Žije niektorá z vás v Španielsku?

silv
7. okt 2006

Ahojte babule! Zijete niektora v Spanielsku?

amj
1. jún 2012

@zajaciq ahojda. třeba já žiju v madridě 😀

zajaciq
1. jún 2012

@amj no super? predpokladam, ze spanielsky mluvis:P my sme tu este tri tyzdne.. strasne sa tu cez tyzzzden nudim s malou.. chcela som sa opytat na vodu..ci je pitna, ..teda medzitym sme kupili filter Brita a pijeme ju..je to bezne ?

jennyka
18. jún 2012

@strelitzia ahoj, si este v Santa Cruz de Tenerife? ja tu byvam a potrebovala by som poradit ohladom pasu pre maleho. narodil sa tu

amj
1. aug 2012

@jennyka ahojda... jak to je s tím pasem? rodím taky ve šp...

ss225
3. aug 2012

@jennyka ahojky ja zijem na lanzarote, Noe sa mi narodila v maji tak som vo svungu tych papierov tak ak mozem pomozem. Co sa tyka pasu , ak ste obidvaja slovaci tak an vydanie potrebujes slovensky rodny list (ja si vsetko vybavujem cez rodicov na slovensku ide to rychlejsie) Ja uz konecne idem v utorok na SLovensko!!!Jupiiii

jennyka
9. aug 2012

@ss225
@amj ahoj tak lionel ma uz 3mesiace a stale som neobdrzala apostillu. povedali mi ze mam pockat okolo 9dni a cakam uz 2mesiace!!!!!! 😠 potom tu apostillu a rodny list + 2foto lea a prefotene moje doklady musim poslat do madridu kde mi vystavia doklad na zaklade ktoreho mozem letiet na slovensko. ked priletim na sk tak na vybavenie pasu ho musim zapisat na matriku potrebujem na to prelozenu apostillu aj rod list a ten zapis trva cca 3mesiace no a az po tomto vsetkom mozem spravit pas. krasa ze?

jennyka
9. aug 2012

@ss225 zavidim aj ja chcem ist na slovensko ☹ ukazat drobceka

amj
9. aug 2012

@jennyka fáákt až tak? to teda myslim, že mi to paní řikala rychlejš..no jsem zvědavá... rodim každým dnem...tak uvidíme..no apostila je na 4-6 týdnu - klasika

jennyka
9. aug 2012

@amj ale ty si ceska predpokladam 😉 vam vsetko vybavuje ambasada a apostillu asi ani nepotrebujete. 😀 prajem bezbolestny porod. a nech vsetko dobre dopadne 😎

amj
9. aug 2012

@jennyka apostilu potřebuju, asi na uplně všechny dokumenty, co jsem kdy potřebovala..zrovna min tejden jsem byla žádat - na odd. list...
a tobě to dělá kdo? taky žádáš přes vaši ambasádu ne??

jennyka
9. aug 2012

nie o apostillu som musela ist poziadat na urad. ambasada mi posle len to potvrdenie ze mozem letiet ale mam s nasou ambasadou velmi zle skusenosti. nedokazala som vybavit ziadny papier co som potrebovala pre doktora aby som dostala karticku. 😒 vsetko som si musela vybavovat sama cez urady cez internet. dokonca bolo napisane co mi dali v nemocnici ze to je dokument ktory vyda ambasada ale oni mi nechceli dat nic

jennyka
9. aug 2012

@amj ta sprava je pre teba 🙂

ss225
9. aug 2012

@jennyka tak to je strasne dlho, ja som jej rodny list poslala apostilovat na gran canariu a do tyzdna so to mala spat, potom som spravila u notara splnomocnenie a vsetky doklady poslala na slovensko a v podstate to trvalo mesiac, vcera sme prisli na SVK a dnes mi prisiel rodny list takze zajtra sa ide vybavovat pas. skusa tam zavolat co je z tou apostilou ci sa to niekam nezapotrosilo...inac na ambasadu to vsetko mozes len prescanovat a poslat a oni to poslu na konzulat na tenerife, ja som si pre ten doklad bola minuly tyzden na tenerife a dnes som uz na SVK 🙂

amj
9. aug 2012

@jennyka tak to je mazec. to ta naše česká aspon funguje... taky občas se zpožděním, ale funguje!! tak hurá za ni!!
všechno jsem vyřídila přes ně

estterka
9. aug 2012

@jennyka no to je zvlastne,apostilla mi dosla obratom doslova.

jennyka
10. aug 2012

tak idem sa tam prejst som zvedava co mi povedia. milujem tieto spanielke urady 😒

jennyka
10. aug 2012

tak konecne mam apostillu!!!!

jennyka
10. aug 2012

@ss225 ahoj uz mam apostillu a teraz budem ziadat o nahradny doklad na cestovanie. chcem sa spytat ze aku dlhu ma platnost ked mi ho poslu na ten honorarny konzulat co tu je

ss225
10. aug 2012

@jennyka vydaju ti ho hned ale kym pride na tenerife tak to trva tyzden, platnost ma mesiac.

jennyka
10. aug 2012

@ss225 😖 tak to neviem. a je moznost ze by som sla s nim domov a potom on opat poziadala?? mozu mi ho poslat aj na sk?? mozem sa s nim vratit? ci to je len na cestu tam. a ako dlho ti trval zapis na matriku? mohol by tu apostillu zaniest na matriku aj moj partner? ale niesme zobraty. alebo im to staci poslat postou? ci tam musim ist osobne. boze neznasam urady 😠

ss225
11. aug 2012

@jennyka chapem, ja som z toho mala hlavybol som rada ze uz to mam za sebou. ten doklad je len na jednu cestu na vycestovanie... vratit sa uz musis len s jej pasom. Sluzi ako jednorazovka. rodny list mi trval mesiac kym mi ho vydali.moze ti to podat aj on ale musis ist tam k notarovi spisat splnomocnenie ze ta a ta osoba moze za teba to a to vybavit. Ja som to dala urobit na moju sestru. A vycestovala som z kanarov ked som uz mala papiere v procese asi 3tyzdne. zavolaj si na matriku v mieste tvojho trvaleho bydliska a opytaj sa ale ja si myslim, ze to len osobne sa musi podavat ateiz si myslim, ze ked otec dietata je zapisany v rodnom liste tiez by to nemal byt problem aby isiel on to podat, len ja som musela dat pisomny suhlas ze suhlasim ze Noe bude mat priezvisko po otcovi pretoze slovenske urady neakceptuju 2priezviska ktore musi mat v Spanielsku a tiez nie sme zobrati.tam potrebujes ten apostilovany spanielsky rodny list, obcianske a rodne listy obidvoch rodicov, moj partner nie je slovak tak stacil len jeho pas. keby cokolvek pytaj sa, rada ti pomozem ak budem vedeit, lebo viem co to je za pocit toto..

jennyka
11. aug 2012

@ss225 😢 ale ako spravim splnomocnenie ked som tu??? a moja rodina je na sk

ss225
11. aug 2012

@jennyka najdi si na tenerife ,,notaria,, u notara tam pojdes a povedz ze potrebujes autorizacion alebo ,,poder,, to je to iste na vybavenie rodneho listu a to tiey potrebujes apostilovat to ti spravia priamo tam, stalo ma to okolo 60e, cele to mozes robit cez ambasadu ale trva to aj rok....ja som nechcela tak dlho cakat...

estterka
11. aug 2012

@ss225 no to si mala stastie teda,lebo co som sa ja informovala u znamych po europe,nikomu nedosiel zo specialnej matriky rodny list skor ako za 3 mesiace. tato matrika to odovodnuje tym,ze ma vela prace a posurit sa to neda. tym len chcem povedat,ze by som bola opatrna s tym,kedy na to slovensko ist v procese vybavovania.
@jennyka

ss225
12. aug 2012

@estterka
@jennyka ja som sa kontaktovala s osobitnou matrikou priamo lebo vsetci mi robili bububu a povedali mi ze maximalna lehota je do 3mesiacov ale ze realne to maju za mesiac max.6tyzdnov

estterka
12. aug 2012

@ss225 pred dvoma rokmi take neexistovalo,fakt. nestihali nic a boli vraj radi,ked stihali za tri mesiace. mozno maju viac personalu teraz 😅

jennyka
12. aug 2012

@ss225 @estterka tak ja nejdem domov! ostanem tu az dokym nebudeme chciet ist na sk na stalo ☹ alebo poziadam konzulat rovno o pas alebo ja uz neviem. ale bozem to spravit aj tak ze poletim domov tym jednosmernym povybavujem to tam a poviem rodine nech ma zavezie do bcn a z bcn lodou or lietadlom len na tu knizku familiar 😎 co poviete. ved ked je to len spanielsko tak by sa malo dat letiet s tou knizkou nie?? ci? ryanair to sa mi zda neakceptuje ale ine spolocnosti ano. co poviete? good idea?

ss225
12. aug 2012

@jennyka zalezi ci sa vracias teraz do prace alebo mas cas, mne to fakt zobralo asi mesiac aktivneho vybavovania, Noe bude mat 3 mesiace a uz sa nam vybavuje pas...ak enchces ist este domov tak to mozes aj cez ambasadu, len sa priprav na to, ze budes cakat rok a budes musiet spravit minimalne 2 cesty do madridu...po spanielsku ti staci libro de familia na cestovanie v pohode

estterka
12. aug 2012

@jennyka no ja ti neviem,mne kamosku nepustili s tou knizkou..mozes mat stastie ale problem je,ze v EU dieta potrebuje doklad s fotkou a spanieli maju od narodenia akoby obciansky s foto. preto vlastne na slovensku uz nesmie byt dieta zapisane do pasu,ale od juna musi mat svoj-lebo potrebuje doklad s foto. to uz radsej asi do toho madridu odletiet 😅 hlavu hore,je to strasne sa z toho vymotat,ale zvladnes aj ty 😉

estterka
12. aug 2012

@ss225 rok cez ambasadu? 4 mesiace su to 😉 a cesta len jedna. to bolo co mne povedali. treba tam ist s hotovymi papiermi-potom tri mesiace sa caka na rodny list zo slovenska,ak nie su zosobaseni,mesiac navyse tam je a to je vsetko. ide sa tam len raz,ked podavas ziadost,musia ist vsetci traja a po 4 mesiacoch ti to posielaju . pas potom na slovensku sme mali za jeden den,hoc za 48 sme dali robit. dakych 13 euro to myslim stalo. a plati pas 2 roky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre