Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

minka21
13. aug 2009

aha aha,tak uz viem ako to robite🙂 no tak hadam vam ta drina pomoze k babatku! 😵 babule vy vsetky mate pred mrchou sak?len fazulka je po,,,,takze z vas musi byt aspon jedna tehu!!

kkatkaa
13. aug 2009

minka a ja prave mam 3 den takze tiez som z kola von
ale asi od zajtra na to skocime tak my drz palce nech sa tiez nieco zadari 😉

tea333
13. aug 2009

nie dole je blizko..daleko je ked mas ms (teda ma byt neviditelny, nema tam byt citelny) a pocas ovu by si si ho tiez nemusela nahmatat lebo a byt makky a daleko, ale po ms ma byt tvrdy vystupeny a dole hmatatelny a po ovu do ms takisto

lucialen
13. aug 2009

a ja som dnes uz 13DC, citam este raz krcok

tea333
13. aug 2009

mas krcok,co je zakoncenie tvojej maternice siahajuce do poschvy (utvar o cosi hrubsi nez prst), kde je vyvod maternice, cize tadial ide MS a aj dieta (ano cez tu minidierku)a su tam nejake zlazy a z toho ide hlien..

ked ti skonci MS mal by byt krcok uzavrety, vystupeny, tvrdsi..pred ovulaciou by mal zmaknut, stiahnut sa tak, ze ho nemusis najst, mal by byt makky asi ako pery a v strede by mala byt citit dierka, lebo by mal byt otvoreny, a teda mal by prepustat spermie cez tu malu dierku.

.samozrejme s tym ma ist zmena hlienu, ked sa otvori, hlien by mal byt cirejsi alebo bielkovy, vodnatejsi, tahavejsi alebo tak..to aby dopravil spermie kam ma, hrudkovy alebo prilis husty by ich predsa nikam nedopravil, iba by ich blokoval

a to su asi tie dva dni, ked si plodna..potom sa cervix uteri (to som sa naucila na wikipedii) pomaly zatvara, a to uz je den ovu..potom este tam su nejake strbinky cez ktore sa da presmyknut 1 alebo dva dni po ovu..na cervixe je inak hlien ktory este k tomu funguje ako stuplik

po ovu sa uplne zatvori, a ostava zatvoreny a tvrdy az do prichodu MS, kedy sa otvori, a vyplavuje vsetko to cervene
takze pocas MS ma byt uplne makucky a otvoreny, hovori sa ze pocas MS zanika..a po MS sa znovu zatvori...atd

tea333
13. aug 2009

este raz krcok odomna (to som posielala kamoske ktora nevedela co to je)

kkatkaa
13. aug 2009

tea ale ja ho mam teraz cez mrchu stale taky ako pisala groka tak neviem 😠 ale zasa ako hovorila nadenkaaa moze to byt vselijako s tym cyklom (to sa tak utesujem) 😉

minka21
13. aug 2009

jasne,drzime palce stale,chcem aby aj vam sa tak rychlo zadarilo ako mne!a nech na bud rok vsetky spolu kocikujeme🙂

lucialen
13. aug 2009

Ja ho mam nejak velmi daleko, ja tam len tak tak dostanem 🙂 Mozno mam kratke prsty 😀 A mozno sa mi uz stahuje do uzadia, a nieco biele som tiez nasla. Takze podla toho co poslala Katka, sa skracuje, mekne a hlien by sa uz mohol zacat menit 🙂 Diky Tea, tvoj popis bol lepsi ako vsetky tie stranky co som precitala 🙂 Inak co studujes?

lucialen
13. aug 2009

Veru Minka, ved kociky uz mame vybrate 😀

kkatkaa
13. aug 2009

luci tak nejako by to malo byt 😉

cicimon
13. aug 2009

inac baby ako pozeram, vy uz mate prehlad o kocikoch a vybave, ja nemam ani sajn 🙂

kkatkaa
13. aug 2009

cicimon ani ja mne sa to zda este predcasne a ty sa tym vobec nestresuj mas pred sebou krasnych 9 mesiacikov na to, aby si sa dostala do obrazu baby sem dali vela napadov a stranok kde sa inspirovat tak s chutou do toho 😉

lucialen
13. aug 2009

Ja som si vyberala este pri pravom tehu, ale odvtedy som si zakazala sa na take stranky pozerat, az teraz som sa musela zapojit 😀 Ale len tie kociky obzeram 🙂

minka21
13. aug 2009

a kto sa ide snazit dnes vecer???🙂

lucialen
13. aug 2009

Ja nie, musim sa chranit, lebo mi asi makne krcok 😉

cicimon
13. aug 2009

no ja este pojdem min. k lekarke a chvilu pockam, ved staci zacat s nakupmi mozno v 4-5mes t., mozno aj neskor, a len prilezitostne nieco dovtedy kupit - mozno ked v akcii uvidim nejake strasne lacne oblecenie a tak 🙂 ale vacsie veci a kocik postielku a pod az ku koncu teh. urcite

minka21
13. aug 2009

ja riesim tehotensky pas do auta,,,v čr 1000kč u nas 1800🙂 aj s vasimi krckami🙂 mi sme davali ako hluchonemi dva tyzdne v kuse...luci vy sa uz ako dlho snazite?

tea333
13. aug 2009

luci pravo studujem 🙂

minka21
13. aug 2009

baby mne sa aj dost paci ABC design 3tec len keby boli veselsie farby,lenze ten bude mat asi moja skoro svagrina,takze nemozem opakovat🙂

kkatkaa
13. aug 2009

minka ja idem snazit asi zajtra 😉
a co s tymi hluchonemimi som to nepochopila

tea333
13. aug 2009

jee aj ja chcem riesit kociariky a vybavickuuu 😒
snad najbizsie mesiace 🙂

kkatkaa
13. aug 2009

ja tiez tea tak dufam ze uz coskoro budeme 🙂

lucialen
13. aug 2009

🙂 Minka, mi 3 mesiace, teraz je 4ty, mame prestavku(ako som uz pisala) a v septembri ideme na 5, teda 4 aktivneho snazenia a to uz tedabude 6mes od MA a to uz mam oficialne povolene a maternica by mala byt pripravena na dalsie baby 🙂

tea333
13. aug 2009

🙂 lucialen dufam ze budes mat letne babatko 🙂

lucialen
13. aug 2009

Akurat som sa dozvedela, ze jedna baba z ineho fora, kde som zacinala opat potratila babatko, uz 2krat za posledny rok, uz v 4tom mesiaci ☹ Som z toho smutna ☹ Len minuly tyzden moja kamaratka tiez vo 4tom : ☹

lucialen
13. aug 2009

Tea, ja chodim do BA, uz za tri tyzdne idem, tak sa mi nechce 😠 A do ktoreho rocnika ides?

minka21
13. aug 2009

katka u nas sa to tak pouzivaa,,ked nieco robis stale a stale a staaaale a rad🙂a moc,vies,,,to inak nechcem nikoho urazit!!!!to by som si nedovolila!!

baby inak ako obliekat jarne babo?🙂 asi staci len plienocka,bodynka a zavinovacka,ciapocka,a ponozticky,este tak veeeela sa musim ucit🙂 sa tesim_🙂

lucialen
13. aug 2009

🙂 Tea, ja dufam, ze ty este majove 🙂 Neviem, ked sa v lete budem taka obrina prechadzat 🙂 Vzdy som chcela mat brusko v lete, aby som sa poukazovala, ale zase obrovske brucho v lete nemusim 🙂

minka21
13. aug 2009

luci to je hrozne ☹ a na co si treba davat pozor,ci to len tak z nicoho nic moze zena potratit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre