Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

biela
19. feb 2009

matusik, viem že to 3D robia v martine, v sanatóriu helios, objednáva sa tam, no kamošky čo tam chodia to chvália do nebies, príjemný a profesionálny personál, natočia ti aj dvd a urobia fotky. určite sa to robí aj v žiline, no neviem kde. akchceš, zistím ti viac. 😉

zelmirka1
19. feb 2009

ja som bola na 3D tiez v MT v Heliose ale ked som bola v porodnici povedali mi ze uz maju tiez, treba tam zavolat
a opytat sa lebo v MT to bolo dost drahe...aj ked boli mili a dali nam dvd aj fotky...

biela no ideme veru na ockovanie...dufam ze to zvladne Misko bez reakcie....

mgurnak
19. feb 2009

my sme v ilave platili 1500 sk...ak si dobre pamatam...a tiez mame video aj fotky a aj pristup bol super...

ma.senka
19. feb 2009

ahojte babenky - v ZA sa 3D tusim nerobi... vsetky moje kamosky boli mimo ZA....

ma.senka
19. feb 2009

zelka - drzim palce 🙂

marina.o.
19. feb 2009

a_rianna,este sa vratim k tomu epiduralu.Co je na tom humac???
Je to super vec.Keby nebolo epiduralu,tak pacienti s onkologickymi ochoreniami by sa zblaznili od bolesti.
Kazdy sa boji asi ochrnutia ale to je malo pravdepodobne.

Ja som bola na 3D sono v TO ale to len preto,ze som tam pracovala.Aspon sme usetrili.Mala som to gratis aj nadstandard v pôrodnici.

zelmirka,tak sa drzte.

mgurnak,uvidime sa o 11:00 😉

mgurnak
19. feb 2009

jasne....ale mi este teraz spime marina......dufam, ze sa stihneme napapat......

marina.o.
19. feb 2009

no aj my spime a tiez musime papat...asi ju idem zobudit 😀

mamajana
19. feb 2009

ahojte, teda dnes je konečne krásne, aj slniečko svieti.

matusik - ak sa môžem ešte pridať k tomu, či rodiť v za alebo v mt, ja som tiež bola v za, a nebola som v nadstandarde. ono su tam totiž aj normalne izby za ktore platiť vôbec nemusis. Tiež som mala starostlivosť perfektnú, tie sestričky na oddelení boli absolútne super, stále sa nás chodili vypytovať, či niečo nepotrebujeme. Možno nie sú tie izby tak krásne vymaľované a upravené ako v nadštandarde, ale sú úplne normálne, nevšimla som si, že by sa v niečom odlišovali. Asi len v tom, že som nebola sama na izbe ale s jednou babou a mne to max. vyhovovalo, pretože keď som sa chcela ísť osprchovať, alebo na vecko, tak som tam malého kludne nechala. myslím si, že v žiline je to úplne v pohode.

zelmirka1
19. feb 2009

no ja sa este vyjadrim k tomu oddeleniu v ZA, ked som asi v polke tehotenstva lezala tam 3 dni tam veru moc prijemne sestricky tam neboli a necitila som sa dobre...ale na nadstardarde boli omnoho prijemnejsie...ale moze
to byt subjektivny pocit...ja som dost citliva ako sa ku mne spravaju a tie toalety boli fakt nic moc.
to 3D v MT tusim stalo az 2000 Sk ak si dobre pamatam...v ZA uz ho urcite maju treba to zistit lebo mi povedali ze maju ked som tam lezala.

a_rianna
19. feb 2009

epi... je humač... to nam vraveli na kurze ked som chodila pred porodom, lebo každa sa tam na to pýtala, a tie sestričky to vobec neodporučali, že každa zdravotníčka si to neda robiť, že je to velke nebezpečenstvo a že je to nejake svinstvo do organizmu tak nejak nam to hovorili, a že potom je človeku strašne zle... ja som epi nechcela, preto som to ani neštudovala.... ale ako som písala, oni to tam vraveli, lebo ked to skoro každa na kurze chcela tak asi museli niečo povedať. lebo sak ako je všeobecne zname tak ZA tvrdi že to podavaju, ale ešte som nepočula hadam ani jednu rodičku, kt. by povedala, že to dostala... lebo neviem aky problem s tym maju, tak asi preto nam to takto prezentovali... takže tak... 😉

3D sono kupili v ZA niekedy v 07/2008 ... a už so vtedy aj skusali takže sa tam treba spýtať, či už funguje alebo ako to vlastne s nim je
i

andulka26
19. feb 2009

ahojte maminy, tak som sa vytesovala, ze mame internet doma a odkedy sme chori, vobec som sa sem nedostala......
spominate na porody? 😖 S tym 3D sonom mas arianna pravdu. Ked som lezala v nemocnici tak nas pravidelne posielali na sono a vtedy hovorili ze ho uz maju. Len nepoznam este nijaku kocku co by nanom bola, lebo vsetky moje kamosky uz porodili a vacsina tak ako ja sme boli v MT Heliose- za 2000 Sk.

Ja som ochorela od malej, tak sa spolu liecime. Este dobre ze sme vynechali tento kurz plavania, lebo tolko hodin si nahradzovat, to by bolo odrzku a este by sme mali urcite aj tahanice s tymi "prijemnymi" tetami v administrative 😝

babenky napiste mi podrobnejsie co robite na kurze plavanie teraz, prosiiiiim, 😉 strasne ma to zaujima.
Dakujem 🙂

a_rianna
19. feb 2009

no neviem ako v utorky a stvrtky, ale my si plavame o dusu, a skačeme, potom ich potapame, a inštruktorka nam ich posuva "smyka do vody " z tej podložky čo sme vlačiky robili, potom sedime na okraji bazena a odtial ich volame do vody aby sa zošmykli, a ešte ich potom ťahame na druhu stranu a v strede ich zanorime s povelikom.. a cez kruhy ich zanarame, a ešte plavame s takymi pasikmi okolo bruska... a už teraz neviem čo sme ešte robili...

ma.senka
19. feb 2009

k tomu 3D- v ZA je len 2D ulz... nemylite si to?

biela
19. feb 2009

Ahojte, je tu niekto?
Oliverko už spinká, ja som si urobila kávu a idem nabrať nových síl. boli sme vonku a tak ma popreháňal, že som prišla domov úplne bez energie...

ma.senka
19. feb 2009

ahoj, ja som tu... sak si chod pospat s oliverkom, nie?

kubankakubanka
19. feb 2009

ahojte je tu niekto či ste si všetci sli pospať s detičkami???

biela
19. feb 2009

ja som sa chvíľu bavila s fotkami a teraz idem pocvičiť čosi.
čo robkáte vy?
masenka, ja by som si aj pospala, no to by som zase v noci nespala. by som sa prehadzovala do druhej v noci.

matusik
19. feb 2009

Ahojte, chcem sa spýtať,chodili ste pred pôrodom na najaké cvičenia???
ak áno, kde v ZA a aj s partnerom a ako dlho pred pôrodom???
Ďakujem

biela
19. feb 2009

masenka, zlatý je tvoj miško, som si pozrela tvoj album. 😉 aj môj mal tmavé vlásky keď sa narodil a teraz má také blonďavé, do ryšava.
s kočíkom si spokojná? ja som chcela jané a neprešlo mi to, no som rozhodnutá pre druhé bábo kúpiť tento kočík.

kubankakubanka
19. feb 2009

akurát som dala maleho spinkat ,lebo ma zvýšenú teplotu 37,9 ale kym mu nevystupi nad 38,5 mu ani nič nejdem davať
biela ,ja by som si tiež aj pospala taka som unavena ale ja nezaspím aj ked mam možnosť apotom večer meliem z posledneho

biela
19. feb 2009

matusik, robia to aj v nemocnici, taký kurz, stojí to myslím, no stálo to ... 500sk
ale robia aj samotné cvičenia napr.v labyrinte je gravidjoga a brušné tance pre tehotné. pozri http://www.kamdomesta.sk/zilina/divadla/labyrin...
a myslím že aj v nejakom MC robia aj samotné cvičenie, psychofyzickú prípravu, ale neviem kde.

biela
19. feb 2009

kubanka, chápem to, skús si aspoň nohy vyložiť, aj keď spať nebudeš a trošku poležať, aj 15 minút pomôže. 😉
tvojho ivanka je mi ľúto,no neboj, dostane sa z toho, detičky sú ohromne silné.

mamajana
19. feb 2009

matusik - ja som chodila na cvicenie do žilinskej pôrodnice, však kukni stránku žilinskej pôrodnice, tam je aj číslo, zavolaj tam a oni ti povedia, kedy máš začať podľa toho, kedy máš pôrod. platilo sa 500Sk a ten ústrižok sme potom ukázali pri pôrode a manžel potom za to, že tam mohol byť platil namiesto 1000Sk, tiež 500Sk. Teda aspoň myslím, že to tak bolo.

biela
19. feb 2009

ahoj jani,
ako sa máš? Zdenka je už zdravá?

mamajana
19. feb 2009

teda baby, tak sa ma zdenka stále vypytuje, kedy bude jar, že táto zima sa jej už nepáči, že ona sa chce kolobežkovať a hrať s formičkami v piesku ☹

mamajana
19. feb 2009

ahoj Leni,
dúfam, že som si dobre zapamätala, že si Lenka? Zdenka vyzerá byť už v pohode, len tie uzliny má stále zväčšené. Dnes sme mali zaniesť na vyšetrenie moč, tak nechcela ísť so mnou, že ona chce kukať rozprávku, no nedala by si jej po zadku? Tak som vzala Filipa a ju som doma zamkla, ale inak mi riadne redlo, že čo tu vysrstí. Ale bola som preč fakt 10 minút, no malého som niesla len na rukách.....fúj, som myslela, že ho už niekde zložím a nechám tam. Tak som sa ponáhľala a on má predsa už len 10kg. Našťastie Zdenka kukala stále telku, ani si nevšimla, že už sme doma.

mamajana
19. feb 2009

Ale zajtra už by som rada šla aj von, dúfam, že bude takto pekne. A Ty sa máš ako?

biela
19. feb 2009

Jani, my sa máme fajn, no táto zima nám tiež nevyhovuje, vlastne len ten sneh... oliverko ani nechce chodiť po snehu, vždy si vyhliadne kde je kúsok chodníka alebo blata a tam sa chce čvachtať. 😀
Filipko už má 10 kilov? no to je ale frajer. vidno, že papá maminkino mliečko, však? 😉

andulka26
19. feb 2009

arianna, dik, uz sa tesim ked budem moct pokracovat 😵

mamajana, tak to mas odvahu, nechat malu doma samu aj ked len na chvilku. Ja som taky bojko, ked malu chvilu nevidim a ja ticho, hned bezim pozriet co sa deje. Ale to je mozno aj tym , ze je este malicka. Aj ked ju kocikuju nasi, vzdy im po pol hodke volam ,ci je vsetko ok. Dufam, ze ma to prejde a nebudem na nu taka naviazana, lebo by som si nemohla ani vychutnat keby sme mali ist niekam von bez nej aby sme sa odreagovali.
Miska vazi 9 kg !!! a ma 7 mesiacov tak viem o com hovoris. Ked ju chvilu nesiem po vonku, som spotena az na zadku 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre