Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

lucialen
10. júl 2009

Normalne nestiham citat 🙂 Ja som tiez zacala merat BT, ale este len jeden mesiac, ale podla toho som zistila, ze som ovulovala 20DC, a myslela som, ze ovulujem tak 12-14 DC. To som zvedava, co zas nameriam tento mesiac. Prvykrat som otehotnela okolo 12-14DC a skoncilo to MA v marci. No a teraz mam take chaoticke cykly. Ale ved raz sa trafime 😎

bamb27
10. júl 2009

ahoj snazilky, pocujte chcem sa opytat... platite si niektora doplnkove nemocenske poistenie pre vyssiu matersku?

biancarv
10. júl 2009

ale to čo si saskia opísala by aj pasovalo na tehu príznaky, veď keď ti bude meškať mrcha urob test a daj vedieť ako to dopadlo, alebo si ho urob hneď, rapiclear je test ktorý by mal zistiť či si tehu už 5 dní po oplodnení a keď máš takéto príznaky tak to by mohlo byť teoreticky aj viacej ako 5 dní 😉

saskia1
10. júl 2009

bianca, moja reč 🙂 tiež by som asi nestovala lárom fárom stále 🙂
fomarik, tak v tom októbri to budem mať predpísané aj ja asi 😉 Ale to je v pohode ked to nemá nejaké nežiadúce..no a tie nálady, akurát to, ale ja som niekedy taká aj bez duphastonu 😀

katy1979
10. júl 2009

bamb ano ja sa chystam konecne ist do socialnej a vybavit si to. len dufam ze to nezrusia lebo budeme platit zbytocne

biancarv
10. júl 2009

bože môj všetky tu chceme byť tehulky a niekto kto je tehu tak to dieťa zabije, odhodí atď. je to strašné, no nežilo by sa nám krajšie keby tie čo chcú byť tehu by boli hneď na prvý šup, je to nespravodlivé, tu v mojom okolí býva jedna žena, prišla na to že je tehotná až v tretom mesiaci, teraz je v piatom, normalne mala menzes do tretieho mesiaca, takže nestihla íst na potrat a teraz všetci susedia čakáme čo sa z toho vykluje lebo je to ťažká narkomanka a o to dieťa nemá záujem 😠

saskia1
10. júl 2009

bianca, ja radšej počkám na to či príde červená armáda, ak nie, tak potom budem testovať, elbo už som sa nie raz oklamala a peniaze pomíňala na testy a zbytočne.. 😉 Trpezlivosť ruže prináša, tak dúfam, že dostanem aspoň veľkú kyticu 😀

saskia1
10. júl 2009

to je ink strašná nespravodlivosť, to je pravda ako bianca napísala, shlasím s tebou 😉 My čo chceme, túžime po dieťatku, tak ništ a niekto kto ani nevie kedy sa to stalo prípadne aj s kým, tak také sú hneď v tom..Ticho závidím. Najhoršie na tom je, že na to všetko doplatí v konečnom dôsledku to dieťatko.. ☹ Smutné.

bamb27
10. júl 2009

katy nestras... ja nemyslim ze by to mohli zrusit.... ja si to uz nejaky cas platim, hoci musim mat pauzu vo vyrabacej snahe.... ale platim si len minimum, dufam ze potom casom ked uz to bude opodstatnene tak to budem moct zdvihnut...

saskia1
10. júl 2009

bamb, katy chcem sa opýtať ak to je s tým doplácaním. koľko peňazí sa platí, alebo si výšku určujem ja? a to by som dostávala k materskej?

fomarik
10. júl 2009

Bianca, máš pravdu. Nie každá si zaslúži mať bábatko ☹ ☹ ☹ ☹
saskia...no, na príznaky sa to podobá!!!!! Ale ako hovoríš, trpezlivosť ruže prináša.
ked som ja bola 1x tehu, ja som hned vedela, že sa čosi deje, pretože mne po ťuťu-muťu bola strááášne na zvracanie!!!!! som sa aj hanbila pred manželom 😔 . No a po kyretáži, ked mi klesal HCG, stále som to isté pociťovala, až kým HCG nekleslo na 0 ☹

bamb27
10. júl 2009

saskia, ja platim zatial minimum... co je 13.- € ...je to take trosku zlozitejsie, da sa to nastudovat na tejto stranke http://jozefmihal.blogspot.com/search/label/mat... ...ale je tam toho veeelmi vela... trosku sa v tom tazko da orientovat, ale da... akurat ze to je pre rok 2008 a neviem ake zmeny nastali v 2009

saskia1
10. júl 2009

fomarik, mne zatial nie je zle, len tie návaly vlčieho hladu. no uvidím čo je vo veci 🙂

saskia1
10. júl 2009

bamb, ďakujem , kuknem na to 😉

katy1979
10. júl 2009

saskia je urcene maximalna suma t.j. vymeriavaci zaklad bolo to myslim 33 000Sk t.j. ak mas taký plat tak budes dostavat max. matersku co vychadzalo na 16 000Sk. ak tolko nezarabas t.j. zarabas napr. 15000 tak z toho rozdielu budes platit do socialnej. mne to vychadza okolo ´20 eur mesacne

bamb27
10. júl 2009

presne tak... ja zatial platim to minimum 13.- ... neviem ale ci mam v ramci toho vymeriavacieho zakladu ratat svoj hruby plat cely ci bez osobnych priplatkov

saskia1
10. júl 2009

katy, bamb: jééj, ďakujem vám kočky za užitočné info. Pojdem sa na to popýtať a možno by so si to začala plaiť aj ja 🙂

bamb27
10. júl 2009

saskia urcite, treba vyuzit co sa da, myslim ze velmi malo zien o tomto vie... hoci je to pomoc len na prvych 6 mesiacov, aj tak je to pomoc

saskia1
10. júl 2009

bamb, veď jasné, prečoby niečo dávali do éteru čo by ti štát mal dávať...to sa u nás nemôže stať 😖

katy1979
10. júl 2009

pri prvom som tiez nevedela ze take nieco existuje ale teraz to vyuzijem.

bamb to by ti mali povedat na socialnej. ja som pocitala svoj hruby prijem. ale mam pocit ze ak by si to mala pocitat aj s tými osobnymi priplatkami.

bamb27
10. júl 2009

pri okienku v socialnej poistovni bola teta za okienkom veeeelmi strucna, tvarila sa ze ju obtazujem 😒 , ale aj ja si myslim ze by to malo byt aj s osobnymi, v tom pripade by mi to minimum mohlo aj stacit 🙂

biancarv
10. júl 2009

ahojte, môže byť BT 37,5 a 44DC a tehu test negatívny, čo si o tom myslíte? dakujem

katy1979
10. júl 2009

bamp skus napisat tomu mihalovi myslim ze on odpisuje na take otazky

bianca zavisi aku teplotu si mavala predtým. podla jedneho dna asi velmi tazko sudit.

biancarv
10. júl 2009

no to neviem dneska som si to merala prvý krát 😒

fazulka1512
10. júl 2009

babulky vy ste sa riadne rozbehli 🙂
biancarv- blahozelam citim to v kostiach ze si tehulka

biancarv
10. júl 2009

dakujem fazulka, ale teraz momentálne plačem, lebo neviem čo si mám myslieť , teraz som si robila tehu test lebo som to nevydržala a bol negatívny 😢 , hlavne že mám všetky príznaky tehu, prvý test som si robila v nedelu pozitívny, v pondelok som špinila až do štvrtka , v stredu druhý test neg, teraz tretí negatívny, ale cítim sa byť tehu, veď mi je zle a všetky tie príznaky ☹ už mi z toho šibe, tak veľmi si želám druhé bábo 😔

biancarv
10. júl 2009

a otázka pre všetky, čo myslíte ako skoro po oplodnení je možné mať tehu príznaky? stačilo by pár dní? dakujem

fazulka1512
10. júl 2009

ja co si dopisujem s ostatnymi snazilkami, tak mali taky isty pripad ako ty, vraj sa fazulka neudrzala v brusku a vyplavala vonku, cho do temy stastne buduce tehulky a tam si to precitaj, oni mali presne to iste

ellit
10. júl 2009

biancarv, ja som pri prvom mala vsetky priznaky....bolo mi zvlastne, napchavala som sa, mala som kovovu chut v ustach, tlak v podbrusku a aj tak som mala test stale negativny, az som isla po dvoch tyzdnoch od meskania MS k lekarovi a to som si vecer pred tym robila tiez test s neg vysledkom a on pozrel ultrazvuk a povedal, ze som tehu. Mala som este velmi slabu hladinu tehotenskeho hormonu, tak to ten test nevedel zachytit. Moze to byt aj tvoj pripad.

Inak aj ja, co viem zit s jedneho johurtu denne, tak posledny tyzden zjem aj kravu a uz bazim po dalsom jedle. Neviem sa dojest. Tak netusim. A taaaaaaaaaaaaaak ma boli podbrusko.

biancarv
10. júl 2009

ahoj ellit, kiež by si mala pravdu, inak aj ja som žila pred tým len z ,,jedného jogurtu,, a tiež sa teraz neviem dojesť, zjem napr. dva krajce chleba a aj tak som hladná a to som pred tým nemala, len ked som bola tehu s mojím Paťkom 🙂 a možno aj tebe budeme o chvílu gratulovať 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre