Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

majuska7979
24. mar 2010

vazne, takze je to take normalne spinit v tom case 😉
a ako hovoris tam ten hore vie co robi, teraz si myslime ze je to koniec sveta, ale ja sa riadim heslom vsetko zle je na nieco dobre, nechcem povedat ze je dobre co sa stalo, ale proste neskor mozno uvidime

sisa2
24. mar 2010

no neviem, ci to je normalne, ale myslim, ze vela bab zvykne spinit v case ovu.

a presne to si aj ja vravim ... teraz to vyzera byt ako koniec sveta, ale mozno to tak je lepsie. vsetko sa deje z nejakej priciny, tak to raz hadam pochopim(e). najhorsie uz mam za sebou, i ked s priblizujucim sa terminom mi asi bude zasa smutno ☹

majuska7979
24. mar 2010

verim ti sisus 😒 proste musis teraz mysliet na drobca co mate domka

sisa2
24. mar 2010

hej, hej. ten ma zamestnava posledne dni az moc intenzivne 😀
ale chystam sa na dalsi team building do benatok, tak sa tesim 😀 😀 😀

letim domov, ked budem vecer stihat, tak nakuknem. pekny zvysok dna!

majuska7979
24. mar 2010

aj tebe moja, 😉

sharmana
24. mar 2010

ahojte babulky, no my tiez prerábame, vymiename wc a prerába sa voda, taháme nieco do obyvky, lebo tam dáme aj kuchynskú litnku... no ešte musím vydržat bez wc, dúfam že to do hodiny urobia, lebo inak budem musiet vymysliet nejaký bojový plán 😀
luci. srdečne gratulujem ku štátniciam... asi si mala nervové vypätie, takže oddychuj a držím palce v nemocke, aby bolo všetko ok a ty rýchlo domka naspäť..
bris. aj tebe držím palčeky, nech sa tlak umúdry.. asi musíš len oddychovat 😉
miska. 6 týždnov pred termínom pôrodu nastupuješ na materskú dovolenku, ktorá trvá 6 mesiacov... po narodení dietatka si samozrejme musíš vybaviť rodný list, upozornujem, že ak nie si vydatá, musíte ešte predtým vybaviť vyhlásenie tvojho partnera, že je otcom dietata a že súhlasí že vaše dieta bude mať jeho priezvisko, počula som totiž, že viacerým odmietli dat na rodný list priezvisko partnera, lebo toto nemali vybavené.. potom s rodným listom treba dieta prihlásit na trvalý pobyt, zvyčajne podla trvalého bydliska matky a to vraj do 3 dní, treba ísť aj na zdravotnú poisťovnu a prihlásit tam mimi... po 28 dňoch a so všektými dokladmi od lekára, ako gynekologa, tak asi aj so správou od pediatra ideš na Urad socialnych vecí a rodiny, kde si podáš žiadosť o Príspevok pri narodení dieťata a žiadosť o Príplatok ku príspevku pri narodení dieťaťa.. To prvé je vlastne bývalé "kočíkové", to druhé dostane matka teraz pre 1. až 3. dieťa, ale musí doniesť potvrdenia, že dieťa prežilo 28 dní a že si chodila na poradne... Po materskej dovolenke si dávaš na Urad socialnych vecí a rodiny žiadosť o nástup na Rodičovskú dovolenku, tá je dnes 250 eur do 2 rokov dieťaťa, ale za podmienky, že si odvádzala sociálne príspevky po určitú dobu, to už si musíš zistiť... Rodičovská dovolenka je do 3 rokov dieťaťa, po 2. roku života dieťaťa sa znižuje z 250 eur na cca 160, to tiež neviem presne ... fu, toď vsjo, čo som si ja zistila...

sharmana
24. mar 2010

no už je to hotovooooo 😀 nové čistučké wc, supiš, sa tešííííím 😀 tak sme zase o krôčik postúpili v prerábke.. a teraz nás čaká dorobiť znížené stropy, vystierkovat chodby a obyvku, vymenit dvere a zárubne, vymalovat, upravit parkety a položiť dlažbu... po tomto to už bude úplne iný bytík... no a cez leto, ak nám vyjdu peniažky sa vyobkladá ešte kúpelka....
vám poviem babulky, že ak prerobíme, tak sa budem čudovať, že prečo mám zrazu tolko penazí, lebo nás hlavne vyciciava prerábka momentálne 😉

groka
24. mar 2010

sharmana ako to vlastne je?ja som dostala kocikove ako sa tomu hovori 4ooo sk a +ja rodicovsku nieco do 5ooo sk ked som mala maleho a teraz to je ze na miesto tych kocikoveho 4000sk dostava matka 20 000 sk+matersku takze to cini do kopy pre mna aspon 25 000 sk +aj primator obce niekde dava jednorazovy...takze dnes zena dostane matersku a jednorazovy priplatok v sume 20 000 sk nie?

sharmana
24. mar 2010

ahoj groka

tieto príspevky nemajú nič s materskou a rodičovskou....
príspevok pri narodení dieťaťa 151,370 eur http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...
príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa 678,49 eur http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

mimochodom to kočíkové, je možné, že každá obec, či mesto dáva nejaký jednorazový príspevok pri narodení dieťaťa, tzv. "kočíkové", to sa treba informovať na obecnom či mestskom úrade....

kkatkaa
24. mar 2010

ahojte kocky ako sa mate? co nove?

sabiatko gratulujem a drzte sa, nech vam malicky robi len radost

cheer este spominala dalsie aprilove prirastky, niekto znamy?

miska mne stale ten ticker nejde zobrazit, a to co si pisala ze zobrazit netextove nieco tak take tam ani nic nemam, kde by som take nieco nasla? mna porazi ze nevidim ako to malicke rastie 😢

kkatkaa
24. mar 2010

groka super spravicka z poradne, tak drzim palce aj dalej

kkatkaa
24. mar 2010

luci blahozelam ku statniciam, boze nedavno si pisala ze sa zacinas ucit a uz to mas za sebou. a drzim ti palce v nemocke, aby ta v piatok pustili a boli ste aj s mimi ok

bris aj vy sa drzte, nech sa ti tlak umudri

janulka04
24. mar 2010

ahoj, babulky, nestiham...
...dnes malej robili tie zubky,,,narkoza ok, len sa jej nechcelo spat, ja som bola u dokiho, tak mi na tie spuchnute nohy predpisal masazne pancuchy...som si vybrala take podvazkove...lebo som si mohla vybrat, ze farbu, ci tam ma byt krajka a kadejake hovadiny a je to zadara, tak budem za sexicu... 😀
inac, mi zobrali aj krv, ze ako to mam po tom brani zeleza a nic moc, na to ze ho beriem, zelezo klesa, mam este mensie hodnoty od stvrtka...doki nechapal a doooost dlho tukal perom do stola....chudak...bol zo mna hotovy 😒 a navyse od stvrtka mam +3,5kila...ale ze vraj voda, povedal, tlak mam v norme..tak ja neviem...ale hlasim, ze som +16ki 😀 😀 😀 l...super, ze?
ale potesil, ma,...ze sa nemam bat, lebo bude dobre...o 10 tyzdnov vraj 😝 ...chcel byt vtipny asi 😠

janulka04
24. mar 2010

a teraz vidim, ze lucka zvladla...tak gratulujem a drzte sa...
to iste bris.... 😵 😉

ja este peciem chodske kolace...tak utekam, papa... 😵

groka
24. mar 2010

sharmana ja som z toho potom jelen,ved ja som pri malom dostala 4000sk raz+ja som dostavala len rodicovsku od zaciatku a teraz by som mala dostat 20 000 raz+rodicovsku a podla toho co pises ty by som mala dostat este prispevok pri narodeni dietata,takze nieco tu je zle,pretoze kamosky dostavaju 20 000raz+45oo cca +cca600 rodinne pridavky a viem ze sa vyjadruje o tom ako rodivovsky prispevok,rodinne pridavky a jednorazovy prispevok pri narodeni dietata ale stale mi vysi ten priplatok k prispevku,zmenilo sa nieco ze by?

miskahryzka8
24. mar 2010

ahojteeeeee 🙂 , tak ja som mala dnes branny den 🙂 , rano zumba, potom sme hodku a pol kocikovali s kamoskou - opat som pokupila nieco v tom obchode pre deticky co rusia a maju vsetko za polovicu, potom s dalsou boli dve hodky vencit psika na kolibe a este v meste sme isli peso do mesta a akurat davali na vesiaky zlavove veci ale uplne uzasne, musim opat pofotit 😅 , ale tak ze riflicky z 13 eur na 3 a krasna gatusky na traky s trickom za polovicu, no uplne parada, take zlavy som v cherokee este nevidela a kamoska co este ani deti nema na plane tiez ulitla na dvoch vecicikach si kupila 😀 a zase som ich na tajnasa donielsa domov, juuuuj to ma tak baviiiiiii xixi a to som nebola moc na nakupy 😀 a nejako ma taha kupovat vsetko modre 😕 ?

ide ciiiitat 🙂

miskahryzka8
24. mar 2010

luci velmi gratulujem k statniciam 😵 😵 😵 , ta nemocka ma mrzi, ale radsej ench dochtori maju istotu, ze je vsetko oki a potom to oslavis 🙂

ahoj peti, vitaj doma 🙂 , no ja som uz viac krat pisala, ze ked som mala vsetky priznaky tehu, tak som tehu nebola a ked som nemala ani jedne, tak som bola 😉

bris a cesnak na znizenie tlaku? Ci je ti tazky? A su aj caje na znizenie tlaku...

groka aj podla mna si sa spravne rozhodla, ze na ten glokozovy test pojdes 😵

juuuj bris, tak sa nam tiez drz v nemocke 😵

kocky ja sa uz vazne zacinam bat o teu 😕 , nemame sa jej vobec kam ozvat 😕 ?

jeeej sabiatko ma krasneho drobceka 😵

jaaaj uz i klipkaju oci 😔 😅 , dakujem inak za infosky aj zovcera 🙂 aj tebe sharmi 🙂 , jj to som pocula aj od kamosky s tym priezviskom a dik za podrobne info 🙂 to s tym rodicovskym, to bude asi tiez za tych 270 dni paltenia, nie?

miskahryzka8
24. mar 2010

sharmi uplne sa viem vcitit do tvojich pocitove priprerabke, ja sa na ne velmi tesim po tej robotea prachu 😵

ahoj kati 🙂 , mne to islo 😉 , klikni ete na nazov albumu a nad nim sa ti zobrazia tie netextove polozky a klikni na to 🙂

janulka ja sa picnem, ze sexi pancuchy na opuchnute clenky 😀 , to je super 😎

groka to ja vobec neviem, treba to ale pozistovat, nech nam stad da co najviac ked teraz dava no nie?

janulka04
25. mar 2010

Ahoj, kocky, tak som vcera pisala tei mailik, je v poriadku, odpisovala mi z Dubaja...ze sa ide vyspinkat a hned ako sa vyspi, ukaze sa 😉
no, miska, oni su take dooost pevne, ale sa im tesim, kedze u nas v rodine su krcove zily a ja uz som tiez parkrat citila rezanie a teraz tie spuchnute noziska....cez lytko skoro 50cm!!! 😔 , tak som rada, ze taka starost..normal sa za ne plati, ale v tehu su zadara a ze v piatok uz ich tu mam 😵

vsetkym krasny den...inac som sa slahla na vahu a mam nejak malo...ja tomu nerozumiem 😕

petafr
25. mar 2010

ahojte kocky, dakujem za uvitania... bodaj by ste mali pravdu s tymi nepriznakmi, ale ja sa fakt citim az prilis neunaveno a v pohode, nic ma nepicha, neboli, prsia necitim, nic extra, teplotu som dokonca dnes rano zmerala len 37°C (ked som otehu predtym tak som mala mini 37,2), tak uz len cakat... ale poriadne by sa mi to hodilo, keby som otehu teraz, to by bolo idealne... kvoli robote, stvu ma, hodila by som sa na choru a basta...

inac Miska, kde je ten obchod, co rusia? Jani a co robili malej? Som nepostrehla...
Sharmi s tymi peniazmi mas pravdu, my ked sme kupili vo FR byt, tak sme ho prerabali 2 a pol roka, a tak vsetky peniazky isli do toho... a ked sme dorobili, tak na nas vymysleli spravci budu, ze idu menit vytahy, tak sme museli cely rok platit navyse 200 eur mesacne... to su ine palky...

Tak pekny den vsetkym, ja som dnes iba v tricku a saku, sa citim uz ako v lete, to je odlahcenie... mam rada tieto jarne dni, ale vraj sa ma pocasie zhorsit na vikend...

Miska a ty si naozaj nemala absolutne ziadne priznaky??? 😕 si robim nadeje 😀

sisa2
25. mar 2010

jani - dik za info o tei, tak si to baba uziva v dubaji 😀 tam je krasne. dufam, ze si najde cas a ozve sa.
uf, ze 50 cm lytko, dakujem pekne! aj to boli??? dufam, ze ti tie pancuchy pomoze. este budete mat aj rososo doma 😀

sisa2
25. mar 2010

peti ahooooj 🙂 ja tiez uz chodim len v tricku a saku alebo jarnom kabate. dokonca sme v utorok so sefom sedeli na obede na terase, bolo nadherne 😵 tiez som pocula, ze sa ma na vikend pokazit pocasie, to je ako naschval 😠
nico uz na slovensko nepride? ma ten job? drzim palce, aby si uz bola tehulka, veru, vela veci by bolo vyriesenych aj u vas.

petafr
25. mar 2010

siska ahoooj! No uz na SK nepride, ale ja sa chystam zdekovat akonahle si nieco tam najdem... tak dufam, ze to nebude trvat dlho a v maji tam uz budem... On zatial robotu nema, je to tam na nervy, este horsie ako na SK mam pocit, tak neviem, uz mu z toho zacina depka... No kebyze som tehu, to by som skakala dva metre...
TAk vy ste boli v Rime? som ani nevedela... super, tesim sa s tebou...

Jani, ta Tea si fakt uziva, tak dufam, ze ju netrapia ziadne tehu nevolnosti a tak... dubai by som aj ja brala... 😵

sisa2
25. mar 2010

s robotou to je teraz asi vsade o hubu, preto sa nesmierne "tesim", ze to caka aj mna 😖 tak drzim palce aj mm aj tebe ... resp. tebe s tym tehu, aby si to nemusela riesit.
hej, boli sme z office v rime, akoze teambuilding. bolo super. len som zistila, ze vacsina fotiek je nezverejnitelna 😀 😀 😀

janulka04
25. mar 2010

ahojte, siska...petka 😉 😵
lytko cez den neboli, siska, ale vecer mam pocit, ze mi pukne...ked zaborim prst don, tak tam ostane blede este aj 15 sekund, no humus, co ti poviem, male boli dve vraj rizikove tehu, ale to bolo lazo plazo...proti tomuto...som rada, ze uz sa maj blizi...

s tym pockom mate pravdu, baby...aj tu hlasia, ze cez vikend uz len +8 stupnov 😖

peti, malej opravovala jeden moni kazik, len mala sa strasne boji lekarov, tak jej to robili v narkoze, ona si od malicka dost vyskusala po nemocniciach, ale zvladla to na vybornu, vecer uz chrumala tie chodske kolace, akoze ziadna bolest a to jej urobila aj jednu korunku, lebo na röntgene im ukazalo, ze je vnutri uplne zniceny...a mne sa zdali vsetky v pohode...ale fakt super pristup....dali jej bielu vypln, tak som zase o 50€ lahsia, ale vsak nech ma kocka pekne zubky, no nie?

janulka04
25. mar 2010

miesto moni kazik, malo byt maly kazik, taku bodku 😵
..ja niekedy pisem strasne hluposti 😀

sisa2
25. mar 2010

jani - tak dufam, ze sa ti to da do normalu a po porode uz budes mat klud. uz to asi len nejako prezit, nic ine cloveku neostava.
jaj, keby sa to tak dalo s tymi zubami aj u nas a aj u dospelych, hned by som sla. ja som sa este tiez neodhodlala zavolat zubarke, stale to odkladam 😔 uz sa aj hanbim, ale kym ma nic neboli, tak sa skratka nedokopem tam ist 😅

janulka04
25. mar 2010

siska, tu sa to praveze da, ale stoji ta narkoza okolo 50€...tak ja uz si to planujem, lebo ja sa bojim zubarov asi tak ako pavukov...fuuj... 😀

inac nam zacali hnojit lucky, takze odvasdial mi vyvanaju kravske kopky....mam radost 😠

sisa2
25. mar 2010

ja by som kludne aj tych 50€ zaplatila, keby sa to dalo. tusim pojdem do DE na sluzobku a dohodnem si tam nejakeho zubara 😀
apropo, pavukov tiez nemusim, mam z nich strasnu fobiu 😔
ble, tu vonu nezavidim.

janulka04
25. mar 2010

...to aj ja...a mne vzdy mama vravievala, ze to nosi stastie, ale ja az triasku chytnem z nich..a mam hned pocit, ze ho mam vo vlasoch 😖

siska...mam nervy na ten puch, kedze som oprala par veciciek a dala susit na balkon... 😠
ale uz su doma..pre istotu 😵

ozaj, kedy to idete na tu svadbu?? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre