Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

chantall33
19. máj 2009

CHodíte na plávanie v ZA? 😕

gabrielkaa
19. máj 2009

aj ja som tu bola. na nadstandarde. odporucam. je to tam pekne a personal mily. ja nechodim zatial, ale vela bab odtialto chodi. myslim, ze nereus sa vola ta skola plavania pre babatka.

chantall33
19. máj 2009

Každý na Žilinu nadáva.Ale ja zlú skúsenosť nemám. 🙂
Ja by som chcela myslím,že od 6m sa chodí.Áno nereus sa to volá.Ja som chodievala na Žilinsku plaváreň často netuším kde to tam je ma zaujímalo 🙂

gabrielkaa
19. máj 2009

no uz teraz je to ine. kedysi to v ziline bolo vraj horsie. ale podla vlastnej skusenosti mozem povedat, ze sa to tam hodne vylepsilo. oni to nemaju na plavarni (chvalabohu) ale za plavarnou je taka nova plolyfunkcna budova, je tam aj pizzerka a tam kdesi je taky mensi cistucky bazenik a tam. na zilinsku plavaren by som veru babo asi nedala...
joj ako ti zavidim, ze sa mozes vyspat, ako tehotna som ti to neuvedomovala, ale odkedy sa mala narodila som chronicky nevyspata 😀

chantall33
19. máj 2009

🙂 No ja sa až tak dobre nevyspím to brucho mi moc zavádza 😒 už to chcem mať za sebou 🙂 a dúfam,že budeme mať malú spiacu princeznu 🙂 aj tatino aj ja sme taký spiaci medvedi 😀

gabrielkaa
19. máj 2009

no....aj ja som spachtos a malej to je uplne jedno, ze mamicka chce spinkat 😀
pocas tehu som spavala dobre aj v poslednych dnoch...samozrejme len na boku ale islo to.
ja sa lucim, idem si lahnut, lebo budem v noci vstavat. tak papa a dobru noc

chantall33
19. máj 2009

Aj ja uz idem.No ja najradšej spím na bruchu teraz sa to samozrejme nedá 😒 idem pa dobrú 😉

a_rianna
20. máj 2009

baby už nie len nereus robi plavanie, konečene ma nereus konkurenciu..
my teraz chodime do plaveckej skoly viac info na www.babyplavanie.sk
to len aby ste vedeli že je tu aj niečo ine ako nereus 🙂

wandeirra
20. máj 2009

hviezdickaz
ahoj, my cvicime tiez vojtovu metodu...

wandeirra
20. máj 2009

a_rianna,
diky za webovu stranku, skoda ze v nasej vekovej kategorii je kurz uz obsadeny 😒

a_rianna
20. máj 2009

teraz ano čo sme začali plavať 14 steho ale v juni budu otvarať dalši kurz treba sa len prihlasiť vypisanim formulara a oni ti zavolaju pripadne napišu 🙂))

matac
20. máj 2009

ahoj wendeirra. mas IP

chantall33
20. máj 2009

a_rianna

ďík 😉 no my máme ešte času a času 🙂

chantall33
20. máj 2009

Baby keď ste šli rodiť v ZA dali Vám niaky zoznam vecí čo si máte zbaliť? 🙂

monkap
20. máj 2009

poslem ti do IP zoznam ak chces ...

ma.senka
20. máj 2009

ahojte kocky,
tiez sa tu malo ukazujem, akosi nestiiiham. a ano, biela ma pokazeny pc, stretla som ju v meste, spominala to. Zacali sme chodit na plavanie k Majke Konarcikovej, je to velmi prima. Misko ma respekt pred vodou, neplace mi tam, uz sa zacina na niektore veci aj usmievat... som aj tak rozmyslala ci sa to detickam vobec paci, ci to len nie je tak trochu komercny vymysel, ze aka je ta vodicka pre babatka super. Ale paci sa mi to, beriem to ako taku aktivitu pre nas kym nechodime, vela toho pre Miska neviem vymysliet, len ho prevalovat na posteli, davat mu hracky a vozit vrestiaceho v kociku 😀 Takto ho aspon unavim, trochu si zvykne na vodu, na ludi okolo seba a tak...

Chantall - ak chodis na monitor do ZA nemocnice, tak tam v tej cakarni je napisany cely zoznam. Kukni si to tam...Potrebujes pre dietatko hlavne papmersky, cumlik, ponozticky-je leto tak tenucke, pripadne aj tenucku capicku, mydielko pre babatko, masticku na zadocek-(ja pouzivan bepanthene, predava sa v lekarni, je super a je super aj na prsne bradavky,hlavne na zaciatku). Vsetko ostatne - teda oblecenie, zavinovacku dostanes erarne v nemocnici. A ockovi nachystaj co ma doniest pre babatko na oblecenie ked pre vas pride do nemocnice. Inak ja som mala so sebou aj zo 2 kosielky a dupacky, mne sa pri prebalovani Misko pocikal, tak som ho tam popresliekala do svojho.. ale sestricka by mi isto doniesla suche.. no vies, mala som z toho stres, ze jeje pocikane mokre babatko, co teraz... 😀 No a nezabudni si okrem veci pre seba zobrat aj odsavacku. Je mozne, ze ju budes potrebovat. Ja som bola na cisarskom-ty asi nepojdes si mlada, ale aj ked som nemala hned mliecko, som hned miska zacala prikladat a skusala som odsavat. Mala som mlieko do 3 dni tak, ze som ho po 3 dnoch uz dojcila vylucne svojim mliekom... uz ma nic nenapada, hadam, dievcata este nieco doplnia 😉

ma.senka
20. máj 2009

chantall... este ma napadli vlhcene utierky pre dietatko...

monkap
20. máj 2009

tak hodim ten zoznam sem, mozno baby doplnia:

občiansky preukaz
sobášny list
materská knižka
preukaz poistenca

pôrodnické vložky – 2-3 balenia
jednorázové podložky pod pacienta - 4 ks
toaletné potreby (kefka, pasta, krém, mydlo, hrebeň, šampón, sprcháč,
WC papier
papierové vreckovky
uterák - 2ks
nočná košeľa - 2ks
ponožky (aj hrubé)
župan
papuče +prezúvky do sprchy
materská podprsenka
tampóny do podprsenky
krém na bradavky
mobil + nabíjačka

dieťatko:
jednorázové plienky (aj menej, ak bude priebežne nosiť niekto príbuzný)
vlhčené utierky
ortopedické nohavičky
mastičku na zadoček – rybacia masť
cumlik

a manzelovi nachystaj doma vecicky pre malu, ked vas pride zobrat z porodnice ....

k zoznamu od masenky:
- mydielko sme my nepotrebovali, ked som malu kupala , sestricka doniesla co bolo treba ....
- ponozticky tiez dali nemocnicne
- ani ciapocku netreba, ved ani doma nespi babatko v ciapocke v tychto horucavach (inac, moja spolu-leziaca na izbe dala malemu ciapocku z domu a sestricka ju "sprdla", ze nech mu ju da dole, ze to tam neradi vidia, ze dietatko sa ma prisposobovat teplote .....)
- nemala som ani nahradne oblecenie, ked sa babo precika alebo tak , vypytas si od sestriciek ciste, suche - bez problemov ti ochotne daju (teda ak ti nevadi obliekat ho do nemocnicneho, bo niekomu to vadi, tak si nosi svoje)

ma.senka
20. máj 2009

monkap - prave pozeram na co vsetko som uz pozabudala 😀 a to som rodila nedavno 😀 - takze chantall - drz sa monky 😉

andulka26
20. máj 2009

chantall, drzim palce nech sa vsetko vyriesi. Mamina bude urcite namakko ked uvidi malu. Vsetko zle raz prehrmi, tak mysli pozitivne. 😉 Caka ta ten najkrajsi darcek pod slnkom, a to je teraz hlavne.
Ja by som k tomu zoznamu este pridala telove mliecko pre babo, lebo ked som malu okupala, nemala som ju cim natriet. A Miska bola sama supinka po celom telicku. Neviem ci to bolo tym ze som prenasala, alebo sa supia vsetky babatka tak. Nakoniec som si pozicala od spolubyvajucej mamicky kremik a hned to bolo lepsie.

monkap
20. máj 2009

masenka: ja mam ten zoznam ulozeny v pocitaci este od prveho porodu ... 😉 aj teraz som sa podla neho balila

andulka26
20. máj 2009

este som zabudla na nieco- tych jednorazovych podloziek a aj porodnickych vlaziek som potrebovala viac. Rodila som normalne, ale po porode som strasne krvacala. Takze som manzela stale nahanala nech mi kupi dalsie a dalsie. Pre istotu si ich kup viac, vyuzijes ich aj doma . Lebo niekedy poslat chlapa kupit vlozky je hotovy horor 😀 Jednorazove podlozky pouzivam dodnes na prebalovanie. Hlavne ked sme niekde mimo domu. Aspon viem na co malu polozim a ked sa stane nehoda, aspon nikomu nenarobime bordel a podlozku len vyhodim.

a_rianna
20. máj 2009

mne v ZA menili podložky aj 5 x do dna ked som potrebovala mala sm aj svoje ale sestrička mi vždy doniesla nove ked som požiadala... a aj veci pre babatko mi doniesli do zasoby 🙂 keby nahodou... tak isto aj mliečko do flašky pre tomina som dostala do zasoby do chladničky... mala som taj aj ich telove mlieko, aj sampon no proste všetko... ale bola som na nadštandarde...

chantall33
20. máj 2009

Baby ďakujem Vám veľmi pekne ste zlaté 😉 🙂

ma.senka
20. máj 2009

chantall - hlavne sa drz, nech ti dobre prebehne porod, daj potom o sebe vediet ako sa mas ako to zvladas. Caka ta narocne obdobie, zaciatky nie su lahke, ale zvladnes to. A mama to rozchodi. Urcite si k nej skus najst zase cestu, budes ju potrebovat. V zivote sa stavaju horsie veci a babatko prinasa do zivota vela radosti. Musi byt hlavne velmi chcene a milovane. A to v tvojom pripade je, kedze si sa rozhodla tak, ako si sa rozhodla 🙂 Drzim ti palce!! 🙂

ma.senka
20. máj 2009

no este k tym veciam do porodky - hej, na nadstandarde vsetko davaju v pohode. Tiez som si nestazovala. Neviem ale ako to prebieha na normalnom oddeleni, tam to asi az take samozrejme nie je, takze urcite sa chantall dobre priprav podla toho zoznamu co ti monka napisala aby si bola v nemocke v pohode 🙂 medzi nami - chlapi su naozaj trochu nemozni ked maju nieco zo zenskych veci kupit - takze sa spolahni radsej na seba 😉

chantall33
20. máj 2009

😉 masenka ďakujem pekne 😉 🙂 už som pobalená 😉

biela
21. máj 2009

ahojte baby, konečne mám opravený pc! 😎
snažím sa vás nejako prečítať čo ste popísali, no je toho veľa...

ari, tomáško aký krásavec v nových vecičkách. je strašne zlatý. 😉

masenka, čítam, že chodíte na plávanie. my nechodíme, sme sa nezaregistrovali, idem kuk na ich stránku, či sú ešte nejaké miesta voľné. a páči sa vám?

no nič, musím si to tu poriadne prečítať.

a_rianna
21. máj 2009

no vitaj biela po dlhom case 🙂

anarida
21. máj 2009

Ahojte Chantall píše.

Chantall Juniorka sa narodila o 22:50 s váhou 2800g a 51 cm 🙂

Gratulujemeeeee 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre