Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

biela
24. sep 2009

mia, to je super, ja by som tiež radšej bývala na dedine... deti majú dvorček na behanie, nie je tam taký hluk, menej áut. alebo aj v meste sa dá bývať, no radšej v domčeku, však želi? 😉
zeli my tam robíme kadečo, každú hodinu sa naučíme básničku, pesničku, robíme aj také prácičky ako lepenie do leporela, vystrihovanie a tak... tiež vyklepkávame rytmus do telíčka, no detičky to už robia väčšinou samé. aj oliverko sa na to chytá. veľmi sa mu tam páči. aj tá učiteľka je fajn.

mia, máš peknú rodinku, samí chlapci... musíte mať doma veselo 🙂

biela
24. sep 2009

zelka a už si na facebooku? 🙂

a_rianna
25. sep 2009

Ahojte maminy...

my sme v jasličkach uplne super... vobec neplače... sestričky si ho chvalia, že je to dobre dieťa, rozrozpraval sa... je usmiaty pekne spinka a papa...

Nuž ale potom ked prideme z jasiel tak je to katastrofa to je umrnčany proste sa mazna a ja nemožem ani na zachod... Dokonca na plavani je len na mne nalepeny.. prikladam to tym jasličkam... ale som rada že aspon tam neplače...

Ja mam tiež nabity program denne... a ani neviem ako tie tyždne ubiehaju odkedy sme v jasliach.. a ja v praci.
a to sa ideme ešte v okt. stahovať takže som strašne nadčena tym všetkym...

My mame len 3 zubky 😀 ale už aspon pekne spapa aj tyčinky xixi a nepcha si ich cele do ust ale hryzka ked už ma tie 3 zubky...

No a chodime od 10 mesiacov... teda v 10 sa začal pušťať... tak 4 kroky a bac... ale od 11 stich beha ako sarkan.. a teraz už priam lieta.... v kočiku ked sedi to je pohroma.. lebo on by len po svojich chcel vydrži tak max 10 min na začiatku a potom už len sa stavia v tom kočary... a ked ho vyložim tak on chce isť svojou cestou... a ani ruku mi neda... nuž nech už toto prejde a ide pekne kam ja chcem isť 😀 ale je strasne zlaty a robi nam len radosť aj ked teda občas hneva 🙂))

Želi všetko naj naj Miškovi...
Marina a ty ako kedy mas termin?? potom daj vedieť... či k vám pribudol chlapček alebo dievčatko ...
a Marcela chodia ešte plavať??? kukala som že vyhrali tričko na babyplavanie.sk 🙂)
my sme mali druhe miesto... takže sme mali lacnejšie kurz...

mia81
25. sep 2009

ahoj biela tak to mas pravdu mam doma veselo a uz sa zacina prejavovat aj najmensi drobec.A ten dvor ma svoje vyhody maju tolko hraciek ,pieskovisko,smyklacku. Oni sa hraju a ja mozem kludne nieco porobit nastastie nebyvame pri ceste takze ak ide nejake auto viem ,ze je to nejaky znamy, aj ked pri malom Kristiankovi toho vela neurobim nechce sa odo mna pohnut ani na krok .Vacsinou robim ked doobeda spi (2hod.) a poobede to je asi hodinku no a co nestihnem tak musim aj s nim ved to pozna kazda mamina .

marina.o.to mate pekne 10 z. inac Adelka je velmi pekne meno.Manzel chcel strasne dievcatko Simonku, ale nakoniec bol s toho Kristianko.Pre chlapca sme mali viacej mien ,ale v rychlosti som povedala Kristian nebol cas premyslat .
a-rianna mas to narocne jasl. a este k tomu robota no nezavidim ti mas co robit

biela
25. sep 2009

ahojte,

tak už som chorá aj ja ☹ v noci som vôbec nespala, je mi úplne blbo, mám aj teplotu, teším sa, keď príde manžel z práce, prevezme si Olinka a ja budem ležať a potiť.
neznášam, keď som chorá, býva to málokedy, no predsa.

arianna, pekné od teba, že si tu, už si našla niekoho do podnájmu?

Zelka, všetko naj naj naj Miškovi k narodeninám. veľa zdravíčka a lásky. pekne to oslávte!

mia a ešte bude aj dievčatko? vieš, aby ti mal kto pomáhať. 😉 s oknami a tak... 🙂

marina.o.
25. sep 2009

zeli,prajeme vsetko naj Miškovi 😉 Adelka mu posiela pusu.

zelmirka1
25. sep 2009

ahojte
dakujeme za gratulacie Miskovi, veru uz je z neho riadny chlapisko...
zajtra oslavujeme Michala, mame doma dvoch a narodeniny az buduci tyzden takze budu torty dve mnam 😀

inak ariana to co pises mi vraveli aj dalsie dve kamaratky ze ked dali deticky do jasli tak potom boli na nich strasne nalepene a nedalo sa vobec nikam odist, asi to bude tym ze este moc potrebuju maminu a ked su v jaslickach tak doma si to vynahradia. Ja si neviem predstavit mojho Miska lebo ani do jasli nechodi a zacina byt na mne taky zavislacek...dufam ze je to prechodne obdobie.

dakujeme Adelke...hm hm posiela pusu, to musim Miskovi povedat ze najblizsie jej musi tiez krasnu dat 😉

biela na facebooku nie som, staci mi aj MK ked mam teraz temy hlavne o materstve

mia81
25. sep 2009

ach dievcatko to je sen a tuzba ,ktora sa nikdy nesplni.Mam za sebou tri cisarske. ked som doktorovi povedala ze som 4 krat tehotna(1 teh. skon. spont. potrat)no nebol nadceny . S manzelom rozmyslame o nejakom dievcatku s dets. domova ,ale to je hudba buducnosti .

takze maly Misko ma prave 1 rocik aj my sa pripajame ku gratulaciam vsetko najlepsie nech Vam robi len radost.

a_rianna
25. sep 2009

Biela ešte zatial nemame.. ja som to rozposielala zatial len na facebooku nedavala som zatial inzerat akosi nemam čas...

Marina, Marcela... ja som taky slepuch.. keby ste na mna nekričali tak vas prejdem a ani nepozdravim.... normalne som vas nespoznala a sak som na vas kukala... sa hanbim -.)))

Zelka Misko bude mať aj meninky zachviločku... tak za sebou bude mať oslavy ...

Nuž Tomasko jasle zvlada dobre to je asi moje stastie....lebo keby plakal tak neviem ako by sme to všetci zvladali... ale kedže on tam ide z usmevom na tvari bez plaču tak sa lahšie odchadza aj manželovi, kt. ho tam dava... a tie sestričky aspon zatial si tomaska velmi chvalia....
inak ako tam je tak začal piť s poharika a aj na nočnik ide... ale ešte nosi plienky samozrejme....

mia aj ja by som chcela druhe dievčatko... aj ked teda ešte sa nechystam a ani necitim na druhe babatko... ale ked pride tak by som chcela dievčatko... ale kto vie ako to tam ten hore zariadi... 😨)))

biela rychlo sa uzdrav... ked ta nabuduce stretnem v meste snad aj dlhšie pokecame....ale to by nesmel Oliverko papať lebo moj Tomasko by to neprežil...že Oliverko papa a Tomasko nema....🙂)) riadny papkač je ten moj synator...

marina.o.
25. sep 2009

ariana,no mozes sa hanbit,takto si nas skoro nepoznala 😠 😝

mia81
26. sep 2009

vsetkym maminam prajem prijemny vikend

biela
26. sep 2009

čafky,

ari, však ponúkneme aj tomáška nabudúce, ak budeme mať.

baby, ja som dnes bola na pohotovosti, tak mi bolo zle, užívam ATB inak sa nedalo, mám vysoké horúčky, a cítim sa hrozne. ale som dopadla. 😒
mia, dik za prianie, budem sa snažiť mať sa príjemne 🙂 hádam mi už zajtra bude lepšie.

pekný víkend vám prajem je krásne slnečno, hybajte kdesi do prírody. 😉

mia81
28. sep 2009

ahojte maminy ako ste sa mali cez vikend?

biela uz ti je lepsie?

marina.o.
28. sep 2009

dobre ranko maminky 😉
biela,co sa Ti to narobilo ☹ Dufam,ze sa mas po vikende lepsie.My sme boli cez vikend na chate.

zelmirka1
28. sep 2009

ahojte pekny den vsetkym...
my sme cez viken oslavovali Michala, tolko ludi u nas ze maly vecer bol uplne hotovy a zaspinkal hned.
prave sme sa vratili z Yamahy, teraz som hotova ja a Misko mi neda pokoja pri pocitaci 😉
biela ako ?

andulka26
28. sep 2009

ahojte,
zelmirka, Miskovi dodatocne vsetko najlepsie k narodeninam+ vsetko najlepsie k zajtrajsim meninam, nech je hlavne zdravucky a robi vam len radost 😵 😵 😵
My budeme Misku oslavovat az o dva tyzdne, lebo stale ma ktosi v rodine oslavy a tak sa to akosi neda sklbit.
Rozmyslam co by sme jej kupili, no akosi sa nevieme rozhodnut. Co ste darovali malemu, daj nejakeho typa 😉

arianna, velmi ta obdivujem ako to zvladas- pracu aj rodinu. Ja si neviem predstavit ze by som mala od malej odist do prace. Musi to byt velmi tazke nevidiet drobceka cely den.

biela , prajem skore uzdravenie.

Nam uz pomaly sopliky prechadzaju, chvala bohu po dvoch tyzdnoch odsavania. Aj na malej vidno ze sa dostava do normalu a uz je menej umrncana a sama sa prehra s hrackami aspon chvilu.

zelmirka1
28. sep 2009

ahoj andulka
my sme malemu kupili taky dreveny pultik, je tak kladivko, kluc, srobovak, skrutky, zverak...take detske samozrejme, maly ma velmi rad drevene hracky a hlavne vsetko co sa da otvarat, zatvarat, hybat s tym, studuje kazdy mechanizmus ktory v byte najde a este sme kupili skladaci dreveny vlacik tiez sa tam da vselico pohybovat.
cim dalej tym viac vidim chlapci snad maju fakt vrodene urcite vlastnosti, moje sny o babikach, kuchynke zobrali za svoje lebo ked ho posadim do auticka tak soferuje volantom ako o zivot.

takze ti moc neporadim, este ma napadlo kupila som darcek kamoske pre maleho taku magneticku stavebnicu Geomag a vraj je super, su to magneticke casti ktore sa pritahuju a samozrejme daju kdekolvek prilozit na chladnicku, radiator a podobne.

biela
28. sep 2009

ahojteeee!

baby, tak mne je už trošku lepšie. mám super zachrípnutý hlas, v superstar by povedali "sexy chrapák" 😀
kašlem ako stará tuberáčka, ale chvalabohu už nemám teplotu ani telo ma nebolí. dnes som bola u svojej doktorky, tak sa to zlepšuje.
Oliverko tiež stále kašle, no už menej.
Zeli, preto sme sa dnes nestretli v yamahe, z pochopiteľných dôvodov 😅

andulka, pekný darček pre dievčatká je nejaké odrážatko, alebo detský riadik, také tie mini šáločky lyžičky a kanvičky, mimochodom, s tým sa rád hrával aj oliverko 😀 . aj lego je super, mne sa celkom páčia aj tie vysávače hovoriace, alebo v carrefoure čo je ten obchod s hračkami, majú tam od výmyslu sveta drevených interaktívnych hračiek, s ktorými by som sa aj ja rada zahrala 😎 .
určite niečo pekné vyberieš. 😉

a vám bolo ako cez víkend? marina, kde si bola na chate? závidím... 😉

mia a ty?

zelmirka1
28. sep 2009

ahoj biela
no teda teba to riadne chytilo...veru sme sa nevideli v Yamahe, dnes nas bolo straaasne vela lebo sa prislo
pozriet vela novych mamin, takze uz aj v stredu budu chodit niake deticky lebo do jednej skupiny sa nezmestime. Inak maly na mne stale visi ked sme tam, som zvedava ci neskor to bude ine.

ten obchod v careffoure je super, tie drevene hracky su krasne a dokonca malemu sa velmi pacia co sme kupili.
kde maju hovoriace vysavace ??? to by nebolo zle nech vysava so mnou aby sa naucil ze aj chlapi upratuju 😀

biela
28. sep 2009

zeli, ja som ich videla v tescu. http://www.ihracky.sk/16895-hovoriaci-vysavac-d...

ale tam bol drahší... no neviem, či by ho to neprestalo hneď baviť.
ja som radšej za tie drevené hračky, alebo skladačky.

biela
28. sep 2009

môj oli sa strašne bojí vysávača - odvtedy, ako sme 1x odsávali noštek 😒 tak preto som nad tým uvažovala...

zeli nevieš ako je to s vymeškanými hodinami v yamahe? asi nevracajú peniaze, čo? 🙄

marina.o.
28. sep 2009

ahoj biela,to je fajn,ze sa mas lepsie.
Na chate sme boli v Hornej Vsi.To je medzi Prievidzou a Partizanskym.

zelmirka1
28. sep 2009

biela my este skladacky moc neskladame, nastastie tie drevene hracky ho bavia...
inak peniaze sa nevracaju, to mi hned povedali ze ked vynechame par hodin tak smola, len keby to bolo dlhsie tak potom by to niako kompenzovali.

kutina
28. sep 2009

Ahojte baby,
v stredu 30.9.09 o 16,00 je v levíkovi ukážková hodina hudobnej výchovy pre najmenších. Dojdite kuknúť. Budeme sa tešiť
www.mlcevik.sk

mia81
29. sep 2009

ahojte maminy

biela my sme boli doma ,ale teraz na vikend ideme ku nasim na chalupu mali to tam zboznuju.len dufam ,ze mali neochoreju zacinaju soplit a pokasliavat.a to boli pred 3 tyzd. chory.

marina.o.
29. sep 2009

dobrý deň maminky,dnes je ako pod mrakom.Dufam,ze nebude prsat...

zelmirka1
29. sep 2009

ahoj marina, veru to vyzera na dazd, dlho bolo pekne
inak ja malemu davam pravidelne vit. C, ale riadnu davku 500 mg tabletu a klop klop zatial sme zdravi, dokonca ked mu zacinali sopliky tak to po 2 dnoch preslo. ked sa chyta niaka choroba tak zasoby C sa minajuv organizme rychlo a moze to pomoct.

biela
29. sep 2009

ahojte, my sme boli vonku, chvalabohu, nepršalo. boli sme si u mudry pre iný sirup proti kašľu, lebo užívali sme hedelix a v noci mal oli také "záchvaty" kašľa. tak som jej dnes volala a predpísala mi Trifed. dúfam, že to bude lepšie.
Zeli, ja malému dávam ten cebion multi, je tam viac vitamínov nie len C. aj to dobre chutí.

marina a kedy je deň D? 😉

andulka26
29. sep 2009

ahojte, zelmirka tie vitaminy C su nejake specialne pre taketo male deticky? a som este malej nedavala nic, no asi by som mala zacat.

zelmirka1
29. sep 2009

cebion multi poznam ale tam je straasne malo C, v 30 ml baleni len 3 g tusim, jedina vyhoda ze chuti dobre a maly to v pohode papal,
teraz mu davam tablety od Jamiesona kupujem 500 mg tablety, treba ich rozpustit vo vode, ide to tazko takze to vzdy dam vecer na lyzicku, prevarenu vodu a necham do druheho dna. Potom to dam do striekacky
a po kusku pridavam malemu do kase lebo je to priserne kysle. Nie je to specialne urcene pre deticky,
ide o to ze vitamin C sa rychlo vyplavuje z organizmu takze idealne je davat napr. 3 denne, rozdelit si tu davku na 3 ale ja davam len 1x lebo len v kasi to nepozna. Niekto to rozpusta do dzusu a dava viackrat denne ale ja malemu davam len vodu alebo caj a to by poznal. Hlavne ked zacina niaka choroba, sople, hrdlo vtedy treba davku zvysit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre