Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

marina.o.
20. okt 2009

masenka,ani v zlom sne... 😒 ale musi to byt,,sranda"

bika10
20. okt 2009

Dievčatá, prepáčte, že som sa Vám sem vopchala 😎 ale nevedeli by ste mi niektorá poradiť, či sa niekde v Žiline dá kúpiť čerstvé bio-mäsko? Naše zásoby domáceho zajaca čo sme zohnali pre našu malú nám dochádzajú 😠 a už akosi nemáme od koho zohnať. Sme z Čadce, tu niečo také nehrozí a Žilinu nemáme tak zmapovanú 😉 Neporadí niekto?
Ďakujem 🙂 🙂 🙂

ma.senka
20. okt 2009

marina - ale ta fotka s osmimi babatkami je rozkosna, nie? 😀 ale ked si pomyslim, ze co len polke z nich
by mali ist sople... 😎

bika - hm, tak o tom ci v ZA sa da nieco take kupit som ja osobne este nepocula.... snad dievcata budu vediet...
mozno vera sa chyti, ta je taka svetobeznicka 😉

marina.o.
21. okt 2009

bika,ja som tiez nepocula o takej predajni 😒
masenka,alebo keby mali tak crevne problemy.Nestihnes prebalit posledne a prve je uz znova 😀

bika10
21. okt 2009

Baby vďaka 🙂 no možno sa ešte niekto ozve

svantica
21. okt 2009

ahojte 🙂
bika co sa tyka bio masa,tak viem,ze ho maju v metre 😉

aneska
21. okt 2009

Ahojte, chcem sa vás spýtať, chodili ste pred pôrodom vašich bábätiek na predpôrodnú prípravu? A kam?

wandeirra
21. okt 2009

aneska v Za v nemocnici je predporodny kurz,ja som chodila a spokojnost 🙂

biela
21. okt 2009

ahojte,
Zeli, dnes som asi videla tvojho Miška, no kočíkovala ho taká blond pani, môže byť? 🙂

bika10
21. okt 2009

svantica ďakujem krááásne 🙂 🙂 🙂

svantica
21. okt 2009

nie je zac 😉

zelmirka1
21. okt 2009

ahoj biela
ano dnes mi ho zobrala mamina s kamoskou /obidve su blondyny/ a mohla som ist do mesta pobehat...mamina ho nemoze sama mat lebo mala zlomenu ruku a stale s nou nemoze hybat tak mi chyba strazenie ☹
inak ked mi muz volal co robim tak mu hovorim ze mam minisuknu a isla som sa otrcat do mesta...sme sa nasmiali riadne, kedysi ked bolo v TV program SOS tak tam raz Polnisova hrala zoznamku a povedala ze chodi rada na plavaren ale nie plavat len tak sa otrcat a odvtedy sa smejeme na tom, muz to slovo zboznuje lebo v cestine take pekne nemaju 😀 😀 😀

zelmirka1
21. okt 2009

ale ale cimika222, takych zlaticiek tu je v Žiline....

cimika222
21. okt 2009

ja sa nehádam, že nie su všade su

ma.senka
21. okt 2009

ale ale cimika222, nezmylila si si region? 😀 😎

zelmirka1
21. okt 2009

ved to masenka, Miskovia su predsa naj naj naj 😀 😀 😀 samozrejme aj Oliverko, Adelka a dalsie zlaticka 😉

marina.o.
22. okt 2009

Dbry den maminky 😉

zelmirka1
22. okt 2009

ahojte
my sme dnes boli na poradni, Misko ma 9600g a je zdravucky. Doktorka povedala ze uz moze vsetko papat, dokonca aj kravske mlieko ze mozem davat. Tak uz sme riadny chlapisko 😉

ma.senka
22. okt 2009

ahojte,

fiha zelka, parada 😀
budes davat miskovi kravske mlieko? v casakoch som dost citala, ze do
3 rokov radsej ee... kvoli alergii...

zelmirka1
22. okt 2009

masenka na to kravske mlieko su rozne nazory, ja berime taku zlatu strednu cestu, keby mal alergiu aj tak sa to ukaze alebo uz moznoby sa aj ukazalo lebo papa jogurty ostosest, este mozno chvilu vydzrim ale ja skor preferujem aby si postupne zvykal na vsetko lebo ak mu teraz nic nedam a potom zrazu tak to tiez nemusi byt idealne pre organizmus. My sme veru papali daleko skor vselico, ja napr. krupicu do niekolko mesiacov...

ma.senka
22. okt 2009

ved jasne, ja som skor taky bojko... o jogurtoch viem, ze sa mozu, aj ostatne kyslomliecne veci. jogurty a cottage
syry som nedavno zaviedla a veeelmo miskovi chutia.

robievas miskovi aj kase? co do nich davas? kupujes tie mliecne ci nemliecne?
ja zatial stale kupujem nemliecne, davam do nich odstriekane materske, a ked sa mi straaaaasne nechce
odstriekavat tak aj prevarenu lucku... po kasi vzdy este pred spanim dojcim...

zelmirka1
22. okt 2009

ja mu davam uz dlhsiu dobu mliecne kase, kupujem tie co sa robia do vody, davam normalne vodu z vodovodu prevarenu. A Misko uz dlhsie papa rano chlebik s maslom, so sunkou, so syrom /Lucina, taveny nie/, s dzemom
a neuveritelne mu to chuti, spapa cely krajec a dozaduje sa viac a viac... 😀
to si super ze este odstriekavas, ja som to robila prve 4 mesiace a potom sa mi prestalo chciet...
ono je to tazko lebo my sme vyrastali inak a jedli vselico omnoho skor, nebolo to take striktne ale zase je fakt ze nebolo tolko alergii ako dnes. Ale zase je otazne z coho vznikaju ? asi je viac pricin /aj ockovanie napr./ ci to tiez nie je preto ze moc to komplikujeme. Inak moja mama je celiaticka a to je fakt priserna dieta.

ma.senka
22. okt 2009

no odstriekavam - kedy ako... teraz som zacala viac, ako prestavam miska cez den dojcit, tak zatial mam
mlieka dost... ale ked to pojde casom horsie - budem mat mlieka menej, tak s tym asi seknem... tiez zvazujem,
ze si ulahcim zivot a zacnem kupovat tie mliecne kase. Sunku zatial nemam odvahu davat. V poslednej
dobe ich aj dost malo kupujem, zdaju sa mi strasne slane, mukove a dost nekvalitne.
Ale vdaka za inspiraciu, dzemik by som veru pomaly mohla veru zaviest aj ja... No verim tomu, ze to Miskovi
neuveritelne chuti 🙂

verim, ze celiakia je riadna "otrava"- je to tiez taka novodoba zalezitost, ktora kedysi ani hadam nebola...
Vcera som bola s kamoskou, ktora ma 3 deti - 14-8-5 rokov - u vsetkych 3 alergie - az teraz sa im to
prejavilo... hruuuza...

zelmirka1
22. okt 2009

tak len pekne odstriekavaj, mas moj obdiv ze si taka obetava...Misko sa ma 😉
mas pravdu s tou sunkou, je desna, ja vzdy spekulujem aku kupit a nech zoberiem ktorukolvek je nic moc
inak si predstav ze ja mu krajam chlebik na kocky a on tu sunku da prstikom dole, spapa a potom si da zvysok chlebika 😀 😀 😀 sa smejeme s muzom rano na nom. A ked mu dam dzemik tak je zababrany aj vo vlasoch, uplne vsade.
Mamina tiez celiakiu dostala az teraz na dochodku, je to hruzna, nikdy nevieme co sa kedy prejavi. Ale budme optimistky ze Miskovia budu zdravi ako rybicky. Ozaj uz nechodite plavat ? My chodime raz do tyzdna a celkom mi to vyhovuje.

ma.senka
22. okt 2009

nie, plavat nechodime. zda sa mi uz zima 😎 rozmyslala som, ze mozno 1 kurz v nedelu by sme chodili
ked mozeme ist autom. akosi nemam odvahu po kupani chodit v tejto zime po vonku. ale od maja
by som chcela zas chodit.

marina.o.
23. okt 2009

Ahoj baby,vcera ste tu trosku ponocovali.Keby som vedela,tak si skecnem s Vami 😉
zeli,ja som sice sunku este nedavala,ale chlieb s maslom alebi kiri uz hej.Na to nastruhanu mrkvu,kalerab,paradajku a aj dzem som skusala.Neviem,co sa stalo,lebo v poslednej dobe to nemozem do nej dostat.

zelmirka1
23. okt 2009

ahoj marina, no pekne ste ma vyplasili, ja uz sunku davam dva mesiace, no hadam to nie je take strasne lebo maly je OK a chuti mu....normalne dnes neviem co s nim, lebo my sme hore od 6 tak som teraz pustila TV, ach jaj kde su moje predsavzatia ze TV nebude maly poznat...ideme dnes plavat ale az o 11 a dovtedy uz von nejdem,
akosi nam to nevychadza dobre lebo odkedy sme zacali tak sa mu zmenil spanok a prave vtedy spi.

ma.senka
23. okt 2009

ahojte dievcata.
marina - vidis, toto ma nenapadlo davat takto zeleninu - ja som doteraz davala len suchy rozok alebo suchy krajec chleba 😀 dnes prvy krat - po vcerajsej debate so zelkou - som dala aj masielko. jooooj to bola dobrota 😀
Inak trochu sa aj ja bojim, ze sa misko neskor pohorsi v papani. zatial papa ukazkovo, ale uz obcas zacina vymyslat, vyrazi mi lyzicku z ruky, obcas aj vypluje. dufam, ze sa to nezhorsi... Mrkvu, kalerab, paradajku - das surove? ci troska podusis?

zelka - ja tiez veru niekedy neviem co mam s miskom robit - vcera sme sli radsej uz o 9.30 von, lebo nic mu nebolo dobre, nic ho nebavilo. Nechcel ani von, ale nakoniec mi zaspal, a boli sme vonku 3 hodiny!! uff, som bola uprechadzkovana az az...
My chodime na 11.00 hod. do Labyrintu. Ten cas je pre nas taky tiez nie moc vyhovujuci, Misko zacina byt vtedy unaveny. Viac mi vyhovuju poobedne aktivity. Plavanie sme mavali o 13.30 a to bolo super,
vyspaty, naobedovany, v pohode...

zelmirka1
23. okt 2009

masenka aj mne Misko uz obcas jedlo vypluva, pritom papa rad, mam pocit ze si to vyberie a skuma to prstikmi 😀
aj za lyzickou sa mi natahuje, davam mu jednu do ruky, ale sam ju do jedla neda, ak nahodou dam misku na dosah tak chce jest prstikmi. A neboj ak sa budes bat ze sa pohorsi v papani tak to pride...sila myslienky je desna,
moj maly vyliezal stale na take hojdacie lehatko ktore sme mali /uz som ho predala/ a nikdy nespadol, ked to videla moja mamina, hned povedala "Misko ty spadnes" a behom sekundy fakt spadol... 😉 neuveritelne.
Teraz mama veget lebo plavani zaspal skoro pri obede len som ho supla do postielky 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre