Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

violetka1
14. feb 2009

zelmirka..no tazko posudit, mozno podla jeho hmotnosti alebo co to tak usudila..moja lekarka samozrejme ak mama dojcila bola proti prikrmovaniu do 6mes. a do ukonceneho 1roka vyslovene neodporucala ine tekutiny pit ako mliecko od mamy, ak este kojila- aj pocas akychkolvek horucav v lete. Mala si sa urcite opytat, aky ma na to dovod.
ak si si nie ista niecim , skus tu moju lekarkku..najdi si na mamaaja.sk poradnu pediatra (vedie aj poradnu ockovania) a po registracii jej poloz otazku, samozrejme uved doplnujuce udaje k syncekovi (vek, vyska, vaha, jeho pokroky napr.), ona odpisuje priebezne pocas tyzdna..odpoved na tvoju ozazku najdes na poradni a o tom,ze na nu odpovedala, ti pride mail.
vyskusaj!!!

violetka1
14. feb 2009

Mozem ti len tolko napisat, ze pokial sa jej bude dat vyjadrit k zdrav. stavu (ona do vetra netrepe) , tak sa na to mozes spolahnut a urobit to tak, ako ona napise, aj ked osobne Miska neuvidi.

biela
14. feb 2009

Zelmirka,
určite sa poraď aj s iným doktorom ako radí violetka. 😉
pokiaľ dieťatko pekne priberá, nie je dôvod začať prikrmovať do 6 mesiaca...

violetka1
14. feb 2009

presne tak!

violetka1
14. feb 2009

ach zeny moje..zajtra oslavujem..som celkom zvedava na dracek od polovicky..potrebovala by som novy ram na okulky, ale to si sama vyberiem..no len fakt neviem, co mi mohol kupit - mam aj trosku obavy, hehe.
a ako ste oslavili dnesny den?

a_rianna
14. feb 2009

no ahojte, končne som sa dnes dostala na net... lebo sme mali maleho na noc u mami tak sme tam boli dneska poobede až doteraz...

nuž ja som mala laniho asi 2 roky... a ked som otehotnela tak som sa odtial pratala... a poznam zopar bab, kt. urobili to iste čo ja. Mne tak kamoška robila sestričku ale zdrhla od neho.... a teraz tam ma tu strigu staru, s kt. som sa neskutočne pohadala, ked som odchadzala... a taktiež som aj p. dokt. povedala svoje...

teraz som u Jeznej... no nemožem povedať zatial nič zle... cele tehu sa o mna starala... vzorne... akože prostrednie tam je hrozne je to na hlinach v takej staaarej budove... ale prístup doktorky je fajn...až na sestričku.. no comment...

nuž a Mrazova... u mna po narodeni nebola ale ja som rodila v juli, a pusťali ma vtedy, ked mala dovo, tak ked malemu pupček odpadol tak som sa zlakla ehm prve dieťa.... 🙂 a letela som k lekarke a zastupovala ju taka divna doktorka... ale ked sa Dr. mrazova vratila z dovo, tak mi volala, a chcela dojsť domov... ale ja som bola v zadubni u mami tak sme sa dohodli na dalšej poradni a vysvetlila mi vela veci cez tlf. a keby bol nejaky problem nemala problem mi dať numero na mobil.. proste sa mi pozdavala, a aj stale pozdava...

inak dostali ste na valentina niečo??? ja tak velke gulove.... ..

violetka1
14. feb 2009

ja Milku bonobnieru vo velkej taske s valentinkou- blahozelanim a Kristinke kupil to iste len v malickom baleni..mala Milka bonboniera v malickej tasticke 🙂
kvety som nechcela, bo zajtra mam sviatok a netreba sa rozhadzovat ako opity milionar

zelmirka1
14. feb 2009

kocky to prikrmovanie mi povedala preto ze vraj deti ktore su len dojcene do 6 mesiaca mozu mat malo
zeleza...maly pribera vraj ukazkovo takze tam nie je problem. Pockam zatial a nebudem prikrmovat.

ariana vidis to je zvlastne ja som zase pocula o Jeznej ze nie je dobra a hlavne vraj po odbornej stranke...
to je tazke s tymi gynekologmi lebo vzdy ked sa na niekoho pytam tak niektora povie ze je spokojna a ina nie...
asi si kazdy musi vybrat sam...ja som napriklad chodila dlho ku Medovarskemu a myslim ze odbornik je vyborny ale
zacal byt mimoriadne neprijemny a arogantny a uz som mala nervy ked som tam isla ako sa bude spravat.

ja som dostala na valentina knizku a sladkosti ktorym neodolam 😀

zelmirka1
14. feb 2009

tak uz som nasla ako je to s tym zelezom v materskom mlieku...staci citat temu dakujeme annag a vsetko sa dozviem...budem pekne dojcit dalej a s prikrmami este chvilku pockam ved nic lepsie ako MM nemoze maly dostat.

biela
14. feb 2009

Violetka, ja tiež potrebujem nový rámik na okuliare. dnes sa mi zlomil 😒
keď si predstavím, čo bude stáť zase nový a do toho nové sklá. 😒 no čo už. teraz mám svoje staré a manžel mi povedal že vyzerám v nich ako Herry Potter 😀 proste sú model asi roku 1995 😀 ale vtedy boli ohromne módne...
my sme valentína neslávili, tento sviatok proste nemusím, no od manžela som dostala ferrero rocher, no kedže redukujem hmotnosť, tak som mu povedala, nech to schová na tajné miesto...
violetka a zajtra máš meniny či narodeniny? asi narodky, pokiaľ sa nevoláš Pravoslav. 😉 môj mužík má narodeniny v stredu.
Prajem vám ešte pekný večer. 😉

a_rianna
15. feb 2009

violetka všetko najlepšie želám 🙂

nuž ja som si nove skulky kupovala pred vianocami a vyšli ma cele aj s puzdrom do 2500 sk ale ja som tam dosla a vravim chcem okuliare max suma 2500.- sk aj so sklami.. a povedala som, ake skla chcem.. tak mi vybral ramiky v prijatelnej cenovej relacii a myslim , že som si vybrala pekný ... čo sa tyka kvality to už neviem uvidime dufam, že vydržia aspon 2 roky... lebo ja tak každe 2 roky obmienam, teda aspon sa snažim ...

biela
15. feb 2009

ahojte,
violetka, všetko najlepšie prajeme aj my s oliverkom 😉

arianna to si celkom dobre kúpila, ja len do skiel musím dať zo dve tisíc, no vyberem aj lacnejšie dúfam, teraz nemám toľko peňazí, to ani zďaleka. prídem tam s oliverkom aby videli že som na materskej a snáď sa zľutujú a dajú mi zľavu. 😀 kde kupuješ ty? mne kolegyňa doporučila tú optiku na bulvári, ja som si kupovala pri tescu oproti, cez cestu, no tam boli strašne drahé.
no možno si nakoniec nechám tieto od harryho pottera, však aj tak ich nosím len doma a môj manželíno povedal, že som v nich sexy. 😀

a_rianna
15. feb 2009

no ja kupujem kedysi bola ta optika pri santa marii teraz je presťahovana v takej uličke kde je chicco alebo kama baby podla toho ako ten detský obchod poznáš 🙂) v tej uličke su teraz 2 optiky jedna taka malička a jedna taka obrovská tak ja kupujem tam, je tam ilý personál poradia ... aspon mne sa tak zda zatial som nemala s nimi zlu skusenosť

mgurnak
15. feb 2009

caute..no my mame dr.holakovu, taka kocica...dlhe nechty, vzdy upravena, ukecana..zatial sa mi zda v pohode, nemala som zatial s nou zlu skusenost..aj my dala na sema mobil, ze jej mozem hocikedy zavolat...tak uvidime, ako to u nej bude...
violetka, vsetko najlepsie.... 😉
my ideme zasa na obed ku svokrovcom 😖
a ja som na valentina bola sama, muzicek bol na sutazi, prisiel az vecer, tak sme si otvorili vinko / ja len jeden poharik, kedze este dojcim/ 😉 a syry..mnam...a taka pohoda bola... 🙂

andulka26
15. feb 2009

caute babenky, asi varite obedik, co? 🙂
Mala teraz spinka, tak mam chvilocku casu.
My mame doktorky na detskej poliklinike Kubovu Danielu a som s nou spokojna. Mily pristup k detom, volam jej sice len pocas ordinacnych hodin, ale je vzdy ochotna a tak isto ma aj zoberie prednostne ak sme v cakarni najmensi. Sestricka je uzastna, takze su dobre zohrate. Nepatrime podla obvodu k nej ale ked sa mala narodila, tak nas bez problemov zobrala.
Neriadi sa podla tabuliek, co som velmi rada. Ked som sa jej pred mesiacom aj pol pytala, kedy mozem davat malu sediet, aby som nej neublizila, tak povedala, ze kazde dieta je individualne a vraj ono samo si urci kedy je jeho cas. Ze to uvidim sama. Mala mi uz pekne sedi, teraz skusa dokonca na 4. Je bombasticke ju pozorovat ako klaci a pohupuje sa sem a tam. Este neprisla na ten system ako sa pohnut v pred ale aj to pride.

Gynekologa mam na Slovene -Veseleho byvaly primar Zilinskej nemocnice. Niekedy sa super porozprava a niekedy je taky strucny, ze sa musim na vsetko vypytovat. Ja s nim ale nemam ziadnu zlu skusenost, vzdy mi ochotne vytelefonoval vsetky vysetrenia tu aj v Martine. Do MT posiela najradsej, lebo nema dobru mienku o ZA nemocnici. Chodi k nemu aj moja mama a tiez je spokojna. Ma vsak odist do dochodku a nastupca ma byt nejaky DR. z Martina, tak uvidime co bude zac. Inac sestricku ma hroznu, taka ofuka. Vzdy sa tvari akoby jej vcely uleteli. Este som ju nezazila milu 😝

biela
15. feb 2009

andulka ak zistíš, ako sa volá ten doktor z mt napíšeš mi? ja poznám v mt skoro všetkých doktorov - ženských, aspoň po mene, tak prezistím, kto to je, čo to je a aké to je 😉

zelmirka1
15. feb 2009

jej mgurnak ty mas tu doktorku vedla mojej...vzdy ked ide a klopka na ihlickach tak mam z nej normalne strach...
inak muz mi prave hovori ze to bola kedysi velka kocka a vzdy chodila velmi extravagantne oblecena...no hlavne aby bola dobra doktorka to je podstatne.

zelmirka1
15. feb 2009

inak suhlasim Vesely je super, byva na nasej ulici...ale dochodok sa blizi preto ked som menila som k nemu nesla.
Som zvedava kto ti preberie po nom. Dajte potom vediet.

andulka26
15. feb 2009

biela, skusim zistit od mamy, lebo ja sa tam najblizsiu dobu nechystam, no rada by som vedela co to bude zac. Dufam ze nie nejaky masiar s velkymi ruciskami 😝

a_rianna
15. feb 2009

inak baby tie sestričky u tých doktorov sa tvaria vždy doležito...doležitejšie ako lekari.... nuž to mi pripomína upratovačky v našej robote...tie sa vždu tvarili že su najdoležitejšie osoby v našej robote... všetko vždy o každom vedeli ešte skor ako dotyčne osoby 🙂)))

a_rianna
15. feb 2009

prave dnes sme objednali autosedačku
http://www.chicco.sk/chicco.php/produkt/Do-auta...
včera sa muž do nej "zamiloval" a dneska ju objednal 🙂

biela
15. feb 2009

arianna, oni podľa mňa sú dosť dôležité. keď som čakala u hocijakého doktora, skoro vždy sa tam objavila nejaká osoba, zaklopala na dvere ordinácie a sestra otvorila a "nazdár, jasné, zoberie ťa". ja by som chcela mať kamošku v každej ordinácii, inakšie tam vždy čakám ako puk a sestričkini známi ma predbehujú.

andulka, niektorí takíto mäsiari čo vypadajú hrozivo majú veľmi pekné chovanie. 🙂 a zase naopak. som naňho zvedavá. lebo ten môj ujo zachar už je trošku starý a kým si na neho zvyknem, pôjde do penzie.

😒

biela
15. feb 2009

jéj, dnes má môj oliverko presne 14 mesiacov. 😎

a_rianna
15. feb 2009

ja som mala zachara hned na začiatku... ale odišla som lebo tam sa strááááášne dlho čakalo... inak bol fajn

no ja tak chodim k obvoďakovi že zaklopem a idem... je to mužov kamatat takže čakaren plna ludi my dojdeme zaklopeme a on vyjde že podte, ale to by som asi nemala hovoriť 🙂 😲 lebo od Vás dostanem bum bum 😒

andulka26
15. feb 2009

ariana, tak to ti zavidim, ja ked sa neobjednam za poplatok tak ma nikdy prednostne nezoberu. Mas fakt vyhodu, hlavne teraz ked mas drobca

biela
15. feb 2009

arianna odo mňa nedostaneš bum-bum 😀 v dobrom ti závidím.ja mať takú možnosť, tiež ju využijem, prečo nie?

dudasik
15. feb 2009

Ahojte, prepacte,ze vyrusujem ale chcem vas velmi pekne poziadat o radu.
Prosim vas nepoznate v Ziline niekoho kto striha psikov, nie salon.
Dakujem za info do IP.
Vsetko dobre prajem vam a vasim zlatickam.

violetka1
16. feb 2009

AHojte, dobre rano baby
Vsetkym vam dakujem pekne za prianie k narodkam, ste zlate!
Dostala som hodinky a zimne dlhe termo pradlo, kedze mi byva teraz nenormalna zima, ako som tehu.
a este ovocnu zele torticku.
Tak uz mam okruhliny za sebou a dalsie az o 10rokov.
co dnes idete robit?

a_rianna
16. feb 2009

my ideme dneska zasa plavať....🙂)
nuž ja ked som bola tehotna mne bola zime od oktobra ako som v tom ostala asi až do maja ked začali byvať neuveritelne horučavy.. a to som potom skapínala od toho ako mi je teplo ....

v za je zasa hnusne

violetka1
16. feb 2009

tak to hej pop orode klasika tie navaly horucav na odpadnutie a potenie..ale teraz mi je zase zima..
ani tu nie je nejako pekne..je zatiahnuta obloha a slnko asi dnes nebude. chcelo by sa mi len lezat- no nemozem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre