Začiname sa snažiť v júli. Pridáte sa?

gajana1
22. jún 2009

Ahojte babenky
my sa chceme začať snažiť v júli. Vtedy bude mať naš synček 1rok. Dufam že sa pridate viacere snažilky 😉 a že sa nam to čoskoro podarí 😉

tea333
2. aug 2009

cicimon hej od konca, skoncila predvcerom,ideme kazdy 2-3 den, az do nejakeho 15-16dc LEBO NEVIEM KEDY MAM OVU..ale cyklus som mala 24dnovy..sry za cpslock hehe 😀

aky bol vikend baby?

kkatkaa
2. aug 2009

no ja vyhlasujem ze takmer urcite tehu nie som ☹ ☹ ☹
luci prosim ta co je teda zasadou merania si tej BT keby som nahodou ukecala MM a dali sme sa na to?

cicimon
2. aug 2009

hej, skusala som rano, ale nic....asi je 21 den fakt skoro....no ale v stredu ideme na tyzden k svokre a k nasim, tak tam asi skusat nebudem....takze potom najskor dalsi pondelok a to uz bude 29DC...no ak mi dovtedy nepride mrcha tak neviem ako vydrzim tolko cakat..

lucialen
2. aug 2009

Katka, ide o to, ze lepsie spoznas svoj cyklus. Je vela bab, ktore ked zacali merat BT prisli na to, ze ovu ani nemaju. Tak ide len o to, aby si merala v ten isty cas, rano hned po prebudeni (pred tym ako vyjdes z postele), najlepsie kazdy den (ked mas mrchu, nemusis) aspon prvy mesiac.

lucialen
2. aug 2009

Ked zistis, v ktorom dni mas ovulku, tak nebudes musiet merat kazdy den, sem tam mozes vynechat. A mala by si spat aspon 6hod

lucialen
2. aug 2009

Ja som teraz nezamestnana, tak nemam problem merat v ten isty cas. Asi polhodinkovy rozdiel je ok 🙂

kkatkaa
2. aug 2009

diky luci za vysvetlenie tak sa porozpravam s mm - preto lebo on je v takychto veciach niekedy zodpovednejsi ako ja 😉 a vytrvaly v pripominani mi to tak uvidim
tea: o mojom vikende som uz pisala a co ty?

cheerlady
2. aug 2009

spanihelka ja mam znamych,ktori sa snazili o druhe dieta 15 rokov (!) a vies,kde bol nakoniec hacik? 😀 ona mala plodne dni pocas menstruacie!! takze potom to skusili raz pocas menzesu a dnes maju uz mesacne mimco 😉

brisilda ja viem,ze si to myslela v dobrom,rozhodla som sa,ze zajtra nebudem testovat az v utorok aby som videla pripadny rozdiel 😉 a v utorok poobede k dokimu 😀

lucialen
2. aug 2009

Boze cheerlady, a to za 15 rokov na to doktori neprisli? 😲 😲

brisilda
2. aug 2009

charlady tak tak najlepsie bude ak zajdes k dokimu inak to aj musis pise sa to aj pri tehu testoch 😉 Prajem vela stastia a blahozelam k // neboj vsetko bude ok test neklame 😉

brisilda
2. aug 2009

a ak chces mat istotu tak skus ten krcok musi byt tvrdy 😉

kkatkaa
2. aug 2009

cheer to je haluz to snad neni pravda
inak drzim palce a gratulujem (urcite je dovod)

brisilda
2. aug 2009

inak pocas mrchy to skusame teraz aj my ale len preto, ze je chut 😀

kkatkaa
2. aug 2009

brisilda ved aj to moze byt jedna z moznosti ja si myslim ze preco nie tak "dobru chut"

brisilda
2. aug 2009

katka ja mam nastastie mrchu strasne slabulinku takze nam to akosi neprekaza 😉

cheerlady
2. aug 2009

lucialen neviem,ci to riesili s doktormi,mozno aj ano,ale im to bolo proti srsti milovat sa cez.
brisilda no neviem,ci mam skusat krcok,mam dost dlhe nechty 😅
kkatkaa dakujem 🙂
inak ja by som manzela neprinutila milovat sa cez MS, on sa ma vzdy pyta,ci uz mi skoncili uplne a ked mam napr.uuuplne posledne uz take svetle,co mi staci jedna intimka na cely den,tak ani vtedy nechce 😠 tak ho vzdy oklamem,ze aaano,zlatko uz vobec nemam 😀 😀 😀

kkatkaa
2. aug 2009

no vidis o to je to lepsie ja mam prvy den mrchy take hrozne bolesti ze keby sa ku mne priblizil tak ho asi... ale potom je to uz lepsie, zo zaciatku je silna a potom slabne takze po cely cas by sme nemohli tak uplne hladko 😉
a inak uz je ti lepsie? depka prec?

brisilda
2. aug 2009

no jasne depka zmizla 😀

kkatkaa
2. aug 2009

tak to je super
ved musis byt fit ked zasa depka pochyti dalsiu z nas no nie 😉

brisilda
2. aug 2009

😀 tak su aj horsie pripady ja som sa rozhodla rok pockat 😒 a potom vyhladam lekarsku pomoc .........aj ked uz teraz viem, ze budem sklamana no prestali sme sa snazilkovat nechavame to na nahodu bude chut tak prosim ale nebudem to nijak silit skusim si toho mesiaca kupit jeden ovu tes lebo je mozne, ze som nemala ani ovulku

kkatkaa
2. aug 2009

no a mozno prave vdaka tomu sa vam to coskoro podari ved je vela takych pripadov
aky je princip pouzivania a fungovanie ovu testov?

brisilda
2. aug 2009

moja ja sama neviem no pokial mas ovu tak si na teste najdes // ako pri tehu a vtedy sa musis snazit o sto sest 😀 inak ja som na ovu nikdy nedala no teraz kedze som mala HA tak moze byt, ze sa vajicko neuvolnilo

brisilda
2. aug 2009

Čo je ovulácia

Ovuláciou nazývame uvoľnenie zrelého vajíčka z vaječníkov. Ženské vajíčko je schopné oplodnenia len určitú dobu po ovulácii. Z vaječníkov sa spravidla uvoľní jedno vajíčko,
ktoré je potom približne 24 hodín vo vajíčkovode, pripravené na oplodnenie. Ak pri pohlavnom styku dôjde k uvoľneniu spermií a ich následnému presunu materským hrdlom do maternice
a potom do vajíčkovodov, môže dôjsť k splynutiu vajíčka a spermie, čiže k oplodneniu. Schopnosť spermií oplodniť vajíčko trvá asi 24 až 72 hodín. Z dĺžky oplodnenia-schopnosti vajíčka a životnosti spermií teda vyplýva, že najvyššia pravdepodobnosť otehotnenia je vtedy,
ak k pohlavnému styku dôjde v rozmedzí 2 dní pred a 1 deň po ovulácii. Tieto dni bývajú označované ako tzv. plodné dni.

Ak máte pravidelný menštruačný cyklus (t.j. 28 dní), dochádza u Vás k ovulácii medzi 12. a 16. dňom cyklu, najčastejšie sa udáva, že k ovulácii dochádza 14. deň cyklu. Niektoré ženy však majú ovuláciu aj pred 12. dňom alebo naopak až po 16. dni a občas môže medzi mesiacmi dôjsť k posunu ovulácie až o niekoľko dní (vplyvom stresu, choroby a pod.).

Hladina LH hormónu, ktorá je v ženskom moči normálne veľmi nízka, sa spravidla 1-2 dni
pred ovuláciou, výrazne zvyšuje. Zvýšená hladina LH hormónu spúšťa tzv. ovuláciu,
tj. proces, pri ktorom dochádza k uvoľneniu vajíčka z vaječníkov. Ak ovulačný test detekuje zvýšenú hladinu LH hormónu (na teste sa objavia dve zreteľné čiarky a test je vyhodnotený
ako pozitívny), nastane ovulácia v priebehu nasledujúcich 24 - 48 hodín. Toto časové obdobie
od vykonania testu je najvhodnejším obdobím na pohlavný styk, ak sa žena snaží otehotnieť.

kkatkaa
2. aug 2009

ach jo ved to je hotova veda ja som teraz mesiac doma tak si stiham odsledovat taketo veci ale ako sa poznam ked pojdem do roboty tak nebudem vediet kde mi hlava stoji a zabudnem na taketo veci ako je ovu a BT atd a co potom?

brisilda
2. aug 2009

katka potom to nechas na prirodu 😉

kkatkaa
2. aug 2009

a to by aj mohlo klapnut no nie? teraz si este vychutnam august v osiali intenzivneho snazenia sa a potom uz budem asi stihat len sledovat ci mrcha prisla alebo nie 😉

kkatkaa
2. aug 2009

baby na dnes mi uz stacilo som aj dost unavena takze to balim
zelam dobru nocku krasne snicky a zajtra sa "vidime" pa pa

tea333
2. aug 2009

baby je to naozaj veda, mne nevysiel ovu test ani jeden den pozitivne, len jeden krat slaba ciarka, podla navodu to mal byt negativ..
a to som robila testy od 9.-17. dna a mala som cyklus 24 dni, a ta slaba ciarka bola niekedy 14.dc...
takze som sa na to vykaslala 😠

andzi
3. aug 2009

ahojte

ja som si robila ovu test včera a tiež len slabá čiarka, predtým však nebola žiadna, tak uvidím ako dnes. Podľa BT by som mala mať ovu zajtra alebo v stredu. 😎

malalady
3. aug 2009

dobre ránko baby... tak ja som si robila další tehu test a tá čiarka je už silnejšia dám aj foto 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre