Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

rhodosbb
2. okt 2009

dzou, ja som epiduralku chcela, ale kedze otec mojej sofie ma niekolko kamaratov - lekarov, tak na ich odporucanie mi epiduralku zakazal 😒 ale nakoniec som bola rada, ja som sa jej aj tak bala...ze nebudem citit kontrakcie, nebudem vediet tlacit atd...ale veru pri kontrakciach som nadavala ako pohan, ze mi ju nechcel dovolit, aj som ho poslala do plynu po telefone kedze nebol pri porode 😀

dzou
2. okt 2009

rhodos az teraz som si vsimla ze si pisala o tom krcku....je mozne ze si tam nedociahnes ak by si mala prilis dlhu posvu....pre teba to potom nema vyznam 😅

motylek17
2. okt 2009

.... babule chcem sa vas spytat aky mate nazor na odobratie pupocnikovej krvi.... rozmyslate o tom????

sisa2
2. okt 2009

motylek - kludne mozes mat ovu aj neskor. ja ju skor ako 20DC necakam, dokonca este aj neskor. zalezi od dlzky cyklu, aky mas.

u mna ovu este vazne v nedohladne. spravila som si ovu test a po druhej ani chyru ani slychu. mozno sa raz dockam a aj ja uvidim // 😀

dzou
2. okt 2009

no ja ma trochu z toho strach z tej epid...ale tu mozem byt vo vode v bazene priamo na izbe a potom klasicky rodit ... mm sestra tak bola a povedala ze ta voda jej strasne pomohla, ona mal len nejaky plyn a potom nejaku injekciu, ale hovorila ze keby vedela ze jej ta voda tak pomoze ze si ani tu injekciu neda....som citala ze vela zien by ani nemuselo mat epi a mali by porod bez komplikacii a tak to sa moze aj nejak skomplikovat lebo zena prestane talcit ci co...
motylek ja by som chcela odber pupocnikovej krvi... i ked neviem ci to tu robia a kolko to bude stat ale chcela by som...

motylek17
2. okt 2009

ani mi sisa o tych dvoch // nehovor... na zaciatok by potesili aj na ovu teste.... 😀

rhodosbb
2. okt 2009

dzou 😀 😀 😀 tak pri prvej prehliadke u dokiho sa ho opytam, ci si mysli, ze mam velmi dlhu 😀

nadenkaaa
2. okt 2009

zeny pri epi nevedia tlacit podla nich tlacia dostatocne ale ked mas bolesti tak ta bolest ta vedie -tak tlacis uplne ako o zivot ked bolest nemas tak ta nema co viest ty si myslis ze tlacis dobre a pritom babo uz moze mat nedostatok kyslika v posvovom kanali 😔

sisa2
2. okt 2009

dzou - aj ja chcem prekvapko, ak sa zadari 😵 mm chcel mat prekvapko aj pri danielkovi, lenze ja som bola zvedavaaaa 😅 no a povedala som to nasim a svokrovcom a ti sa prekecli. takze pri druhom si zistit nedam a ak aj budem nahodou vediet, urcite to nikomu z rodiny nepoviem, aby sa zasa neprekecli 😠 a to pritom vedeli, ze chce mat mm prekvapko.

a bez epi nejdem ani nahodou. pri danielkovi som nemala - nechcela som - a druhykrat uz ani omylom 😀

dzou
2. okt 2009

neviem ci tu teda odoberaju tu pupocnikovu krv lebo ked som sa pytala mm sestri tak kukala na mna jak puk ze o com trepem(ona sa furt robi najmudrejsia a najdolezitejsia...tak ze ake sprostosti si vymyslam 😠 🙄 )...tak ale dufam, ze to bude mozne...

nadenkaaa
2. okt 2009

zvycajne ma posva 18 az 20 cm 😉 😀 😀 dzou 😀 😀 co ju ma mat 30 cm? ved to by sa narobili potapaci kym by preplavali 😀 😀

sisa2
2. okt 2009

motylek - neboj, aj my sa dockame 😉

rhodosbb
2. okt 2009

no u nas v roosveltke (nemocnici) by som tazko hladala nejaku vanu, do ktorej by som mohla porodit 😀 ale tiez som pocula, ze voda velmi pomaha pri porode 😉

sharmana
2. okt 2009

michelle. tiež si myslím, že krcok kontrolovat nebudem 😉
ahoj nadi, tak sem hod nejaké koláčiky..
dzou. to je v pohode, obdivujem tvoju výdrž, že nedat si zistit mimi... ale je možné, že ja to budem chcieť vedieť, a nezistíme to, lebo mimi bude na sone otocene chrbátikom alebo podobne...

nadenkaaa
2. okt 2009

dzou ano pocula som ze voda velmi pomaha 😉 ved ono aj ked ma clovek trebas krce v bruhu a lahne si do teplej vody tak sa mu uvolni

nadenkaaa
2. okt 2009

tusim v banskej stiavnici rodia do ovdy potm v topolcanoch a inak neviem

nadenkaaa
2. okt 2009

sharmi fakt sa mi podarili su uplne take krehke dobre su 🙂 dala som si jeden mnam 😝 dam si aj za vas 😝 😀 😀

dzou
2. okt 2009

neviem nadi ale na tejto stranke.. http://www.rodina.cz/clanek5211.htm sa pise ze moze sa stat ze ju ma dlhu a tym padom je to zbytocne 😉
no tu maju take prenosne nafukovacie bazeny takze su skoro na kazdej izbe...ale moze sa stat ze do porodneho planu(tu maju take)si napisem ze chcem byt v bazene ale akurat budu vsetky zaplnene takze to nie je istota...presne nadi ze potom zena netlaci dostatocne.....sis a to bolo az take hrozne? 😅

janulka04
2. okt 2009

😀 😀 jeeee.... 😀 panecku, sa tu rehliiim, si nerobte z veroniky srandu.... 😀 😀 😀 😀
no ja som ani pri malych epi nemala, pri dalsom som chcela...ale skor to smeruje k tomu, ze ziadna epi nebude

rhodosbb
2. okt 2009

babule, odchadzam na spaniu dolinu, pridem o hodku, zatial pa 🙂

dzou
2. okt 2009

ako ja nechcem porod do vody ja chcem byt v tej vode do ym nezacne pravy porod 😀

sisa2
2. okt 2009

dnes tu je veru veseloooo 😀 😀 😀 este ze uz som sama v office 😀

dzou
2. okt 2009

preco jani? tiez sa bojis?...
no inac ason jedna vyhoda tu v uk je ze moze rodit ako chces...aj postojacky ak by som chcela tu zenu neobmedzuju ze musi byt na koze...

janulka04
2. okt 2009

papa rhodos 😉

motylek17
2. okt 2009

zevraj porod do vody je prirodzenejsi ako normal... dieta prichadza z vody do vody... aj ked neviem ci by som sa na take nieco dala...

dzou
2. okt 2009

sisi tak napis ze ci to bolo az take hrozne nech sa nam budcim prvorodicka stiahnu ritky od strachu 😀

sisa2
2. okt 2009

dzou - no nemala som dobry porod a este dlho po nom som tvrdila, ze druhe babo mat nebudem 😔 nechali ma dost vytrapit, od prasknutia vody sa maly narodil za 28 hodin. a to som bola uz tyzden predtym v nemocke.

dzou
2. okt 2009

hej chapem niekdey nechaju zeny strasne dlho trapit...moja segra ked rodila...ona ma velmy uzku panvu a synovec mal vyse 4 kil necali ju trapi tiez strasne dlho a nakoniec rodila cisarom 😖

janulka04
2. okt 2009

dzou: rodila som sice len asi 6 hodin, ale bol to pre mna tak otrasny zazitok, ze ☹ az...a nikdy nezabudnem na obe ruky lekara vo mne a ako ma roztahoval...to bola najhorsia bolest mojho zivote...tym nechcem nikoho strasit....za tie dva uzliky to stalo 😉 ...len ja mam nizky prah bolestivosti... 😒

sharmana
2. okt 2009

ano, v topolcanoch sa rodi do vane, chodia tam rodičky aj z daleka, ale kedze pochadzam z TO, tak som sa už dozvedela, že niektorym najma prvodorickam, sa to neoplatí, lebo ich vacsinou ani do vane nedaju kvôli komplikaciam, pripadne ich vytiahnu po chvíli, čo sa tam namočia.. tak neviem... ale samozrejme teplá voda pomáha, lebo roztahuje a uvolnuje...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre