Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

andzi
31. aug 2009

inak mne v tomto teple robí najväčší problém nepiť 2-3 hodiny pred testovaním, to je hrozné

nadenkaaa
31. aug 2009

ked ides testovat ovu testami sa nesmie pit??

andzi
31. aug 2009

áno, aspoň 2-3 hodiny, ale ja by som odporúčala aj dlhšie

nadenkaaa
31. aug 2009

tak to je asi najlepsie robit si test ovu rano ked je clovek zobudeny este nejde hned pit po noci hm?alebo ako to riesis?

tea333
31. aug 2009

bris ty si taky pesimista odkedy si tehotna..hrozne s tebou ☹
dobre ranko vsetkym, dnes 13 DC a ovulacia nejak neprichadza..robila som si kazdy den ovu test, vcera ma boleli krize aj ma pichalo v podbrusku, ale test bol uplne jasny..
je mi to divne ked mam 24/25Dcykly..moze byt ze som to nezastihla ked som robila testy niekedy az s odstupom 30 hodin?

nadenkaaa
31. aug 2009

tea mozno pride este tak za dva dni 😉 pripadne nemohla byt skor?

andzi
31. aug 2009

nie nie, práveže ráno sa odporúčajú robiť len tehotenské testy, lebo vtedy je v moči najvyššia koncentrácia hcG. Ovulačné sa naopak majú robiť v priebehu dňa, skôr popoludní, kedy je najvyššia koncentrácia LH hormónu.

tea333
31. aug 2009

andzi a preco nepit? ja som citala ze rannny moc moze byt dokonca zavadzajuci 😒

nadenkaaa
31. aug 2009

aha no tak sidnes kupim ovu testy a idem sa posledny krat napit 😀 inak dnes fest citim pravy vajecnik 😖

tea333
31. aug 2009

nadenkaa ako mohla byt skor ale zeby 6DC? to sme sa inak snazili sa mi zda vtedy 🙂
no este samozrejme moze byt neskor ale to by som bola nerada,,..zeby som mala taku kratucku lutealnu fazu 🙄

michelle
31. aug 2009

andzi, ta ciarka bola takmer rovnaka, ja som to zaznamenala ako pozit... inac nepisu, ze by sa nemohlo pit pred testovanim, aspon v navode tych mojich testov nic take nie je. len ze testovat je najlepsie medzi 10.-20.00 hod...
tea mozno mas ovu ku koncu cyklu... aj to je mozne... merias si teplotu?
nadi podla mna tebe tento cyklus vyjdu uz len negativne testy, kedze ti teplota rapidne stupla. ovu testy kup az po mrche, ktora mozno uz najblizsich 9mesiacov nepride 😉

brisilda
31. aug 2009

nadi tak drzim pace az tam ciarroccky svietia 😉 o 3 tyzdne nech je to hormon HCG co bude svietit 😉

andzi
31. aug 2009

nadenka, ale zase to neber tak vážne, podľa môjho názoru ešte ovulka u teba neprebehla, skús počkať na zajtrajšiu teplotu a potom testuj.

brisilda
31. aug 2009

inak tiez si myslim, ze si mala ovu vcera

andzi
31. aug 2009

michelle, v návode to nie je, ja vychádzam zo skúseností iných báb

dzou
31. aug 2009

bris a co ty? si citala moj prispevok na predch. strane

tea333
31. aug 2009

michelle nemeriam si zatial teplotu, ale spominala som tu ze ked to nevyjde najblizsi cyklus, tak v polovici oktobra zacinam merat..lebo tie cykly predtym som na dovolenke..
ale ako spoznam ovu cez MRCHU??
ja som tiez nepocula zeby sa nesmelo pit..hmm

andzi
31. aug 2009

Toto som našla na www.merenibt.xf.cz

Na rozdíl od těhotenských testů, které se doporučují dělat hned ráno (ranní moč je koncentrovanější a hCG je zde obsažen ve větším množství), ovulační testy by se měly dělat naopak odpoledne, kdy je koncentrace LH nejvyšší. Ovšem také se doporučuje před testem několik hodin omezit příjem tekutin, aby byla moč méně naředěná.

michelle
31. aug 2009

tea asi podla teplot a ovu testov... krk asi nie je dobre vtedy testovat...

brisilda
31. aug 2009

dzou jasne vidis to zabudla som odpisat zatiel to vyzera nadejne tak teda az mrcha nepride velmi ti drzim palce 🙂 az to konecne vyjde aj tebe a nesom sama 🙂 baby vsetkym vam velmi drzim palce s celeho srdca 😉

dzou
31. aug 2009

diki bris no ja idem pratat a varit tak vas na chvilu opustam paaaaa

tea333
31. aug 2009

no uvidime, este mam asi 4 ovu testy, cize do konca tyzdna snad pride 🙂

andzi
31. aug 2009

Mne segra včera priniesla ukázať aké papiere musí podpísať rodička pred tým, než jej dajú PED-u a skoro ma porazilo, to radšej nechcem nič, ked som videla tie riziká

nadenkaaa
31. aug 2009

dievcqata tak ja neviem michelle aj bris hovori ze bola ovu vcera andzi hovori ze bude zajtra som z toho jelen 😉 ale pravdu povediac bilekovy vytok este nebol ale ten vystup dnes neviem este tomu tolko nerozumiem 😖 snad budem mudrejsia v dalsom cykle 😉

catherine214
31. aug 2009

AHojte, kto je tehu, nestiham citata spatne, neboli sme tu, lebo mala bola chora, hnacky a zvracacky, takze uplne zle....

brisilda
31. aug 2009

kocky z vlasnej skusenosti sa na krk vykaslite jedine co budete stresovat ten moj sa nikdy nemenil ani teraz ☹ a preto stresujem ja yb som ani nestresovala kebyze nejdeme na dofcu 😒 ale inak som v pohode tesime sa velmi 😀 anglinu vieme resp. budeme mat tlmocnicku 🙂 a navigacku takze no problem 😎 ale predsa no 😠 tie mracna ne a ne rozohnat budem kludna po vysetreni odbornikom a negativne prispevky na MK uz necitam !!!

tea333
31. aug 2009

ja rozmyslam co na ranajky.. 🙂

cheerlady
31. aug 2009

nadenka lenze doki ma nevysetril zospodu 😒 takze aj keby bol nejaky problem,tak ho nemohol zistit 😖

nadenkaaa
31. aug 2009

andzi ja si nedam pichnut epidural lebo az privela som videla z toho komplikacii s dietatom 😔 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre