Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

danusskaaa
3. júl 2012

@huma ahojik, super gynekolog je Paucin /www.gynpaucin.sk/ ma dobry pristup a je pedant. Dr. Babiak je super odbornik na screening /robi ho vsetkym tehulam v ZA/ avsak ma dlhodobe zdravotne problemy a preto je casto PN. bol mi pri porode a nie raz tam padlo aj to, ze asi skonci z pracou, co by bola skoda. ja som rodila v ZA aj ked som chcela do Cadce. avsak pocasie mi to prekazilo a ostala som v ZA. nemozem sa stazovat, mooooooooooc sa vsetci snazili, avsak aj napriek tomu by som zase sla do Cadce, kvoli super peknemu prostrediu-vsetko novucke a hlavne ako prve by som navstivila porodnu dulu, ktora ti velmi podari ohladom tvojich prav, ktore ti v nemocnici nikto nepovie a robia si ako chcu 😢 😢 😢 napr. moj pripad bol my vyvolany porod, lebo som podla sona bola 4dni po termine, vsetko mi tym pobabrali a po hamiltonovom hmate sa mi malinka pridusila a musela som ist na sekciu 😢 zla skusenost! nevedela som, ze vyvolavacku mozem odmietnut a ani to, ze si mozem vybrat, ci mi porod vyvolaju tabletkou odspodu, alebo infuzkou... ak by si chcela pobrobnejsie info napis IP. rada ti porozpravat moj pribeh a skusenost!

lunnka
3. júl 2012

@mia117
@huma ano vsak s tym suhlasim, ale myslela som, ze huma hlada gynekologa-klasickeho, na sone v prenatale som bola tiez a urcite odporucam 🙂

huma
3. júl 2012

@lunnka
@mia117
Dakujem, baby. No hladam v podstate klasickeho ambulantneho gynekologa,len u mna je problem, ze budem fungovat este niekolko mesiacov po navrate na SVK na kartu europskeho zdravotneho poistenia, ta je automaticky akceptovana v nemocniciach, u ambulantnych lekarov si budem musiet asi vsetko hradit, resp. zalezi od ich pristupu k papierovackam
Tak hladam takeho, co je vynikajuci gynekolog, ale tiez ze ma mily pristup. A doktor Babjak robi v nemocnicni alebo je to jeho centrum sukromne?

mia117
3. júl 2012

@huma Ahoj, Dr. Babjak robi aj v nemocnici, ale pokial sa chces objednat k nemu na sono, tak v tom prenatal centre, co som ti poslala link, priamo cez internet sa objednava, a kedze musis platit tak ci tak, tak sa priamo na sono objednaj k nemu, pokial budes mat zaujem, klasicky gynekolog je ako pisu dievcata Dr. Paucin, Dr. Hartel ale je ich viac s ktorymi su dievcata spokojne 🙂

miskakyska
3. júl 2012

@vixi díííky moc..a čislo na ňu?..je moc drahá..či tak,dá sa? :o)

vixi
4. júl 2012

@miskakyska my sme nikdy neplatili za nic, cislo je asi na Zilpo, neviem, skus 041/5627 047. Ale trochu je problem sa dovolat. drzim palce

miskakyska
4. júl 2012

@vixi dííky moc..si zlatá! :o)

karlinkarka
5. júl 2012

@huma ak chces chodievat na poradne tak doporucujem Paucina, ktory ma ambulanciu priamo v centre pri Miragi . ma tam aj sono a monitor na srdce babetka. treba sa vzdy objednat na presny cas, lebo inak ta ak nemas problem hned nezoberie alebo dlhsie cakas, kym nevysetri svoje objednane pacientky. ked treba spolupracuje aj s Babjakom v nemocnici. Obaja su velmi sympaticky skuseny lekari. ak nemas slovensku poistovnu, tak si hradis vsetky vysetrenia sama.

petrah22
9. júl 2012

ahojte, neviete mi prosim poradit dobreho detskeho lekare, idealne na zilpe? dakujem petra

afra
10. júl 2012

Ahojte baby, poznate Kadernícky salón EMMA??

maryem
15. júl 2012

Ahojte mamicky. Nemate nahodou niekto skusenost s detskou psychologickou? Aj sukromnou...? Dakujem.

mimkaa10
21. júl 2012

@maryem ahoj, viem, že v súkromnom centre http://www.scsppza.sk/ je aj detský psychológ. Chodili sme tam okolo 2rokov k logopedičke, lebo som mala pocit, že sme trošku pozadu vo vývoji reči a predsa lepšie niečo nezanedbať, všakže. Bola som spokojná s prístupom, ak ti nevadí, že sa platí. My sme platili za každé sedenie 10€ a výsledok sme mali taký, že synček je len lenivší na reč a šikovnejší motoricky, že mám čakať. Tak som čakala a skutočne, teraz máme doma obdobie, že by sme boli aj radi, keby bol chvíľu ticho 🙂

posledne som zháňala psychologičku cez moju obvodnú lekárku (mali sme istý problém, ktorý tu nechcem rozoberať, ale už sa to upravilo). Moja doktorka mi odporučila vo vysokej budove v nemocnici doktorku Chochulovú. Volala som tam o termín, chcela som si priplatiť za prednostné vyšetrenie (keď máme problém snád nebudem čakať dva mesiace, nie?). Ale.. ostal mi z nej veľmi zlý pocit, až tak, že som sa radšej objednala to tohto centra, čo som spomínala vyššie. Nezaujímalo ju totiž, čo máme za problém, aby si nás mohla zaradiť, ale predovšetkým to, akú má syn poisťovnu a koľko mám doniesť penazí na prvé stretnutie (mimo prednostného termínu) 😠 Takže urob si názor sama 🙂

lunnka
22. júl 2012

@mamabiba ahoj, bolo to davnejsie co si pisala o nastrelovani nausnic na halkovej, boli ste nakoniec? nastreluju ci prepichuju? dakujem 🙂

brita
23. júl 2012

Maminkam a buducim maminkam v Ziline davam do pozornosti!
Prednáškový kurz - POTREBY DIEŤAŤA V PRVOM ROKU ŽIVOTA
Viac tu: http://prednaskyprerodicov.webnode.sk/obsah-pre...
Ja som to cele absolvovala tento rok v maji/juni. Perfektna detska lekarka MUDr. Mirka Moravcikova! Dozviete sa prakticke a dolezite veci, ktore som sa ja osobne nikde nedocitala. 😉

jarmich2704
23. júl 2012

ahojte kocky, je tu niekto z vlčiniec?poznate tam nejaky dobry sacondhand?? 😉 dakujem

maryem
23. júl 2012

@mimkaa10, dakujem ti!
@lunnka, bola som tam, na Halkovej nastreluju..

lunnka
23. júl 2012

@maryem a vies mi povedat od kolkych mesiacov? je to kozny lekar na 6. poschodi? a treba kupit nejake speci nausnice nato? dakujem

maryem
23. júl 2012

@lunnka, nastreluju vraj od 6 mes., to mi tusim vtedy este mamabiba pisala.. My sme boli tusim v 8.. Neviem presne poschodie, ale moze byt, niekde az hore, 5.-6.poschodie. Objednala som sa telefonicky. Netreba nic, len to stalo az 20eur.. V cene je nastrelenie a i tie ich docasne nausnicky. Po 6 tyzdnoch sa vymienaju za klasicke, ake chcete.

lunnka
23. júl 2012

@maryem aha no dost drahe.. ja to chcem az tak neskor- ako to zvladala tvoja? nezapalili sa jej uska? a meno dr. si nahodou nepamatas? alebo telefonne cislo

maryem
23. júl 2012

@lunnka IP..

maryem
23. júl 2012

@lunnka zvladala to tak... no ked jej to prepichli, jasne, ze kricala, ale cely ten proces trval kratsie,a ko klasickou ihlou, takze som si ju vzala, utisila a uz bolo dobre. Tentoraz sa nastastie hojili pekne.

lunnka
23. júl 2012

@maryem myslim ze by to mohlo byt lepsie ako pri klasickom prepichovani a potom este navliekani

ervenka
26. júl 2012

Ahojte maminky v ZA. Prideme s celou rodinkou- rada by som sa nieco spytala-
Aky je najlepsi repelent a kde by som ho kupila? Najlepsi by bol taky, kt. moze pouzivat 11m. dietatko+ velky chlap s alergiou na hmyz. minule leto sme skoncili v nemocnici- taku mal reakciu na postipanie muskami vo Vratnej. Dali by ste mi aj typ na vylet v okoli Ziliny s kocikom? V ktorej restike myslia aj na deti- vyseka stolicka, prijemna obsluha atd...
Dakujem za odpovede

mimkaa10
27. júl 2012

@jarmich2704 ahoj, ja som z vlčiniec 🙂 viem, že bazár s detskými vecami býva v cvč vlčince, ale ako často, neviem..

avalsorim
10. aug 2012

Ahojte, neviete ako to funguje u dr. Orvanovej detskej neurologičky na ul. Hálkovej s objednávaním sa?

rozala111
13. aug 2012

Ahojte, chcem sa spýtať, či neviete nejaký krúžok detského futbalu v ZA, ďakujem.

mia117
30. aug 2012

@rozala111 Ahoj toto zistujem aj ja, zatial bezvysledne, ak nieco zistis, daj prosim vediet aj mne. dakujem

rivatha
7. sep 2012

@rozala111 @mia117 Maminky, CVC Strom na Solinkach maval futbal pre najmensich a aj od 6 rokov, a potom aj pre starsich. Nasla som teraz zoznam kruzkov na tento skolsky rok a vidim ich tam, popozerajte 😉 Do 15.9. sa vraj da zapisat.
http://www.strom-cvc.sk/index.php?menu=cennik

mia117
8. sep 2012

@rivatha Dakujem moja🙂 pojdem tam pozriet 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre