Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

katka251177
15. jún 2011

@adusased Ahoj. Ja som dnes bola druhý krát a tiež som sa prvý krát nešla zapísať, lebo som to nevedela a nikto mi to nepovedal. Tak si myslím, že to hádam nevadí. Hlavne, že si tam bola, nie?

adusased
16. jún 2011

@katka251177 no ved ja si tiez myslim, ze sak to maju asi len daku evidenciu, ale nic take strasne sa hadam nestalo, buduci tyzden uz hadam nezabudnem, teda ak budem este cela 🙂 ale co som bola v stredu , tak som isla o osmej rano a aj tak som dost cakala a som sa modlila nech maly kope, aby som nemusela prist opakovane, lebo co daka maminka vysla, tak doktorka jej povedala ze ma prist o 2 hodiny a ja som minuly tyzden tiez tak bola... 😒

katka251177
16. jún 2011

@adusased Mňa tiež vystrašili. Bola som v stredu a vo štvrtok som musela ísť ešte raz... V stredu sme sa tam možno aj videli. Bola som tam aj s polovičkou. Bolo tam strašne veľa mamičiek. Lepšie je chodiť buď až poobede. Sú tam do jednej alebo vo štvrtok a piatok, vtedy nie sú poradne. Väčšinou tam baby chodia po poradni v utorok a stredu... Bola som včera ale až o pol jednej a boli iba dve predo mnou. Najlepší je tam aj tak výťah... Chodia tam mamičky v poslednom mesiaci a kým tam teda vyjdú, tak majú dosť. Všetky výťahy na kľúč... Fakt úroveň!

moschi
16. jún 2011

Ahojte, nemate niektora skusenosti s vyvolanim porodu v zilinskej porodnici? Mam termin v nedelu 19.6., ak dovtedy neporodim, mam ist podla mojho gynekologa v pondelok 20.6. na prijem do porodnice aj so vsetkymi vecami. Porod vyvolaju hned v ten den, alebo si ma tam nejaky cas nechaju na nejake to pozorovanie? Vobec netusim co mam cakat.

kosska3003
16. jún 2011

ahoj tak ja som bola takto na tom ako ty s mojou malou ale ja som mala tych terminou viac tak som tam lezala tyzden ale z toho mi 4 dni vyvolavali porod ale sa nerozbehol tak som sla sekciou ale ty ak mas stale tento termin tak si ta tam jeden den isto nechaju a potom ti daju hned vyvolavacku ak si v termine isto daju tak drzim palec

moschi
16. jún 2011

@kosska3003 dakujem za info, ja mam stale iba tento jeden termin, aj vyvin babatka ho potvrdzuje. Najradsej by som to vsak este stihla do terminu, i ked sa tomu mojmu malemu nejak nechce. Vsak uvidime ci sa umudri🙂 Este raz pekne dakujem

kosska3003
16. jún 2011

@moschi neboj to zvladnes ja som tam lezala 3 krat po tyzdnu a v pohode potom ked som mala malu uz som aj na to zabudla ze som tam lezala tak drzim palec nech sa to samo spusti doma 😀

adusased
16. jún 2011

@katka251177 ja som tam bola minuly tyzden vo stvrtok sice aj v stredu okolo jedenastej, ale to som sa obratila a isla som prec, lebo presne tam bolo vela mamiciek, tak som isla vo stvrtok rano este raz 🙂 no inak o tom vytahu mi hovor asi chcu kazdej porod vyvolat, lebo ja kym sa tiez dotrepem na to 4.poschodie, tak pridem zadychcana az az 🙂

zuzlik_12
23. jún 2011

Ahojte kočky. viete mi poradiť,moja lekarka ma poslala na sono ešte do Medcentra - železničná poliklinika. Boli ste tam niektorá, viete mi povedať ako to tam chodí? Minulý týždeň som sa bola objednať a dalo sa to až na dnes medzi 17 a 18. hod.

aksniteb
23. jún 2011

@zuzlik_12 ja tam idem o týždeň, tak prosím napíš, ako to prebiehalo, keď to budeš mať za sebou

zuzlik_12
23. jún 2011

@aksniteb No jasne. napisem. Som fakt zvedava, lebo som sa pytala kamošky a ta zasa vedela od druhej že by som mala dostať aj foto automaticky. Tak sa uvidi. Strašne som zvedava a hlavne dufam že tam nebudem moc dlho lebo poobede mi ešte nebyva moc ok 🙂 a neviem či som to čitala tam na dverach alebo inde že na sono sa chodi s plnym moč. mechurom, lebo čo ja viem a tak isto aj u mojej lekarky je to presne naopak. tak teraz fakt neviem, či to bolo tam na dverach alebo inde. ufff. no uvidim 🙂

cesalka
23. jún 2011

@zuzlik_12 to je morfologicke sono v 12t,meria sa tam zahlavie babatka(alebo v tych miestach) a uz toto vyluci vela podozreni na urcite choroby,ked by to toto sono ukazalo ,ta choroba sa potvrdi,nerobi sa to na celom Slovensku a dokonca v BA sa za to plati a davaju aj foto,tak drzim palce nech dopadne dobre.

zuzlik_12
27. jún 2011

@cesalka Ďakujem. No dopadlo to si myslim dobre, ale mam v hlave aj zmätok. Keď som tam bola ešte pred vyšetrenim som bola na WC. Potom mi lekarka robila sono a povedala že tiež mam isť na wc. a nakoniec keď popozerala babatko, opäť už ku koncu trochu zle bolo vidno. Pytala som sa či je všetko ok, povedala že babatko vyzera v poriadku, len sa ma pytala či nemam zapal močoveho mechura alebo tak. Ale ja nič necitim. Na wc problemy nemam akurat chodim častejšie. a potom zadrela ešte dve alternativy, že buď to môže byť niekedy spôsobene tym že mam otočenu maternicu (ja že čo?!! veď som bola aj u svojej lekarky pravidelne na sono, tak asi by to nejako zistila, nie?!) a potom že sa to môže odrážať aj od svaloviny v bruchu a tak..Tak som zostala tak trochu vyľakana, že čo vlastne. Ale mimi že je oki. Aj do vyslednu mi napisala že "zlá transparencia" tak neviem sa dočkať poradne u mojej lekarky, nech mi to vysvetli. Inak pani doktorka tam bola strašne zlata. A mam prve foto našho drobčeka 🙂

cesalka
27. jún 2011

@zuzlik_12 asi tam bola taka mlada dr,ona je zlata 🙂 ak mas nahodou otocenu maternicu uz by to nemal byt problem,hlavne ze si otehotnela,ja poznam pripad ze prisli na to az pri porode 🙂 neboj,keby sa nieco dialo urcite by to hned riesila,hlavne ze je babo v poriadku.A som zvedava co tvoja dr na to ...

vivusika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzlik_12
27. jún 2011

@cesalka no neviem, ale snáď to nie je môj prípad.som aj ja zvedavá, čo mi povie moja doktorka. (Inak, bola fakt zlata - tá čo tam bola). Ale hlavne dúfam, že všetko je oki..Na poradňu idem až na budúci týždeň, tak to dovtedy budem musieť vydržať. 🙂

maximma
28. jún 2011

Milé tehuľky, v rodinnom centre "Rozprávka" v priestoroch Čajovne u dobrej víly na Kuzmanyho ul.1 v žiline prebiehaju kurzy cvičenie pre tehulky. Kazdy po-str 16:15-17:05 a ut-stv 17:00-17:50. Cvici sa aj cele leto, pre bližšie info mi napiste do IP 🙂

malanorka
6. júl 2011

@zuzlik_12 aj u mna bolo zo zaciatku horsie vidiet malicky plod, ale casom sa maternica narovnala. a tiez som bola na merani zahlavnej tekutiny v ppoliklinike pri autobusovej stanici. ak ked to znamenalo dalsiu cestu do Ziliny. Vsetko som mala vysvetlene, aj moj doktor mi dal aj taku tlacenu brozurku, kde to bolo aj napisane a nakreslene. vsetko to, co sa mera a zistuje v krvi. Ja som chodievala na poradne az od Noveho Mesta n. Vahom, kde byvam, ale gynekologa som si nasla v Ziline cez internet a oplatilo sa. Som maximalne spokojna. Dokonca asi v polovicke tehotenstva mi robil asi 1hodinu specialne sono-ale nebolo to 3D- kde bol aj moj manzel a mame aj cca. 30min nahravku z vysetrenia.
to z tou transparenciou je asi vplyvom polohy plodu , lebo mna nechali trosku poprechadzat, aby sa ukazal chrbatik

zuzlik_12
15. júl 2011

@malanorka uff.ďakujem. som si vydychla. Ale už som bola aj minuly tyždeň na poradni, a že všetko je v poriadku. pozerala aj mimi ale iba tak zbežne a len čo zapla sono tak sa zasmiala, že tam robi nejaky "cirkus" xi..lebo cely čas si tam kopalo nožičkami. a ubezpečila ma aj v mojich bolestiach po stranach podbruška, že to je normalne, lebo sa mi zväčšuju organy ale pre istotu ma prezrela a je to ok 🙂 tak už som celkom kľudna a tešim sa nech som už v piatom mesiaci, lebo aj my chceme isť na 4D.xi

zuzlik_12
15. júl 2011

Nemate tiež niekto skusenosť s fotografovanim v ZA? keď budem mať väčšie bruško, chceli by sme s manželom par fotiek ale nemam vobec skusenost. Neviete nietko poradiť za kym zajs a hlavne aby to nebol nejaky uplny amater 🙂

fordemirka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fordemirka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aksniteb
25. júl 2011

@fordemirka musím povedať, že krásne fotky !!! určite sa aj ja ozvem, keď bruško trocha podrastie 🙂
Kedy sa zvykne chodiť, teda v ktorom tt asi?

fordemirka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janulienka1603
27. júl 2011

ahojte. chcem sa prosím spýtať. Dnes mám podla sona termín, ale stále akosi nič a dr ma poslala zajtra na príjem. A chcem vedieť aký je postup keď vás prijmu. Budú mi robit nejaké vyšetrenia? Vyvolajú mi porod hned alebo ma nechajú čakat, napr ešte noc? alebo nebodaj dlhšie? A ani som sa nepýtala dr. že o kolkej mám íst na ten príjem. Stačí ked pojdem napr pred obedom? Lebo už mi teraz povedali, že to sa chodí hned ráno - o tej siedmej. To sa mi zdá skoro 🙂 ďakujem za odpoveď 😉

janulienka1603
27. júl 2011

@cesalka
@moschi
@fordemirka ahojte. chcem sa prosím spýtať. Dnes mám podla sona termín, ale stále akosi nič a dr ma poslala zajtra na príjem. A chcem vedieť aký je postup keď vás prijmu. Budú mi robit nejaké vyšetrenia? Vyvolajú mi porod hned alebo ma nechajú čakat, napr ešte noc? alebo nebodaj dlhšie? A ani som sa nepýtala dr. že o kolkej mám íst na ten príjem. Stačí ked pojdem napr pred obedom? Lebo už mi teraz povedali, že to sa chodí hned ráno - o tej siedmej. To sa mi zdá skoro ďakujem za odpoveď

fordemirka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janulienka1603
27. júl 2011

@fordemirka diky moc 🙂 ja by som bola najradšej keby mi ho vyvolali hneď 🙂 však uvidím. len nech to dopadne dobre. diky 😉

cesalka
27. júl 2011

@janulienka1603 mna hospitalizovali o tyzden skor ze kvoli veku a prvorodicka a vyzeralo to na sekciu,vobec som sa neotvarala...ja som sa bola normalne objednat a kazali mi prist o 9.30,dali ma na 1.poschodie a nic sa nedialo,na zaciatkuu vstupna kontrola,potom este na oddeleni dalsia a 3x do dna monitor,tym ze som mala este par dni do porodu tak so mnou hned nic nerobili a ja som na druhy den vecer zacala rodit spontanne sama,dali ma na 4. pos atd....koho mas ako Dr?oni mozu este chvilu pockat ale zvycajne vyvolavaju na druhy den.

janulienka1603
27. júl 2011

no dúfam, že pojdem rodiť hneď zajtra. Zdá sa mi zbytočné ležať tam iba tak, to možem aj doma, keď mám v podstate všetko ok. Len dnes mi dr. povedala, že som otvorená na 2 cm, možno kvoli tomu mám ísť na príjem.
@cesalka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre