Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

fazulka1512
20. jan 2010

je to take cudne, lebo ked som si nemerala bt, tak pri pichani vajecnikov som si myslela ze ovu mam , aj ked bol nejaky ten hlien ale mozno to nebolo ono a teraz zistujem ze aj ked vajecniky pichaju tak teplota neukazuje ovu, som velmi rada ze som zacala merat lebo viem ze lepsie spoznam svoje telo a cyklus, len lutujem ze som nezacala skor, ale radsej neskoro ako nikdy

groka
20. jan 2010

motylek a na ake vysetrenie?

motylek17
20. jan 2010

ci mozem mat deti... (vsetko co sa da) a mm spermiogram... neviem ako pri tomto postupovat... je mi tak strasne trapne ist za svojou lekarkou... u nas nikto v rodine nemal ziadne problemy s otehotnenim a navyse mm uz jedno dieta ma, tak neviem preco sa nam nedari... 😢

groka
20. jan 2010

motylek urcite ti spravi hormonalny profil ktory sa robi na 10,14,16 DC a neskor mne este na 19DC robil,teraz ti nespravi nic,lebo mas dostat ms,ale mohla by si jej zavolat ze si tesne pred ms ze chces ci ist na hormonalny profil a muz na spg ze teda kedy mas prist k nej,

lucialen
20. jan 2010

Majka, lekari su na to aby pomohli a liecili, nemusis sa citit trapne, ani u nas nemal nikto problemy s otehotnenim ani nikto nepotratil a ja som tym presla, neda sa to takto posudzovat. Chod pekne k dokine, povedz, ze sa vam uz dlhsie nedari, ze ta to zacina trapit, ci je vsetko ok. Ona ti da ziadanku k urologovi na spermiogram, ak to bude povazovat za nevyhnutne, ale myslim, ze si najskor posvieti na teba. Pekne chod, ked ti skonci mrcha, mozno nie je nieco v poriadku s hormonmi, uvidis, na vsetko su lieky 😉
Fazulka, veru radsej neskoro ako nikdy. Skus aj ovu testy ak chces, vtedy budes dopredu vediet, ci uz ide ovu, ale ani pozitivny ovu test nezaruci ze folik praskne a dojde k ovulacii 😉

motylek17
20. jan 2010

a mm spravia spermiogram aj u mojej gyndy alebo musi ist na nejake specialne stredisko?

groka
20. jan 2010

tusim u urologa alebo car

lucialen
20. jan 2010

Mne robil horm. profil 2-3dc a robi sa aj na konci cyklu. Folikulometria sa robi v strede cyklu

groka
20. jan 2010

lucka ale hormonaly sa robi aj v strede ze kolko mas v krvi hormonu progesteronu,hlavne o to ide,co ho mas a kolko podal toho lekar zisti ci prebehla ovulka alebo nie,pocas ms mi nereze ze sa robi odber ved zena ma ms a krvaca

groka
20. jan 2010

a je to potom skreslene

sliver
20. jan 2010

ahojte,
do tejto témy som ešte nepísala ale uvažujem že sa v klude môžem pridať ;)
Síce sa snažíme od júna ale mesiac hore dole
Od júna beriem clostyl, Duphaston a chodím na folikulometriu vždy počas ovu a aj pregnyl mi už dávali
No zatial bez výsledku.
Akurát v pondelok sa ideme posunúť o level dalej, ideme do Caru s drahým na spermio a konzultáciu
Tak možno prídeme na to že kde je problém ;)
Ako si všímam tak Vám sa skoro všetkým zadarilo odvtedy, blahoželám a verím tomu že aj ja sa čoskoro pridám ku vám tehu

fazulka1512
20. jan 2010

aj mne robila profil na zaciatku cyklu a na konci, a vyslo jej ze mam znizenu hladinu progesteronu
motylek mne urobila profil nasadila mi tabletky a vravela ze ked do pol doka nic a velmi tuzim, tak posle mm na sperimogram,musis byt trpezliva, len trpezlivot ruze prinasa, ale ja si mylsim ze ked ma on jedno dieta tak je v poriadku
lucialen ovu nebudem kupovat ved meriam, podla mna zbytocne vyhodene peniaze, ked som sa dala na meranie tak budem pokracovat

fazulka1512
20. jan 2010

baby sorry za chyby, mam drevene ruky 😀
sliver ahoj 😉

motylek17
20. jan 2010

dakujem.... 😉

lucialen
20. jan 2010

Sliver, vitaj, drzim palce 🙂
Fazulka, ved aj ja som kupila ovu testy len posledny mesiac a to som ho skusila az po ovu 😀

fazulka1512
20. jan 2010

mne teraz staci len meranie teplot 😎

miskahryzka8
20. jan 2010

fazulka a pichavalo ta cca kt. den cyklu?

ahioj sliver 🙂 a vy ste sa zacali snazit a hned si brala aj lieky 😕

fazulka, v dnesnej dobe sa po zakl.vysetreniach zeny vraj posielaju mm na spermio... a ten sa moze v priebehurokov menit, dokonca aj z tyzdna an tyzden 😉

sliver
20. jan 2010

Ďakujem kočky za privítanie

groka
20. jan 2010

baby to akoze kedy na zaciatku a kedy na konci vam robili profil?myslite sonom,alebo odberom krvi?
nie som lekar,ale viem iste,ze aj odber sa ma robit po ms a hlavne pocas ovu,doktor musi sledovat,ako stupaju hodnoty hormonov,na co mu je hormonalny na konci cyklu?ja som nechapava

sliver
20. jan 2010

aj mne ho robili na začiatku cyklu

groka
20. jan 2010

mne robil len sonom,ale lekar v BA trosku kapacita mi robil na 16DC kedy som mala akurat ovu a progesteron ziadny a vravel mi potom aj moj lekar ze odberovy sa robi na 10,14,16,21 DC odber krvy a logicky to sedi,lebo je to pred ovu a aj po ovu to je hlavne

fazulka1512
20. jan 2010

groka mne robili z odberu krvi
miska ja pocas ovu citim vajecniky, tak popichuju a teraz zatial nic, som 16 dc, do mrchy este 14 dni

lucialen
20. jan 2010

Mne robil len na zaciatku a na konci nie, odberom krvi 😒 A sonom sa ako da robit horm profil? 😕 Tomu nerozumiem

groka
20. jan 2010

mozno zalezi aj na tom,o ktore hormony sa lekar zaujima,mozno preto robia aj na zaciatku a na konci,no v strede je to zaklad,lebo zena bez ovulacie neotehotnie,takze najskor skumaju ovu,ked sa nedari potom ostatne veci

no motylek tiez si myslim ze tvoj mm nebude mat problem,a ani ty ho nemas,kedze podla grafu ovulujes,treba na to len klud,trosku zmiernit tempo,ja som bola uz na konci,absolvovala som hormonalny,stale sa nam nedarilo a dokonca ja sa liecim aj na stitnu zlazu a mala som to trosku komplikovanejsie,bola som na dne sil,aj ked to tak moz no neposobilo,umarala som sa v ziali,no nastupila som do roboty,snazenie mi vyfucalo z hlavy,mala som plnu hlavu roboty,penazi,novych ludi,kolegin co som spoznala,zabavala som sa a prislo to

musite trosku vypnut,inak poradit neviem

groka
20. jan 2010

lucia no folikulometria som myslela

lucialen
20. jan 2010

Jaj no, jasne musi robit aj folikulometriu, aby vedel ci dochadza k ovu
Inak niekde som citala, jedna baba isla k dokimu s tym, ze sa im 2 mesiace nedarilo, mala dlhe cykly a doki jej bez akychkolvek vysetreni bachol clostyl, aby sa jej vytvaralo viac folikulov a zvysila sa sanca na tehu 😒 Takze aj to je riesenie

sisa2
20. jan 2010

ahojte babule 🙂

majka - sakris, tak pekne ten tvoj grafik vyzeral ☹ ten serapis beries teraz druhy mesiac??? od kedy snazilkujete? od jula? my sme isli este pred otehu s danielkom rovno do CAR, neriesila som to cez moju doktorku, boli sme vo ferticente, tam bol vstupny pohovor + vysetrenia (moje na utz + mm spermio) zadara. spermio mohol bud riesit mm tam (sam alebo so mnou), alebo mohol aj doma a len priniest do nejakej doby.
neboj sa vysetreni, aspon vas to posunie dalej, ked sa to rozhodnes absolvovat.

hormonalny profil sa urcite robi na zaciatku cyklu a berie sa krv. v strede cyklu sa hormonalny uz nerobi.

miskahryzka8
20. jan 2010

fazulka uvidis najblizsie dva dni co a ako 🙂

luci, no pekny doktor teda 😠

sisa2
20. jan 2010

sliver - vitaj medzi nami! a drzim palce, nech sa rychlo nakazis od nasich tehuliek 😵

sisa2
20. jan 2010

fazulka - ja si tiez myslim, ze to meranie je na nieco dobre. uvidis, kedy bude ovu, ono sa nie vzdy da spolahnut na pichanie ... to moze byt aj napr. s prechladnutia. tak nech ta uz ovu dlho nenatahuje a dorazi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre