Zázrak príde v apríli 2013

magimary
29. júl 2012

Vitajte čerstvé tehuľky a pridajte sa! 😵
Nech môžeme čakať spoločne 🙂 😉 .
/ja už som sa v očakávaní a túžbe pridávala aj k januárovkám, aj k februárovkám, aj k marcovkám (a nič) a nakoniec skončím v "bláznivom", ale šťastnom apríli 😵 /
Kto ešte? 😉

apple7
8. apr 2013

@juditka11 Ahoj, tak uz mam poradnu za sebou. povedala som doki, ze na aro mi nechcela dat poucenie k epi, vraj mam po sekcii. a doki bola prekvapena. Tak ale uz je to jedno, lebo idem zajtra do nemocnice a kedze sa porod nerozbehol, urobia mi sekciu. uz mam aj tak ukonceny 40tt v stredu, takze sa uz aj tesim. Drzim ti palce, aby vsetko dobre dopadlo , aby ste boli zdravi a prajem ti rychly porod bez bolesti 🙂

apple7
8. apr 2013

@bosacka ahoj, si este doma? kde budes rodit? ja na antolskej

bosacka
8. apr 2013

@apple7 este doma... zajtra idem na kontrolu... mala by som rodit v partizanskom

sosnicka
9. apr 2013

@nicextra drzim vam palceky, nech vsetko dobre dopadne ;0) nech ste zdravy

karinkaeich
10. apr 2013

Ak sa tu najde menej náročná maminka, tak symbolicky posuniem vecicky. IP

baria2
10. apr 2013

Ahojte ja mam termin dnes 10. aprila ale malickej sa nechce. Uz teraz podla uzv vazi 3700 g tak som zvedava aka buchticka sa nam narodi 🙂 Budem rodit na antolskej, neviete kolko nehavaju prenasat?

andrea235
11. apr 2013

@juditka11 Tak dnes to prebehlo rýchlejšie ako minulý týždeň. Všetko je tak ako bolo. Akurát zo záznamu z monitora usúdila, že sú tam náznaky kontrakcií. Tak uvidíme kedy sa to naplno rozbehne. Už túto noc som myslela, že idem budiť muža, ale prešlo to. A dokonca sme sa dozvedeli, že budeme mať dievčatko 🙂 🙂Ale už si to necháme ako prekvapko pre ostatných, veď už ten týždeň vydržím. Vy ste ako na tom? Ešte ste 2v1? Inak s tou epi.. Som sa na to pýtala tej kamošky, tak mi vravela, že ona by si nedala, ale poradila mi, že si to mám vybaviť a keď budem chcieť tak si poviem a keď nie, tak nie. Ale pokiaľ nebudeš mať papier o tom, že si bola informovaná, tak Ti ju nedajú aj keby si potom chcela. A doktorka mi dnes hovorila, že zaplatiť to stačí... keď mi ju budú dávať, tak že muž to zbehne zaplatiť. Tak zajtra mám ísť na UZV tak si tam potom počkám a pôjdem si to vybaviť. A potom sa podľa situácie rozhodnem... Neviem totiž, či sa priebeh pôrodu aj nejak "dedí". Lebo ak bude ten môj ako sestrin, tak koniec. Jej to začalo v piatok ráno a malá sa narodila v sobotu na obed. Vravela mi, že pre ňu by bola epi vykúpením. Ale nemala ju. Takže kvôli tomu. A snáď ju nebudem potrebovať....

juditka11
11. apr 2013

@andrea235 Ja som bola na poradni vysetril mi len moc a tlak na monitor idem v pondelok,nohy mi strasne opuchaju hlavne posledne dni ☹ krcok mam stale rovnaky uz som na to zacala brat homeopatia dufam,ze mi to pomoze a bude sa konecne ten krcok skracovat....aj my budeme mat dievcatko 🙂 🙂 🙂 To som aj ja pocula,ze porod moze byt dedicny napr.aky mala tvoja mama mozes mat podobny aj ty....ja este tiez nemam vybavene epi. ked pojdem v pondelok pojdem si to vybavit,len mi prosim ta napis,ze kam mam ist lebo ked som sa pytala od sestricky na 10 posch.tak mi nevedela poradit,len tolko povedala,ze asi na aro.Chcela som bez epi ale,ked povedal ze budem mat velke babetko,tak som sa rozhodla ze si to pre istotu vybavim a podla toho ako sa budem otvarat pouzijem.Kolko vazi tvoje babetko? Potom zajtra napis ako si dopadla 🙂

janulienka36
12. apr 2013

ahojte baby, je tu niekto ,kto bude rodiť v Nitre ? ja som povodne majovka, no keďže idem sekciou, tak to bude koncom apríla.... 😀

andrea235
12. apr 2013

@juditka11 Ahoj, ja mám už tú epi vybavenú. Dnes to zase bolo trochu na dlhšie, ale dalo sa. Najprv neboli lekári na sone, lebo museli na operačku. Potom mi doktor povedal, že mám málo plodovej vody, tak ma znova poslal na CTG, i keď som tam bola včera. Samozrejme im to zase haprovalo. Tak chvíľu nesnímalo nič, chvíľu to bolo OK, chvíľu malo tep 230 potom 100...No ale skonštatovala doktorka potom, že je to ok a že nemusím ísť na príjem. Inak by ma poslali tam. Takže ešte som doma🙂 A tú epi .. vybavuje sa to v poliklinike, na prízemí, hneď ako vôjdeš tak tá chodba do prava(za schodiskom) a v tej chodbe, hneď zo začiatku je taký výklenok, tak tam to je. Sú tam každý deň od jednej do druhej pre tehotné. Doktor Ti dačo o tom porozpráva, Ty vyplníš dotazník. Bola som tam asi 10 min. Takže celkom rýchle...

juditka11
19. apr 2013

@andrea235 ahoj 🙂 tak mne 12.4.odtiekla voda a 13.4.o 16tej som porodila spontanne a bez epi moju dcerku Vivien mala 4kg30 mala som dost tazky porod uz sme doma 🙂 🙂 🙂

andrea235
20. apr 2013

@juditka11 Ahoj MAMIČKA 🙂...Aj som si myslela, keďže si dlhšie nič nenapísala, reku...oni už sú asi dve 🙂 Tak teda gratulujem a teším sa spolu s Vami... Fuu tak baba riadna 🙂 Ti verím, že to muselo byť nanáhavé, ale aspoň to máš za sebou... My sme stále ešte doma. Na poslednej kontrole mi doktorka povedala, že ozvy sú v poriadku, monitor tiež, malá je v ideálnej polohe na rýchly pôrod, otvorená som všetko pripravené najlepšie ako môže a že dúfa, že už sa tu (teda na poadni ďaľší štvrtok) neuvidíme.. Včera mi začala odchádzať hlienová zátka, ale nič viac. Bolesti mám také občas ako pri MS, ale že by sa jej chcelo von, asi ani nie... Už mám pomaličky nervy v koncoch.... Tak Vám prajem rýchle zotavenie z pôrodu, a veľa zdravia a síl... 🙂

andrea235
23. apr 2013

@juditka11 Ahoj, no ako sa Vám darí? Čo nového? Už ste si zvykli na seba? 🙂 Ako si prežívala dni po pôrode v nemocke? Boli na Teba milí? 🙂 ... Ja stále čakám, ale už si z toho hlavu nerobím, aj tak tým, že budem na o stále myslieť a trápiť sa, nič neurýchlim. Včera som si vydrhla byt, dnes poprala a vyžehlila prádlo.... Čo budem robiť zajtra ? 🙂

juditka11
24. apr 2013

@andrea235 ahoj 🙂 mala som tazky porod nemala som epi ale bez epi nikdy viac....moj Dr.bol odcestovany tak som musela cakat kym sa vrati voda mi odtiekla v piatok rano o 6tej rano a porodila som v sobotu o 16tej. Malu mi hned prilozili na prsnik a ja som zabudla na celu bolest...sestricky boli velmi mile bola som na nadstandarte malu som mala cely cas pri sebe uz sme si zvykli na seba milujem ju je to krasny pocit mat babetko🙂 .Prajem ti rychli a bezbolestny porod a vsetko dobre potom mi daj vediet ako si dopadla a ktory Dr.ta odrodil.

andrea235
30. apr 2013

@juditka11 Ahoj..tak aj my to už máme za sebou...Veru nádherný pocit. Malá sa narodila vo štvrtok 25. Mala 3540g a 50 cm... Ja som to mala no...Už v stredu večer som cítila, že tá bolesť menštruačná je trochu častejšia ale neriešila som to...myslela som, že asi sa to len približuje. Večer som šla spať a zobudla ma o jednej silnejšia kontrakcia, tak som šla na WC a cestou mi "niečo" odtieklo, ale veľmi málo tak za tri lyžice. Ale myslela som, že teda plodová voda, no ešte som si ľahla a teda sledovala, ako často sú kontrakcie, boli každých 10 min. Tak do tretej som vydržala a potom som už budila manžela. O pol štvrtej v nemocke som bola otvorená na 4cm, tak ma dali na čakačku. O osmej som bola na 5 cm, pichli oxytocín a po hodine a pol, že na 8cm. No a malá sa narodila 10:35. Porod by som povedala, že dal sa vydržať. No malá mala skrčenú rúčku pri tele a to šitie potom... 2 hodiny. Roztrhaná tak, že sa doktorka radila s primárom čo kam prišiť. Takže to bolo najhoršie z celého porodu. Do dnes je to veľmi bolestivé. Ani neviem, ako sa volala doktorka. taká mladaá blonýna, veeeeľmi milá, aj celý personál. Takže tak 🙂 Ale všetko to stojí za to 🙂

juditka11
1. máj 2013

@andrea235 Gratulujem🙂 prajem vsetko dobre vela zdravia a stastia a radosti z malinkej🙂 to som ti zabudla napisat ,ze aj ja som sa poriadne roztrhla zo spodu a dost dlho ma aj sili az po zadok,dodnes mam problem ist na wc dufam,ze sa to upravi casom 😠 .Teraz riesim problem s mliekom ,mam malo mlieka esteze kamoska ,ktora nedavno rodila mi dava zmrazene bola by som radsej keby som mala dost toho mojho dufam ,ze sa mi spusti bude jej stacit len to moje🙂

tuti_sk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucinkab
8. jún 2013

@chmurkaxy ahoj, kde si kupila test s citlivostou 50 mIU / ml. a co stal, dostat bezne kupit? vdaka 🙂

anett1411
18. júl 2014

@magimary mozem poprosiť o pridanie do skupiny? Pisala som ti,ale neodpisala si mi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre