Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

biancarv
10. júl 2009

ale po pôrode sa ešte viac zväčšia, 😀 lebo sa začnu plniť mliečkom a predpokladám že ty svoje vytúžené bábätko budeš kojiť 😉 , no to aby som si nastavila budík, lebo ja tiež každý deň vstávam o inom čase, podľa toho kedy ma Patrik zobudí, a inak som ti pisala že som pridala nejake foto, tak neviem či si pozerala? a ta BT už počas dňa ma inú teplotu? 😕

fomarik
10. júl 2009

Áno, už po tom, ako sa postavíš z postele( teda ked urobíš nejaký pohyb), už sa tá BT zmení.
Fotočky som videla včera, je zlatunký..s takými veľkými kukadlami. Teraz spinká? .... ked má mamina čas na Koníka?

Ja mám čas, pretože moje veľké bábo -manžel spí, ráno prišiel z práce a po obede šups...zase do práce. nemáme kedy ani snažilkovať 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

saskia1
10. júl 2009

Ahojte, sorry, že sa vám tu miešam do debaty 🙂
bianca. ohľadom bazálnej teploty už niečo viem, bo poctivo merám 🙂 Merať môžeš aj obyčajným teplomerom, merať sa má ráno po prebudení /skôr než ideš na wcko, jednoducho skôr než vstaneš z postele/, meria sa cca5-7 min.t, teplomer sa dáva do úst,pod pazuchu alebo do pošvy, podľa mňa je najlepšie dávať ho dolu, najlepšie zmerá teplotu. Miesto merania by si ale mala dodržiavať. Normálna BT je okolo 36,5, pred príchodom ovulácie sa môže o trochu znížiť a následne sa zvýši počas ovulácie aj na 37,1, ale to je u každej z nás individuálne. No a takto zvýšená teplota zostáva až do príchodu menzesu. Ak menzes neprichádza a teplota ke stále okolo 37,1 je pravdepodobné že si tehotná..toť vše 🙂

saskia1
10. júl 2009

No prišlo to neskoro, fomarik už ti to napísala 🙂 🙂

fomarik
10. júl 2009

Saskia...dakujeme za vyčerpávajúce info................................... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 Asi to začnem praktizovať aj ja, uvidíme....

fomarik
10. júl 2009

Saskia...ja som napríklad nevedela, že sa to môže merať aj pod pazuchou, alebo v ustach 😕 😕 😕 😕 . Som sa dozvedela niečo nové.

saskia1
10. júl 2009

Nie je začo, teóriu ovládam, aj prax, len ten výsledok snaženia sa akosi nechce dostaviť ☹ Ale as to chce trpezlivosť...ľahko sa to hovorí, ťažšie vykonať, ale snáď sa dočkáme všetky čo túžime po krásnych veľkých bruškách 😀

biancarv
10. júl 2009

nie fomarik, Paťko nespinká, on je taký zlatý anjelik už od narodenia , tu sedí vedľa mňa papa obed a pozerá rozprávky, on už je veľký chlap 😀

a na manžela treba skočiť a skúsiť len takú rychlovku, nikdy nevieš či práve to nebude ono 😉

saskia1
10. júl 2009

Fomarik, no môže sa to merať aj v ústach alebo pod pazuchou, ale najlepší výsledok je dolu 🙂 Ale aj tak je to velká záhada čo sa s nami deje vo vnútri..Niektoré baby otehotnia aj cez neplodné dni a pritom je všade napísné ako to práve vtedy nepojde..

biancarv
10. júl 2009

inak aj ja som prekvapená čo sa týka tej pazuchy a úst..... 😕

a aj ja ďakujem saskia , sme o niečo múdrejšie 😉

fomarik
10. júl 2009

Saskia a vy sa ako dlho snažíte?...ak sa smiem opýtať. 😉

bianca...tak Paťko je taký frajer? Juj, mamina musí mať z neho veľkú radosť!

Amoja kamoška, otehotnela počas menštruácie.... to vie na 100%, pretože pred tým, ani potom styk nemala! Išli na červenú a bolo to...čaká chlapčeka!

saskia1
10. júl 2009

Ja som v decembri 2008 vysadila HAK a prakticky odvtedy ideme na ostro, nedávali sme si žiadnu pauzu. Zatiaľ neúspešne, ale beriem to tak, že po tak dlhom užívaní HAK/cca8 rokov vkuse/ to asi nebude len tak lusknutím prstov..
A vy ste ako na tom, keď sa teraz môžem opýtať ja? 🙂

saskia1
10. júl 2009

Inak to je sila, že cez menzes...ono sa v tom človek asi nevyzná..

biancarv
10. júl 2009

no fomarik tomu ver, môjho anjelika milujem najviac na svete a som naňho hrdá aký je už šikovný 😀 ešte keby sa tak ku nemu chcel pridať súrodenec 🙂

a ešte jedna otázka čo sa týka tej BT, ako hlboko si mám dať ten teplomer? 😅

fomarik
10. júl 2009

My už niečo cez tri roky................. raz som aj otehotnela, po užívaní Duphastonu, ale skončilo to kyretážou 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 No a teraz, už je tomu rok a 7 mesiacov...nič, nič a ešte raz nič!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Stále beriem Duphaston na podporu otehotnenia a vidíš, ešte to nie je Božia vôľa 😢

fomarik
10. júl 2009

Fu, Bianca, to neviem, ja som to ešte ani neskúšala. Ale ak máš ortuťový, tak hádam stačí len ten konček. Saskia nám poradí, však ?.............................. Saskia...halooooooo

saskia1
10. júl 2009

Bianca, teplomer treba dať dovnútra tak aby ti zostal vonku cca 3 cm...Takže to je na hĺbku tak 7 cm...jasné, že nie nejako tak, aby ťa tlačil alebo tak nejako, to nie 🙂

biancarv
10. júl 2009

sakskia verím že aj vy budete skoro tehu, netreba sa vzdávať a na druhej strane si myslím že aj prílišna sústredenosť iba na to môže len škodiť, dajte si z mužom vínko, vášnivo sa pomilujte , vyskúšajte nové polohy, po prípade sa prezlečte za niekoho akože cudzieho, to vie byť strašne sexi 😀 , treba sa uvoľniť, náš Paťko je teda výplod takejto fantázie 😀 😉 😎

biancarv
10. júl 2009

ďakujem, len dúfam nevadí že mám ortuťový, lebo mám aj digitálny ale došli mi baterky a nemá ich kto kúpiť 😅

katy1979
10. júl 2009

sabiatko gratulujeeeem. a nezabudni nas tu vsetky poriadne oplut.

bianca no to by bol uz zazrak ak by si nebola tehu po tolkých dnoch, ale mozne je vsetko.

saskia1
10. júl 2009

Fomarik, tak to mi je ľúto ☹ Ale šťastie sa usmeje aj na nás, dúfam, že už čoskoro 😀 Ja zatiaľ neberiem nič, ale v októbri idem ku gynek. a poviem mu čo je vo veci, tak mi asi tiež niečo dá, predpokladám, že tiež duphaston..Fomarik ako často sa užíva ten duphaston? každý deň? a sú z toho aj nejaké nežiaduce účinky? Teraz zase potrebujem poradiť ja 🙂 🙂

sisa2
10. júl 2009

ja sa tiez chystam opat merat BT, ked sa nam dlhsie nebude darit. ale u mna to nie uplne platilo s tymi teplotami - kazda sme ina - lebo ja som bola tehu a teplota bola max. 36,8.

tea333
10. júl 2009

fomarik ja som zle pochopila asi co si pisala,juj som pochopila ze mas priznaky tehu, asi som nejak mimo lebo vzdy pridem len na par sekund,preletim konverzciu a napisem.. 😒 😒 😒
verim tomu fakt ze to vyjde..
rozhodla som sa ze sa dnes unavim, aby sa telo nevedelo branit 😀 zevraj pomaha, tak ideme korculovat s kamoskou, potom znovu dojdem kuknut

saskia1
10. júl 2009

bianca, aj ja používam ortuťový, to je v pohode. Stará dobrá klasika, nie? 🙂

saskia1
10. júl 2009

tea, bohužiaľ nemám príznaky tehu, ale tááááááááááááááák rada by som mala. Aj keď menzes očakávam takto o týždeň, tak možno sa zadarilo, ale asi by som už niečo cítila nie????

saskia1
10. júl 2009

tea, sorry, ja som si zase neprečítala, že to píšeš pre fomarika 😅 😅 😅

fomarik
10. júl 2009

ja beriem Duph. na 16DC ráno a večer po dobu 10 dní a potom na druhý den dostanem mrchu. Nemá žiadne nežiadúce účinky, len zmeny nálad 😀 😀 . Ale ked som po týchto tabletkách otehotnela prvýkrát, brala som ich na 16DC, tak neviem. Teraz mám iného doktora. Duphaston je dobrý na všetko- na úpravu cyklu, na podporu otehotnenia, na udržanie plodu, berie sa v rámci prevencie potratu...proste na všetko.

biancarv
10. júl 2009

ešte že existuje tento portál, lebo inak by som bola asi stratená, je to super že to tu máme, keby že si s vami nepíšem tak si robím tehu test asi každých päť minút od nedočkavosti, na portali mi aspoň rýchlešie ubieha čas 😀

saskia1
10. júl 2009

sisa2, môžem sa ťa opýtať po akej dobe od styku si cítila nejaké príznaky že si tehu? asi blbá otázka, že? ale ja som taká nejaká neistá...Menzes mm mať až budúci týždeň, ale tak bolia ma prsia, ale nie nejako extra, posledné dni ma dooosť bolelo podbruško ako keby som už každú chvilku mala dostať menzes, na ktorý je ale ešte skoro. No a neiekdy cez deň dostanem nekutočný hlad, normálne až zle mi z toho zostane, musím si vtedy hned dať nejakú maličkosť..

biancarv
10. júl 2009

saskia podľa mňa je ešte na tehu príznaky skoro, keď máš mať mrchu až o týždeň, no neviem u mňa sa to prejavuje približne v čase ked mrchu mám mať, aspoň tak to bolo pri prvom tehu a teraz pri asi druhom 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre