Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

sisa2
8. júl 2009

katy - drobcekovi skore uzdravenie prajem. co mu je?

inak ste to presne zhrnuli - mne bolo uz tiez uplne jedno, kto tam je a co robi, len uz nech mam po tom. rodili ste bez epi? druhe chcete s epi alebo bez? ja som bola bez epi a druhe bez epiduralu nepojdem ani za svet. mna nechali dost vytrapit, rodila som v podstate 28 hodin (od prasknutia vody), neotvarala som sa ... 😖 ale vsetko lepsie, ako pisala bianca.

beboo
8. júl 2009

sisa moje nervy ze 28 hodin! to preco tak dlho ta nechali trapit?
ja som mala epi ale mi zabrala vzdy iba cca na 20 minut. potom som musela ziadat dopichnut co mi povedali ze sa neda prilis casto a cakat kym pride anesteziologicka, takze ja som to mala striedavo ze 20 minut klud a potom taka hodina bolesti a zase klud a tak dokola 9 hodin. na druhe babo chcem urcite tiez epi aj keby mi mala zase tak kratko posobit ale radsej kratko ako vobec.

katy1979
8. júl 2009

malý sa rano zobudil horuci ze som si na nom vajicka mohla smazit. okrem horucky mu nic nie je. takze cakam co z toho vylezie.

28 hodin? fuha mne stacilo mojich 16hodin. ale ja som rodila s epi. ja by som bez epiduralu asi umrela. ale tiez to bola taka zmiesanina pol hodinku bolo dobre a potom som uz fucala a dokola to iste. obcas ma napadne ze ist bez epi ale na to som velký zbabelec. viem ze ak si ju zaplatim tak si ju aj dám. ale budem dufat ze druhý porod bude rýchly a bezbolestny ze mi epi ani nestihnu dat.

sisa2
8. júl 2009

lebo som mala dohodnuteho lekara, ktoreho som ale nemala zaplateneho. to by bola story na dlho, on mi skratka stale tvrdil, ze ma odrodi a ze si ho nemusim zazmluvnit, len zabudol povedat, ze robi len do tretej 😠 no a kedze sestricky vedeli, ze som s nim dohodnuta, nechcel so mnou nikto nic robit, lebo pride pan primar ... no a pan primar neprisiel. nastastie mala sluzbu jedna velmi mila mlada lekarka, neviem, ci nahodou nebola cersto ukoncena, ta bola fakt poklad, v podstate ma potom za asistencie inej lekarky aj odrodila.
druha vec bola, ze ma zavreli do nemocnice, lebo som podla nich prenasala (nikto si nechcel nechat vysvetlit, ze som mala dlhe a nepravidelne cykly a ze na mna naozaj neplati pravidlo 28 dni a na 14 den ovu), dokonca ma pobavila otazka, ze odkial mozem vediet, kedy som otehotnela? 😀 no neviem, kto iny by to mal vediet. danielko sa viac-menej narodil podla mojho vypocitaneho terminu (teda o 2 dni skor) a keby ma nestresovali v porodnici a nevyvolavali mi zbytocne tyzden dopredu porod, tak by bol mozno presne v termine. skratka nemam na porod dobre spomienky a este dlho po porode som tvrdila, ze nikdy viac 😔

sisa2
8. júl 2009

ja som bola hrdina, ze epi mi netreba, ani som si nevybavovala ... druhykrat este asi ani na stole nebudem a uz budem kricat, nech mi ju pichnu 😀 😀 😀

beboo
8. júl 2009

katy malemu prajem skore uzdravenie.

sisa aj mne porod vyvolavali a tiez som dlho tvrdila ze druhe babo nebude ani za svet. prenasala som len 4 dni ale lekarka povedala ze vyvolat. keby som vedela ze vyvolavany porod boli ovela viac tak s tym ani za svet nesuhlasim.

katy1979
8. júl 2009

ja som neprenasala ale mne odtiekla voda a pomaly som sa otvarala. dokonca po epi mi presli aj kontrakcie takze ma aj tak napichli na oxytocin.

no idem ja krpec je hore, kuri dalej tak budeme bacovat doma

sisa2
8. júl 2009

katy - dufam, ze budete rychlo fit a nebude to nic vazne!

sisa2
8. júl 2009

tusim sme si to vsetky "uzili" 🙂 tak dufam, ze druhykrat to budeme mat bez problemov, rychlo a "bezbolestne" (v ramci moznosti).

katy1979
8. júl 2009

sisa diky podla mna nic hrozneho. on nezvykne byt chorí. horucku ma teraz 2x za svoj zivot. len dufam ze nechytil tu uzasnu chripku. ale to by sa asi neprejavovalo iba horuckou.
ak mu to do zajtra neprejde tak musim zavolat lekarke.

a potom ze maj deti, ked sa budem pri kazdom jednom takto stresovat a o kazde sa bat.

beboo
8. júl 2009

no vacsina z mojho okolia mala druhy porod rychlejsi a menej bolestivy tak dufam ze to tak bude 🙂

sisa2
8. júl 2009

katy - moze to mat aj z tohto uzasneho pocasia. vsak clovek nevie, ako seba obliect, nie to dieta. tak nech ste rychlo v poriadku!

sisa2
8. júl 2009

beboo - bodaj by si mala pravdu! 😵

beboo
8. júl 2009

sisa ja pevne verim 🙂

kurciatko sa zobudilo idem s nim troska von, majte sa tu zatial krasne 🙂

fazulka1512
8. júl 2009

ahojte, nesiel mi net, bola porucha
zobrala som tu sodu bicarbonu, pomohla mi tak na 3 hodinky a zase citim tu zahu

sisa2
8. júl 2009

fazulka - mavala si to uz aj predtym? mne na zahu nepomahalo nic. len nejest. vraj este pomaha mlieko a burizonove chlebiky. alebo ak ti pomohla ta soda bicarbona, tak si ju daj znova.

fazulka1512
8. júl 2009

vies ty co nemavala a mohla som srotovat co som chcela, tak neviem co sa deje
moze byt to naznak ze som tehu, alebo je to nejaky oblb

sisa2
8. júl 2009

no dufam, ze to je ta prva moznost 😵 kedy mas testovat? nepamatam si 😅

fazulka1512
8. júl 2009

mrcha by mala dorazit cez vikend, testovat sa este vobec nechystam lebo si mylsim ze to pride

sisa2
8. júl 2009

no ved uvidis cez vikend. nechce sa mi verit, ze ta takto natahuje a nic z toho.

fazulka1512
8. júl 2009

uvidim,zatial spapam vsetku sodu bicarbonu
sisa, a to je u kazdych zien ze ich bolia prsia pred tehu alebo nie, lebo mna tak silno nebolia, len okolo bradaviek ked ich stlacim

sisa2
8. júl 2009

mne nebolo ABSOLUTNE nic, kym som na teste neuvidela // 😀 nasledne mi uz bolo zasa uplne vsetko. nemusi ti nic byt, nic ta nemusi boliet. u kazdej to je podla mna indi vindi.

fazulka1512
8. júl 2009

aj ja si myslim ze je to u kazdej inak, lebo kazda ma ine telo

andzi
8. júl 2009

baby, ja mám dnes 24.DC a cítim ako by som to mala dostať, myslíte, že je to príznak toho, že tento mesiac už môžem na dve // zabudnúť?

fazulka1512
8. júl 2009

andzi, nie kym nedostanes tak ver

sisa2
8. júl 2009

fazulka - ved prave. keby sa to dalo nejako zovseobecnit, bolo by to jednoduchsie. ale takto to je aspon vacsi adrenalin 😀

sisa2
8. júl 2009

andzi - nemyslim. pokial mrcha nepride, stale je sanca. babatko sa moze zavrtavat, aj z toho mozes citit akoby bolest brucha. 24 DC je este skoro na mrchu, nie?

fazulka1512
8. júl 2009

veu adrenalin, a riadny a najhorsie ked si planujes a cakas tak ako ja, nalepsie su take ze si myslis ze sa nic nemohlo stat a stane sa 🙂 hmm... ale mne asi tazko

sisa2
8. júl 2009

fazulka - ani nehovor. ja by som tiez chcela ostat tak tehu, ze by som ani nevedela, ako som k tomu prisla 🙂 ale to u nas nehrozi. prve tehu bolo doslova vymodlene, oplakala som kazde kramy, co prisli 😅 tak teraz to hadam pojde lepsie.

fazulka1512
8. júl 2009

ja so oplakala marcove, potom aj ked sme suslali ked nebola ovulka som neplakala, lebo som s tym pocitla, tak teraz asi ked dostanem vyjde jedna krokodilia slza a dost

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre