinka alebo jeden clovek, co spievaju. cela svadba bola nadherna, len tie vybavovacky s medzinarodnym sobasom predtym, som sa bala, ze to ani nepostihame a mali sme aj tyzden sklz 😖
beboo, my sme tie mena tiez uz trocha pomenili. ja som povodne chcela miska, ale mm sa paci samko a mne vlastne tiez tak pohoda. len ked uz rozpravame o dalsom babetku, tak mam pocit, ze sa mu uz ziadne nepacia... asi ani druhe dieta nebudeme moct mat, bo prenho nebude meno 😀 inak mne sa zuzka tiez strasne paci, take rydze slovenske.
inak baby, som v dakej teme citala, ze to pichanie vajecniku, co som mala vo stvrtok, moze byt aj ovu. len ja som to nikdy predtym nemala a hlavne by som necakala, ze na 31. DC 😕 to potom asi mozem ocakavat MS najskorej za 2 tyzdne, nie?

minka21
5. júl 2009

ahojky, dakujem vsetkym za brata,ja tiez verim ze sa z toho dostane,uz ma druhu seriu a ozarovanie,a primarka ho chvali,excelentny pripad!ze take vysledky ako ma on este nevideli 😵 ale ma ten horsi druh leukemie takze sa mu to aj po transplantacii moze hocikedy vratit,ale hlavne ze zije! u nas mame takich doktorov,ze keby sa toho otec nechytil a nevzal ho prec na vysetrenia tak do mesiaca by zomrel.pan doktor liecil akoze nanho ide chripka alebo nejaky virus!ani krv mu nevzal ani nic, No fajne som sa vykecala ale teraz k teme🙂 no takze to nase snazenie bolo zbytocne,lebo ked som kukala do kalendara mam dostat mrchu o par dni,takze sa asi nechytilo ☹ ale ona skonci a hadam uz konecne sa dockame🙂 U nas je to s menami dievcatko Tamarka,vzdy sa mi to meno pacilo, a chlapcek to je zlozitejsie, Jakubko,Kristian,Samko, 😵 ale moc chceme dievcatko! a ked vidim tie krasne vecicky a ruzoveeee 😵 😵 😵 😵 par krat som neodolala a kupila🙂 hi🙂

andzi
5. júl 2009

minka: tak aj ja sa pripájam - držím mu veľmi palce, túžba žiť a vyhrať nad chorobou je to najdôležitejšie, hlavne však, že už je v dobrých rukách lekárov, lebo dnes to s lekármi na Slovensku vyzerá všelijako, len nie dobre.

Čo sa týka snažilkovania, BT nemeriam, začnem od budúceho cyklu, ale čo sa týka ovu, robila som si ovu testy, no ako som sa včera dozvedela, nerobila som si ich správne. Budúci mesiac sa napravím.

minka21
5. júl 2009

andzi dakujem,a prosim ta co je to BT?? ja som v tych skratkach nova🙂

beboo
5. júl 2009

minka velmi drzim palce bratovi a som rada ze ma dobre vysledky, dufam ze to tak aj ostane a budu uz iba lepsie.

sisa tu izbu malemu ideme vymalovat na zlto, nabytok este velmi nemame ale on ma teraz maniu asi na vsetky rozpravky tak urobime taku nejaku univerzalnu rozpravkovu 🙂

sabiatko na 31.DC sa mi zda ovu nejak neskoro nebude to pichanie skor nejaky priznak tehu? 😀

sisa2
5. júl 2009

minka - BT = bazalna teplota. neboj, naucis sa. i ked velmi drzim palce, aby si taketo veci nemusela riesit 😉

sisa2
5. júl 2009

sabiatko - ked som ostala tehu s danielkom, tiez som mala ovu az okolo 30 DC, takze mozne je vsetko. isli sme vtedy uz do CAR, lekvos mi spravil utz a nieco sa mu nepozdavalo, hovoril, ze to tam vyzera na tehu, ale potom skonstavoval, ze to bude asi crevo ... "crevo" bude mat o chvilu tri roky 😀 takze zazraky sa obcas deju.

sisa2
5. júl 2009

andzi aj ja ta vitam 🙂
co si spravila zle na ovu testoch? ja som ich este nekupovala. myslela som, ze sa robia rovnako ako tehu test 😕
pri prvom snazilkovani som merala BT, aj som mala ovulacny mikroskop (ci ako sa ta sranda vola) - taky na sliny, co nechas zaschnut a podla vysledku vidis, ci mas plodne dni ....... nepomohlo nic, az kym sme sa na to nevykaslali. a zrazu som bola tehulka. len keby to bolo take jednoduche, pustit to z hlavy a nesustredit sa na to 😖
nech sa rychlo zadari!

sisa2
5. júl 2009

beboo potom prihod fotky izbicky, ked budete mat spravene 😵 nas moc rozpravky nepozeral, mozno pol roka do zadu ho to chytilo. najskor bola cars mania, potom dokolecka matko a kubko a teraz je odrhovacka a je to! 😀 ale cars mame asi vsetko, co existuje. hehe, maminka sa "trochu" realizovala 😀

beboo
6. júl 2009

ahojte prajem vsetkym krasny den 🙂

sisa jasne dam potom fotky, maly este tiez velmi nepozera rozpravky a ked aj tak ho zaujme tak na 5 minut ale pacia sa mu vsetky rozpravkove a kreslene postavicky, auticka a lietadla tak mu to nejak pestro musime vymysliet 🙂

sabiatko
6. júl 2009

tak... a mame tu novy den... ahojte 🙂

minka, ja som tiez fanusik ruzovej, sama jej mam v skrini vela 😀 ja som v anglicku nakupila vecicky aj pre chlepceka aj pre dievcatko (je to tam fakt lacne) no a teraz kupujem skor take neutralne farby. no a co sa tyka babetka, to nikdy nevies, ako sisa napisala, ze otehotnela okolo 30 dna cyklu, tak to normalne vyzera, ze sanca je 🙂

andzi, ja v tych ovu testoch tiez nemam jasno, este som si ich nerobila, no asi ani nebudem, lebo tu su drahe. a tiez ked pojdem teraz na slovensko si kupim tehotenske testy, vraj mama test dvojbalenie stoji okolo 30 - 40 sk a ja tu kupujem najlacnejsi 1 ks za 60 sk. no pokial viem, tak ovulacia by mala prebehnut ked mas na teste obidve ciarky rovnako silne... ale nie som si ista.

beboo ja chcem tiez svetlo zltu izbu pre nasho drobca. malujem aj take detske obrazky zvieratiek a chcem aj take ze jazierko stromy, travu a tak, nalepim na stenu a bude to vyzerat ako v prirode... a tie fotky z malovania by som aj ja rada videla 😉 no a to pichanie, ja fakt neviem co to je, este vcera vecer jak som sa otocila v posteli ma pichlo, ale teraz na pravej strane, no neviem co to chce byt 😕 kazdopadne buduci tyzden idem aj za gynekologickou, nech sa kukne, ci je vsetko ok. no a keby tehu, aka rada by som bola 😵

sisa ze "crevo" 😀 😀 no u mna si bude musiet vymysliet nieco ine, lebo slepe crevo uz nemam. v piatok si chcem spravit dalsi test, len neviem, ci nebude skoro v pripade, ze to pichanie bolo ovu alebo zahniezdovanie. no ale dlhsie aj tak nevydrzim cakat 😀

beboo
6. júl 2009

sabiatko podla mna to kludne moze byt uhniezdovanie a v piatok ak budes testovat by uz mohlo byt cosi vidno 😉 ale k tej gynekologicke radsej chod nech zisti pravu pricinu. dufam ze to bude ta najkrajsia pricina 🙂
aj ja by som chcela nejake obrazky na stenu, dam foto potom urcite. tento vikend by sme to chceli vymalovat ak sa podari a musime ist este kupit nejaky nabytok - stolik a stolicku a neviem co este, skrinu uz ma, a pojdeme asi do rakuska lebo tam to maju lacnejsie a vacsi vyber.

mna dnes strasne boli brucho, ledva stojim na nohach, toto iste som mala ked som vysadila HAK pred prvym otehotnenim. no nech mi nikto nehovori ze ta HAK je setrna a podobne veci ked po vysadeni sa deju taketo veci citim sa ako po porode. uz som zacala uzivat aj pupalku, prvy raz mi velmi pomohla a upravila cyklus tak dufam ze aj teraz to tak bude a po najblizsej ms uz aj my ideme na to. 🙂

sabiatko
6. júl 2009

beboo, nechcem tu sisrit poplachy, ale podla mna antikoncepcia je uplne zla vec, ja som ju tiez kedysi daaavno brala kvoli vyrazkam a uz by som to nikdy neurobila. hormony su velmi silne latky a davat ich do seba umelo a navodzovat v tele uplne iny stav... a okrem ineho zvysuje riziko rakoviny 😒 nie som lekarka, no studovala som 5 rokov biologiu, tak trocha o tom viem. inak o pupalke som este nepocula, ze je dobra na taketo veci, len o alchemilke, ale dobre vediet. jooooj, sa tesim, ked sa k nam pridas 😵 pre mna je to stale taky maly zazrak, ze mozem mat v brusku malinke babetko, ktore bude z polky moje a z polky muza, ktoreho milujem 😵 uzasne...
dneska mam toho po vikende strasne vela... vikend vzdy travim s mm, lebo cez tyzden dlho robi a to sa potom vsetkeho nakopi... no ale aspon sa nenudim 🙂

ellit
6. júl 2009

ahojte maminky snazilky...tak mne je dva dni uplne bleeeeee, manzel sa smeje (to je super, ze sa muz potesi ak je jeho zene zle). On si mysli, ze sme tehu, ale to by bola hrozna nahoda a podla mna aj strasne skoro, aby mi po necelych troch tyzdnoch nieco uz aj bolo, aj keby som nebola proti, ale to by som bola super zena, ak by som uz nieco citila. Pobolieva ma podbrusko a nemozem sa ani pozriet na sladke. Bleeeee 😉

rhodosbb
6. júl 2009

Ahojte snažilky 🙂 riadne ste toho popísali od piatku...vitajte nové snažilky medzi nami, keď sa nám to všetkým podarí, tak sa budúci rok narodí riadne veľa barančekov 😀 Ja som tiež baran a som spokojná, aj keď niekedy je to so mnou hrúznica 😀

Ellit, vyzerá to nádejne - super 🙂 a veru už aj po troch týždňoch ti môže byť zle, kolegyňa otehotnela 1.6. a už dva týždne po tom začala grcať a grcia dodnes chúďa - teraz je pri mori, tak hádam jej je tam lepšie...
Príznaky sú: nafúknuté brucho, bolestivé prsia, v podbrušku cítiš bolesť akoby si mala dostať menzes a je ti zle, takže rýchlo urob testík a daj nám vedieť 😉

sabiatko
6. júl 2009

ale, ale ellit, tak to znie slubne 🙂 a mala si taketo pocity, aj ked si cakala sebiho? inak podla mna kludne to uz mozes citit. to by bolo super, kebyze tu uz mame prvu tehulku 😵 takze asi za tyzden cakas MS, pravda... uz sa neviem dockat, co z toho bude. drzim palce 🙂

ellit
6. júl 2009

sabiatko, no to podbrusko ma bolelo aj prvy krat, ale nie tak skoro. teda aspon si myslim. No pockam do MS a keby naaaaaaaaaaaaaaaaahodou neprisla, tak si spravim test, lebo teraz by aj tak vysiel negativne, koli tym hormonom tehotenskym, ktore sa zvysuju az po par tyzdnoch. Aj prvy krat mi vysli 4 testy negativne a ked som isla k lekarovi, ze mi neprisla MS, tak mi on spravil tie ich krve testy a bola som tehotna.

fazulka1512
6. júl 2009

ahojte snazilky, ako sa mate...., ja celkom v pohode, v piatok by mala dorazit mrska, ale dufam ze na 9 mesiacov zabliudi za hory a doly, kde sa piesok leje a voda sype a pride az ked porodim zdrave dietatko

ellit
6. júl 2009

fazulka tak drzim palceky moc moc moc 🙂 a mas aj nejakeho citaka?

fazulka1512
6. júl 2009

zatial nic, necham sa prekvapit 🙂

a tebe ma kedy dorazit mrcha

ellit
6. júl 2009

mne az 18teho 😒 , este mam vela casu

beboo
6. júl 2009

ellit fiha no som velmi zvedava co tie tvoje nevolnosti znamenaju 😀

sabiatko veru ja si uz tiez o HAK nemyslim nic dobre. vzdy pocas tyzdnovej pauzy som mala hrozne migreny a teraz toto brucho no neviem ako to poriesim po druhom dietati (teda dufam ze bude) ale uz to uzivat viac nechcem.

no baby tak ja som fakt zvedava ktora z vas pride prva s pozitivnym testom 🙂 a dufam ze postupne vsetky 🙂

sabiatko
6. júl 2009

fazulka, tak ty mas rovnako napinak v piatok. ja si vtedy robim druhy test, dufam ze tam bude dvojnasobny pocet paliciek 😀
ellit, to cakas az do 18.? no dufam, ze ti to rychlo ubehne. to ze to teraz citis skor, to je v pohode, mozno bola ovu skor, alebo sa skor zahniezdilo, ale pocity su rovnake, tak to vyzera supis 😉

fazulka1512
6. júl 2009

sabiatko. priznaky nejake mas alebo nic, vsetko v pohode

sabiatko
6. júl 2009

rhodos, nech uz sa to babo narodi hocikedy, sa stavim, ze to nase bude strelene po rodicoch 😀 som vzdy chcela take zive, betarske babo, nech je sranda. my sa s mm furt rehoceme a robime blboviny, tak dufam, ze sa drobec prida 😀
beboo, si myslim, ze cokolvek je lepsie nez hak. napriklad skusat merat BT. ja ak to tentokrat nevyjde to tiez skusim, kupim nejaky fesny digitalny teplomer a hned to bude zabava. lebo si naozaj neviem predstavit, ze budem 30 rokov jest lieky...

sabiatko
6. júl 2009

no priznaky mam, len neviem priznaky coho to su 😀 ma vo stvrtok riadne pichalo pri lavom vajecniku (31. DC) a potom uz len parkrat, naposledy vcera vecer. ale inak nic, len prsia ma trocha bolia, ale to len trocha ako pred kazdou MS. a co ty?

fazulka1512
6. júl 2009

vies co ja som na tom rovnako, mna pichalo v piatok, a prsia tiez citlive ako pred mrchou

ked mas ovulku tak tiez citis vajecniky, ci ani nevies ze bola,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre