Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

biela
21. mar 2009

ahojte baby,
tak ešte že som včera išla spať, však vy ste staré známe, tie "staré" si neberte osobne 😀
ste jedného piatkového večera prišli na to, že sa poznáte a ani o tom neviete, ja som sa pokúšala v tom trošku zorientovať, ale trošku sa mi to mýli, že kto chodil do D-éčky, kto do Á-čky, kto je ľubo a pauliny a spol 😎
😀
baby tak vy ste boli auparky, ako sa píše toto slovo neviem, asi takto nie, však aupark stavajú pri dome odborov, to je niečo iné... 😀 aupair je to ? veri, robila si to dlho? zeli, iba pol roka? to musela byť láááska, keď si sa vrátila domov. 😉 ja som tiež chcela ísť, no akosi som nemala odvahu.
verus, ako dopadla prednáška?
masenka, som povedala manželovi o novom kočíku a si mala vidieť jeho výraz, ktorý hovoril "nemáš ich už dosť?" 😀

ma.senka
21. mar 2009

ahojte kocky, bezime vonku, konecne je pekne 😀 a asi aj zavolime...

biela - s tym kocikom vydrz, ja mam k tomu aj sportak, este ho budem nejaky cas potrebovat,
ved Misko ma len 4 mesiace 😉

a_rianna
21. mar 2009

ahojte my sne už vonku boli, rano potrebovala som isť kamoške pozrieť darček na 30 tku tak som sla, a kupila a ešte som kupila baliaci princeznovsky papier a pohladnicu to zasa pre neter lebo ta bude mať 4 roky v aprili a objednali sme jej princeznovske obliečky už dosli take su krasne ja by som hned pod nimi spala xixi, mame dve netere v tom istom veku jedna je v aprili druha v juni tak sme to vzali obom, lebo obe su "postihnute" princeznovskym syndromom, to teraz je len sama princezna všade... 🙂 tak myslim že sa potešia obe ked to dostanu.

Tak rozmyslam že aj ten darček pre kamošku na 30 zabalim do popoluškineho papiera nech to posobi infantilne xixixi sak 30 rokov tak prečo nie xixiixix

nu baby aj ja som bola aupair v obodi ked libra bola 72 sk to bola fasa... ja som bola 2 roky využila som vizove obdobie bolo strašne super s rodinkou som doteraz v kontakte aj ked oni su už v australii mala ma už 19 a maly 17 xixixix boli to strašne zlate deti rada na ne spominam, a vlastne ked sa maly narodil tak mi poposielali darčeky pre neho

možem "malej" ponuknuť či mi nechce teraz robiť aupair onaxixix

vera daj potom vedieť kedy sa presne to MC otvara nabehneme tam na otvaraci den sa pozrieť a ked sa bude pačiť nam tam staneme sa s tominkom členmi 🙂

sa tešim teraz ked končime plavanie tak hladame nejake aktivity

biela
21. mar 2009

ahojte,
tak to bola ale pekná sobota 😎

masenka, neboj, určite ešte vydržím, však na čo by som naklikla vaňu a vajce, treba mi aj ten podvozok. 😀

je tu niekto, vôbec? 😉

ma.senka
21. mar 2009

ahojte kočky,
no dnes veru bolo pekne, ale dáko moc fučalo na môj vkus brrr. to tu už v týchto
končinách nevie prísť pekné počo bez vetra či čo??

dnes máme 4 mesiace, máme nový plač, taký ako keby som miška škrtila či čo...
na začiatku bolo ua ua, potom uaa uaa a teraz uaaaaaaaaaa uaaaaaaaaaaaaa a stupňujúca
intenzita decibelov.... a to spustí skôr než vôbec niečo začnem robiť... mám muža preč 2 týždne, keď príde už vidím ako pribehne, že čo s ním robím ... 😖

biela
21. mar 2009

masenka, všetko najlepšie k 4 mesiačikom. 🙂 máš pravdu, fučalo otrasne, na slnku bolo fajn, no celkovo zima, brr.
možno tak plače lebo mu chýba tatino 🙂
ja som večer jedným okom pozerala odovzdávanie andelov na čechách, tí bratia česi nemajú poriadnych interpretov, najviac sa mi páčili žbirka a imt smile a aj ich kryštof, ostatní boli... riadne úlety.

ma.senka
21. mar 2009

hej, ja som tiež kukla andelov, bola to dobrá bieda... taký chaos že až...

a ďakujeme 🙂

vera21
21. mar 2009

Ahojte, tak som sem az teraz nakukla. My sme mali filmovy vecer - kukali sme Milionara z chatrce. Teda, fakt to bol uzasnyyyyy film, konecne nieco po dlhej dobe, co sa mi velmo pacilo 😉

vera21
21. mar 2009

Masi, secko naj, to to ale leti...ked si vezmem, ze ja som maleho este ani nevidela nazivo 🙂
Mozno na jeho 18the narodky...

vera21
21. mar 2009

Arianna - ved sak z fotky v pase som si trufla ta spoznat aj v meste, nie ???? 😝

vera21
21. mar 2009

A o Leviku vsetko napiseme este detailnejsie, este je to v "pripravnej" faze 🙂 Biela, prednaska dnes bola super, vselico o strave dojciat a batoliat sme sa dozvedeli, ale musim povedat, ze vela som uz aj vedela 🙂 Len tam bolo ako v uli, tak sa mi moc nedalo sustredit....

vera21
21. mar 2009

No a tak som si tu skecla zas, pozdravujem a prajem zajtra DR 🙂

biela
22. mar 2009

jáááj, ja som už od piatej hore, pomóc ☹
môj drobec ranné vtáča nemohol spinkať ...

vera, milionár z chatrče je naozaj super film, keď boli ešte deti to bolo strašne smutné, som plakala ako žobrali ... a tie praktiky tej žobráckej mafie, ... chúďatá deti. ale strašne sa mi páčilo meno "Latika". 🙂 ozaj veľmi pekný film.

a_rianna
22. mar 2009

dobre ranko,

kočky kde kupujete alebo ste kupovali tie chraniče na rohy viete čo myslim a poistky aby nam drobec neotvaral dvierka v obyvke a tak? mate nejaky typ? dakujem

biela
22. mar 2009

ari, ja som to kúpila v "predeti", značka canpool tie zámky na dvierka a rohy chicco. tam majú kadejaké značky, ja som kúpila najlacnejšie čo bolo. tie rohy sú aj tak oničné, malý to odlepil hneď je tam len taká obojstranná lepka. dali sme na to sekundové a už drží... 🙂
na zabezpečenie šuflíkov sú také suché zipsy nalepovacie, to nemám, my sme dočasne odmontovali zo šuflíkov tie "otváratká", lebo už ako 7 mesačný sa po nich štveral hore.

biela
22. mar 2009

ale tie ochranné prvky majú aj v chrobákovi na bulvári, aj lacnejšie ako na vlkoch, teraz ma napadlo. 😨

zelmirka1
22. mar 2009

ahojte
maj Misko mal vcera prvykrat teplotu...od rana bol niaky mrzuty a ospaly a poobede ked sme prisli z prechadzky mal 38,6 v konecniku...no som bola riadne vyplasena...celu noc som ho pozorovala ze ci mu to nestupa lebo nic ine mu nie je. Ach jaj este sme neboli chori tak blbnem.
Inak hore bol uz o 5.45 hod., nastastie ho muzicek zobral a nechali ma spat az do 7.30 lebo som po tej prebdenej noci bola hotova.

katkaza
22. mar 2009

ahoj
tomáškovi všetko naj k piatim mesiačikom 🙂
zelmirka to ma mrzi,že teplotujete,možno mu idú už fakt tie zubadlá.Naša prestala hnačkovať a pre zmenu zase sopli a kašle,takže ja už niekedy na to nemam nervy...na ňu sa nalepi fakt úplne všetko.Dúfam,že to plávanie jej zlepší imunitu...len začínam mať zasa ja stresy,či mi to nemôže uškodiť 😒

ma.senka
22. mar 2009

ahojte kočky,
vidím, že tu každá kecáme sama so sebou 😀 😀 včera biela, ja, potom vera 😀
Miško mi leží v postielke,sledujem ho cez kameru, snaží sa strčiť si do pusy celú hlavu
z plyšového psíka 😀

želka - neofúklo vás včera? bolo pekne, ale zima ako v psinci, k tomu to vetrisko...
no ja som prišla vyštípaná že až... ale asi aj dnes vybehneme keď nám svieti...
hádam je to len prechodné... a čo zúbky? nejdú pomaly? síce ešte je skoro, ale aj tak...

vera - dííky, no šak nás prídi kuknúť 😀 s tými 18. narodkami to môže byť reálne 😀 s jednou
kamoškou, ktorej sa narodilo teraz bábo sme dohodnuté, že sa stretneme na maturitnom
večierku 😀

pekný dník vám prajem 🙂

zelmirka1
22. mar 2009

ja neviem tiez som myslela na zubky ale dasienka ma rovnake, nie su cervene ani ked prejdem prstikom nic necitim
tak neviem preco mal teplotu...stale ho sledujem...ano boli sme vonku ale chodim kazdy den za kazdeho pocasia tak hadam to nemoze byt z toho. Skor nieco chytil od muza lebo ten je akysi chory.

katka neboj tebe to nema ako uskodit, ved sa porad s lekarom ale plavanie sa odporuca ak si zdrava.

katkaza
22. mar 2009

niekde som čítala,že zvýšená teplota je u malých bábätiek "zdravá",lebo vtedy telíčko bojuje s infekciou.Ale ja poznám,že sú to stresy 😒
Mňa všetci presviedčajú,že som mala počkať aspoň do 12t....proste mi opäť nasadili chrobáka do hlavy 😒

andulka26
22. mar 2009

ahojte maminy, som tu len na skok, popozerat co ste za ten tyzden napisali. Mne sa skoncili chvile oddychu. ☹ Mala zacala minuly tyzden stvornozkovat, tak som stale v strehu kde nablizsie buchne hlavu. Nemam ani cas sem skocit. Ked spi tak dobieham co som predtym nestihla, lebo ked je hore nestiham nic. Takze tak. Ale mame uz strvty zub 😀 Pekne potrapil, este ze existuju tie homeopatika a cipky Viburcol. Neviem si predstavit aky by to malo priebeh bez nic.

Pomaly koncim s kojenim, uz len v noci jeden az dva krat, inac sme na Nutrilone. Najskor sa stale budila ako aj po mojom mliecku, ale posledne noci uz papa len 2 krat o dvanastej a okolo stvrtej a potom rano ked vstaneme dostane flasu UM. Citim to aj na sebe, ze som viac vyspata, tym padom mam aj viac energie na malu co je vidiet na nej. Je usmievavejsia, spokojnejsia, takze mi nie je tak luto, ze nebudem uz kojit a neubudem si moct vychutnat tie chvile . No ale aspon doteraz sme vydrzali.

Zelmirka, odkedy vam zacina ten kurz plavania? My sme chceli tiez ist, no akosi to s financiami nevydalo, tak dufam, ze ak pojdete niektora do pokracovacieho tak sa k vam pripojime 😉

Inac kocky, ako pokracujete s plavanim? Co nove ste sa naucili? Moc ste o tom nepisali, tak preto sa pytam.Diky za odpoved 😉

biela
22. mar 2009

ahojte
zelka, a ešte má teplotu aj teraz? dúfam, že nie a je mu lepšie... takéto jednorázovky teploty sú ževraj bežné a nič neznamenajú, možno naozaj telíčko bojuje s niečím, neboj, miško má dobrú imunitu s tvojho mliečka... 😉
držíme vám palčeky a myslíme na vás aby ste boli zdravučkí.

masenka, pozor aby si nemusela kupovať ďalšieho plyšového psa, keď si tohto dáva na raňajky. 😀 škoda že ja nemám takú kameru, možno by som sa tiež dozvedela niečo o oliverkových chúťkach 😀

zelmirka1
22. mar 2009

ahoj andulka kuzr zacina 31.3. aj som vahala ci ist a nepockat na maj kedy bude lepsie pocasie a menej chorob a viroz ale nakoniec sme sa dohodli s katkou ze ideme. Ci budeme pokracovat to neviem, uvidim ako sa to bude malemu pacit ale bola by som rada keby sa mu to pacilo a mohli sme pokracovat.

biela dnes uz teplotu nema tak hadam to nebolo nic vazne...zvazujem ci ist von s nim ale od rana sa zda v pohode
tak asi pojdem na chvilku

biela
22. mar 2009

ahojte,
andulka, blahoželám ku 4nožkovaniu, čaká vás krásne obdobie. 😉 pekne skoro sa to naučila, gratulujem. 😉

Zeli, môj mal tiež raz tak teplotu a mi povedala dr.že mám chodiť normálne von a aj kúpať, všetko tak ako robíme... hlavu hore, miško je šikulka šikovná on to zvládol.

ja som sa teraz zobudila, drichoška, dospávala som tú nedospatú noc. ako mi je fajn teraz. ideme do maxu niečo pozrieť. možno aj s niektorou z vás sa stretneme. 😉

mamajana
22. mar 2009

Ahojte,
andulka, to Ti malá fakt skoro začala štvornožkovať. Náš Filipko len sedí a sedí, síce sa s ťažkosťami nejak dostane na štyri, ale potom sa len kníše, poprípade sa vyvalí nabok a potom jačí. Ale som rada, aspoň za ním nemusím neustále behať. 😉
Baby, prajem Vám pekný zvyšok nedele, dnes je celkom fajne, ale zima.

zelmirka1
22. mar 2009

ahojte kde ste ?
tak sme boli vonku sa prejst...maly si pospal ale mne bola normalne zima...
tak sa konci nedela aka skoda...to je uplne ine ked je doma muz tak stiham vselico...

biela
22. mar 2009

ahojte,
tak sme boli v maxe, žiadnu z vás sme nestretli 😒 no zato sme asi videli masenkinho miska sa kočíkovať.
masi, neviem, či to bol váš kočík... sme potom zašli na detské ihrisko tam na hliny a taká pani kočíkovala jané ako máte vy... bol to tvoj miško?

zeli, máš pravdu, vonku je riadna kosa, sme boli na tom ihrisku chvíľu a úplne sme vymrzli.

jani, môj začal 4nožkovať až v 10 mesiacoch, on sa ale od 7 mesiacov plazil... som myslela, že z plazenia prejde rovno na chôdzu, ale naučil sa aj 4nožkovať. aj filipko sa to naučí a potom budeš za ním chodiť ako pes. 😝

ma.senka
22. mar 2009

ahojte,
biela ano, mohla si miska vidiet s mojou mamou. Ja byvam na Hlinach 6, vedla toho detstkeho
ihriska, tam ste boli? Ja som musela do carre na plienky, muza doma
nemam, tak je to na mne. Maju tam pampersy v akcii...

biela
22. mar 2009

áno, tam, hliny 6, nevyznám sa v týchto číslach, my sme hliny 8. tam ako je tá nová bytovka a to nové ihrisko. som hneď spoznala ten váš kočík. je veľmi pekný. 🙂
na jar tam budeme viacej chodiť, teraz sme sa len zastavili z maxu na chvíľu... tak sa tam stretneme. 😎
sa mi to tam páči, je tam ticho, býva tam blízo moja svokra.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre