Žije niektorá z vás v Španielsku?

silv
7. okt 2006

Ahojte babule! Zijete niektora v Spanielsku?

silv
autor
14. okt 2006

Grisa,ty stale pracujes! 😠
Tvoj manzel je slovak? To som si nemyslela! Preco ste sa "vybrali" az tak daleko? Ten moj je polovicny spaniel a polovicny nemec! To som sa dopracovala! 😀
S tou mentalitou mas pravdu,zvykam si.... Je tu velmi pestry nocny zivot,same party.... a koncia okolo 6-7 rano! Na zaciatku som mala problem z vecerou! To jedia niekedy okolo 23.00 aj neskor...Dalsia vec,co ma prekvapila bola,ze tu vela dospelych ludi(okolo 30)zije s rodicmi! A nie je to len z financnych dovodov! Je to tu normalne!

grisa
14. okt 2006

Cauko Silv, tak vidis, ja stale pracujem, a zajtra tiez 😠 . A ja som si myslela, ze tvoj manzel/priatel je slovak 🙂 . No a moj manzel tu je uz 5 rokov, po 2 rokoch sa vratil domov, spoznali sme sa a po 2 mesiacoch sme sa rozhodli, ze tu odideme spolu, lebo doma to bolo s pracou onicom. A ja som si povedala, ze to risknem 😎 . On je stolar, a tu pracuje ako zivnostik a montuje drevene domceky. Niekedy toho tu mam plne zuby, ale...S tou vecerou to mas pravdu, vlastne okolo 23.00 to je ich hlavny chod. Ale potom aj tak vyzeraju, hlavne kanarci. Aj v spanielsku je vela obeznych ludi?? Ja ked tu vidim, ze je to este male dieta, ale hrozne tucne a matka, aby mu zapchala usta, tak do neho pcha iba sladkosti, tak mi je toho decka luto ☹ . A ty si ako dlho s tym svojim? A kde ste sa spoznali?

bybi
14. okt 2006

aj ja chcem ist do spanielska... zboznujem slnko a more 😉

lodia
15. okt 2006

Grisa,
s tym zrkadlom sa to u nas nerealizuje...asi by som ten pohlad nechcela vidiet, cely cas pri porode som musela mat zatvorene oci, bola som unavena a vysilena, ale je to indivudialne..kazdy iny pristup 🙂))mozno by niekto zrkadlo privital, ale je to zaujimave..a aj ako pises s tym epiduralom, to si tu rodicka musi ist sama vybavit..mna nechali pobehovat po nemocnici s velkym bruchom, mala som uz nepravidelne kontrakcie a tak mi na rizikovom povedali, bezte si vybavit 🙂)))tak som sedela pred ordinaciou a cakala kedy ma z mnozstva ludi vyberie a to ma aj chvilu nechali stat, kym si ludia vsimli ze som tehotna, tu si to radi nevsimaju... ☹ v busoch i vsade...
takze na party tam byva veselo..jaj, musi to byt zaujimava mentalita...ved este napis..

silv
autor
15. okt 2006

Lodia,
Ja tiez este nemam dieta,ale ked citam,ako si vybavovala epidural,naskocila mi husia koza! Hrozne.A ta ludska ignoracia... ☹

bybi
15. okt 2006

baby a ako ste zvladli spanielcinu? Vedeli ste uz pred tym, ako ste tam isli, alebo ste sa tam naucili?

silv
autor
15. okt 2006

Bybi,ja to s tou spanielcinou nemam lahke ☹ . Ale je to lenivost! Zijem tu uz 3.rok a stale sa snazim na ludi po anglicky.... Najhorsie na tom je,ze na zaciatku sme sa zacali s priatelom rozpravat po anglicky a uz sa to nejako neda prehodit! ☹ .
Ale myslim,ze sa to trochu zlepsuje! Robim v jednej agenture a tam uz musim! Takze,dviham telefony a sem-tam "zatrapasim!" 😒

bybi
15. okt 2006

My sme boli v juli na Kanarskych na dovolenke a sa nam pacilo, tak sme aj rozmyslali, ze by sme tam isli zit. Ale nevieme vobec spanielsky 😢

silv
autor
15. okt 2006

Bybi,dufam ze ti na to grisa odpovie! Kanarske su velmi turisticke,takze myslim ze anglictina by bola na zaciatku ok! A kde ty vlastne teraz zijes? 🙂
Grisa,aky bol vikend? Ja som oddychovala 😎 ,ale zajtra mi to zase zacina!
S mojim priatelom sa pozname 3 a pol roka a zoznamili sme sa v Barcelone ,(v bare 🤐) . Ja som tu vtedy prisla pracovne na mesiac a hned prvy vecer som isla s kamoskami von a stretli sme sa.Uplna nahoda! A asi po 6 mesiacoch navstevovania sa(ja Londyn,on Barcelona),prestahovala som sa tam. A zatial to vobec nelutujem! 🙂
Som prekvapena,ze kanarci su taky "pri sebe"! Ja som si to tu moc nevsimla! Prave naopak. Myslim,ze sa tu velmi udrziavaju! 🙂

grisa
15. okt 2006

Cauko Silv, prave som dorazila z prace a pozeram, ze aj ty si tu. To mas pravdu s anglictinou, ze na zaciatok to staci, poznam tu vela anglicanov a nemcov, co hovoria iba svojou recou a ziju tu roky, po spanielsky nevedia ani ceknut. Juuj Silv, ja ti zavidim, ze si oddychovala, ja uz som unavena a dnes mi volal sef, ze vypadli nam 2 kolegovia, tak musim robit este viac 😠 , tak som si aj pekne poplakala. A v stredu dokonca taham 13 hod. 😝 . Takze s priatelom to bola laska na prvy pohlad?? To je pekne 🙂. Ja zatial idem pozerat operacion triunfo a potom tu este mrknem 😉

bybi
16. okt 2006

silv tak anglictina by problem nebola vobec, kedze uz 4 roky zijem v UK. My sme boli na Lanzarote aje to nadherny ostrov, mne sa tam strasne pacilo. Tak sme s mojim uz zacali pozerat aj vilky na predaj. 😅 Len si neviem predstavit, co by som tam robila, na ostrovoch asi najlepsie nieco s turistikou, kedze ta zivy cely ostrov 😒

silv
autor
16. okt 2006

tak,konecne som si nasla chvilku casu....
grisa,to mi je luto,ze tak tazko pracujes 😢 . Ide to na nervy,co?
A ako to vyzera s tym MS? Este si to nedostala????
Ja to dostavam dnes,(my sa zatial este nesnazilkujeme) a mam take bolesti a nalady.....Hroza! 😲
bybi,na Lanzarote je pekne! A si pripravena mat leto cely rok? 😎 Urcite!
hlavne,ak zijes v UK. A s tou turistikou mas pravdu,cestovky,hotely,restiky...neviem,co ta zaujima! Drzim palce!

grisa
16. okt 2006

Caute baby, tak uz som na chvilu doma...Ahoj Silv, tak ja som to este nedostala, ale dnes si idem zase kupit test a zajtra si ho spravim, mam totiz cely den volno 🙂 . Potom ti napisem ako to dopadlo 😉 Ale uz ma dost bolia prsia a stale by som iba plakala. Ja si spomeniem na hocico a je mi do placu 😀 . Ty si este v praci??

silv
autor
16. okt 2006

Caute,ano robim az do 8! Takze este mi ostava hodina. Ale dnes to ide rychlo,deje sa tu vela veci! 😉
grisa,som zvedava,ako ti to dopadne,ale podla toho,co pises je to JASNE 🙂 ! Tak drzim palce!

bybi
16. okt 2006

silv, mne prave toto pocasie vobec nevyhovuje ☹ ja mam rada teplo 🙂

silv
autor
16. okt 2006

bybi,ja ti verim! Ja mam tiez rada teplo,zimu nemusim!

grisa
17. okt 2006

Caukoooo Silv, pracujes? Ja som sa zobudila a spravila test...a vysli mi // silno ruzove 😀 , za sekundu som mala vysledok. Uff, trosku sa trasiem, lebo doteraz som si myslela, ze mozno nie som v tom. Tak uz len cakat potvrdenie od lekara. Tak zatial a zelam ti pekny pracovny den

zuzka111111
17. okt 2006

grisa : ja len tak citam temy a neda mi nezagratulovat ti.... tak GRATULUJEM 😀 😀 a drzim prsteky caka ta krasnych 9 mesiacov a potom vonavucký pokladik 😀 😀

grisa
17. okt 2006

dakujem zuzka, si velmi zlata, az sa mi vtlacili slzy do oci. 😀 aj ked ja si to este poriadne neuvedomujem, ze to je pravda. Este raz dakujem

silv
autor
17. okt 2006

Tak,az teraz som sa sem pozrela.
grisa,gratulujem!!!!!! Aj mne troska vyhrkli slzy....Drzim palce. Nech ti vsetko pekne dopadne 🙂
A teraz budeme cakat,co budete mat 🙂 Chceli by ste chlapceka alebo dievcatko? Tak sa za vas tesim a pritom sa nepozname.....

grisa
17. okt 2006

Ahoj Silv, dakujem aj tebe si velmi zlata. Myslim, ze je jedno co to bude, hlavne nech to je zdrave, no nie? 🙂 To si asi zela kazda mamina. To sa tak dobre cita ked sa niekto tiez z toho tesi 😀 . A ze sa nepozname??? Ale snad uz trosku ano 😎 . Ved mozno zachvilu nam aj ty budes oznamovat radostnu spravu, co??? 😀

silv
autor
17. okt 2006

grisa,tak sa tesim,ze to budem s tebou prezivat 🙂 .Ja neviem,kedy budem oznamovat spravu,ale asi sa do toho "pustime" za take 2 mesiace. Tak uvidime.
Drz sa! Ako sa citis? Mas nejake zmeny? To je este asi skoro hovorit,vsak? 😵

bybi
17. okt 2006

grisa GRATULUJEEEM aj ja 😀 super, zase jedna nova tehulka 😉 dufam ze za mesiac sa aj ja uz budem tesit, ale to je uz do inej temy... tak este raz veeelmi gratulej 🙂

bybi
17. okt 2006

ako sa to povie po spanielsky? myslim gratulujem, nech sa pomalicky ucim 😝

lara1znk
17. okt 2006

Bybi, a ty co robis v Spanielsku?? 😀

bybi
17. okt 2006

lari, ja planujem odist na Kanare 😀 😀 😀 teda som nad tym rozmyslal 😅

lara1znk
17. okt 2006

Takze najprv si chces vsetko presondovat tu a potom sup do Spanielska.Sikovna. 😎

grisa
17. okt 2006

caute baby, este raz dakujem vsetkym za gratulacie, moc ma to potesilo 😀 . Bybi, gratulujem sa povie felicidades, alebo enhorabuena. Takze uz sa pomaly ucis??? Neboj tu do toho hned prides, spanielcina je lahka 😎 .Silv, takze o 2 mesiace sa zacnete snazit?? Tak drzim palce. Tak dobru noc

silv
autor
18. okt 2006

Ahojte! grisa,ty mas den ten dlhy den ☹ dufam,ze to preslo v poho,s usmevom na tvari 🙂 po vcerajsku 😉
bybi,tak ty sa pomaly ucis po spanielsky? Nie je to tazke,ale ja som vyuzila to,ze ma tu ludia rozumeli po anglicky a zlenivela som 😎 ! Ale,uz sa lepsim.

bybi
18. okt 2006

no ale ja som sa spanielsky nikdy neucila... Viem iba par fraz (puro perezoso, ani neviem, ako sa to pise), takze ja do toho az tak rychlo nepridem 😅 Ale pomalicky dalej zajdes 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre