Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

brisilda
11. feb 2010

sharmi tak to je jasne dievcatko niet pochyb konecne sa vam ukazala cize gratulujem 😉
tea aj C-cko je super lepsie ako opakovat testy 😉
janka tak to ste mali teda ridnu potvoru tu doktorku 😠 dobre ste spravili, ze ste ju vymenili 😉 inak ja viem, ze vojtovka pomaha no v nasom pripade to bolo zbytocne lebo mojho brali stale, ze je o mesiac dva strasi ako v skutocnosti bol a boli sme sledovany na neurologii preto bolo okolo nas stale tolko cirkusu 😠 a ked maly v 10 mesiacoch k neurologicke poklusal po vlastnych tak som myslela, ze doktorke oci vypadnu 😀

janulka04
11. feb 2010

jee, sharmi..tak to je jasna baba 😅
tei, ved C je super...mala si toho dost, takze podla mna uplne super sikulka si 😵
bris, mi vrav nieco o neurologii....akop vravim, nedaju sa deti porovnavat podla nejakych tabuliek....male napriklad zacali stvornozkovat jedna a druha az o mesiac, ale chodit zacala jedna a druha o tyzden..podla mna sa neda povedat, vtedy ma sediet, vtedy sa musi prevracat a bla bla....ako fajn je sledovat, ci napreduje, ale niekedy to prehanaju a zbytocne mamicky stresuju, ja ako prvorodicka som to fakt dost prezivala 😔
a inac hlasim nechutne palenie zahy, asi z tej hribovej poliuevky, normalne ma cely hrudnik pali, ak sa to nezlepsi, pojdem si pre nejaky liek, lebo je mi az do placu 😒

brisilda
11. feb 2010

janka daj si jogurt alebo pohar mlieka u mna to zabera 😉 no teraz mliecne vela nesmiem kedze uzivam magnesko 😔

lucialen
11. feb 2010

Baby, kde si mam na nete pozriet nejake tehu rifle? 😒 Ja uz obleciem len jedny, aj to musim sediet s odopnutym gombikom 😀

sharmana
11. feb 2010

babule ja som tak rada, malá rastie a dnes na sone kludne spinkala, tiež sa až tak velmi nechcela ukázat, nožičky má totiž stále až pri hlave 😀 , ale mm sa spýtal posledný krát, že či je to baba a lekár povedal, že na 100%, tak sme chceli 3D foto pohlavia, a on to našiel a sám povedal, že velmi pekne to vidieť 🙂

sharmana
11. feb 2010

ahoj luci, ja som presne v tvojom týždni kupovala tehu rifle, lebo som si nechcela tlačiť bruško.. ved vybehni do PD, určite tam nájdeš niekde obchod s tehu riflami a nebudú také drahé.. ja som kúpila príšerne drahé, lebo sa mi nechcelo hladat v celej BA, tu je všetko predražené, ale v menších mestách sa dá kúpit vela vecí za skvelé ceny.. keby som mala viacej času, tak by som tiež radšej behla do TO a určite by boli o 50% lacnejšie..

lucialen
11. feb 2010

Sharmi, nasla som jeden obchod v pd, ale 50e za rifle nedam. Inak by si sa cudovala, v malych mestach nie je tolko obchodov, tak si ceny prihodia. Ale pojdem este popozerat, neviem ci ma vyznam kupit aj normalne len o cislo vacsie. 😒 Si pamatam, ze ty si tiez tak zo zaciatku priberala, ale potom sa to ukludnilo nie? A malicka je krasna, aj ked zadocek a pohlavie tam neviem vycitat 😀

janulka04
11. feb 2010

lucka a co tak MMB...tam nemaju dobre ceny? alebo skus cez vyhladavac...
ja som dnes objednala deku do autosedacky a nasla som nadherne veci, take slavnostne pre babo, tak som dala do albumu 😵 - kuknite, sa kocham, ake bude krasne na svoje krstiny, to nase male...

janulka04
11. feb 2010

lucka, co tak tu...
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=24541
alebo..
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=124490

ved pokukaj, ja som kupovala z aukcii nosene a jedny v C und A 😵

sharmana
11. feb 2010

luci. moje rifle stáli 74eur, no nemala som na výber, potrebovala som hned, bola som už nervozna z rozopnutých nohavíc, tak som nabehla do Polusu.... ja by som väčšie číslo nekupovala, lebo rastie najmä brucho, to by si musela zakaždým kupovat nové nohavice...
cez internet by som nekupovala, lebo ja som si v tom obchode vyskúšala štvore a každé mali iný strih, všetky nesedeli dobre, ani ked boli tehu...

lucialen
11. feb 2010

Diky baby, no uz som pozerala mmb, ale to ze neviem, ci mi budu dobre. A velkost aku, taku aku mam povodne?

sharmana
11. feb 2010

luci. no ja by som o čislo väčšiu velkost ako pôvodnu 🙂 fakt velmi záleží od strihu, výrobcu a kvality...

brisilda
11. feb 2010

lucka ja som kupovala cez MMA 😉 jedne som mala a jedne mi kupila mamina 😉 no a rifle na traky som predala 😀 co sa tyka velkost tak odporucaju velkost aku si nosila pred tehotnenim ja mam velkost 40-42 a su mi velke 😢 ale aspon na brusku netlacia 😀 Inak ak objednas cez MMB a budu ti velke tak ich predas nie? 😉 ja to tak robim bene no nastastie mi vsetko stale padne ako uliate az na tie rifle co mam na foto v albume lebo v pase su suprove ale inak su mi velke siroke na nohach ☹

sharmana
11. feb 2010

bris. ty si už profíčka v tom MMA, ja som tam mrkla len zopár krát, nemám skúsenosti s týmto kupovaním.. 🙂

petafr
11. feb 2010

ahojte, tak uz som doma, som rada, lebo od rana snezilo a ist po takych cestach, to je o nicom...
Miska sikulka, vidis, ako ti to ide... Tea, parada, mas to za sebou, ja som si az teraz uvedomila, ze JEZISI, ty sa o tyzden vydavas???!!! waw, tak si to skvele uzi, tak sa tesim s tebou, dufam, ze neodpadnes od unavy, vsetko takto stihat, to ta obdivujem!

brisilda
11. feb 2010

sharmi tak ja nemam 74 € na jedne rifle ☹ mne sa to zda pehnane vysoka suma 😠 a nato ze rifle potrebujem len na par mesiacov tak naco mi budu nove? aj ked ja som si nove rifle kupovala v GB jedine tie jedne som kupila cez MMA 😉 a prisli krasne vyvonane za avivazou 🙂 no je jasne ze som ich vyprala vyzehlila a az tak zacala nosit 😀 podla mna sa tam da nakupit a par eur lacnejsie ako v obchde 😀 a pride ti to az domov

petafr
11. feb 2010

Sharmi, malinka nadherna! krasa, same pozitivne veci som sa dnes docitala...
inac tie lietajuce babatka nahanaju dobre strach, vo FR by to neexistovalo, tam stale riesia tie syndromy potresenych babatok, viete, ked opatrovatelky s babatkami velmi trasu, ked ich nevedia utisit a babatko ma z toho nasledky na cely zivot... ved toto lietanie to je poriadne nebezpecne... chudatka... urcite existuje aj prirodzenejsia metoda ako cvicit...
Janka a co je to KP? az mi bolo smutno, ked som citala, ty si si toho musela prezit, stale nieco nove pridavas, ty musis byt velmi silna, ked posobis tak jemne a mas za sebou plno tazkych veci... drzim ti palce, nech sa ti prihodia uz len same pekne veci v zivote!

sharmana
11. feb 2010

bris. ved ja by som tiež nevyhodila také peniaze za normálnych okolností, ale to som akurát skončila PN ku, bola som unavená a znechutená z tlačiacich nohaví, tak som vbehla hned do prvého obchodu a vzala som tie čo mi sadli... bola to brutálne blbá suma, ale dostala som k nim ešte jedny čierne tehu nohavice za polovičnú sumu, tak sa to nejako vyrovnalo..

janulka04
11. feb 2010

si zlata Peti..no mna zivot riadne kope do zadku, mam toho vela za sebou, michelle vie, ale tak vzdy sa postavim a treba ist dalej...a podla mna, kazdy ma nieco...inac ja si vies co vzdy poviem...i ked som neni nejaka moc nabozensky zalozena?
kazdemu je nalozene na plecia tolko, kolko znesie...tak asi mam podla niekoho tam hore tolko znasat 😉
a KP je porod koncom panvovym 😉

janulka04
11. feb 2010

inac, baby tehulky, nacvicujete dychanie? ja nie...ale asi zacnem, kedze pri malych som bola nejaka zmatena 😀

http://www.pvt.estranky.cz/stranka/porod---dych...

sharmana
11. feb 2010

no janulka dakujem za tú stránku... ja som teda žiadne dýchanie nenacvičovala...ale aspon budem vediet ako na to... bohužial tu na SK žiadnu predpôrodnú prípravu ženy povinne neabsolvujú, tým pádom to nechávajú na budúcich mamičkách.. ale nie je tu toho vela, človek sa pomaly k tým kurzom ani nevie dostat a to som v BA...
aj ked som volala do Ružinovskej nemocnice, tak mi tam nikto nezdvíhal, takže asi tak to tam berú..

janulka04
11. feb 2010

sharmi, aj ked som cakala male, tak ten kurz v Ruzinove bol preplneny....a potom tie stresy na sale...inac, ako sa nam to krati...

sharmana
11. feb 2010

janulka. no ja som to preto aj vzdala, ale tento týžden som bola u kamošky, ktorý tiež rodila v Ružinove a mala aj zaplatenú lekárku a tá jej sama povedala, že čo to tie baby vymýšlajú, že načo zbytočne vyhadzujú peniaze na kraviny, že ved oni im aj tak povedia na sále, čo majú robit...
no aj moja segra nebola na kurze a predýchala aj porodila 🙂
veru teraz sa mi zdá, že to ide nejako rýchlejšie, týžden po týždni... no pre mna bude pôrod prvý krát, takže som trošku nervozna, ale teším sa na malú, hlavne nech je v poriadku...

janulka04
11. feb 2010

no, neboj, sharmi, pre man to prvykrat nieje anervozna som teda tiez...kedze sa vravi, ze kazdy porod je iny...a mam aj obavy, ako zvladnem dve velke kocky a male babo k tomu...predsalen uz mame svoj stereotypa ateraz do tohto vsetkeho tteba nejako vsunut babatko a jeho denny rezim...uf uf uf...prve mesiace asi riadna fuska, aj do skolk aj domacnost aj baby....trosku vam prvorodickam zavidim, ze si budete moct kedykolvek s drobcami zalomit...ja mam problem najst si volnu chvilku teraz...a ak bude mm stale na sluzobke, ako doteraz...som hotova 😝

sharmana
11. feb 2010

no jani, tak to ta uplne chápem, máš to dost tažké, klobúk dolu, ale ty to určite zvládneš...
inač babulky, dnes mám narodky a pre mna bol darček CDčko s mojou malou princezničkou, neviem sa na ňu vynadívať.. a už teraz kupujem dalsie veci, čo som našla tu na MK... no niektore vecičky su super, ako nove a za super ceny.. aj teraz mi došli dvoje šatky, potom odfotím a za smiešnu cenu... ja viem že to aj tak malej oblečiem len zopár krát, takže nové kompletíky a šaty budem kupovať len v menšom množstve 🙂

janulka04
11. feb 2010

jee, sharmi, tak to ti teda zo srdca prajem vsetko naj naj k narodeninkam... 😵

sharmana
11. feb 2010

dakujem jani 🙂
no dnes to asi zabalím, doteraz som sa ešte dohodovala s dvomi kočkami na predaji a kúpe vecičiek 😀 niečo čakám budúci týžden a zajtra si možno pôjdem osobne pre dalsie veci... no som maniačka, ja viem 😀
janka dobrú nocku ti prajem, musíme si my tehulky aj oddýchnut 😉

petafr
11. feb 2010

Sharmi, tak vsetko najlepsie!!! Pekne oslavte! Moji rodicia tiez akurat oslavovali vcera 31. vyrocie svadby... ja sa mojim tempom nedopracujem ani len k desiatke, asi sa vezmeme, ked budeme mat 50 😀
Jani, asi tak to nejako je, kazdy ma nalozene kolko znesie... dobre povedane...
Inac nechapem, asi som z FR rozmaznana, ale tam taketo kurzy absolvuju buduce mamicky aj s oteckami, vsetko je preplatene a otvorene pre vsetkych, vlastne az skoro povinne... tak si neviem predstavit, ze vlastne na SK ta nechaju tak, hlavne prvorodicky, a nielen dychanie ale aj vlastne cela ta priprava, ci ta sa robi?

petafr
11. feb 2010

Baby, aj ja uz chcem babatko!!! 😠 😅

janulka04
11. feb 2010

peti, aj tu je to povinne..teda ason mna moj doki povinne na kurz vyslal, ale je to len tak raz do mesiaca...no aspon nieco...
a speci pre teba:
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT'
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTT

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre