Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

petafr
25. sep 2009

hej sisa, stretko niekde uprostred, to je napad... Prideme na navstevu k Janke, co Jani na to povies, prideme si k Vam zakeksikovat? 😀 😀 😀 hihihi
baby, nevesajte hlavy, treba si vzdy najst horsi priklad ako sme my same a potom sa to lahsie zvlada...
No ja sa snazim byt trpezliva, vsetky kamaratky okolo otehotneju medzi 6. a 12. mesiacom, takze my vo stvrtom, je este priestor na dobehnutie ostatnych...
Posielam Vam pozitivne mysliace virusy ***********************************************************************************
***********************************************************************************
***********************************************************************************
***********************************************************************************
no ak toto nezaberie, tak potom uz neviem 😀

nadenkaaa
25. sep 2009

ahojte babulky som rada ze sa vam tabulka paci 😉 evi ma mrzi ze prisla ta hnusoba ale neboj sa buduci cyklus uz budu dve ciarky 😵
luci dufam ze vsetko prebehlo hladko v skole hlavne ze si to nasla 😉
baby dnes mi mm povedal ze aj dnes by sme sa mali odplizit do prirody 😀 ze jemu sa to strasne pacilo 😅 ach jaj no co clovek nespavi preto aby boli potapaci tam kde maju byt 😀 😀
inak dnesna teplota:
http://www.fertilityfriend.com/home/nadenkaaa

cheerlady
25. sep 2009

ahojte babulky,tak ma napadlo-moja mama ma stale strasi ☹ ze ked mame teraz to male steniatko doma retrievera,ci mi od neho nieco nehrozi-aj ked ja viem,ze rizikova su macky a tie ja neznasam,ale moja mama ma furt strasi,ze sa s nim nemam mojkat a tak 😔

nadenkaaa
25. sep 2009

cheer ale ty si vobec nemusela byt v priamom kontakte a okrem toho ty si to mohla prekonat este pred tehu takze sa nestresuj 😉

cheerlady
25. sep 2009

nadi ja viem,ze ta prekonana toxoplazmoza bola este pred tehu-to som radsej mamine ani nehovorila,lebo by stresovala,len ma stale strasi,ze ani teraz sa nemam moc hrat s tou nasou novou fenkou 😒 no ale nepohladkaj ju,ked je taka zlatucka,juuuj 😀

cheerlady
25. sep 2009

inak ja som uz z toho mojho dr.mimo - tak 18.8. mi povedal,ze som 6+2, 9.9. by som teda mala byt 9+3 a povedal mi,ze to tak aj sedi,no a teraz citam v knizke,ze toho 9.9. som bola 10+1 🙄 tak uz som z toho fakt blbec,aj ked viem,ze sa to este meni,ale povie mi nieco a do knizky napise zase nieco ine 😖

nadenkaaa
25. sep 2009

mozes sa naanzit kontaktom s macacimi fekaliami ,a konzumaciou nedostatocne teplene spracovaneho masa mlieka vajec pripadne nedostatocne umyte ovocie zeelnina

nadenkaaa
25. sep 2009

Rozmnožovanie parazita prebieha v črevnej sliznici mačky a príbuzných mačkovitých šeliem. S trusom mačky sa vylučujú z jej tela oocysty, ktoré sú zdrojom nákazy človeka. Oocysty sa do tela zvierat dostávajú potravou a vyvolajú buď ochorenie, alebo skrytú infekciu v podobe cýst v rôznych orgánoch vrátane svaloviny. Mačka sa pravdepodobne nakazí najčastejšie z mäsa divokých a hospodárskych zvierat. Vývojový kolobeh parazita sa potom v jej črevách dokončuje. U iných zvierat nebola možnosť rozmnožovania parazita dokázaná. Ani mačka však nie je označovaná za významný zdroj priameho nakazenia človeka, pretože vylučovanie zárodkov toxoplazmózy trusom trvá krátko - len pri jej prvom nakazení (2 - 3 týždne), po ktorom mačka získava odolnosť a pri novom nakazení už zárodky nevylučuje. Preto sa so zárodkami v truse stretávame v praxi len veľmi zriedkavo a prevažne u mladých mačiek, ktoré majitelia kŕmia nedostatočne premrazeným mäsom, alebo u mačiek loviacich myši, vtáky a pod.

Pre nákazu z trusu mačiek platí:

1. Človek, ktorý prišiel do styku s toxoplazmózou, získava odolnosť rovnako ako mačka a už sa nemôže po druhýkrát nakaziť.
2. Pravdepodobnosť nakazenia sa človeka od mačky je veľmi malá - mačka môže vylučovať oocysty v prípade nákazy len 2 až 3 týždne.
3. Nakaziť sa môžeme výlučne z trusu mačky. Pri čistení mačacieho WC je preto vhodné používať rukavice. Navyše - trus začína byť nákazlivý až na druhý deň, takže pokiaľ čistíme mačacie WC každý deň, možnosť nákazy je minimálna.
4. Mačka chovaná v byte a kŕmená vhodnou stravou sa nemôže nakaziť.
5. Treba myslieť na schopnosť parazita dlhodobo prežiť (1 rok) v pôde a pieskoviskách, kam mačky vykonávajú svoju potrebu. Pri práci v záhrade je preto tiež vhodné pracovať v rukaviciach.
teda ztoho je zrejme ze zv inych zvieratach neboli dokazane zarodky toxoplazmy

nadenkaaa
25. sep 2009

Nákaza je možná napríklad z nedostatočne tepelne spracovaného, či surového ovčieho, alebo hovädzieho mäsa. Ľudia nakazení toxoplazmózou sú zvyčajne milovníkmi tatárskych biftekov a neprepečených steakov. Dobre tepelne upravené mäso je nezávadné, pretože už pri zohriatí mäsa na teplotu 66°C sa spoľahlivo ničia vývojové štádiá parazita v mäse rovnako ako zamrazenie mäsa na niekoľko dní v mraziacom boxe.

Vzácne sa dá toxoplazmózou nakaziť aj kvapôčkovou infekciou, spojivkovým vakom, rankami na koži pri manipulácii s infikovaným materiálom alebo pohryzení infikovaným zvieraťom.

cheerlady
25. sep 2009

nadi dakujem si zlata,to mi odlahlo 😉

nadenkaaa
25. sep 2009

ked mozem pomozem 😉 😉 bud v pohode a teskaj sa z mrnuska v brusku 😵 😵

cheerlady
25. sep 2009

no inak ked to teraz pocitam,tak podla tehu knizky by som dnes mala byt uz 12+3 😕 😵 uvidim,co mi v utorok povedia na NT screeningu,ktory tt presne to je,lebo uz mam z toho chaos 😅
nadi a co mas inak nove? 🙂 kachlicky kupene? uz su aj v kuchyni? nam sa zase zmenil plan ohladom domu-mm povedal,ze na jar chce bezpodmienecne vymenit strechu,lebo teraz ze by sa to uz asi nestihlo a nie je asi ani tolko peniazkov,tak mam radost-ja este tehu s velkym bruchom alebo uz s mrnusom a dom hore nohami 🙄 no co uz,asi pojdem k nasim na tu dobu 😒 len nech nam strecha na hlavu nespadne! 😅 a kvoli tomu nechce robit ani novu kupelku,lebo ze to sa znici,ked bude cela strecha dole,tak ale ja ho este musim ukecat,lebo si neviem predstavit,ze v tej,co tam teraz je by som sa mala sprchovat 😝

cheerlady
25. sep 2009

babyyyyyyyyyyy toto neeeeee,uz 2hodiny tu nikto nebol??? 😕 🙄

sharmana
25. sep 2009

ahojte kocky, tak ako sa dnes mate?
evi. je mi luto ms, neboj dalsi cyklus sa podarí...
cheer. neboj, teraz sa len trosku vyhybaj macickam.. o psikoch som nepočula, že by niečo prenasali, skor nie su vhodni pri malych detoch, ale aj to skôr kvoli alergiam..
nadi. tabulka je super.
peti. no vitaj konecne na SK a zo sefa si nic nerob.. moj mm práve pred chvilkou prisiel z prace, totalne napaleny, lebo ma tiez niektorych kolegov a sefa takych... no co mu zdvihaju krvny tlak, nechcem nikoho ohovarat, ale poznam svojho mm a on je velmi priatelsky clovek a rad pomoze ked ho niekto o to poziada, takze mam svoju mienku o jeho kolegoch...teda kolegyniach skôr 😉
a dnes som mala úplne úžasný telefonát s mojim milovaným krásnučkým zlatučkým synovčekom a krsniatkom.. dostal sa konecne do stadia, že som mnou chce telefonovat, lebo doteraz som pocula od neho len ahoj, ano, dobe, cau. 😀 .. a dnes už konečne nevedel prestat a pytal si ma aj druhy raz k telefonu 😀 😀

sharmana
25. sep 2009

.. a priznal sa mi, že sa v skôlke vykakal za stromčekom do nohavíc 😀 tak som mu vysvetlila že to nemôže a on že dobe, už sa bude pytať 😀

cheerlady
25. sep 2009

sharmi 😀 😀 😀 ta detska uprimnost je perfektna 😀

sharmana
25. sep 2009

no to on je až moc uprimny, ale tak zlato mi to oznamil, akože "jaká novinka" 😀

dzou
25. sep 2009

ahojte 😉 vas vsetkyz zdravim....no vidim ze skoro vsetky snazilkujete o 106 😀 😀 😀 😀 treba treba.... hej sisa...zmenila som si namiesto too cisla meno 😉 tak tu je 😀 ale este stale je skoro na zavery...http://www.fertilityfriend.com/home/dzou

sharmana
25. sep 2009

dzou, supeeer grafik 😉
aj dnes si bola v praci?

dzou
25. sep 2009

hej hej teraz vikend a potom 3 dni a zase 5 dni volna 😀 celkom by mi to vuhovoalo tak robit 3dnirob. 2 dniv.2dni rob.5d volno... tak robim teraz ale keby peniazkov bolo viac ... 😀
no ten grafik...aj posledny den sa moze teplota prastiti o zem jak male decko tak neviem este nerobim zavery

dzou
25. sep 2009

jaj no to malo byt 3d2d3d5d chapes nie 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sharmana
25. sep 2009

😀 to je jasne, este sa to môze zmenit, ale mas taku pekne vyrovnanu a teraz vzostup, tak nech ti to vydrzi 😉

petafr
25. sep 2009

Sharmi, super tvoj synovcek... ja mam tiez male krsna vo FR, syncek nasich byvalych susedov, strazila som ho, ked bol este babo, a teraz ma 5 a pol roka a taky je zlatucky a slusny, no radost mat ho u seba...
Dzou, super graf!

dzou
25. sep 2009

tak myslite ze je to dobre?ja duuuuuuuuuuuufam 😉

sharmana
25. sep 2009

ahooj peti, tak vitaj konečne.. takže si tu samučká? a to sa nebojís sama v byte? ja by som ani jednu noc nevedela spat sama, som taký strachopud 😀 ja som dala aj mm ultimátum, že v žiadnom prípade nesmie chodit na služobky alebo mat nočné 😀
dzou. je to uplne super, len nech sa to drží 😉 a co mm, už ho máš doma?

dzou
25. sep 2009

hej hej 😀

petafr
25. sep 2009

sharmi, ja som uz zvyknuta, pred par rokmi mi to robilo problemy, ale ked nemas na vyber...
a ty sa ako citis? Babo uz vnimas, tusim ti nic nebolo...
Mne je dnes nanic, drahy mi povedal, ze nepride cely mesiac kvoli uradom, tak neviem, chcela by som aby prisiel aspon na dva tyzdne, ale letenky su strasne drahe, tak to je tak, bud pride a budeme sa stresovat, lebo uz teraz to mame financne nahnute, alebo nepride a budeme rozumni, lebo nebudeme zbytocne minat...
A ja som z toho hotova, tak by som sa chcela snazilkovat... Ale pre neho to tiez nie je lahke, neviem ako to poriesime... Musim byt rozumna, ak treba pockat, budem musiet cakat...
Este ze tu mam par kamaratov, zajtra chceme ist na vinobranie a na korcule, budem sa snazit zamestnat myslienky, ako sa len da...

sharmana
25. sep 2009

peti. a tvoj drahy pracuje stale vo Fr? ja že si aj on našiel pracu tu v BA.. mate tu prenajaty bytik zatial?

sharmana
25. sep 2009

inac dnes sa citim vynikajuco, rano som sa len napapala, pozrela par serialov a o desiatej znovu zalahla, tak tvrdo som zaspala, že som sa zobudila o pol 2 poobede.. a pozerala som jak puk.. dnes som len ležkala... citim sa dobre, tak som zvedava v utorok na sono...
dzou. už sa ti niekto ozval na inzerat? 😉

petafr
25. sep 2009

praveze si hlada v BA, ale je vedeny ako nezamestnany vo FR, takze sa musi chodit hlasit, kazdy mesiac ho predvolavaju. Bol tam dnes a dali mu dalsi datum na 23 oktobra, tak to by mohol prist, ale len kvoli tym peniazom... tu tiez tazko hladat pracu, ked nevie po slovensky a hlavne zarobil by menej ako ked je tam nezamestnany, to je blby system... A zatial tu v prenajatom, ale stazovat sa nemozem, som v novostavbe...
A tvoj muzik sa chytil do dokoncovacich prac? Vy mate uz svoj byt vsak?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre