Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

dzou
17. sep 2009

no bris a o kolkej vyrazate? joooj tak ti zavidim ja tu sedim zababusena v deke a akurat rozmyslam ze si spravim cajik... a ty do spanielskaaa jaaaaaaaaaaj aj ja by som sla a dlho bude trvat cesta?

dzou
17. sep 2009

a inac bris ved teraz su pekne aj velmi moderne take kotnikove cizmicky s rovnou podrazkou takze aj tak bude kocka 😉

sharmana
17. sep 2009

ahojte kočky, tak som dnes išla ku svojmu gyndakovi.. no a nie som nadšena... robil mi UZV a tváril sa vážne, našiel mi cystu 40mm, a ešte niečo, nevie či je to myom alebo nie, tak ma poslal na ine UZV zajtra tam idem... a dutinka ja 5 mm....
môžete mi napísat tie ktoré ste mali cysty, že z čoho to je, a ako sa to lieči? prípadne mala ste niektorá počas tehu cystu?
ja som cysty ani nič nikdy nemala, ved dokonca som v JUNI bola na prevenzívku a ked mi robil UZV, tak som tam vôbec nič nemala... hlavne že otehotniem a už mam cystu a bohvie čo ešte...
dr. sa tvaril važne jak hovado, až ma naplašil.. som dnes bola bez nálady a úplne zo všetkého vy..sr.. ta... a mm totalne v strese, utekal z prace ak ed došiel domov, tak povedal, že ho skoro porazilo, ako bol nervozny, že čo sa deje...

janulka04
17. sep 2009

no bris, ako kedy, dnes ako vravim som k.o., takze dnes kysnem pri pc a spim
kukajte, co som nasla.....ze je to zaujimave...ako nehorim, ze to chcem, len ako napad je to dost dobre
www.mimibazar.sk/foto.php?id=2652750

dzou
17. sep 2009

no teda shaarmi 😒 ja neviem zatial som take nemala ale tusim ty janka si mala nejaky taky problem ci ?no hlavne dufam, aby sa to vsetko dalo do poriadku a ze mozes kludne tehulkovat a to ti ku tomu nic nepovedal, ze ci to moze nejak ohrozit alebo tak?

janulka04
17. sep 2009

sharmi, bud v pohode....ja mala cystu 16 x 12x 8 a museli mi sice kvoli nej vziat vajecnik, ale mne na nu prisli neskoro, az ked mali male 3mesiace....nikto to nechapal, cysty sa vraj zvacsa tvoria prave v tehotenstve....mas stastie,ze ti ju nasli, budu ta sledovat a ak to nebude robit sarapatu, pravdepodobne ju odstrania po porode....ja o tom moc neviem a mam aj myom na maternici, viem, je to tazke....ale hlavu hore, kvoli drobcovi, podla mna ta budu castejsie sledovat, mozno ta daju ako rizikovu....

dzou
17. sep 2009

jani a ty si dvojicky este rodila na svk?

janulka04
17. sep 2009

skus sa pokukat po nete, viem, ze pri kazdej prehliadke teraz bude doki sledovat aj male a aj rast cysty....nebojenkaj, som s tebou 😉 mne myom kontroluju uz skoro 5 rokov a skoro nerastie, tiez sa bojim, co teraz lekar povie....nestresuj, sharmi, mas velke statie, ze na to prisli teraz, ver mi. 😉 ..mne uz pomoct nemohli...a cysta sa vie aj stratit, to mi aj lekvos povedal.... 😉

sharmana
17. sep 2009

jani dakujem, potrebovala som pocut niečo aspon trosku pozitívne
dzou. môj dr sa choval ako dement, tváril sa vážne a ako james bond... ved mohol normálne ako dospelej osobe povedat riziká, prípadne mi vysvetlit, čo to prináša alebo tak.. a on nič, len že sa mu to nepáči a že tam ešte niečo vidí, ale nevie čo to je... a že sa mu nepáči ani moja maternica, že nech sa na mna radšej pozrú u toho druhého lekára, prípadne ak by som mala nejakú anomáliu maternice.. no nech mi ide do ri.... však k nemu chodím 6 rokov a až teraz vidí nejakú anomaliu?

janulka04
17. sep 2009

hej, na svk....tu budem mat premieru 😀

dzou
17. sep 2009

no tak o nas...e sharmi a aspon ti povedal ze v ktorom si tt?nic sa neboj haven treba mysliet optimisticky ja viem ze sa to lako hovori...ale my sme s tebou sharmi a urcite aj tm ked si pisalla ze ako sa vylakal

janulka04
17. sep 2009

tak v tom pripade zmen lekara....minimalne preto, aby si neodchadzala z poradne len vystresovana, ale aby si vedela presne, co ti je...mne to pomohlo 😉 mna to caka o tyzden, tiez mi lekvos kukol na ten myom a ze najvyssi cas....tak ale nemyslim na to....beriem to tak, ze mam myom no a co? I ked zozaciatku som plakavala....daj tomu cas, sharmi....naozaj, mas stastie, ze ti na to prisli teraz 😉 😉 😉 drzim palceky

dzou
17. sep 2009

tak uz mi ide oslavenec 😉 tak sa tu majte na dnes , sharmi drzim palce na zajtrajsie utz a rano sa tu hlasim s teplotou paaaaaa

sharmana
17. sep 2009

dzou. o tt mi ani nehovoril... no proste hrôza... a neda sa u neho tlačit foto z UZV.. a celkovo sa na mna pozeral aj so sestrickou, že načo mi je fotka, že tam ešte nie je nič vidiet... ale ved ja som nechcela robit foto dnes, ale tak o 3 či 4 tyzdne, keby už bolo niečo vidiet.. ja nemchapem... a pritom na preventivke sme spolu srandovali a že všetko máte v poriadku, aj cyto aj uzv...

sharmana
17. sep 2009

dakujem babulky... dzou dobre oslávte... ja idem tomu môjmu tak oneskorene robit tortu zajtra..
jani. a čo ti budú robit s tym myomom.. dáš si to teraz počas tehu vyoperovat alebo ako sa to rieši?

janulka04
17. sep 2009

nie, sharmi...ja uz ho mam 5 rokov a nechcel s tym nic robit, lebo bol este maly...bude sa sledovat a zrejme toto babo bude finis, lebo moj lekar , ako vravim povedal, ze nooo, najvyssi cas...opytam sa ho...ale nebojim sa, budem mat tri deti a mam mm a NESMIE sa mi nic stat....a ani tebe 😉

sharmana
17. sep 2009

ved ja by som tieto veci ani nebrala tak tragicky, ale ten môj gynekolog sa tak tvaril... bože, však som teraz citala, že tolkym našli cystu akurat ked im potvrdili tehu a lekari to len pozorovali a že sa dokonca zvyknu tie cysty vstrebat a po pôrode uplne zmiznu..
uvidim zajtra, aky bude tento lekar a možno si ma necha počas celeho tehotenstva...

brisilda
17. sep 2009

dzou ideme dnes o 22:00 🙂 cesta bude dlha asi tak 33 hodin 😝 ale isto bude dlhsia to len navigacka ukazuje tolko 😵 a mas pravdu teraz frci rvn podrazka 🙂
shami nebioj vsetko bude dobre moj doki mi tiez nic nehovori iba ak sa pytam 😀 dnes mi dal aj foto a na moje prekvapko som nic neplatila 😉 pokial si estelen v 4tt tak tam nic vidiet nemusel mne bolo male vidno az v 5+3tt cize moze byt ze je maternica uz zvatsena 😉 vsetko bude dobre 😉 kamoska mala tiez cystu a nakoniec jej vysla pri porode sama 😉

cheerlady
17. sep 2009

babenky som doma a teda aj na nete 🙂 ale mi je taaaaak strasne zle na vracanie 😝 😝 😝 najradsej by som bola,keby som sa vyvracala,ale ked ja to neviem nasilu 😒 dala som si aj trochu coly ale nic...
bris stastnu cestuuuuuu 😉 a nezabudni zatial na nas 😀

brisilda
17. sep 2009

ok kocky moje lucim sa 🙂 ale len do casu kym nechytim net cez wificko 😀 inak sa ukazem az 6.10.2009 😉
cely cas budem na vas mysliet a drzat vam vsetkym palce ci uz pri snazilkovani alebo pri vysetreniach u dokiho 😉 a ak sa bude dat tak vam poslem aj TTTTTTTTTT zo spanielska 😀 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

brisilda
17. sep 2009

cher to poznam juuj ☹ mne sa moj stav trosku zlepsil uz to neni take drasticke ako predtym 😀 teraz aspon cezden mozem existovat 😉

sharmana
17. sep 2009

bris. krásnu dovolenku ti prajem a dakujem za povzbudzujúce slová.. dávaj si na seba a malé pozor..
cheer. chúda, nech ti to čo najskôr prejde...

sisa2
17. sep 2009

bris krasnu dovolenku! uzi si to maximalne, ako sa da, oddychni si a relaxuj! a dufam, ze sa ti podari pripojit aj zo spanielka ... inak to budes mat tazke, kym vsetko spatne docitas 😀

cheerlady
17. sep 2009

kokos,som myslela,ze uz to bude lepsie a prave naopak - doteraz mi byvalo zle len rano a niekedy cez den,ale teraz uz aj vecer 😔
no ide ordinacia,tak hadam sa odreagujem 🙂

briiiiis stastnu cestuuuuuuuuu

sisa2
17. sep 2009

sharmi - mne tiez zistili cystu pocas tehu, ale to som uz bola az okolo 30tt. poslali ma na vysetrenie, popozerali to, lekar mi vysvetlil, ze to je sice trochu riziko pre dieta, lebo cysta tlaci, ale nie je to nic strasneho a pokial sa o tom vie, vsetko bude v poriadku. mala som sa viac sledovat, ked by som zacala spinit alebo krvacat, mala som hned dobehnut.
skoda, ze ti lekar o tom nepovedal viac, predsa len, on by ta mal informovat. hlavne neboj, urcite bude vsetko ok! drzim velmi palceky! vacsinou cysta sama zmizne.

sisa2
17. sep 2009

cheer - ja som pocas tehu nechapala, kto vymyslel pojem "ranne nevolnosti". mne bolo zle cely den a vacsinou som blila az vecer, ked som prisla z roboty. snad ti to rychlo prejde.

sisa2
17. sep 2009

ja som zacala spinit ☹ takze asi nic z toho. uvidime zajtra.
ale zacali ma neskutocne boliet prsia. teda hlavne prave. normalne ako ked som kojila, ked sa mi nalievali mliekom, uplne citim az tu zlazu, mam to stvrdnute. absolutne nechapem, co to je 😕

cheerlady
17. sep 2009

sisa a sharmi dakujem za sucit 😔
sharmi nic sa neboj,ked sa cysta objavi na zaciatku tehu,tak vacsinou aj sama zmizne 😉

sisa2
17. sep 2009

idem ulozit danielka a pridem.

sharmana
17. sep 2009

dakujem babule...
sisa. aj ja som mala spinenie a pozri, dve čiarky...
baby dnes som bola na ružinovskej poliklinike, tam idem vlastne zajtra na to vysetrenie, bože, kolko tehotných je žien? normálne mi pani na recepcii hovorí, že "vy ste tehotná?" ja že áno, "no tak to si asi počkáte, lebo dnes má doktor poradnu, 53 tehotných, aj ked už vela z nich vybavil"... boli tam totiž časenky... ty kokos, vyšetrit za den 53 tehotných? to je sila...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre