Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

biela
17. feb 2009

dnes som v trolejbuse pozerala leták, začína to od 12,00 myslím, to je nejaký sprievod a o 15,00 je nejaký karnevalový program, budú tam tie mažoretky diana, kadejaké súbory, aj old school brothers. my by sme mohli keď sa vybuvkáme teda oliverko tak okolo tej tretej.
super že je aj nejaká kaviarnička kde sa nefajčí, to som tu ešte nevidela, preto som sa pýtala. 🙂

ma.senka
17. feb 2009

biela-vdaka 🙂 misko je velmi sikovny chlapcek 🙂

zelka - mne kamaratka vravela, ze jej chlapcek az koncom 4.mesiaca dvihal... a nikde ho dr. neposielala...
tiez jej vravela, ze naco sa maju s tym trapit...

biela
17. feb 2009

masenka, napísala som ti IP

zelmirka1
17. feb 2009

ved take kaviarne je tazke najst preto som rada...

masenka ono je to tazke co clovek to nazor ale predsa nemozeme mat vsetci tabulko deti a v rovnakom tyzdni robit co treba...kazdy sme original a urcite je tvoj misko zdravy a sikovny podla toho co pises.

biela
17. feb 2009

Presne Zeli, môj bol v niečom rýchlejší, niečo sa naučil neskôr ako priemer... idem piecť. papá niečo popíšte, aby som mala večer čo čítať.
😉

violetka1
17. feb 2009

babyyyy- co mam jest??? hehe..nieco by som si tak dala a vobec neviem co..uz mi to lezie na nervy a to som len na zaciatku..
ake ste mali vybrate mena pre vasich drobcov?

mamajana
17. feb 2009

Ahojte,
želmírka, tak vidíš, si ma prehovárala, aby som tú zimu ešte nechala a aj teba trošku potrápila. Vidím, že nielen mne už lezie na nervy 😠
takže v piatok je karneval? super, to by som už mohla ísť aj so zdenkou kuknúť do mesta, až už bude v pohode, zatiaľ je strašne slabučká. od tých horúčok, ktoré má už našťastie za sebou. klop, klop, klop.

zelmirka1
17. feb 2009

juj konecne tatino doma a mam veget...kamoska mi pozicala knizku "nezna naruc rodicu" no neviem ci nie je trochu neskoro studovat ako drzat babetko ked budeme mat za chvilu 5 mesiacov. Kamoska sa mi smiala ze
no jasne prve dieta tak moc citas... 😀

zelmirka1
17. feb 2009

ano mamajana...normalne som na teba myslela ako sa mi to vypomstilo... 😀 tak som tlacila az jeden pan krical
pockaje pomozem vam...a ja just sama ze to zvladnem....

mamajana
17. feb 2009

biela čo dobrého pečieš? teda už si asi upiekla.
violetka, čo máš jesť ti asi neporadím, ale však skús si dať na čo máš chuť, možno ti nebude zle tentokrát, no neviem.
my sme mali meno len pre dievčatko, ja som bola presvedčená, že aj druhé dieťa bude diavčatko, chceli sme simonku. ale keď sme sa už dozvedeli že to bude chlapec, tak sme sa vôbec nevedeli na ničom dohodnúť. no a nakoniec máme filipka.

mamajana
17. feb 2009

želmirka tak to bol dobrý pán, to sa mne ešte nestalo, na mňa každý kuká, že či mi šiši, keď idem s takým kočíkom po takom snehu
inak kukla som trochu tel.noviny na markíze. ak ste si to niektorá kukli, zas má žil. pôrodnica zlé meno. rodila tam žena a zle jej odhadli či zistili veľkosť bábätka, bolo strašne veľké a oni sa rozhodli pre spontánny pôrod a nevedela ho vytlačiť, tak že jej tri sestry pomáhali tlačiť na brucho a že to komentovali nemiestnymi poznámkami, tak to jej manžel dal do telky a nakoniec mala vnútorné krvácanie, tak jej museli vyoperovať celú maternicu, tak to dali na úrad pre dohľad.
určite ste to niektorá kukali. no hrozné.

kubankakubanka
17. feb 2009

Ahojte zilncanky zaujimalo by ma či poznáte Ziline nejake dobre materske centum 🙂

zelmirka1
17. feb 2009

fiha mamajana to som nekukala...skoda...no to mala chudatko smolu...je to hrozne

violetka1
17. feb 2009

mamajana cooo?? asi som neskoro prepla na spravy!! no neviem, ci nastastie, ci co..to fakt mam ist do MT??
neviem, ako zle odhadli velkost..ved UTZ sa moze vraj seknut len o 500g.
a ake bolo teda velke?
no to je katastrofa! Chudera baba..prvy porod a taka katastrofa, navyse bez dalsej moznosti otehotniet..ale po takom zazitku, neviem, ci by som na druhy porod pristupila..

a_rianna
17. feb 2009

Ahojte, tak sme doma z Polska poviem Vam cesty hrozne....
ale sme v zdraví došli chvalabohu..
Rano sme sa zastavili v kaviarni na Vlkoch v tej čo je oproti obchodu Pre deti... velmi rada tam chodievam, je tam taka pohoda a milý personal.

Videla som tam cukriky s 24 karatovym zlatom, tak sa pýtam, či sa to je a ževraj ano... hm hm teda že by som už aj zlato jedla...

V Polsku sme si vybrali dlaždičky do kupelky take pekne... červeno čierno biele.. a ešte aj nejake tie ozdobne vyslo nas to na 1/3 ceny ako to predavaju tu... takže sme ušetrili a možem si ešte niečo ine vybrať 🙂
ešte pojdme aj podlahy do chodby a dlažnice do kuchyne pozrieť.

Malý bol u maminy a ževraj bol dobry ale došiel taky unavený že hned po kupani zaspal..tak neviem čo mi tam s nim robili 😵

zajtra ideme plavať teda ak sa vyhrabeme a prebrodime tymto snehom

mamajana
17. feb 2009

violetka neboj, mozno je to len prehnane. mna tiež lekár strašil, že veľké dieťa 4,5kg, pripravte sa - ťažký pôrod, ale nech sa v pôrodnici rozhodnú ako budete rodiť a vôbec. pôrod bol ľahky, teda v porovnaní s tým prvým, dieťatko tak akurát 3,4kg a sestričky a všetci okolo perfektní. nemôžem povedať krivé slovo. A takéto niečo sa môže stať kdekoľvek, možno aj v MT. tak sa neboj.

mamajana
17. feb 2009

prajem všetkým dobrú noc, idem Zdenke čítať rozprávočku a spinkať. pa 🙂

a_rianna
17. feb 2009

no ja som rodila v ZA a aj druhe by som sla rodiť do ZA, ja neviem ale ja nemožem nič zle povedať, ku mne sa každý spraval strašne milo... a potom som sla na nadštandard takže to bolo super... aj mužik pri mne spal mali sme apartman. A teraz som videla tie spravy... je mi luto tej ženy, to je fakt..., ale to sa kludne mohlo stať aj v CA, aj v MT.... ale je to trauma pre tu ženu to verim.

zelmirka1
17. feb 2009

no teda violetka diky za link...je o hrozne...uz nikdy nebude mat deti...ach jaj
idem kukat ordinaciu

violetka1
17. feb 2009

neviem to posudit podla toho prispevku, ale pokial je indikacia uzka panva a velke dieta, mali rodit cisarom, ved nakoniec, ak bolo zname, ze mala zakrok na maternici..nakoniec ju chuderu aj tak museli urychlene uspat aby ju zoperovali a to mohla mat uz rovno a bez traumy.
tych lekarov z prispevku poznate?

a_rianna
17. feb 2009

hej mne pomahal Ficek, ale to nebol ešte zastupca, a Sudek sa ma chodil pýtať na izbu či niečo nepotrebujem, že keby niečo stači povedať... a neviem kto tam ešte bol... Ale Ficek bol super... aj mne tlačili na brucho a on prišiel zatlačil a krpec bol na svete... a rodila ma Karisna ta bola tiež v pohode...

violetka1
17. feb 2009

tie mena mi vobec nic nevravia..iba Dr. SUdek..kdesi som to uz citala. Aj mne tlacili na brucho..privolali si na mna pomoc, hehe..dalsieho doktora velkeho ako skrina..volali ho Matko 🙂 Ale chvalabohu, aspon bola po tych troch tlaceniach od neho mala von, bo ja som bola asi nemozna 🙂

a_rianna
17. feb 2009

no ja neviem... mne každy vravel príde kontrakcia zatlačte ale ja som mala kont. stale v kuse tak som tlačila ako besna a nič 🙂) a ja som ani žiaden tlak necitila tak si zavolali na mna pomoc prisiel raz zatlačil a krpec bol vonku... xixixi

mgurnak
17. feb 2009

hej sudek je vraj tiez dobry...aj som ho chcela pri porode, ale nakoniec som si nikoho nevybavovala...sak naco 😝 nakoniec som mala nejakeho mladsieho, bol uplne v pohode, ...ked som rodila, tak tam boli aj nejaky "studenti", dokopy nas tam bolo hadam aj 10.....ale mne v tej chvili bolo vsetko jedno... 😀

marina.o.
17. feb 2009

mgurnak,co nemozes spat 😀

mgurnak
17. feb 2009

tak nejak..to z tej tvojej kavy

biela
17. feb 2009

ahojte, ste tu ešte?
no teda, to je hrozné, čo sa stalo v tej žilinskej nemocnici. . .
no však na brucho tlačia všade, je to asi normálne, aby sa dieťatko rýchlejšie dostalo von,no nerozumiem tomu, prečo jej rovno neurobili sekciu, keď predtým jej robili nejaký zákrok na maternici, však tie sťahy a tlaky sú dosť aj pre zdravú ženu, nieto ešte pre ženu, ktorá podstúpila operáciu. to sa ani niet čo diviť, že krvácala. ☹ chúďatko, je mi jej strašne ľúto.
no dúfam, že ma kočky neukameňujete, 😉 no ešte to prehĺbilo moju nedôveru k tejto inštitúcii.

mgurnak
17. feb 2009

ale idem asi aj ja spat...sa pokusim..bru nocku....

biela
18. feb 2009

ahojte,
sme sa zobudili do krásneho dňa, nesneží...
my ideme dnes na prevenar č.2 o 10,00. chudáčik Oliverko, zase bude plačkať. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre