Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

kubankakubanka
18. feb 2009

dobre ranko my ideme dnes tiež na očkovanie ale už končne tretiu davku dufam ,že to dobre dopadne

biela
18. feb 2009

kubanka, vieš, že na foto v pase vyzeráš ako monica geller z priateľov? 😉 veľmi pekná fotka

zelmirka1
18. feb 2009

ahojte
no ten vcerajsok moc dobre meno zilinskej nemocnici nerobi...ono je casto pravda niekde uprostred ale aj
tak si myslim ze asi k nej neboli moc prijemny ked s tym manzel vysiel von.
Ja som nastastie rodila cisarskym lebo maly mal zlu polohu panvovym koncom a prirodzene nechceli ale
aj operacia je vzdy riziko, som rada ze je to za mnou lebo som sa dlhsie davala dokopy.

biela my ideme zajtra na prvy prevenar, keby som vedela ze az 3 ani neviem ci by som mu to dala...stale ho pichaju...

a_rianna
18. feb 2009

zelmirka od 1.1. 09 je to povinne tak aj tak by ti ho dali 🙂 do roka je to stale to očkovanie potom sa to utiši.

biela
18. feb 2009

ahoj Zeli,
no ja som tiež rodila cisárskym, však chvalabohu, malý mal 4,3 a 55 cm. keby ma nechali trápiť, tak by som dopadla zle a možno aj malý Oliverko. Malý už mal málo kyslíku tak ma rýchlo pripravili a už to šlo... ktovie, tu by mi možno 5 ľudí skočilo na brucho. 😠 ťažko je to povedať čo by bolo keby...
aj mne sa zdá, že furt ho pichajú, ale asi to treba, niekto tým očkovaniam neverí, ale ja áno, pre istotu treba zaočkovať.

zelmirka1
18. feb 2009

marina ano povienne ale len pre deti narodene po tomto termine...

ja som trochu z toho ockovania nie moc nadsena a nikto sa nezaobera aj inymi nasledkami ako ochranou...

biela
18. feb 2009

Zelmirka, riaď sa podľa toho, ako to cítiš ty. 😉 každá maminka predsa vie, čo je najlepšie pre jej dieťa. a pre miška nie je povinné, tak je to na tebe.
ja som za očkovanie, no niektoré maminy nie, je tu veľa diskusíí, často som ich čítala, a každý názor je v niečom pravdivý... každý má niečo do seba, no rozhodnutie ohľadom nepovinných očkovaní je na rodičoch

violetka1
18. feb 2009

caute zilincanky!

co rozoberate?
Prevenar? Mojej sme ho tiez dali.

kubankakubanka
18. feb 2009

ahojček biela na tej fotke nie som ja je to monika s priatelov,
ináč ktej našej porodnici jasom mala vke babo a tiež som rodila normalne ale ja som to mala v pohode
ináč si myslím ,že mame v ziline dobrych lekarov podlamojich skúseností
ozaj kolko davok prevenaru je v prvom roku a ešte sa potom očkuje? ja som osobne za očkovanie mala mi prekonala encefalitídu a anikomu to neprajem

zelmirka1
18. feb 2009

ahojte
ja mam dnes niaky zly den...som nevyspata...maly je nervozny a mam z toho depku ze neviem co s nim...
ach jaj a to mi dnes pride na navstevu svokra...mam tu totalny neporiadok lebo nestiham upratovat.... 😖

kubankakubanka
18. feb 2009

zelmirka1 no nie si sama mne malý pre zmenu začal tak zle spavať no konec a dnes do to ho očkovanie ešte ,že namám svokru

marina.o.
18. feb 2009

ahojte maminky.
zelmirka pomylila si si ma s a_riannou,ale neva 😉 ja som za ockovania.Dnes je tolko vselijakych pliag vo vzduchu,tak nech maju deti radsej protilatky.

zelmirka1
18. feb 2009

no super marina prepac vidno ze dnes som mimo... 😒

ma.senka
18. feb 2009

ahojte babenky, no zil. nemocka ma veru zas posramotene meno... ja som tiez rodila cisarskym, my sme mali dobru polohu, ale kvoli veku mi nedoporucili spont. porod... ked vidim co sa deje pri spontannych porodoch, tak mozno aj dobre... osobne nemozem na zil. nem. povedat nic zle, ale par zlych skusenosti od kamosiek som zacula aj ja... je to asi vsade. MT nemocnicu si dost chvalia, ale viem, ze aj tam je niekedy nespokojnost...

Ale fakt je divne, ze mala zakrok na maternici, tak preco na to jej gynekolog neupozornil a nedoporucil sekciu???
tomuto nechapem. Ak toto nemala dakde v tehu knizke poznacene a ona sama pri prijme toto neuviedla tak neviem...odkial to mali ti lekari v nemocke vediet? Mna sa dost vela veci na prijme pytali, je fakt, ze sa som sla na planovanu sekciu tak bol na to cas... nechcem ich obhajovat, ale ako pisala zelka, pravda bude asi niekde v strede...

violetka1
18. feb 2009

mne mala spala ukazkovo..dokonca mala uprostred noci taky zachvat smiechu zo sna, ze nas oboch zobudila a sme sa pucili do vankusov. Sa jej snivalo, ze sa blazni s tatinom, bo aj medzi smiechom hovorila,ze jaaj, cvalame na konicku-ked ju nosi na pleciach. a potom zase rehot 🙂

biela
18. feb 2009

ahojte babenky, my sme z prevenaru doma, oliverkovi som dala čípok a uložila spinkať, hádam bude v pohode.
ako som predpokladala, že to bude, plná čakáreň chorých detí a nás objednali so zdravým oliverkom na 10,00. čakali sme asi pol hodinu. aj som dr.potom povedala, prečo nás objednala medzi chorých, no ževraj to poobede nestíhajú,že sme mali zaklopať a že by nás hneď brali. no to asi sotva, sme klopali, aj tak nás zobrali až za 15 minút.
ak tam oliverko ochorel, tak budem zlááá 😠 tá čakáreň je hrozná, nevyvetraná, plno ľudí, úzka chodba....

kubanka, keď očkujú dieťatko do 1 roka, tak sú 3vakcíny, od 1 roka 2 vakcíny. som sa na to pýtala. ináč, aj táto fotka je super, sa na ňu trošku podobáš... 🙂

a_rianna
18. feb 2009

ja som tiež za očkovanie...
inak ako to je ked su tie povinne očkovania a nedal by si niekto dieťa zaočkovať, može byť stihany???
fu sme sa vratili z plavania som taka unavena a ten drobec zasa je čulý ale spal mi v kočiku som sa s nim dlho prechadzala tak je vyspatý a ja som grogyi... 🙂

no aj naš krpec sa dneska skeril zo sna ale to len chvilu a potom bol do 10 min. hore tak som mu dala čaju a zaspal... hm.... keby mi doprial aspon jednu noc v týždne sa v kuse vyspať. mala by som viac sil lebo badam že som občas dosť nervna...

marina.o.
18. feb 2009

a_rianna,vcera bola na plavani aj ta pani s nereusu.Bola nam oznamit,ze sme nazaplatili.Este nemali nasu platbu na ich ucte.Zasa tam mala nieco so skupinami.Nas bolo vcera sest a potom nam navrhla,ci by sme nechceli prestupit do druhej skupiny.Ze nas je vela,tak urobili este jednu skupinu.Tak by nas malo byt pät.Vas je kolko?

a_rianna
18. feb 2009

nas je 5. ale dneska si jedna mamička prišla nahradiť a tak dnes nas bolo 6. Ale jedna kočka čo mala chodiť neprišla že ma choreho maleho, tak neviem či bude chodiť alebo nie lebo ak by predsa len od bud. týždna prisla bolo by nas 6. Ale my sme 3 ja pokročily 1 a 2 ja su tam pokročilly 2. Píšem ako madar... ale v podstate som chcela že nas je 5 v kurze ale ak nastupi na mamička čo ma choreho Adamka tak nas bude 6. takže tak.... ale diky za info.... tak uvidime či budem zasa volať a hadať sa s p. Sch.....ovou... 🙂))

kokso my v tomto kurze robime samu akrobatiku... ako je to fajn...len malý je ku koncu už taky unavený že nevladze a plače ...

a_rianna
18. feb 2009

marina a kedy teraz chodite,,,,???

marina.o.
18. feb 2009

vy budete asi akvabely 😀

marina.o.
18. feb 2009

vcera sme boli 10:30 a od zajtra ideme 11:30 ,vlastne ako sme chodili.Nam to vyhovuje.Vcera adelka zaspala a musela som ju budit.Potom nechcela poriadne jest a bolo vybavene...

a_rianna
18. feb 2009

no po nas idu začiatočnici... o 11:30, ale mne je to v podstate jedno, lebo malý mi aj tak nechce spať už rano.. tak ´dnes som rano šla ešte do kočika s nim aby aspon trochu popal...lebo on je potom taky mrzutko...

marina.o.
18. feb 2009

nasa este spava,sice pol hodinu,ale aj to je nieco.Dnes som s nou nebola ani vonku.Nechce sa mi do toho nacasu.Ale adelke to chyba kocikovanie,lebo vidim na nej,ze by spala...ja by som zaspala hned 😉

a_rianna
18. feb 2009

sak aj ja by som spala ... ja som sa s nim po kupku prechadzala asi hodku a pol...lebo som ho nechcela budiť, ale nakoniec som ho zobudila... som bola prekvapena ako dlho spi lebo on v kočiku moc nechce...

teraz je v postielke a je akosi ticho že by zaspal??? idem kuknuť

marina.o.
18. feb 2009

mne nasa hviezda zaspala na rukach,tak som ju dala do postielky.Mozem si stopnut pol hodinu 😉

kubankakubanka
18. feb 2009

Tak už mame zasebou očkovanie a malý spí teraz ako dudok!!!!!!
Kočky kde to chodíte plavať stými babatkami??????????????????????????????

biela
18. feb 2009

kubanka, mne spí už od 12,00 😎 neviem, či ho už mám zobudiť... musí to byť riadna záťaž na organizmus.

marina.o.
18. feb 2009

biela,to nasa po ockovani nikdy tak nespala...

marina.o.
18. feb 2009

kubanka,chodime do plaveckej skoly nereus.Je to za plavarnou,pri tenisovych kurtoch.Je tam pizzeria,v tej budove.Nie som zilincanka ale hadam som to dobre vysvetlila 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre