Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

marina.o.
19. jan 2010

wandeira,ja som reagovala na to,ze je vzdy ,,na drate".ale to je jedno...

wandeirra
19. jan 2010

😀

zelmirka1
19. jan 2010

marina 😉 juj najlepsie by bolo keby nas deti doniesol bocian a gynekologa sme nepotrebovali 😀 😀 😀

marina.o.
19. jan 2010

zeli,to by bolo najlepsie.A hlavne nijakeho dr.aby sme nepotrebovali 😉

olalka
20. jan 2010

ahojte dievcata 🙂
chcem sa spytat, ci ste niektora chodili plavat s babetkami. nasla som na nete az tri plavania, konarcikova, nereus a este nieco nove a neviem sa rozhodnut. viete niekto poradit?

zelmirka1
20. jan 2010

olalka ja chodim do Nereusu uz stvrty kurz a som spokojna, aj ked samozrejme naslo by sa par drobnosti kedy sa mi nieco nepacilo ale bolo to skor pri prihlasovani a hladani terminu kedy chodit.😀 priestory su velmi pekne a maju to dobre zorganizovane, akurat zavisi do instruktorky lebo kazda nemusi kazdemu sediet podla spravania. Kedze chodime dalej je jasne ze sme spokojni a malemu sa to paci.
Konarcikova vyuziva tie iste priestory ako Nereusv/kedysi u nich pracovala/, podla referencii na nu je velmi dobra.
Bema Slovakia poznam len z pocutia, vraj priestory su super, s najmensimi detickami zacinaju plavat az teraz od februara lebo maju sice dlhorocne skusenostii ale kedze isli do novych priestorov tak museli niaky cas mat skusobnu prevadzku kvoli hygiene a tak takze robili plavanie pre vacsie deti.
Vyber si hlavne aby ti vyhovoval cas plavania podla vasho rezimu.

marina.o.
20. jan 2010

ahojte maminky,
olalka,my sme zacali v Nereuse a teraz chodime ku Konarcikovej a sme zatial velmi spokojni.Vychadza rodicom v ustrety.

ninkaa89
21. jan 2010

vedeli by ste mi poradit kde v ZA robia 3D ultrazvuk? a odkedy je to vhodne? chcela by som vediet pohlavie babatka, a nechce sa mi cakat az niekde po 20tt 😅

marina.o.
21. jan 2010

ninka,mne robili 3D v TO.V ZA Ti neporadim.Ale uz sme tu niekedy o tom pisali.Pozri si starsie diskusie.Myslim,ze baby chodia aj do PB.Mne robili 3D urcite po 20-tom tyzdni.

zelmirka1
21. jan 2010

ninkaa89, vydrz chvilku ved dost dlho budes vediet pohlavie kym sa narodi....je zbytocne absolvovat prilis vela ultrazvukov, su aj nazory ze to nie je uplne zdrave...a pohlavie vidno aj na beznom ultrazvuku to ti povie aj tvoj gynekolog, 3D ma vyznam prave po 20 tyzdni ked uz krasne vidno babetko, tvaricku a detaily.
inak robia aj v zilinskej nemocnici, potom v Martine v Heliose.

zelmirka1
21. jan 2010

marina ty chodis s Adelkou plavat ? a kam davas Misku ?
my sme teraz zacali zase pokrovacovat v Nereuse, akurat mi moc nevyhovuje termin lebo je to az vecer o 17.30 hod. ale to je tym ze chcem chodit len raz do tyzdna a tak urobili jeden termin, lebo vacsina mamin chodi dvakrat.
Miskovi sa velmi paci, len uz nechce robit take akoze nachrbatik, na bok, meleme meleme....chce si plavat po svojom 😀 vcera sa smykali na smyklavke a uzasne sa mi to pacilo, nechceli prestat.

marina.o.
21. jan 2010

zeli,chodime spolu 😀 😀 ...ale nie.V nedelu zacal kurz.Adelka bude chodit s tatom 😉 a mozno niekedy aj so mnou.My mame termin 14:30.

fukylove
21. jan 2010

ahojte babulky 😉

klasicky sa zase po par dnoch ozyvam 😀 po novom roku som sa zacala poriadne venovat praci a dorazackam, uzatvarackam minuleho roka - DPH, dane - chcem mat uz vo februari vsetko uzavrete... co ak by predsa... 😉

minuly tyzden som bola na poradni a kontrole, az na to, ze mam oslabeny krcok sme v poriadku a definitivne je aj to, ze to bude chlap - tie vajciska sa nedali prehliadnut 😀 😀 😀 teraz v pondelok mam monitor, tak som zvedava... snad bude vsetko OK...

k debate o gynekologoch - ja som zacinala u Golskej tiez - nikdy viac, po tom co som unej zazila som mala strach ist k doktorovi 😒

presla som k Hartelovi a nemozem povedat nic zle... aj predtym, aj teraz... ked som tehu... som s nim spokojna. aj so sestrickami. najviac mi vyhovuje, ze mi vsetky vysetrenia robia na mieste... si neviem predstavit, ze by som ako moja sestra chodila v tehu k doktorovi, inde na sono a inde na monitor... by ma piclo 😉
ma ale dost pacientiek, to je fakt... no vzdy, ked som volala, ze mam nejaky problem, tak mi kazali prist hned a aj ma vysetrili mimo objednanych 😉

inak mam pocit, ze sa zo mna stava taky slon v porcelane... som hroooozne nesikovna v poslednej dobe ... aaaaaach jo... a to ma este caka cca 8-9 tyzdnov... uff.

uz sa tesim, ked sa budem s niektorymi stretavat na hlbokej 😉

marina.o.
21. jan 2010

no vitaj fukylove 😉 aj my sa tesime,ze sa budeme stretavat.Ak by si chcela aj teraz sa mozes 😉 Ty nas slon v pocelane 😝

olalka
21. jan 2010

tak vam velmi pekne dakujem, uz som pozerala- Konarcikova mi absolutne nevyhovuje casom, v nereuse som zatial casy nenasla. tak zatial vyhrava Bema, tam je fajn cas- rano, len tie priestory na fotkach nic moc, tak uvidime 🙂

zelmirka1
21. jan 2010

olalka bema ma nove pekne priestory, urcite nie su nic moc, ved sa tam chod pozriet a uvidis.

fukylove
21. jan 2010

marinka - kedze mi dokino nariadil oddych, taaaaak - snazim sa skutocne oddychovat... len asi prd platne, ked po sediacky... uz druhy tyzden taham domace celodnove sichty a zajtra este chvilocku a dorazim vsetky DPHcky 🙂

a cez vikend budem oddychovat tak naozaj a od pondelka zase budem uzatvarat dane 😉 dufam, ze to na viac ako dva tyzdne nebude 😀 😀 😀

marinka - ja som skoro vobec nepribrala, vsetko mi islo do bruska... len mam pocit, ze som fest nesikovna 😀 😀 😀 zo dna na den horsie a horsie... ale zase - aspon sa nenudim 😉

zelmirka1
21. jan 2010

len pekne oddychuj fukylove, este len budes nesikovna ver tomu 😀 ja ked som si posledny mesiac nevedela ostrihat nechty na nohach tak som bola hotova, a ked som musela zavolat muza aby mi pomohol zdvihnut sa z vane tak som v nej uz radsej nesadala 😉

evkosca
21. jan 2010

Ahojte mamicky zo Ziliny, v materskom centre Levik sa budu konat kurzy znakovania pre deticky...Babysigns, vhodne pre deticky cca od 8 mesiacov zhruba do roka a pol. Je to ucenie pocujucich deti znaky, aby vedeli lepsie komunikovat s rodicmi, podla vyskumov tato schopnost znizuje mieru frustracie u dietata i rodica a zlepsuje schopnost dietata vyjadrit sa. Citujem zo stranky: ze znaková reč pre počujúce batoľatá je ľahký a prirodzený spôsob ako sa dorozumieť s vaším dieťaťom ešte pre tým, ako je schopné hovoriť. Na Slovensku je to novinka , ale vo svete sa znakovanie s bábätkami a batoľatami používa už viac ako 20 rokov.
Ak mate dietatko vo vhodnom veku, pouvazujte, ci sa nechcete pridat do nasej skupiny...
Nie som organizator, ale jedna z mamiciek, co caka, ci sa niekto dalsi prihlasi. My mame prave naidealnejsi vek na zacatie, ale kedze mame v skupine malo ludi, nemoze sa kurz otvorit a tak nam zbytocne uteka cas...Prosim, skolitelka o tejto mojej iniciative nevie, prosim neosocovat ju kvoli tomu. Dufam, ze Vas moja sprava neobtazuje...

katherine27
22. jan 2010

Ahojte maminy, viete mi poradiť ohľadom pediatra v Žiline, Vlčince? pediatra si mám ísť vybaviť vopred? ešte predtým ako sa narodí babo? viete mi poradiť koho? resp. koho určite nie?
a aký čas pred pôrodom sa to zajednáva?
diky za referencie.
😉

wandeirra
22. jan 2010

ahoj katherine,
na Vlcincoch su pediatri podla ulic kde bývas,tak si moc nevyberies..a vopred ist nemusis,staci po porode ked budes mat preukaz poistenca pre bejby,podla toho ta pediater zaeviduje a zalozi zdr.kartu.pa

marina.o.
22. jan 2010

ahojte,
katherine,my sme z vlciniec ale chodime do detskej polikliniky v nemocnici.Pediatra treba mat uz pred porodom,pretoze sa v porodnici odoberaju skriningove vysetrenia.Vysledky nahlasuju z porodnice pediatrovi.Ja mam druhe dieta a pri oboch pytali v porodnici,ked nie adresu aspon telefonne cislo.

zelmirka1
22. jan 2010

katherine, ja som pediatra nemala a nikto sa ma nan nepytal, az z porodnice som si vybrala a isla k nemu.
inak nemusis len na Vlcinococh, mozes kde chces, na Vlcincoch je ich dost, ale kedze nepoznam neviem odporucit.

marina.o.
22. jan 2010

zeli,to je potom ako?mna sa na to pytala pediatricka na prvej vizite po porode.A vysledky kde nahlasili??

marina.o.
22. jan 2010

iny kraj,iny mrav 😀

danusha82
22. jan 2010

Ahojte. Ja som sa tu nejak ocitla a su tu zaujimave rady zo ZA. Co je super. Ja som tiez v ZA porodnici musela nahlasit po porode pediatra prave kvoli tomu ze mu poslali priamo vysledky. A na to znakoavnie som sa prihlasila uz aj s kamoskou tak to hadam otvoria. 🙂

marina.o.
22. jan 2010

dansha,aspon nie som sama 😉 😀

zelmirka1
22. jan 2010

fiha baby no pekne a tie moje vysledky poslali kam ??? tak si ho radsej najdi toho pediatra, asi som vynimka.
ako sa mate marina ?

marina.o.
22. jan 2010

zeli,teraz spime.Cakam,ze sa kazdu chvilku zobudia.Adelka taha od jedenastej a Miska asi od pol dvanastej.
To je cudne,ze sa Ta to nepytali.Ved to sa odobera krv na zistenie chorob.Nespomeniem si presne ake... 😒
Keby nebolo nieco v poriadku,tak by Vam zavolali z porodnice.Ked som bola na poradni,tak ma dr.spontanne informovala o vysledkoch.

fukylove
22. jan 2010

ahojte babulky 🙂

ja tiez viem o tom, ze treba pediatra riesit este pred porodom, ja som telefonovala s MUDr. Janošovou (alebo tak nejako sa vola...). Priznam sa, ze vobec netusim ako vyzera, aka je a pod. no mamina robila do novembra 2009 v zdravotnictve a bola jedina, koho pozna na vlcincoch a mne sa velu kade tade trajdat nechce, tak som jej volala... si ma kdesi do dajakeho zoznamu napisala a nemusim tam chodit osobne, az po porode, ked nas pustia z nemocky

aka bude a ci sa mi bude pozdavat uvidim... predpokladam, ze je to tak ako u inych doktorov - ked sa ti nepozdava a nie si spokojny so sluzbami, mozes ho zmenit, nie?

katherine - ty si tiez z vlciniec??? 😉 to sa nas teda bude stretavat dost na hlbokej 😀 a termin mas len cca 11dni po mne 😉 kde presne byvas na vlkoch, ak to nie je tajomstvo (ak si pisala uz a ja som prehliadla, prepac...)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre