Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

semiramina
20. máj 2011

@adusased podla mna to neni spravne, ked zaplatis, mala by si dostat aj sluzbu zato. inak akoby si platila do vzduchu.
Ja uvazujem, ze bysom chcela mojho doktora aj k porodu, len neviem, ci chodieva aj do Cadce. ☹

adusased
20. máj 2011

@semiramina ano 3 sona mam aj ja vramci tehu zadarmo, ale ja som mala s malym aj problem, ze dokazal byt aj 2 dni bez pohybu, tak mne robil myslim 2 navyse, aj naposledy mi pre istotu este prietoky pozeral

adusased
20. máj 2011

@semiramina myslim, ze kočky tu pisali, ze paucin chodi, skus sa ich opytat neviem ti ja povedat, ja chcem ist tiez do CA, ale vraj tam su vsetci dobri porodnici, tak hadam sa daky dobry aj mne ku porodu dostavi 🙂

8808
20. máj 2011

Paucin ma strasne vela novych pacientiek, mi vravel ze asi prestane brat nove, preto tolko ludi.. a tehu sa neda odlozit o tyzden- dva, ked treba zasa vsetko kontrolovat.. tak to trocha aj chapem.. chudak, ani obed nema na cas, co sa snazi vsetky zienky vybavit.. 😖 ale co je to hodina oproti u veleseho- 3-4 hodky, niet kam sadnut, lebo cakaren do prasknutia a na sono som si musela vyslapat cestj na bratislavku a tam cakat dalsiu hodinu kym ta zasa vezme... o nervy.. tak toto uz vydrzim.. aj ked aj ja mam niekedy nerva, hlavne ked maleho nemozem nechat doma, pretoze moje mliecko z flase nevypije, a ani caj.. a potom cakat v cakarni a hryst si nechty- zobudi sa- nezobudi, zaplace- nezaplace.. 🤐 ale aj tak som maximalne spokojna s nim 😀 bla som aj u hratela, teda k je to ten pri trznici, a bolo tam nutne sa dopredu objednat, co som zasa nemala tolko casu.. a tak som rychlo, mavnutim carovenho prutika bezala k paucinovi 😉

semiramina
20. máj 2011

@8808 aj ja som s nim spokojna. tolko informacii som nedostala u nikoho predtym. aj jeho sestricka je perfektna a vsetko mi zakazdym vysvetlila. ma toho naozaj vela, ked sa chce o vsetky dobre postarat. dobre,ze som sa stihla k nemu preradit 🙂

mima01
20. máj 2011

@semiramina ahoj 🙂 Ja som teda zatial nerodila, ale viem, ze paucin k porodu chodi. Aj do cadce aj do ziliny, mava tam sluzby. Takze sa ho na to kludne opytaj, aj ked si myslim, ze ti asi povie, ze je este skoro, ze to budete riesit az par tyzdnov pred porodom. Ale aspon ta bude mat cerstvo v pamati 😉 No cadcou nic nepokazis, skus kuknut do temy o cadci a porodnici a tam baby pisali aj o inych lekaroch, aj sestrickach a vsetkych si chvalili...az na jednu "exemplarnu" sestricku, ale tak vsade sa najde niekto, kto musi pobyt "sprijemnit".
@8808 neviem, ci hartel sedel pri trznici, je to dost mozne, ale teraz ma ordinaciu na hlinach, v tej novej bytovke pri maji, ci ako sa to tam vola ta krcma. Idem ti pisat ip 😉

semiramina
20. máj 2011

@mima01 dakujem ti za odpoved. opytam sa ho a ked bude sluzit v cadci, tak sa za nim zastavim. kamaratke a jej muzovi takto poukazoval kompletne cele odelenie a aj rodila uneho. 😉

mima01
20. máj 2011

@semiramina tak ked zbehnes do cadce, oni ti to tam poukazuju asi tak ci tak. Kamoska sa tam len tak vybrala a hovorila ze ju tam povodili krizom krazom 😀 😉 Kazdopadne, paucin velmi dobra volba. Juuuj, a ty uz si v polovici, zachvilku mate drobca doma 🙂

kosska3003
20. máj 2011

@semiramina Paucin chodi k porodu viem ze v Ziline sluzoeval Utorky inac chodi viac do Cadce aspon tak to bolo pred dvoma rokmi

semiramina
20. máj 2011

@mima01 dakujem za info. ja si tiez myslim, ze paucin je dobra volba. akurat co potom, ked ma to chyti doobeda, ked je na ambulancii. dufam, ze bude mat na mna cas, lebo inak.....neviem 😒

8808
20. máj 2011

@semiramina ano ano, plati sa 200e a treba si to dopredu dohodnut.. ja som rodila 2x v ziline..prvy- nebola som spokojna s lekarkou-taka mlada blondinka, a druhy krat som bola nadmieru spokojna, ale uz som zabudla ako sa vola, taka ciernovlasa s blond pasikom (: uzasna, sme pokecali nielen o rodeni(: perfektne ma zasila, baby, ja som uz v prvy den, resp. rano po porode som behala ako srnka, nic nebolelo.. tak som jej tam dala bonbonierku z takej vdaky 😀 Chcela som Paucina, ale bolo mi luto dat 200e, chcela som epi, tak som si odlozila 100e ze pre istotu, a zaplatit este paucina.. to by som si asi nemohla dovolit.. ale nelutujem.. no ale uz by som zvazila rodit 3x v ziline.. oklamali ma ze davaju epi, lebosom si tam 2tyzdne pred porodom volala, a vraveli ano.. a den D- to ste volali asi do cadce.. pripadne do martina ! tak mi stupli take nervy!! 🤐 🤐 aaaaa.... ale inac som bola spokojna 😀

mima01
20. máj 2011

@semiramina tak to ti bohuzial neviem poradit...ved s nim pokecaj, ako to prebieha a neskor sa dohodnete. Toto fakt neviem ako riesi 😕 Kamoska chcela ist rodit do ziliny, mala ho dohodnuteho, a nakoniec skoncili v cadci, lebo tam mal sluzbu. Volala mu ze rodi, a ze co ma robit, ked on je v cadci a ona chce ist iba do ziliny, ze nechu cestovat a on ju ukecal, aby isli tam za nim...skus sa ho potom popytat, mozno tam posle za seba nejaku nahradu, nech ta sleduju a on potom dobehne dodatocne.

simrada
20. máj 2011

@semiramina suhlas. nech vie, že poniektoré majú "obrovské" problemy s partnermi, keď ich sestrička "kopne" do zadku a vyhodí z ambulancie. mam naozaj chuť mu napísať, nech vie.
to nadstandardne sono stojí zato. ja si ho tiez priplatila a aj manzelovi sa pacilo. este doma cely vecer kukal a premietal na stenu cez projektor celej rodine.

kosska3003
20. máj 2011

@8808 v Ziline dlho epi nedavaju co viem a ta blondinka je Kalafusova ta sa ani mne nepacila a ta druha uz neviem ako sa vola
@semiramina inac ked chces rodit v Ziline a mat vybaveneho porodknika tak ak ti mozem odporucit tak Babjaka ten je super by som ho aj s Paucinom porovnala strasne dobry dr

adusased
20. máj 2011

@8808 epi uz nedavaju v ziline, davaju teraz daky plyn namiesto toho, ale aj to povedia, ze davaju, ale ked sme sa na to pytali, tak povedali, ze cakaju na suhlas od riaditelky, ale jedna sestricka povedala, ze daju ho ked rodicka potrebuje, ze to je na baze rajskeho plynu, a zaplatis si 70 euro, vraj len v ziline to teraz testuju 🙂

simrada
20. máj 2011

@8808 trosku zvaz, co pises.
inak aj ja som pocula o tom plyne, vraj sa to pouziva v zapadnej europe bezne

simrada
20. máj 2011

@kosska3003 presne tak, bud Babjak v Ziline alebo paucin. obaja su vynikajuci. aj na doktorku kaceriakovu som len dobre ppocula. takze len si vybrat 🙂

wieruss
20. máj 2011

keby mala sluzbu Kalafusova tak sa na prijme aj keby mi nieco bolo otocim a bezim inde!!! Kamaratke isla robit kyretaz ZIVEMU plodu, lebo usudila, ze to ma byt podla pm 10 tyzden tehu a ani za otca si nedala vysvetlit, ze Paucin (kamoska k nemu chodi tiez) hovoril, ze to je 6-7 tt pretoze cyklus bol dlhy a nepravidelny .... takze k tej potvore ani omylom! 😠 😠

kosska3003
20. máj 2011

@simrada ja som si osobne nevyberala ja mam nazor na to taky ze nebudem zbytocne vyhadzovat peniaze za to co mozem mat aj zadarmo ja som nemala zlu skusenost ja som sla SC a robil ma Ficek vela nanho nadavali a pritom ja nic zle na neho povedat nemozem

kosska3003
20. máj 2011

@wieruss ako ona je tam stale ma na starosti prve poschodie je tam kazdy den plus niekedy nocna ale tak ja som ju nemala

mima01
20. máj 2011

@wieruss brrr...az chlpy sa mi jezia, ked si na to spomeniem. Chuda baba, ja by som ich udala na dohlad nad zdravotnou starostlivostou 😠

semiramina
20. máj 2011

@wieruss coze????? to sa ako mohlo stat? kyretaz ziveho plodu? ale ved to sa nemoze, ci ano? a 😨 tomu nerozumiem, co si nedala vysvetlit od paucina? to bola ta Kaceriakova?

wieruss
20. máj 2011

@semiramina normalne, proste Kalafusova nevidela na kontrolnom utz co robila kamoske srdiecko, tak jej povedala, ze na to, ze podla poslednej MS ma byt v 9-10 tt tak jej idu robit kyret . Kamoska jej hovorila, ze bola par dni predtym u svojho gyndosa a ze ten povedal, ze kedze ma nepravidelne a dlhe cykly tak je tam vek 6-7 tt s tym, ze srdiecko este nevidno co sa stava, niekto ma srdiecko na utz az v 8tt .... Ale nie Kalafusova si to nedala vysvetlit a proste na kyret a hotovo ... absolutny nezajem. Potom jej nedali jest, do dalsieho dna poobedia lebo mala naplanovany kyret... Potom jej povedali ze kyret bude az dalsi den a zas jej nedali jest a pondelok jej dali este kontrolne sono primarom a ten povedal, ze vsak jasny 6-7 tt 😠 A to este chudatku kamoske Kalafusova povedala, ze jej to zapise do karty ako spontanny potrat v 10tt 😠

simrada
20. máj 2011

@kosska3003 ja mam na to taky nazor, ze ked ma uz sprevadzal od zaciatku tehotenstva, tak nech to dotiahne az do konca,a ver mi, nelutujem. ostatne zeny skoncili s velkymy nastrihami posvy, ze si nemohli sadnut v posteli. ja som mala len par malych stehov.

kosska3003
20. máj 2011

@simrada no ved jasne ale ja som mala Golsku a tu by som pri porode ani zadarmo nechcela a teraz mam Paucina no neviem ako budem reagovat teraz ked budem tehu co dufam ze budem coskoro no ale asi nebudem za to platit neviem ako sto ludi sto chuti
@wieruss 😕 😕 😕 😕 ako normalne by som tej babe dala hodinovu vypoved ako taketo chyby kokos ved mohla prist o dieta a ze clovek na to studovany mne naslubovala ze ma pondelok pusti domov ked som tam lezala a prd ma pustila ze tam mam ostat az do porodu ja by som tam dva tyzdne este zosalela tak som sla domov na reverz ved vysledky vsetko ok v poriadku a chceli ma tam drzat

semiramina
20. máj 2011

@wieruss tak to je ako zly sen. ta Kalafusova to je nejaka cerstvo vyucena zo skoly? to ani trochu neakceptovala nazor paucina, ktory je podla mna dost skuseny doktor? esteze to primar zachranil. neviem si predstavit, ze by mi omylom zabili zive a zdrave dieta. asi by som nacisto zosalela....uff!, ☹

wieruss
20. máj 2011

@kosska3003
@semiramina a este ako bonus aby ste vedeli, tak ked Paucin volal do nemocnice s papierom co mu kamoska dala, kde bolo jasne napisane KYRET, ze preco isli robit kyretaz zivemu plodu, tak NIEEEEEE, oni nesli robit kyretaz, oni ju mali na "pozorovani" uplne mi bolo zle ked mi to kamoska vravela 😖

kosska3003
20. máj 2011

@wieruss no ako komu by nebolo mne az zimomriavky po tele nabehli ked som to citala uff

kosska3003
20. máj 2011

ako to nase zdravotnictvo nikdy nic zle neurobilo to samo prisiel a ten to spravil na toto mam ake jedy ked aj v spravach je to a ako sa tam obhajuju ze to oni nic boze ako mylit sa je ludske ale toto uz je moc aj na mna ked viem ze sa to mohlo aj mne stat kedze som mala take iste cykli ako ona a teiz mi posuvali termin o 3 tyzdne zo sona a zhodou nahod mi ho robila Kalafusova

simrada
20. máj 2011

@wieruss a aspon sa tej kamoske Kalafusova 😒 😒 ospravedlnila? mylit sa je ludske.Aj lekari su ludia, ale mali by mat trosku empatie a vcitit sa do samotnej pacientky ako jej je.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre