Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

sharmana
12. sep 2009

ahojte kočky, no peti a už si dosla na SK? alebo si ešte vo FR?

sharmana
12. sep 2009

bris. no som zvedava, ako budem a tom ja.. tebe odkedy začalo byt zle?
dzou. podla mna skusaj každy druhy den keksikovat a hotovo... u každej je vytok iný, ale vraj ked sa natahuje medzi prstami, tak je to ten plodny.... a pozeraj na teplotku...

dzou
12. sep 2009

no sak prvave ale tak neviem ci tak skoro budem ovulku o tom pochybujem.. 😒 ale keksikovat kazdy druhy den...no my skoro kazdy den ale nie len kvoli snazeniu ale ze sa nam chce 😉

petafr
12. sep 2009

Sharmanka, este som vo FR, na buduci tyzden mam ist do firmy, mam po dovolenke, caka ma neprijemny pohovor so sefom...v poslednom case sme na noze; co uz. Rada by som sa dozvedela, ze som tehotna este skor ako v stredu (to budem 26DC, 12DPO), aby som sa mohla nanho usmievat, kym ma on bude provokovat 😝
inac moj drahy sa asi nebude moct vratit so mnou, vraciam sa na buducu sobotu, kedze ma mat nejake povinne stretnutie na urade prace a este nema termin, tak sa "naramne" tesim na cestu autom sama az na slovensko, hlavne ak sa dozviem, ze som tehotna...
Bris, potom mi povies, ako to islo tebe na ceste😉

sharmana
12. sep 2009

dzou. ved to je jedno ci mas ovu 11 alebo 15 DC, a ked keksikujete skoro kazdy den, tak to je velka sanca, že sa to poradí 🙂
peti. a to ides do firmy na Sk? alebo ešte končis vo firme vo FR? tak ti drzim palce, ak teda pôjdes sama na SK...

dzou
12. sep 2009

no peti aj ja ti drzim palce 😉
hej sharmi ale minuly cyklus som mala na 19DC co som zistila len naaaaaaahodou lebo merala som asi od dna predtym a cyklus bol akurat aj tak dlhy ze to vychadzalo ze ovulka bola posunuta a vtedy sme akurat nejak nemali naladu(sme samizda boli povadeny 😎 )tak sme ani tak nekeksikovali, tak preto aj teraz meriam aby som vedela kedy mam ovu...

sharmana
12. sep 2009

dzou. ved presne, to je dobre, len meraj a podarí sa to.. my sme to presvihli v juli, lebo ked som asi mala ovu, tak u mna spala sestra s malym a 4 asi tie najdôležitejsie dni sme nekeksikovali.... ale hlavne že sa nam to teraz podarilo, aj ked tomu ešte stale neverim celkom na 100% 🙂

dzou
12. sep 2009

no ja dufam, ze sa to tento mesiac podari 😉 a ty ver sak mas take kraaaaaasne dialnice 😀

brisilda
12. sep 2009

peti ver ze vam o zazitkoch s cesty napisem 😀 , shami mne zacalo byt zle ked som bola asi 5+4 tt tak dufam ze ako skoro prislo tak skoro ma to prejde ☹ predtym ma boleli krize no stale cosi musi prist 😀

sharmana
12. sep 2009

no ja som umývala dlážku a skoro ma seklo, tak som bola rada, že som sa opatrne postavila a lahla si na postel... niekedy ked urobím zlý pohyb, tak sa mi zasekne nejaký nerv alebo nieco, ale hned to prejde, ked sa vrátim do pôvodnej polohy...
bris. tak nech ti to čo najskôr prejde, ale najneskôr v 12tt ti to prejde, mojej kolegyni bývalo tak zle, že nevedela z postele stat, uplne tocáky, dva mesiace na pn, vracala, nízky tlak no hrúza a prisiel 12tt a nic.... ale úplne nič 😀 😀

brisilda
12. sep 2009

shami mne sa zda ze pri malom mi to zacalo neskor a skoncilo v 5 mesiaci 😒 kamoska mala cele take tehotenstvo 😒 dokonca ani zuby si nemohla umyvat lebo hned zvracala ☹ dufam ze ani jedna z nas to take hrozne nebude mat

andzi
12. sep 2009

brisilda, a iné tehuľky, neviete ako je to s PN-kou v tehotenstve? Viem, že veľa tehotných býva na PN? Keď by som napr. lekárovi povedala, že mi je zle, tak ma nechá? To sa pýtam len čisto teoreticky, keby som otehotnela.

petafr
12. sep 2009

shami, firma je vo FR, ja pre nich robim na SK, ale oni tam nemaju ziadnu pobocku ani nic, ono je to na jednej strane dobre, ze mam sefa daleko a relativne pokoj, ale ma to aj svoje nevyhody...
bris, som myslela na teba, lebo mna tiez vacsinou uz tyzden dopredu bolia prsia, hlavne bradavky, a teraz mam bradavky uplne v pohode, citim sice trosku prsia ale len ked si ich pritlacim, tak bodaj by to bol priznak ako u teba...
dzou a aky dlhy mavas cyklus?

sharmana
12. sep 2009

fúha, ale to sú hádam už extrémy 🙂 ja dúfam že mi vôbec nebude zle, mojej sestre ani mamine nebolo zle pocas tehu, tak som to hádam zdedila... ale viem o čom hovorís, videla som to na dvoch kočkách do toho 12tt, a chúdence ani nič cítit, ani jest....
dzou. na 100% sa to podarí....domcek máte už zariadený?

dzou
12. sep 2009

peti tak cykly mam vacsinou tak 29-31DC teraz bol extrem 33DC to sa mi stava asi tak raz do roka..
sharmi hej domcek uz mame 😀 aj izbicka uz caka na drobca zatial je pre navstevy, ale raz z nej dufam bude detska izba 😉

dzou
12. sep 2009

a inac co sme tu vcera rozoberali tie kociky co si myslite o trojkolkach?

sisa2
12. sep 2009

andzi - zalezi od lekara. ale vacsinou s tym nebyva problem.

sharmana
12. sep 2009

andzi. ja si myslím, že keby ho otravujes každý týžden s tým, že vracias od rána a nevies vôbec pracovat, tak ti to sám navrhne... kamoška povedala gyndakovi, že musí do práce cestovat a že je to pre nu namáhavé, tak jej normálne navrhol rizikové...

sisa2
12. sep 2009

bris - to ma mrzi, ze ti je na ble. snad to rychlo prejde. ten maly potapac za to stoji 😵

sharmana
12. sep 2009

peti. mna prsia ani bradavky vôbec nebolia, prsia som mala pred ocakavanou ms sice naliatejsie, ale to mávam vždy, žiadny rozdiel nebol...
no môj mm mi hovoril, akí sú Fr šéfovia príserní blbci, lebo si myslia, že sú lepsí než nejakí slovák... respektíve pristahovalec.. tam si to myslí aj hajzelbaba o cudzincovi 😀

dzou
12. sep 2009

no neviem ja dufam, ze nebudem musiet ist na rizikove ked budem tehu, potrebujem pracovat do konca kvoli uveru 😖

sharmana
12. sep 2009

dzou. mne sa pacia trojkolky, velmi... minimálne chcem kocík ktorí má zadne koliecka tak blizko pri sebe, že to vyzerá ako trojkolka 😉

sisa2
12. sep 2009

peti - blbca sefa teda nezavidim. tak to nejako prezi. a teda, bolo by super, keby si bola tehu, to uz by ti mohol akurat tak fukat praskovy cukor 😀

dzou
12. sep 2009

hej aj mne sa pacia trojkolky ale ako su na tom s praktickostou? uz niekto mal, skusal alebo tak?tak ste ma tu vcera ukecali ze kukam na nejaky iny 😉 ale ked tie ceny 😖 nietore su hrozne a neviem co by na to povedal moj drahy sak za tu cenu niektorych si tu mozem kupit auto

sisa2
12. sep 2009

tak my uz mame oslavu za sebou, nakoniec to celkom dobre dopadlo. nemam rada rodinne oslavy - teda ked sa maju stretnut svorkovci a nasi, oni sa moc nemusia 😖 danielko dostal kopec darcekov, az sme s mm pozerali 😕 ale teda skoro vsetko cars, mc queena uz mame asi vo vsetkych velkostiach, ake existuju 😀 😀 😀

dzou
12. sep 2009

jaaaaaaj sis ja som aj zabudla tak vestko naj danielkovi 😉

sharmana
12. sep 2009

boze, ja by som tiez nechcela na rizikove, ani na pn, iba ak tak ku koncu, ale vlastne ani to nie.... dúfam že to nebude nutné..

sisa2
12. sep 2009

dakujeme dzou, si moc mila 😵

petafr
12. sep 2009

shami, ani by som nepovedala, mala som uz vela sefov za tych par rokov, co som tu bola, ale toto je prvy s ktory ma fakt vytaca, ale asi to bude tym, ze asi pojde z firmy prec, lebo nema vysledky a platia ho nehorazne draho (10 000 eur v cistom, viete si to predstavit, tolke peniaze? - mesacne!!!), no a asi chce so sebou stiahnut koho len moze, lenze mne nic nemoze, ja mam specialnu rocnu zmluvu (som nieco ako externy vyslany pracovnik), takze mi moze robit akurat len stresy a tlaky, no a to vydrzim, ved ho nevidim kazdy den...
s tymi prsiami, mna praveze vzdy pred MS dost bolia a hlavne bradavky, tak som teraz rada, ze nie a nasepkavam si , ze je to priznak
😀 😀 😀

sharmana
12. sep 2009

sisa. aj ja sa sa pridávam ku gratulácii 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre