Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

zelmirka1
16. feb 2009

to je zvlastne ja som mala posledny trimester cez leto a bolo mi super, mam rada teplucko a vobec som sa nepotila ani necitila zle. Prave naopak jul, august mi bolo super a v septembri sa maly narodil.

Ja mam narozky za tyzden, no hruza ako ten cas bezi..ja este nechcem !!!

V stredu mi pride svokra z Ciech tak sa tesime s malym na babicku. Byvaju velmi daleko tak sme tam este neboli, sice tu bola ked mal maly 10 dni ale to bolo babetko a len spinkal. Teraz si ho dufaj uzije. A ja budem mat veget.

a_rianna
16. feb 2009

v dobrom zavidime .... 🙂
ja svokru nemam a mama ešte pracuje ale ked sa da tak mi maleho aspon mama pobavi... aj ked to nie je často. brala by som aspon raz za týžden...

violetka1
16. feb 2009

mi hovorte o tom oddychovani..ja tu nemam nikoho..len seba a manza, ked pride z prace.

zelmirka..a tiez oslavujes o tyzden nejake okruhle narodky, abo take medzi ?.-)

biela
16. feb 2009

ahojky,
ja mám mamu tiež daleko a som na malého sama, takže by som brala trošku pomoci...a oddychu
my sme cez víkend konečne zaviedli spanie 1x, dovtedy spal 2x a to bol taký o ničom deň, nikde sme nemohli na dlhšie vybehnúť.
teraz už spinká od 12-15,00 doobeda chodíme vonku a aj poobede budeme chodiť, no musí sa trošku vyčasiť.
chodíme na saniach len tu po sídlisku je to dosť stresujúce pre mňa medzi tými panelákmi, no dúfam, že sa ten sneh čoskoro roztopí a my pôjdeme ďalej, napr. do parku, mesta a tak...

ja idem v utorok piecť pre manžela tortičku, v stredu oslavujeme a aj do roboty musím niečo upiecť, aby mal pre kolegov, no teším sa. rada pečiem, no musím mať na to kľud, čiže oliverka dám na starosť tatinovi 😀

idem s olinkom vonku, posánkovať sa, zatiaľ papá

marina.o.
16. feb 2009

pekny den maminky,
my dnes ideme na poradnu,budu nas aj ockovat.Dufam,ze mala bude v pohode.
My mame tiez babky daleko ☹ minuly tyzden som bola u nasich,tak som si bola trochu posediet aj s kamoskami.Je to ine,ked mozem vybehnut aj bez malej.

mgurnak
16. feb 2009

ahojte..tak a sme na tyzdnen bez manzelika ☹ ale nevadi, zajden k marine na kavu 😝

zelmirka1
16. feb 2009

no kocky, svokru mam sice 500 km ale maminu rovno pod nosom...vlastne o poschodie vyssie v nasom dome
takze nie je problem postrazit a hlavne mi pomoze ak nestiham pozehlit, navarit a tak...strazenie zatial moc nevyuzivam lebo kojim tak nemozem na dlho odbehnut ale pomoc to urcite je. Dokazem si predstavit ake je to narocne ked clovek je na materskej na vsetko sam takze vas uprimne obdivujem.

narozky mam take medzi medzi, ziadne okruhle, take pekne ako si ty mam uz za sebou violetka 😝

violetka1
16. feb 2009

Zeli fakticky? ale nevyzeras na to!!
sak aj mne to ubehne ako voda, tiez budem na mladsie jazyk plazit, heheh
My mame obe babky rovnako daleko- v ZA. cize dakych 200km

zelmirka1
16. feb 2009

dik violetka, robim co mozem, nastastie mame mladistvy vyzor v rodine, aj v porodnici som sa tvarila normalka
len lekari ma oznacovali ako starsiu prvorodicku, no nechapem 😕

inak babicky su fajn ked su na dohlad...nie az tak blizko ako mam ja 😀
mamina mi pomoze len ma mrzi ze svokra ktora je proti mojej mame mladica je daleko, maly by si ju viac uzil.

violetka1
16. feb 2009

no zavidim ten geneticky fond potom🙂 a co vsetko robis teda pre seba? ja takmer nist...fuu ale uz vidim ze som ostarla, ako mam tu nasu Kiku..uz aj teta mi hovoria deticky🙂
Pockaj, terazky premyslam: starsie prvorodicky su nad 35, nie?

zelmirka1
16. feb 2009

momentalne nerobim nic ale tolko km ako teraz s kocikom som nikdy nenachodila.. 😉
no ved jasne som nad 35, len ci sa teraz ked je to vonku so mnou bude vobec niekto bavit, lebo tu su same mladucke maminky ako pozorujem

inak ja mam kamosku ktora ma jedno dietko ma len 28 a tiez mam pocit ze sa velmi zmenila v tvari, uz to proste nie je dievcatko ako bola, asi musim vydrzat kym ma ten moj drobec trochu viac vytrapi
😀

biela
16. feb 2009

ahojte kočky mladice 🙂
človek je taký mladý na koľko sa cíti 🙂 zelmirka, absolútne nevyzeráš že si nad 35. a violetka ty vyzeráš na 25 😉
ja som vyzerala na 24 pred pôrodom, aspoň mi tak hovorili kamošky, no my sme sa tak povzbudzovali že vyzeráme furt na 20, no ten pôrod z tváre už nezmažem, by som povedala, že vyzerám teraz na svoj vek, čo je 28 🙂
zelmirka, ja by som tiež chcela mať taký mladistvý výzor v rodine.
a chodíš ešte do parku? niekedy tam môžme dať to stretko.

marina.o.
16. feb 2009

zelmirka neblazni,ja mam tiez nad 30 🙂

zelmirka1
16. feb 2009

biela to je fakt zavisi ako sa clovek citi...veru vies potesit...
do parku chodievam, v podstate tadial prebehnem casto aj ked diem na prechadzu inam tak cez park to mam vzdy
mozme dat stretko kedykolvek 😉

cau marina ako uz si doma ?
mna dnes maly dostal, vobec nespal doobeda...no hruza a teraz spal tristvrtehodinu tak sa bojim ist hned von
ze bude moc culy a mrncat v kociku....

violetka1
16. feb 2009

no baby!!! mozme este furt zhodnotit, ze mame okolo 30, nie?
tie mladsie si prihodia, starsie uberu..no ale Zeli nepovedala by som ti tolko podla fotiek veru!!
a biela- mojimi fotkami sa nedaj oklamat- myslim, ze vyzeram na svoj vek a mozno aj o dva tri roky viac nazivo.

zelmirka1
16. feb 2009

diky violetka si mila...normalne som v pohode ale teraz ako sa mi blizia narozky tak som chytila nervy ze som niaka postarsia 😎 aj ked je fakt ze inak sa citim mlado a podla toho aj zijem.

jasne sme v najlepsom veku aky len moze byt !

biela
16. feb 2009

baby ja by som už nechcela mať 18, ani za svet. ja sa cítim teraz úplne super, mám všetko, čo som chcela.
idem si tu dať nejaké fotky, je nefér, že ja som vás videla a vy mňa nie. nie že by to bolo niečo, bez čoho by sa nedalo žiť. 😀

zelmirka1
16. feb 2009

violetka, kukla som tvoje fotky, kraaaasne a Kristinka je zlatucka...hned vidno aki ste stastni

no biela veru hej daj cosi nech vieme ze nie si niaky chlapik co si tu z nas striela
s tym vekom mas pravdu ani ja by som uz nechcela mat 18, priznavam ze najlepsie som sa zacala citit po 30ke

tak idem sa chystat vonku, snezi ako naozaj

😀

a_rianna
16. feb 2009

baby čítam že tu je vela februarových oslavencov 🙂) vodnarov je tu strááášne vela 🙂) ale tak dobre sa s nimi vychadza teda aspon my blíženci 🙂

zelmirka1
16. feb 2009

ariana ja som uz rybicka... ☹

biela
16. feb 2009

zelmirka, že chlap, no teda, som urazená. 😎 😀

biela
16. feb 2009

ale ževraj vodnári chlapi sú strašne komplikovaní. 🙂

a_rianna
16. feb 2009

no kočky pokročile v plavani... 🙂) my sme dneska boli.. a story nereus pokračuje tak si predstavte že nas dali do kurzy s pokroč 2, lebo ich sa nenazbieralo... tak sme tam 3 ja pokroč. 1 a 2 pokroč. 2, no čom mam na to povedať...
dneska sme sa potapali cez kruh.. hodina bola super

len sa mi nepačilo že sme boli takto v kope...

a začiatočníkov prislo asi 8 sem naraz tak sa budu chudatka tlačiť ....

biela
16. feb 2009

arianna, miesto tej kaviarne čo plánuješ pre mamičky s deťmi by si mala radšej podnikať v plávaní pre bábätká.
chodili by sme plávať k tebe do bazéna. 😉

a_rianna
16. feb 2009

no a k tomu veku..... ja budem mať 6.6. 29 ale necitim sa tak síce teraz po prebdených nociach sa citim asi aj na 100 🙂)) ale snad sa to upravi ked sa malý umudri, a muž mal 8.2. 30 ale každy vravi že vyzera na 25 🙂)

takže tak... ale ani ja by som už nechcela mať 18 nasť... my sme boli taka straaašne sibnuta partia... a už by som nechcela vystrajať.. som rada že som sa už ukludnila.. a s vekom som spokojna... zatial

len uvažujem že som mohla mať tominka skor... lebo druhe babo planujem po 30 tke a to už ma asi to nočne vstavanie zabije

a_rianna
16. feb 2009

no sak som mužovi vravela že ked už prerabame urobime na dvore bazen a saunu a budeme prenajimať firme nejakej čo organizuje plavanie... 🙂) to by sa aj oplatilo ešte zohnať nejake tie miliony navyše... teda ehm teraz už ked je to v eurach tak asi tisice 🙂)

biela
16. feb 2009

arianna, tisíce sú lepšie ako milióny 😀

tak to ma podrž, že 29, to ozaj nevyzeráš. neviem prečo som si myslela, že máš 25.

biela
16. feb 2009

a neboj, príde čas, keď sa vyspíte všetci. oliverko už 5 nocí po sebe spinká ani sa nezobudí, ani nezamraučí... tak si hovorím, že konečne to prišlo, ani cumeľ mu nechýba, ani zúbok sa netlačí. no potom si poviem, že dokedy to bude... príde zase ďalší zubák a odznova... my sa už asi nikdy poriadne nevyspíme. 😔

a_rianna
16. feb 2009

no biela ale oliverko ma už 14 mesiacov to tomino bude mať v sobotu "ešte len" 7 mesiacov... takže budeme v polovici 🙂) ak začne spinkať v 14 mesiacov cele noci tak to sa ešte načakame... my ešte nemame ani jeden zubok.. ale tomino je vyslovne už 2 týždne zly... mrnči... akoby vedel že plačom si všetko vydobyje.. no aj v noci sa velmi často budi čo nerobil .... a budi sa s plačom...

biela
16. feb 2009

čítala si tú knihu "každé dieťa sa vie naučiť spať?" tam píšu, že je normálne , že sa v noci viackrát zobudí, že to sa stane aj nám dospelákom, ani o tom nevieme...
ináč, ako som prestala v noci kojiť, od 8 mesiaca, tak spinkal, no párkrát sa zobudil, lebo nemal dudku, no hneď zaspal. niekedy plakal zo spánku. niekedy bol tíško celú noc. teraz máme také noci,že vôbec k nemu nevstávam, lebo je spí tichučko, no nie som taký optimista, aby som si myslela, že to už bude vždy tak... 😒
ako píšeš, môžu to byť zuby, no nemusia, aj oli bol taký nepokojný, a prvé zuby mu vyšli v 10 mesiacoch.
v tomto tominovom veku detičkám veľmi chýba mamina, aj cez deň určite chce byť stále v tvojej blízkosti a len čo sa vzdiališ, už chce, aby si bola pri ňom. nie je to tak? a možno aj v noci mu tak chýbaš.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre