Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

maminka142
6. mar 2012

@monika74 Ďakujem 😉

anjelik007
12. mar 2012

ahojte Žilinčanky,
neviete mi poradiť, či do škôlky na hájiku sa dá dať dieťa aj behom roka? my máme 3 roky až v marci 2012, ale zápis sa už robí v marci, tak neviem, či sa to vôbec da.diky

smiesko
12. mar 2012

Ahojte zienky zo Žiliny
Chcela by som vás poprosiť o radu či mi neviete odporučiť nejakého dobrého detského imunologa alergologa u vás v Žiline. Ja som z Čadce a u nás nás nechce nikto zobrať a vysetrit že majú plno a nových pacientov neberu, pretože im zdravotne poisťovne nepreplacaju výkony.
Budem rada za každú odpoved.
prajem Vám dobrú noc!

pia22
13. mar 2012

@smiesko asi ta nepotesim, ale tu je situacia rovnaka-alergologovia maju preplnene ambulancie, nikoho mimo regionov nechcu brat, cakacia doba na vys. je dlha a mam osobnu skusenost s viacerymi a uplna nespokojnost☹

gabrielkaa
13. mar 2012

Ahoj smiesko, my chodime s malou do MT, tam maju vybornu detsku imunologicko-alergologicku ambulanciu. skus tam. neviem teda ci este beru, alebo nie, ale pravda je, asi vsade maju plno. Skus zavolat.
A na oplatku mam ja jednu otazku, neviete nahodou ci ocny lekar je specialne pre deti? alebo su vseobecny ocni lekari a vysetruju aj deti aj dospelych. Lebo mam odporucenie od mojej pediatricky na ocne vysetrenie a teraz neviem ci su specialne detski ocni lekari alebo je to vsetko spolu. Dakujem za odpoved.

gabrielkaa
13. mar 2012

@anjelik007 ahoj, podla mna mozes dieta prihlasit do skolky. Zapis sice prebieha v marci, ale deti nastupuju do skolky az v septembri, takze vtedy uz budete mat tri roky. Alebo si myslela v priebehu roka? to neviem. Viem len, ze standardne sa nastupuje do skolok v septembri (a to je ta prihlaska co sa podava teraz v marci) alebo este sa niektore maminy ak im nezobrali deticky v septembri, chodia pytat koncom roku (nastupuje sa v januari potom) ci su volne miesta, nakolko nie vsetky prihlasene deticky potom aj nastupia. takze sa im niekedy aj uvolnia miesta.

6mia6
13. mar 2012

@gabrielkaa sú detskí oční lekári. Dnes sme boli i pani doktorky Strnadovej v zdravotnom stredisku pri policajtoch na 3 poschodí :D

gabrielkaa
13. mar 2012

@6mia6 Jej super dakujem za radu. My mame pediatra na halkovej - dr.mrazovu, takze o poschodie vyssie. Hned zajtra tam zavolam a skusim dohodnut termin.

gabrielkaa
13. mar 2012

@6mia6 A este jedna otazka, dlho sa caka na termin, a ako na teba posobi? (no to su uz dve otazky) 🙂 myslim tym, ze ci je mila, alebo skor prisna..lebo dcera sa velmi boji doktorov, tak aby som ju "pripravila" 🙂

smiesko
13. mar 2012

Ahojte pia22 a Gabrielkaa, ďakujem kocky za vase rady a skusenosti s alergologmi.
Som zufala, lebo neviem uz na koho sa mam obratit. Pomaly kazde dieta je alergikom a zrejme bude aj ta moja, a nevie nas nik zobrat a urobit nam vysetrenia. Stale sme zahlieneny 2,5 tyzdna skolka a potom 2 -3 tyzdne doma chory, ako cez kopirak sa to stale opakuje od minuleho septembra ako sme nastupili do skolky.
Skusim zatelefonovat do toho Martina a uvidim ako dalej.
Dobru nocku vam prajem dievcata 😅 😵

6mia6
14. mar 2012

@gabrielkaa my sme včera prišli bez objednania a čakali sme asi 20 min. No brala nás prednostne. Bola som s mladším - má len 3 týždne.
Inak tam bol papier na zapisovanie ( asi to funguje ako objednávka) až na 24.apríla alebo tak nejak.
Pani doktorka je zlatá. pamätám si ju tiež ešte ako dieťa.

gabrielkaa
14. mar 2012

@6mia6 Ano, ja som tam volala a objednala ma az 24. aprila... Takze je starsia, aspon ma vasciu prax 🙂

pia22
14. mar 2012

@gabrielkaa my máme super skúsenosť s očnou lekárkou v ŽILPE /Vlčince/. Neviem už meno, je to detská očná, boli sme tam pred rokom a úžasný prístup. Drobec je bojo, ale boli aj so sestričkou strašne milé a trpezlivé, škoda že nie je viac takých lekárov 😵

gabrielkaa
14. mar 2012

@pia22 Dakujem za tip. aj tuto moznost mozem overit. 🙂

gabrielkaa
15. mar 2012

Ahojte, ešte som sa chcela opýtať, či niektorá nepoznáte nejakého dobrého detského zubára tu v Žiline?

kosska3003
15. mar 2012

@gabrielkaa super zubarka je Zvarova este je tam jedna aj ta je super su to sukromnicky na tej ulici ako je Policia zazmluvnenu maju len doveru a union ale maju tam super podmienky pre deti aj rozpravku moze pustit ja sa tam tiez chystam s malou zatial tam chodim len ja

tinka1987
15. mar 2012

@gabrielkaa Stano Trpiš

pia22
15. mar 2012

Dievčatá máte niekto skúsenosť s dobrým detským psychológom v Žiline?

gabrielkaa
15. mar 2012

@kosska3003 mylsis tam na tej poliklinike (ak to tak mozem nazvat) na Halkovej? Tam su asi sustredeni vsetci detski lekari 🙂. Ze ma to nenapadlo... 🙂. dakujem za tip.

kosska3003
15. mar 2012

@gabrielkaa nie nie tam nie ono je to sukromne stomatologicke centrum a je to asi 3 budova od policajtov smerom k babkovemu divadlu dole je nieco s pocitacmi a na poschodi su zubarky

gabrielkaa
15. mar 2012

@kosska3003, ved akurat pozeram, Zdenka Zvarova, Kuzmanyho 🙂. To je tam ako je zakaz vjazdu autam? smerom k poste 1? Myslis, ze berie aj novych pacientov, teda konkretne, ze by zobrala aj dieta? lebo doktori nie su moc ochotni, a ja som nastvana na toho svojho zubara, lebo som cakala, ze automaticky, ked k nemu chodim ja, ze zobere aj malu..no figu drevenu..nezobral. Asi zmenim aj ja zubara 😠

kosska3003
15. mar 2012

@gabrielkaa no skus tam zavolat to ti zdvyhne na recepcii tam maju aj recepciu a ano je to tam kde je ten zakaz mna zobrali minuli rok bez problemou ja som sa pytala dentistky co tam je na malu a bez problemou povedala ze hoc kedy mozem dojst len moja ma panicky strach s dr tak neviem sa toho obavam ale myslim ze ti ju vezmu a ak mate doveru alebo union tak mate super ja si vsetko musim platit lebo mam inu poistovnu

gabrielkaa
15. mar 2012

Ano, zhodou okolnosti malu som dala poistit v Unione 🙂. Skusim jej zavolat. diky.

krajinka
16. mar 2012

@gabrielkaa do toho centra chodim aj ja, ale nie ku Zvarovej, ku tej druhej doktorke...mlada baba, hrozne zlata, vola sa myslim Schlenkerova, tiez sa ku nej chystam zobrat aj maleho 😉

pia22
10. apr 2012

V piatok 13.4. od 15.30 h-17.00 h sa koná Jarná burza detských vecí v CVC Spektrum Žilina Vlčince, viac na www.cvcvlcince.sk, nie je potrebná žiadna registrácia, ani poplatky pri nákupe ani predaji, odporúčam 🙂

vcelickamaja
13. apr 2012

ahojte dievcata, neviete odporucit nejake dievca, studentku, alebo aj mamicku na MD zo ziliny na upratovanie bytu??? prilezitostne, podla potreby. 🙂

sranda88
14. apr 2012

@vcelickamaja ahoj,a ako často potrebuješ upratovať,a už vlastne niekoho máš??

vcelickamaja
14. apr 2012

@sranda88 ahoj ja potrebujem raz za tyzden, alebo cca raz za 10dni, niekedy sme aj mimo bytu par dni...take jednorazove upratovanie celeho bytu.. Teraz potrebujem aj okna. Nieco si uprracem sama, ale som narizikovom takze hladam niekoho kto pride ked mu zavolam, sa dohodneme presne co potrebujem =cena. Ak mas zaujem napis cez IP sa dohodneme 🙂

leatea
27. apr 2012

ahojte. vedeli by ste mi poradit ohladom uvitania do zivota. robi nieco take zilina? kedze som tu len par rokov,taketo veci netusim,ani kde sa da na to informovat. dakujem

bamulka
29. apr 2012

@leatea robí sa uvítanie do života na radnici (my sme mali na Mestskom úrade), príde ti pozvánka podľa dátumu narodenia dieťatka 🙂 je to pekná spomienka a aj milé, že to ešte robia, keď sa všade šetrí...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre