Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

miskahryzka8
11. okt 2009

a inak, ked ste uz absolvovali aj meranie maternice a laparku, to po akom case skusania vas na to doktorka poslala 😲 ?

lucialen
11. okt 2009

Miska, je dost mozne ze som mala zapal, asi tyzden ma to takto drzalo, ale prestalo to, nastastie 😉
Hore nad kalendarom mas take ramiky a je tam more tools, tam klikni, najdi ovulation detector tuning/override, klikni a tam zapis ovulation cycle day, co myslis, kedy bola ovu 😉

xena323
11. okt 2009

miska, ja som este laparku neabsolvovala....ostatne vysetrenia uz ano....na preventivke som povedala lekarovi ze planujeme mimi a ze uz ideme asi 3mesiace naplno.tak mi dal dalsie 3mes a ak nie,urobi mi vysetrenia,co aj urobil a vsetko je ok aj ja aj mm....tak ak je sliznjica dost vysoka tak uz mi ostava len laparka...a ak ja to bude ok je to bud o psychike alebo sa k sebe s mm nehodime

sharmana
11. okt 2009

baby ja mam pocit, ze celkovo co sa tyka hormonov, tak je to nevyspytatelne, ked som si myslela, ze sme sa urcite trafili do ovu, tak sme sa netrafili, ked som pekne merala a keksikovali sme az 3 dni pred ovu, tak sme splodili mimi a to som ani nedufala, skor len tie teploty vysoke ma drzali v tom, ze sa to podarilo, ale asi s Božou pomocou, lebo inač nechapem...
a aj tie PMS, ked som nebola tehu, tak som sa tak cítila, a naopak, teraz som s tým nerátala a uhniezdovanie som považovala za začiatok ms... takže to je ako svet naopak 😀
a je pravda, že psychika je svina, tá vie niekedy robit velkú galibu... takže hlavne klud a pohodička

xena323
11. okt 2009

sharmi mas pravdu...je vsetko zahada ako to funguje a vsetky metody nam vlastne maju len pomost sa orientovat ale nic nie je iste....psychika je pes....raz mi jeden gyndos hovoril ze mal par ktory bol objednany na umele oplod.a co urobila s chlapom psychika ze teraz da spermie na oplodnenie,uplne znehybneli....o dva tyzdne bol len tak na kontrolnom vysetr,a boli v pohode....proste psychika si robi svoje...
sharmi ako dlho ste sa snazili???

miskahryzka8
11. okt 2009

jeeej luci, uy som si to tam dala, aha http://www.fertilityfriend.com/home/2a5235 😀

No a ten zapal ti presiel sa od seba? A mala si aj spinenie? Xena a mm robili vysetrenia? Ono je to urcite aj o psychike a musi sadnut viac faktorov naraz, aby sa to podarilo, aj ked ste uplne zdravi 😉 . Drzim palce 🙂

sharmana
11. okt 2009

my sme sa snažili vlastne len 2 mesiace, takže už na druhý krát sa podarilo, ale ja som už fakt bola 100% presvedčená, že idem do 3. kola...
mám kamošku, tá sa snaží už vyše 2 rokov, chceli by 2. dieta, a nic, pritom idu naostro... lekar povedal, že je to vraj stres, lenže ja som jej hovorila, aby poslala mm aj na spermiogram, on na to vraj velmi nechce ísť, vieš je to Talian, oni to znášajú nejako tažšie 😀

xena323
11. okt 2009

miska,ano aj mm bol na spermiograme,a je ok....inak baby nebolo to nic strasne a nas to este viac zblizilo...este sme sa dohodli s gyndosom ze to urobime doma a skumavku donesieme....
taliani su tazke povahy ale realita je taka ze dnes su uź na 50% chybny muzi...ale keby boli taky uvedomeli mnohe ich odchylky sa liecia omnoho jednoduhsie ako to co musi podstupit zena...

sharmana
11. okt 2009

no veru, dnes sú muži na tom dost zle, zlá životospráva, znečistené prostredie, a hlavne stres... a oni to podceňujú... ženy chodia na prehliadky pravidelne, aspon raz do roka, ale oni? oni niekedy ani netušia, ak prekonajú nejakú infekciu a potom sa čudujú, že majú problémy s prostatou, a to už hádam každý druhý v strednom veku...
xeni a ty sa ako dlho snažíš?

xena323
11. okt 2009

my sa snazime asi rok,najprav len tak potom nejake to sledovanie,potom vysetrenia a teraz sme zas upustili od sledovania...pretoze som mala z toho depky...tak sme sa nateraz dohodli a ak koli dorieseniu financnej situacie,nebranit sa ale nesnazit sa a nesledovat...tak do Vianoc a potom to zacneme riesit,mozno sa dam nahovorit na tu laparku,uvidime....ale to vies,mozno pride prilezitost a pojdem an tu laparku skor....netusim ako sa somnou pohra psychika,preto nic nevravim naisto...co budem citit to budem robit,ale momentalne sa nesledujem a som spokojna aj ked myslienky na babo su...

sharmana
11. okt 2009

a mas nejake problemy? cysty alebo nieco podobne, ked chces ist na laparku? alebo chces práve zistit, ci más priechodné cesty?

xena323
11. okt 2009

nemam ziadne problemy,resp.momentalne mam hormony v norme...na laparku ma chce poslat lekar aby zistil priechodnost vajecnikov....ja moc nato ist nechcem,uvidim....dve deti mam a vazny zapal som myslim neprekonala....

dzou
11. okt 2009

ahojte kocky ja zatial len na skok..... uz mame doma novu posteeeeeeeeeeeeeeeeeel 😀 😀 😀 😀 😀 😀 urcite ju hned porkstime ked ju zlozime 🙂 a je to teda fakt super cena lebo ja som si myslela ze to bude len ram postele ale oredaka mi ju aj s matracom 😉 takze dnes kropackovanie na novom 😀 😀

dzou
11. okt 2009

no to oredaka malo nyt predala 😅 😅 😀 😀

sharmana
11. okt 2009

aha jasné, ja by som sa tiež laparky trosku obávala, ale išla by som, mimi za to stojí 😉 a mas u velke deticky?

dzou
11. okt 2009

no a teda ja dnes takto http://www.fertilityfriend.com/home/dzou tazke uz sa mi to blizi 😉 a ja zatial som celkom v pohode aj sa mi celkom dari pri sexiku na to nemysliet i ked zatial to nebolo cez ovu, ale dufam, ze mi to vydrzi 😉 a inac zatial som celkom pozitivne naladena, ako nie ze verim/neverim ze sa to tento cyklus podari ale tak ze sak raz rad pride aj na mna 🙂 ......no dufam, ze mi ta dobra nalada ostane aj po ovulke 😕

xena323
11. okt 2009

sharmi mam chalanov,jeden ma 8 a druhy 9...ano mimi zato stoji,preto som to uplne nezavrhla ale akosi si davam este nacas....

sharmana
11. okt 2009

ahoj dzou, dnes más volno, co porábaš?
xeni. no moj mm by bol celý bez seba, keby mal dvoch chlapcov 😉 a teraz by si chcela dievčatko?

miskahryzka8
11. okt 2009

No italove, nooo, ja som 3 roky pre nich pacovala aj tam jeden cas zila 🙂 , ale ako partnera itala ani za nic 🙂
Kocky a ked sa mozem opyta, nechce sa mi teraz kuk tabulku, kolko mate rokov a kolko vasi poloviciaci - ja 28 a poloviciak 35, to uz je stredny vek u neho akoze 😀 ? Mne robili laparku v 16tich, mala som na lavom vajecniku dermoid - to je cysta, ze som mala mat dvojca, ale sa nevyvinulo 🙂 , vtedy vedla mna lezala pani, co jej robili prefuk vajecnikov laparkou, si pamatam, mali doma uz 15 rocnu dceru a sa im nedarilo ma dalsie mimi a potom mi robili slepak laparkou som mala 21, snad mi tam nic pokafrali, jedno na jednej strane, druhe na druhej 😕

dzou, podla grafiku sa uz blizi ovulka, ze 🙂 ? Tak zdarne pokrstite novu postielku 😉

xena323
11. okt 2009

sharmi ja to mam trosku komplikovane....som rozvedena a chalanov mam z prveho manzelstva,ale s priatelom by sme tuzili po dievcatku,hoci ani dalsi chalan by neva....
dzou....nova postel to spravi a budes tehu 😀 a nemysli nato kedy je ovulka a tak uzite si novu postel vzdy ked bude chut....

sharmana
11. okt 2009

no taliani su v niecom pred nami, hlavne v obliekani nasi chlapi na nich nemajú, ale v niektorych veciach vedia byt omnoho konzervativnejsi.. ale inac su celkom fajn...vzdy to zavisi konkretne od cloveka.. ved aj slovaci nie su vsetci rovnaki 😉

xena323
11. okt 2009

ja mam 32 a mm 33

sharmana
11. okt 2009

no my mame s mm obaja 31...

xena323
11. okt 2009

sharmi a ty mas deticky?

sharmana
11. okt 2009

nie, ešte nemám, takže už je asi načase 😉 len som dlho nenašla toho pravého a s mojim mm nie sme velmi dlho, len rok a pol, takže preto, inac by som detičky už davnejsie mala...

xena323
11. okt 2009

to je v pohode....ja som zas oteotnela mlada a az teraz som troska zacala zit....takze o nic si neprisla....a radsej nech je to ten pravy,to je dolezite, viem co hovorim....

sharmana
11. okt 2009

viem o čom hovoríš xeni 😉 som rada, že to u mna takto dopadlo, ešte nech uspesne absolvujem tehotenstvo a teším sa na mimi, užijem si ho asi lepšie, než keby som mala 20 rokov, vtedy som sa ešte chcela zabávat a nelutujem to, vela som aspon zažila, precestovala..

miskahryzka8
11. okt 2009

urcite, ze aj taliani su kazdy iny, aj podla toho ktora cast talianska, cim juznejsie, tym su viac talianski 😉 , mne hlavne vadi, ze su mali a chlpati 😀 a ich oblecenie sa mi teda moc nepaci, je skor take metrosexualne a ja mam rada chlapov, chlapov 🙂 , ale samozrejme, hlavne na severe som stretla aj vysokych modrookych blondavych talianov a podobne, lebo tam su uz dost pomixovani 🙂

xeni, to je uplne v pohode vek 🙂 , kolko je v dnesnej dobe prvorodiciek v tvojom veku aj starsich 😉

sharni, to je super, to ste vo faze zamilovanosti este, to sa potom super pracuje na detickach, to ide samo 😉

My sme s poloviciakom vyse 4 rokov 🙂 , kym ma stretol, tak mal max. 3 mesacne vztahy, lebo furt sa baby okolo neho tocili, mal milion zaujmov, sport, serm co ja viem co este no a ja som ho stretla v pravi cas, uz sa asi vyjasil a ked sme sa stretli, tak som sa akurat rozisla po 5 rocnom vztahy, lebo poloviciak vtedajsi bol tiez o 7 rokov starsi a on uz chcel deti a rodinu a ja este nie 🙂 takze som ani za nic vtedy nechcela ziadny dalsi vztah, tak ma musel straaasne nahanat 😀, takze som vlastne jeho zivotna laska, juuuj kolka romantika... 😀, len ked sa vsade hovori, ako v dnesnej dobe klesa plodnost muzov po tridsiatke..., tak snad sa nam deticky podaria, lebo on je presne taky, ze doktor az ked umiera, nevylezane choroby, vela sportu...

sharmana
11. okt 2009

no ja som mala asi stastie, poznala som samých vysokých talianov 🙂 ale sú tam aj krpci, to je pravda...
stav zamilovanosti netrvá až tak dlho, ja by som povedala, že to je tak pár mesiacov, potom by to mala byt proste láska medzi partnermi a to u nás je, už to nie je také vášnivé, ale to býva vždy len na začiatku, ale stále sa pritahujeme a môžeme si dôverovat, to je najdoležitejsie, tým predchádzajúcim partnerom som po čase vždy prestala verit, ale mohli si za to sami...

xena323
11. okt 2009

baby na vek sa nestazujem ako taky ale k plodnosti asi neprispieva....chvilu som tu nebola varovala som 3tyz babo....nadherny pocit...ak este budem mat babo chcela by som si ho uzit a nie sa len vrtit v kuchyni a v byte aby som vsetko postihala a tak sa vysilila a bola len unavena a podrazdena....mne byvaly nepomahal a chodil domov vecer...teraz mam priatela s ktorym zdielame vsetko spolu...dohodli sme sa ze ja budem na MD prvy polrok a on druhy...iba ak budu korunky ostanem ja do roka...inak to nepojde...a budeme hladat jasle alebo opatrovatelku...ale to je este straaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasne daleko....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre