Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

majuska7979
27. feb 2010

tak tomu hovorim nieco, tehotenstvo ta donutilo aby si sa naucila varit 😀 😀 tak to je super
mna donutilo zahranicie, 😠

sharmana
27. feb 2010

jaj babule aj ja budem mat knedlu a mäsko na smotane s fazulovými strukmi, mnam...
bris. inak mne chutilo zo začiatku tiež najmä kyslé, teraz skôr sladké 🙂

lucialen
27. feb 2010

Aj my sme mali dnes segedinsky 😀 Tiez jem kazdy tyzden kyslu kapustu, alebo si robim babky s kys. smotanou a zakysankou 😀 Proste kysle vyhrava nad sladkym 😀
My sme dnes trochu upratali cast pivnice, inak poriadok tam asi nikdy nebude 😠 Sme nejaky otapeny po tomto vstavani na hokej, nech uz berieme medailu a ideme domov 😵
Bris, inak s tymi doktormi uplne suhlasim, naskor sme im pchali vsetko mozne, tak teraz sa necudujme, ze za vsetko chcu peniaze 😉
Inak mna tiez donutilo varit len zahranicie, tam som odisla v 21.rokoch, potom som este rok robila v hoteloch a restaur., takze som varit nemusela, ale potom som musela. Esteze v angl. bolo tolko vela polotovarov na zaciatok 😀

sharmana
27. feb 2010

bris. no veru súhlasím s tebou, všetci lekárom len pchali prachy a teraz by chceli len tak... tí naši lekári sú fakt otrasní čo sa správania týka... inak ja by som sprísnila nejako ich disciplínu... možno niektorým krivdím, ale sorry, aby sa žena bála íst do pôrodnice, že ako sa tam k nej budú sestry a lekár správat, či ich to nebude otravovat sa pozerat na rodičku... hrúza... kde sú tie nemocnice, čo vidí človek v telke? akože príde rodička, má vlastnú izbu, sú k nej pozorní atd....

majka1981
27. feb 2010

Ahojte, no uz som Vas docitala. Dnes stet oho vela nenapisali, vsetky sme hadam boli von na slniecku a boli sme aktivne.
Ja som sa mala dnes lepsie ako vcera, aj ked som rano nemohla vela spapat. Neverila by som ze nebudem moct vela ranajkovat, ked som nebola tehu tak ako som otvorila oci uz som sa tesila na ranajky. A teraz sa do nich musim aj ponutit. Precitala som si posledne dni knizku o cinskej strave pre tehulky, maminky a deticky a docitala som sa ze slepacia polievka, dlho varena (3-4 hodiny) so zeleninkou je velmi zdrava (podporuje tvorenie krvy a ine veci). Takze dnes som ju uvarila a zjedla som 3 taniere. Mnam. Aj mm pochutilo.

Miska ja Ta chapem, ze sa Ti hnusilo sa mojkat s chorym psom. Je jej teraz lepsie, aspon sa netrapi a nemusis sa bat ze daka infekcia sa na Teba prilepi.
Dobre ze si napisala ze ides k zubarovi, ja by som na mojho zabudla. Musim si prilezitostne aj ja spravit termin. Dufam ze nebude vela prerabat.
Ano – uz to nebude zvlastne ze mame dvojicky v rodine 😀 😀 . U mojho mm maju v rodine, takze by to naozaj nebolo zvlastne. Ale myslim ze u nas to nebudu dvojicky. To by bola veeeeelkaaa nahoda. Aj ked neviem, pila som ten isty caj co aj sestra, takze ak tak je urcite caj na vine …… 😀 😀 😀 .

Groka dufam ze Ti je uz lepsie.

Majus, tak ten pokles vyzera na mrsinu. Aspon ste sa uvolnili a spravili tuto noc dobre drinky 😉 Mnam segedinsky gulas – ten by som si aj ja dala. Priznam sa, ze som ho este nikdy nevarila, lebo ho neviem varit. Je to komplikovane? Ci ani nie len to treba skusit?

Baby u nas v Rakusku je pri porode cely cas vlastne len porodna pomocnicka, doktor pride len na posledne dolezite minuty, potom kontroluje babo atd. Takze ja sa velmi na to nechystam ze by mal byt moj doktor pro porode, lebo si myslim ze v tom skusenost nema tak ako tie porodne pomocnicky. Ako je to vlastne na SK – byva mm pri porode? Ci je to nezelane? Tu v Rakusku je to bezne…

Lucia mrkla som tu stranku mimiaukcie, ale sa mi zda dost komplikovana/neprehladna. Ako si tam tehu veci nasla? Ja kupujem a predavam cez ebay.

Miska – dakujem, ja si tie ranne radosti uzivam, pokial negrckam 😉 . Ty si kedy zacala?

Sharmana co sa tyka lekarov, aj ja si myslim ze platenie navis nie je spravna cesta. Lekari si na to zvyknu a potom bez platenia nespravia nic.

sharmana
27. feb 2010

majka. no ja budem mať mm pri pôrode, u nás je to povolené, ale je to za poplatok... myslím že to nepovolia iba ak by bola nejaká karanténa, prípadne chrípková epidémia.. ale myslím že v máji, ked mám ja termín, nič také nebude 🙂
aj ja som bola vonku, ale už nebolo slniečko, lebo môj mm zadrichmal, tak som bola trošku nahnevaná, hned ako sa zobudil som ho vytiahla von na prechádzku okolo strkovca... ved sa vôbec nehýbem, moja kondička je úplne v keli 😀 😝

lucialen
27. feb 2010

Maji, ved aj u nas su pri tebe len sestricky, doki len sem tam dobehne, skontroluje a odide. Len ked ide do tuheho, tak pride, porodi, zasije a mozes ist. A este si za to mas platit 😀 Ale myslim, ze u nas sa neplati za otecka pri porode.
Maji, v aukciach mas na lavo rozdelenie veci pre dospelych, deti, kociky atd..., mne sa to zda prehladne, tam len kliknes ci mas zaujem o nohavice, topy, alebo co a ukaze ti ake su aukcie. Inak jedna baba sa mi stale neozvala 😠

majuska7979
27. feb 2010

ahojte babule, tak som troska poupratovala a mm chrape, chudatko prisiel z prace a bol taky unaveny 😀 😀
majka, pokles je 100percentne mrchovsky 😀 a ten segedinsky gulas nieje to zlozite, velmi jednoduche 😉 a ako lucia ja som sa to tiez naucila sem v uk, od svojich 20rokov ma zivot donutil 😅

sharmana
27. feb 2010

no dnes tu vôbec nikto nie je babule 🙂 tak ja zatial surfujem po mimibazare, čakam na odpoved na nejake dupacky, polodupky... chcem mat do zasoby...

sharmana
28. feb 2010

dobré ránko, takže s hokejom je to v keli... ešte dobre, že som vstala len na posledné minúty tretej tretiny, inak by som nadávala, že som sa nevyspala...
🙂

fazulka1512
28. feb 2010

dobre ranko moj graf http://www.fertilityfriend.com/home/29c558
este 2 dni a uvidim na com som
pozerala som hokej, skoda vela ze sa to nepodarilo

brisilda
28. feb 2010

ahojte kocky tak s tym hokejom sa to dalo cakat 😀 ja som to muzickovi hovorila hned na zaciatku ze prehrame 😀 ☹ nesom fanusikom hokeja ale uprimne povedane nemali sme sancu aj ked sa chalani snazili 😎
fazulka no potichucky ti drzim place lebo uz by sa nam tu mohla zase plodna tema rozbehnut
kocky co je s nadenkou???inokedy tu bola kazdy den a teraz ani raz do tyzdna nenakukne? ☹

lucialen
28. feb 2010

Dobre ranko 😉
No hokej skoda komentara, tak som si ponadavala, ako uz dlho nie, rozhodcovia dementi. V pohode sme na nich mali, keby sa nezacnu branit od zaciatku ale hraju normalne, ved su dobry. Vsak sme polovicu zapasu hrali v oslabeni. Si myslia, ze ked zacnu bojovat v poslednych 10minutach, tak maju medaily 😠 Ach, aj tri pupaky sa mi urobili do rana okolo ust 😀
Fazulka, grafik pekny, krasne sa ti dvihli teploty tento mesiac oproti minulemu ovela vyssie 😉 A este si aj stupla na 9dpo, co je super. Ale nerobim skore zavery 🙂

fazulka1512
28. feb 2010

podla mna mne pomahaju tie femi kvpky ked mam taku peknu teplotku, ale tesim sa lebo viem ze je vsetko ok

lucialen
28. feb 2010

To je mozne fazulka, aj ovulka sa ti pekne posunula 😉

xena1
28. feb 2010

krasnu nedelu babulky...

janulka04
28. feb 2010

ahojte, kocky...ako vikendujete?
My doma v posteli, vcera ma chytil zase zlcnik, tak som mala pokazeny den a aj noc ☹
ale dnes mi je uz dobre, tak som na obed zbuchala cevabcici s pikant horcicou a cibulou, som zvedava, co na toto povie zlcnik 😝 😀
ale ja som na to mala takuuuuu chut, baby, teda hlavne na cibulu, som zozrala celu 😀

sharmana
28. feb 2010

fazulka. aj ja som si všimla, že máš teploty vyššie oproti minulému meraniu... 😉
luci. no ja som radšej vstala až na posledné minúty poslednej tretiny... ešte šťastie, lebo by ma piclo, keby vidím ako sme vyhrávali a potom to naši pokazili 😒
janulka. ty si dávaj pozor na žlčník, dve moje kolegyne museli íst kvôli tomu na operáciu do nemocky... radšej si daj také zdravšie jedlá a vôbec nie korenené a pikantné 😉

janulka04
28. feb 2010

sharmi, ja sa krotim, ale mna fakt ta cibula lakala, doslova na mna zmurkala 😀 ..tak raz za cas... 😔
a inac, mala Linda mi chcela velmi pomahat, tak som jej nachystala veci na pecenie....baby...ona lepsie pecie ako ja...akoze musela som jej spravit sneh a vymastit a vysypat formu, ale ona si sama povedala, ze tolko muky, tolko cukru a dame tam jablcka...este tie som teda postruhala, ale dochutila mala...a kolac ako sen...uz je pol plechu prec.. 😕
a este si povedala, ze : Velice dobry kolac som urobila 😀 😀 😀

a mm isiel kupit zmrzku, lebo tu uz taliani otvaraju eis stiele...neviem ako sa to pise 😀 😝 ...tak to su jeho kamarati a volali mu, nech ide na probu, tak ma ulohu doniest aj domov 😝 😝 😝 😵

a nadenkaaaaaa, ozvi saaaaaaaaaaaaaaaaa!!! 😔

majuska7979
28. feb 2010

ahojte babulky,
ja cakam mrchu, predvcerom sa pilo, preto som nemerala, ale dnes rano som a teplotka je nejako hore, hned som urobila testik, ale iba /, takze asi nic z toho
http://www.fertilityfriend.com/home/2ad7e4

janulka04
28. feb 2010

no, majus....ty nas napinas... 😕 😕

majuska7979
28. feb 2010

janulka, ja vas?? 😀 ono to napina ta mrcha mna 😉 neviem co si mam mysliet 😖

sharmana
28. feb 2010

ajojte, tak sme boli trosku na nákupoch, zabehli sme do auparku do mothercare... ako spomínala miska, sú tam nejaké akciové bodynka, ale ozaj pre malinke detičky, skôr early born a newborn, to sa mne neoplatí, lebo neviem či to vôbec malá oblečie ked sa narodí... ja kupujem najmä 62 a 68 vecičky..
no a jeden kompletík som kupila, konečne červená farba, kuk do albumu.. už sa teším, malú v tom dám vyfotit aj u fotografa 😵

janulka04
28. feb 2010

jeee, ahoj, sharmi, krasne to je 😉 😵

sharmana
28. feb 2010

ahoj jani, dakujem, mám z tohto kompletíku velkú radost... a aj ponožtičky som kúpila, tie boli naozaj lacnučké a vždy sa zídu, sú od 0 do 6 mesiacov, takže na pol roka vystarané 😀
mrkla som do tvojho albumíku, to sú aké zvláštne krmítka, také som ešte nevidela, moderný dizajn.. aj si také kúpiš?

janulka04
28. feb 2010

mne sa pacia hlavne funkciami...pacia sa mi, ale ci ich kupim je otazne, kedze to je este dost daleka buducnost, kupa stoliciek...a mozno sa mi zapacia dalsie 😀

aj ja som mala pri malych take syto cervene komplety a sporila som ich tolko, ze potom som ich vykutrala zo skrine a boli im male 😀 , nevadi, ak bude baba, ma nove 😝 😀
a ponoziek fakt nieje dost, i ked ti mrnuskovia si ich vedia davat dole.... 😀

sharmana
28. feb 2010

no veru na stoličku je ešte čas... ja rozmýšlam že kúpim od niekoho, lebo to sú šibnuté ceny a pritom to dieťa to celé zakydá, to som videla u kamošky, ako jej malá vedela doriadit takú stoličku 😀
mne sa velmi páčia také červené veci, aj žlté a ešte by som chcela nejaké vecičky v bledunko zelenej, fialkovej atd... všetko totiž pre dievčatká predávajú v ružovom, už mi tá farba lezie teraz na nervy 😀

janulka04
28. feb 2010

sharmi, ja som pre male nic ruzove nemala, mali iba take ciapky usate, od mm, to kupil do porodnice, lebo tam im nedavali nic na hlavu a mne a zdalo, ze predsalen je to pre ne lepsie, hlavne kvoli fontanele...
a asi preto, ju teraz chcu na vsetkom 😀 😀

janulka04
28. feb 2010

inac, teraz som si spomenula, ze tie ciapky boli velkost 50 a boli im neskutocne velke....taka nostalgia..pani, to uz je davno... 😵 😕

sharmana
28. feb 2010

no ja som zvedavá, čo všetko som ešte zabudla 😀 ale myslím že tie hlavné veci už mám... čiapok nemám vela, len nejaké 3, teda zatial, niektoré veci budem asi dokupovat priebežne.. teraz toho máme s mm aj tak dost, prerábka, dieťa, nábytok...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre