Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

katkaza
13. feb 2009

Tak naša pribrať nepotrebuje...skôr naopak. 🙂 ale kúpila som jej včera nejakú mrkvovo-ryžovú...len tak,potrebovala som mať v carrerfoure tri veci,aby sme dostali ten slávny balíček 🙂

zuzajdica
13. feb 2009

ahojte mamicky

ma.senka
13. feb 2009

ahojte zilincanky,

aj vy ste mali problem najst si v ZA neurologa? Ja som zdesena!!! Misko mi nedviha hlavicku ked ho taham do sedu (ale baranceky pasieme krasne), mam ist k neurologovi,
ale u Orvanovej som sa stretla s riadnou aroganciou a Nemcova ma bola ochotna za 9.96 euro objednat o 2 tyzdne... Bola som ochotna zaplatit, ale - o 2 tyzdne?? V ZA iny detsky neurolog nie je, no fakt parada...

Ale popisem historku s Orvanovou:
Pediatricka ma poslala s tou hlavickou k nej s tym, ze prvovysetrenia sa robia vo stvrtok a v pondelok.
Bolo cosi po pol dvanastej, ze ak tam nikoho nebude, ze ma mozno aj vezme. Misko
reval ako tur, tak som ho na chodbe dojcila. Vysla Orvanova - nevedela som, ze
vysla doktorka, myslela som, ze je to sestricka a povedala mame-bola so mnou, ze nas
dnes nevezme. Ordinuje do 12.00 a o 11.45 tam nikoho nemala! Ked som dodojcila, vysla sestricka
a som jej povedala,ze nas poslala dr.Mrazova a ze teda ak nas dnes uz nevezme,
ze ci by nebola taka dobra a nedala papier na pondelok, ze sa rovno zapisem,
ze mam male babo, robi mi problem takto odbiehat.
Maju tam totiz system zapisovania taky, ze musis tam den dopredu sa
zapisat, a teda na pondelok sa zapisuje v piatok... Vysla nastvana Orvanova,
hodila mi papier na stol a tresla dverami az sme s Miskom poskocili.
Samozrejme sa rozreval. Ty kokso, do mna 220 ako keby vpalila...
Som Miska teda zacala obliekat a medzitym vyliezla Orvanova aj so sestrickou,
oblecene vonku, sli asi na obed. Som jej povedala, ze nech sa nehneva,
ale ze to spravanie ma sestricka priserne, ze mi sem smarila papier a tresla
dverami. Miesto toho aby sa nejako branila, tak povedala,
ze ona je doktorka a ze ona mame vysvetlila, ze nas nevezme a je nas problem ze
sme to nepochopili a sla prec.
Ja som jej povedala, ze ide o to ako sa sprava k svojim
pacientom. Mne nerobi problem prist v pondelok, ale toto fakt ma nastvalo
ta neochota, a arogancia a potom to tresnutie dverami....
Z toho papiera som sa vyskrtla a sla prec. Uplne som stratila doveru k nej.
Do prdele, clovek tam pride s babatkom,
boji sa, je vystresovany a ona neprejavila ani trochu slusnosti, ochoty, nic. Som uz trochu
alergicka na taketo spravanie doktoriek, sestriciek. Nikto im nic nepovie, kazdy
len ticho toto trpi kvoli tomu, ze sa boji, ze sa im to vypomsti, ked ich bude
ta doktorka liecit... hroza... kua, ja platim dost vysoke zdravotne poistenie
na to, aby mi tu nejaka doktorka plieskala dverami pred nosom!!

Ale uz viem, ze Orvanova si moze taketo chovanie dovolit,ved je v podstate
v ZA jedina neurologicka. Takze - dievcata - ak vas pri navsteve jej ambulancie aj kopne do zadku, tak
sa nestazujte a pripadne sa jej za to aj podakujte ... 😀

No ale - som dnes zavolala do Martina do prvej ambulancie a velmi slusne sa tam so mnou bavili
a objednali ma - bez poplatku - na utorok... Pocula som ako sa bavila sestricka s dokinou, ze maju
vela,ale ze je to 2oj mes. babatko, ze radsej objednaju co najskor... Uplne iny pristup. Este
neviem ako dopadnem, ale toto je fakt sila. Nie je to prvy raz co som pocula,
ze v MT sa inak chovaju k pacientom, ze maju iny pristup.... To tam zije iny narod ci co? ....
No som sa rozkecala az som z toho samovznietiva 😀

andulka26
13. feb 2009

ahojte babulky, konecne mame od vcera internet doma, takze sa mozem s radostou pripojit aj pocas dna...juuuuj ale som rada, ze budem moct s vami pokecat,

Mala mi ochorela, ma strasne sopliky a vsetky hlieny jej stekaju do hrdielka a to ju drazdi na kasel. Takze cele dni aj noci len kasle a sopli. Vsade chodim s odsavackou v ruke ☹ . Chudatko moje, takto silno ju to draplo prvy krat. Musela som volat do Nereusu, ze rusim plavanie- cely kurz, lebo to vyzera na dlhe liecenie. Budeme musiet nastupit az na ten dalsi kurz koncom marca . Je mi to troska luto lebo som sa tesila aj na vas aj na deturence. Miske sa vo vode pacilo, no smola. Ale zdravie je prednejsie. Ale dufam, ze ma budete informovat ako pokracujete, co ste sa nove naucili, nech sa je na co tesit.

ma.senka, tak to si mala iny zazitok 😝 . Mna by tam asi slak trafil a urcite by som jej povedala nieco stavnate....
Ja naststie nemam taketo skusenosti s lekarmi. Malej Dr. nas zoberie vzdy prednosne ak sme najmladsi v cakarni, lebo chape, ze malemu dietatu proste nevysvetlis, ze musi pockat. No ale aspon v Martine sa ludsky spravaju.

Dobru noc maminy a dobre sa vyspite 😉 🙂 😀

violetka1
14. feb 2009

Ahojte baby.
No som poriadne nastvata (slusne napisane) na chovanie lekarov.To co napisala ma.senka je otrasne. Baby..prosim vas, budem za stahovat coskoro domov do ZA a asi dostanem sok z urovne lekarov (ich chovania) a urovne nemocnic a ordinacii..oproti BA myslim.
Ja mam tu najlepsiu pediatricku pod slnkom v BA..keby to tak nebolo nerealne odbiehat hocikedy do BA zo ZA za nou..ale samozrejme nemyslitelne. Sestra sa napr. kvoli nej uz niekolko rokov odmieta odstahovat do ZA z BA, pretoze ma sustavne chore deti a ona je fakt ZJAV v zdravotnictve..je to uzasna zena proste na svojom mieste.

My sme naststie zatial nemali nejake zdravotne problemy s dcerou, takze ja to "risknem" 🙂 Potrebujem malu pomalicky prehlasit k nejakemu novemu lekarovi v ZA + tam aj to druhe malicke, ked sa narodi.
Poradime mi?

A co sa tyka buduceho porodu, asi budem poriadne na vazkach, kam vlastne ist- ci MT ci ZA. Nechapem tomu rozdielu ani ja- co sa tyka tych par km a pristupu. Viete, ked vidim niekde kravu sestricku, bude podobny aj lekar/ka..nejako to spolu suvisi, ved si asi kapli na notu, ked tam spolu vydrzia. A zatial sa mi to len a len potvrdilo z praxe..takze ak je otrasna sestricka..neoplati sa asi moc ocakavat od pristupu lekara.

zelmirka1
14. feb 2009

ma.senka
napisala som ti svoju skusenost do IP, tiez som bola z Orvanovej sklamana. Kamaratka mi povedala ze vraj Nemcova je lepsia ale myslim ze si urobila dobre ze si sa objednala do Martina. Inak drzim palce a daj vediet ako ste dopadli.

a_rianna
14. feb 2009

ahojte

violetka ja ma dr. Mrazovu ako pediatričku a som s nou strašne spokojna, a chvalia si ju, že je velmi dobra, ale počula som že si chvalia ešte aj Dr. Nemcovu pediatričku, tam chodi kamoška a nemože si vynachvaliť... asvagrina s malou chodi k Nemcovej... ale tu len z reči. ( inak to nebude asi ta ista čo hovoria že neurologička, teda aspon myslim, lebo toto je všeobecny lekar pediater ) , ale teda ako som napísala s Dr. mrazovou som velmi spokojna, ma sídlo v tej novej poliklinike pri TPD čku 🙂

a viem že moja svagrinna chodila k Orvanovej ako k neurologovi ked bola neterka malička ( teraz ma 3,5 roka ) takže to bolo davno a vtedy s nou nebol žiadny problem.... ale to je už strašne davno odvtedy sa asi vela zmenilo.....

violetka1
14. feb 2009

ahoj a-rianna!
Dakujem pekne..nova poliklinika pri TPD? To bude asi to iste kde mam gyndosa..Laniho, ze?
Pri policajtoch? A ta Dr. Mrazova ako funguje napr. objednavanie sa tam, alebo len vyslvoene prides a cakas? My sa tu totiz u nasej objednavame bud mailom abo mobilom, ale skor mailom..na urc. hodinku a minutku, samozrejme berie prednostne vsetky mladsie deti , ak tam momentalne pridu, no a ked sme mavali poradnu to sme sa tiez objednavali..takze sa to casovo dalo.
a vekovo ma asi kolko rokov ta p. Dr.?

biela
14. feb 2009

Ahoj violetka,
aj ja chodím k dr.mrázovej. 🙂 objednáva na poradňu na určitú hodinu, v poobedňajších hodinách, čiže bábätká neprídu do kontaktu s chorými detičkami. to je veľmi dobre. chodí aj na prvú návštevu domov, aspoň k nám prišla, myslím do 2 dní ako sme prišli z pôrodky. je veľmi milá a starostlivá. jej vek je okolo 45, myslím. 🙂
povedala by som, že má skôr také konzervatívne názory, čo niekomu ako ja vyhovuje, niekomu nemusí.
počula som, že keď je bábätko do 1 roka choré, zoberie ho prednostne, k niekomu príde aj domov. dá na seba aj mobil, čiže sa jej dovoláš vždy.
je to v tej budeve čo dr.Láni... no na druhom poschodí.
ty k nemu chodíš? je dobrý? ja som zvažovala že k nemu budem chodiť, no nakoniec som sa rozhodla inak...

biela
14. feb 2009

Ma.senka,
dobre že si zavolala do martina, ja by som k nej tiež nešla. neznášam arogantných doktorov.
ja som z martina a tiež som si myslela, že tam sú lepší doktori, no nie je to pravda, všade sa
nájdu aj takí aj takí... oni si myslia, že sú tu oni pre nás ale my sme tu pre nich v prvom rade...
však ak ich nebaví práca s ľudmi, a s malými deťmi, nik ich nedrží, môžu ísť rúbať stromy a pod...
aj v martine sa nájdu arogantní doktori ako aj v žiline.
ja som tu bola so synom u troch detských doktorov, nefrológ dr.Kováčik strašne milý človek, ktorý
je veľký odborník a nechýba mu milý a ľudský prístup, dr.krčná, meno mi vypadlo je tiež zlatá, aj
sestrička je perfektná, vyzerá sice hrozivo 🙂 no má krásny prístup k deťom.
dr.pneumológ čo sme boli na kontrole s reakciou po očkovaní tbc je úplný opak tých dvoch,
arogantný, možno je odborník, no trošku mu chýba ľudský prístup k detičkám.

baby, ak máte nejaké negatívne skúsenosti z doktormi, kľudne to tu napíšte, aby sme vedeli,
čo máme čakať, ak tam budeme musieť ísť.
najlepšie byť zdravý..., však??? 😉

violetka1
14. feb 2009

diky Biela..viac hlav, viac rozumu.
na mobil, mail, osobne navstevy hocikedy a konzultacie mimo prac. doby som aj tu zvyknuta, takze to by bolo fajn, tiez mi robila prvu navstevu moja hned o dva dni z porodky, no a este aj pred samotnym porodom sme spolu s doktorkou boli na kave - akoze prva spoznavacka. Ona to takto robila.
Moja je velmi kreativna , my vborne kontakty a stale sa vzdelava, robi seminare, prednasky, robi pre Mama a ja poradne na internete aj v casaku a obcas skoci do MC poradit maminam, ci do Tv..

Lani ..bola som tam len dva krat..1x som ho videla pri pokeci, ci ma vezme k sebe, a 2x na preventivke..no a mesiac na to som ostala tehu, takze aj poradnu tam pojdem. Kedze Dr. Hartel len po tlacenke bral, takze som sla k Lanimu..tu som chodila do super sukromneho sanatoria- poradnu aj porod mi viedol ten isty lekar , bolo to fajn z hladiska , ze sme sa uz poznali a ja som mu doverovala.
Inak Lani uvidim..ako chlap sa mi nelubi hehe, aj ked je celkom fesi..ale inak ak bude ako lekar dobry..budem spokojna az-az 🙂
a ku komu chodis ty?

biela
14. feb 2009

ja chodím k zacharovi, je celkom fajn, starší a tiež sa mi ako chlap neľúbi 😀 😀 😀 no venuje sa pacientkám, či je to predavačka, alebo manažérka, každej rovnako a to sa mi páči. dlho sa u neho čaká, aj keď sa napíšem na určitú hodinu, tak ma zoberie aj neskôr,lebo sa strááášne vykecáva s pacientkami... no pripadá mi veľmi starostlivý,
na rozdiel od doktorky , čo som mala v martine.
hartel je ževraj tiež fajn, no je súkromný a teda aj drahý, a pri jednom plate a žobráckej materskej si to nemôžeme dovoliť.
čo sa týka mrázovej, osobné návštevy hocikedy.- .. to neviem. ja som tam chodila len na poradne malý mi chorý ešte nebol chvalabohu. ale tu kočky čo chodia na koník chodia k mrázovej, tak ti poradia viac.
no ale tvoju bývalú doktorku ani nepoznám a je mi veľmi sympatická, toľko aktivít, vidno že ju práca baví...

🙂

biela
14. feb 2009

violetka ak máš typ aj na dobrého obvodného lekára, tak napíš.
ja som si dala kartu k dr.zubajovej, ani ju nepoznám, je tiež tam ako láni a mrázová. potrebovala som len výmenný lístok a ona jediná ordinovala.
keď som bola u zachara tak sa ma pýtal, že kde mám obvodného a ja že zubajová a on sa tak divne zatváril, neviem prečo... 😒 ale nepovedal nič.

violetka1
14. feb 2009

biela vies co, ze si mi ani nevies ze ako neumyselna pomohla aj k tej obvodacke?? 🙂 Ja mam v BA svoju..ale musim to vsetko poprehlasovat a z obvodnej vseobecnej som tiez mala hlavicku veliku, ze : a teraz ku komu?? 🙂
Aj zubarku/ra potrebujem prehlasit- to tiez netusim kde..najlepsie nejakeho chapaveho, bo ja sa zubnikov bojim 🙂

Vies co, ta moja pediatricka ma svoje tusim 3, ci 4 deti (viem, ze najstarisa uz tiezs koncila pediatriu na Karlovke v PRahe) a jedno mali bud v opatere,ci adoptovane..
no, ona je strasne cislo, tie hlasky, to clovek ani nevie, ci sa smiat ci co 🙂 Dokonca mne sa stalo, ze ked mi mala bola chora a ja som jej volala (no bola akurat na konferencii v Rakusku), obratom vecer volala, ze co sa deje s vami? 🙂 tak som vyklopila, ze asi bezne prechladnutie, ze som chcela len radu..tak mi poradila a ze sa mam ozvat potom, ako sme dopadli. No lenze Kike to preslo a bol prave vikend, tak som ju nechcela obtazovat vlastne uz s nicim..no ale vecer mi drni mobil a ona na druhej strane..ze ju teda zaujima, ako sa ma Kika, ked sa neozyvam ja. No vies..taketo veci ta dostanu..
Ona si kazdeho pacienta co tam ma pamata po mene a priezvisku, jeho diagnozy ma v hlave, aj lieky, ktore mu najviac zaberaju..co ja budem mat asi problem pri vlastnych dvoch stihat..a ona vsetkych!!!
Je to na vela zazitkov s nou..ona proste tu svoju pracu miluje a uplne ju to cely zivot berie..a to je skvele, lebo sa to len tak nevidi.

No a co sa tyka Dr. Hartela..tiez neberie uz pacientky, ma toho vela a tiez kvoli tomu, ze sa tam plati..ale je fakt dobrý! Tiez som sklapla s prachmi, ako som na MD 🙂, ale v tom sanatoriu tu v BA sa platil rocny poplatok 4tis a to bolo vsetko- ci poradna, ci klasika. dezto u Hartela je to take roznejsie 🙂
Zachara poznam tiez takto od mamiciek..boli traja na tip..ale uz sa mi videl dost vo veku..co je aj dobre aj niekedy uz na obtiaz..predsa mlada hlava by mala mat mlade napady..starsi zas skusenosti..len ten postreh uz chyba. A tiez tie cakacky ma odradili od Zachara. U Laniho sa tiez dlho caka, ale da sa telefonicky objednat za 5eur na konkr. hodinu.

biela
14. feb 2009

no zubára ti neporadím, ja mám toho svojho v Turčianskych Tepliciach. tam som kedysi robila a vybavila mi ho moja býv.šéfka,lebo neberie už pacientov, má ich veľa. no je to už ďaleko... hlavne keď mám drobca.
ja už som tu aj písala babám, aby mi niekoho poradili, tiež mám by som povedala až fóbiu zo zubárov, bez injekcie tam ani nesadnem... no napísali mi asi len 3 kočky, tak uvidím, ako sa rozhodnem, musím mať viac možností.
ja by som ich musela vidieť naživo a zubár mi musí byť sympatický. 🙂 alebo teda zubárka... 🙂
napíšem ti ak budem o niekom vedieť, a aj ty mne, jo? 😉
ja som človek, čo nerád chodí k doktorom a teraz keď mám ísť k nejakému novému, tak ma chytá hrôza a des.

biela
14. feb 2009

u zachara sa dá tiež zaplatiť, že zoberie na hodinu, no platí sa asi 10 EUR, to bolo pred 3/4 rokom.

violetka1
14. feb 2009

aj ja k zubarovi len s injekciou 🙂

biela
14. feb 2009

ja som tu bola u jedného volal sa ... no nespomeniem si,sakriš... no a bolel ma zub a nechcelo sa mi ísť do TT a ja mu hovorím, že aby mi dal injekciu, a on na mňa pozrel, že to vydržíte, nie? no ma to riadne bolelo, aj som šklbla hlavou a on namiesto toho, aby mi dal injekciu, povedal sestričke aby mi držala hlavu. 😠
nakoniec som teda išla do TT, doktor len krútil hlavou, že ako mi ho vyvŕtal, keď je tam ešte kaz, no škoda reči.
myslím, že sa volal Lukačovič, alebo tak nejak???
ten môj zubár mi dá automaticky injekciu, aj keď mi ide malinký kazík robiť, nikdy ma u neho nebolelo. tá injekcia je nepríjemná, no oproti bolesti pri vŕtaní sa nedá porovnať.
minule mi aj poradil zubnú pastu pre oliverka, dal mi vzorky, olinkovi veľmi chutí... nedá sa ale zohnať u nás v lekárni, neviem,kde ju objednám.

violetka, musíme tu niekoho nájst, keď sme také bojazlivky. 😉

violetka1
14. feb 2009

ja poznam najmenej asete asi 8 takych bojazlivych zilincaniek 🙂 nie sme same.

a ta pasta je? my pouzivame Elmex od prvch zubkov do 6rokov a je vyborna..

biela
14. feb 2009

počkaj, nájdem ti ju
http://www.mojalekaren.sk/first-teeth-detska-zu...

aj my sme používali elmex, no dávam teraz túto... mám ešte vzorky a tu v lekárňach ju nemajú.

violetka, tak sa ich opýtaj, kde oni chodia. 😉

violetka1
14. feb 2009

hej hej..ak sa mi podari s nimi spojit, vsetky su totiz veeeelmi vytazene ☹ a stretavame sa len na webe

ma.senka
14. feb 2009

ahojte dievcata, vdaka za podporu 😀 hned mi je lepsie 😀

ja chodim tiez k dr. Mrazovej, poradili ste mi ju tu na konikovi. Som s nou spokojna, bola aj u nas
doma, co mi velmi dobre padlo, kedze mam prve babatko, naozaj nas s manzelom zasypala kopou uzitocnych
informacii od prebalovania pocnuc po stravu mamicky konciac.

Chodim aj k Lanimu - no - takto - sestricka je - no - podla nalady, niekedy v pohode, niekedy nezvlada. Tiez som ju videla ako na 50 rocnu pacientku vyskocila, ze cez poradnu pre tehotne tam nema co robit. Pritom prisla s tym, ze je akutny pripad - a to podla mna ma posudit lekar a nie sestricka od dveri, nie? My sme tam cusali a ta pani sa ohradila, ze co si to dovoluje takto sa spravat k pacientom. Mala pravdu. Lekar ju samozrejme zobral.
Mam ale taky dojem, ze on mozno ani netusi, co sa deje v cakarni. Alebo hej? Mozno je tomu aj rad, ze sestricka
za neho urobi neprijemnu robotu... neviem...
V kazdom pripade - myslim, ze je dobry diagnostik. Ale - je dost nehovorny a neosobny. Treba sa ho pytat, pytat, pytat. A ked mate dojem, ze neodpoveda, tak polozit tu istu otazku aj viac krat... Tolko moj nazor na dr.Laniho... Inak sa nemozem stazovat, sprava sa slusne, urobi co ma, posiela na vystrenia, vyjde v ustrety ked nieco potrebujete atd...

violetka1
14. feb 2009

masi a ty si k nemu chodila aj do poradne?
diky za info..skusim sa aj svojej terajsej diskretne popytat na jej kolegyne, ci nepozna dobru v ZA.

ma.senka
14. feb 2009

violetka - ano aj do poradne.

ma.senka
14. feb 2009

este ste tu dievcata spominali Dr. Nemcovu - ona je aj pediater aj neurolog. Doobeda robi chore deti, poobede neurologiu a poradnu u objednanych... Inak posobila navonok milo...

No a k porodom v ZA - mna rodil dr. Babjak - bola som s nim velmi velmi spokojna. Chodila som k nemu kazdy mesiac na ultrazvuk, potom ma aj odrodil. Bolo to dobre, pretoze ma uz poznal, poznal moju anamnezu a tak. System, ktory je v ZA zavedeny, mi dost vadil - mala som chodit do poradne ku svojmu gynekologovi, ale odrodit ma mal niekto kto ma vidi prvy krat v zivote? Je to divny system, nie?
No a ak rodit v ZA - tak jedine tak,ze si zaplatte nadstandard. Mile setricky, vybavene oddelenie, nove, ciste,
mile spravanie novorodeneckych sestier, navstevy 24 hod.denne, parkovisko zadarmo, ochota na vsetky strany... nuz, za usmev sa plati... ale nelutujem, bolo to super, bola som naozaj velmi spokojna az sa mi nechcelo ist domov 😀

violetka1
14. feb 2009

no mne sa asi bude chciet ist domov 🙂 Po prvom sa mi tiez velmi nechcelo..nevedela som, co si pocnem s malou naraz sama bez pomoci 😀
Na Babjaka som pocula dobre ohlasy, no ako to so mnou nakoniec bude, neviem.
System, aky ma ZA sa mi tiez nepaci, ja som mala tiez poradnu aj porodnika v jednej osobe a bolo to vyborne, manzel odchodil poradne so mnou aj pri porode bol, takze si z takmer aj tykali oni dvaja 🙂

Nerozumiem tomu masi, ze UTZ si chodila k Babjakovi, ked Lani UTZ ma..to ako si si vybavila take nieco??

zelmirka1
14. feb 2009

ahojte
pridam sa do debaty...aj ja chodim k Lanimu...ja som bola spokojna, je pravda je je dost neosobny a trochu zvlastny ale co sa tyka starostlivosti bola som spokojna aj ked som nebola tehu aj pocas tehotenstva a myslim ze sa snazi aby nic nezanedbal. Mal ultrazvuk ale posiela pocas tehotenstva aj do nemocnice pre kontrolu aj inym lekarom co nie je na skodu. Ja sa fakt nemozem stazovat na neho a cakanie je ako kedy, da sa aj objednat na urcitu hodinu. Sestricku ma taku neprijemnejsiu, ona je taky typ ale da sa jej prist na kobylku... 😀
Inak na Hartela som spociatku pocula same chvaly ale casom sa zacali tiez baby stazovat ze ide len o prachy a dlho sa caka a podobne tak neviem, nemam osobnu skusenost.

inak s tym porodom suhlasim, ja som rodila tu v ZA, nadstandard je super aj sestricky sa tam snazili a boli mile takze to bolo OK. Na normalne oddelenie by som ale nesla neda sa to porovnat.

Detsku mam Sulekovu, zatial OK ale uvidim lebo sa mi zda stara skola a mne to moc nevyhovuje.Ta Mrazova alebo Nemcova este berie neviete ?

biela
14. feb 2009

violetka, skús pozrieť tému žilinská verzus martinská pôrodnica v sekcii "pôrod".ja som rodila v mt a napísala som tam svoj názor 🙂
masenka, ja som sa bola pozrieť u lániho keď som ešte nemala nikde kartu a vybehla tá sestrička, no bola trošku "namosúrená" 😅

biela
14. feb 2009

Zelmirka, určite, každý berie... 🙂 aspoň si myslím.
ja som počula o tej Šulekovej, že je dobrá, že veľa ľudí k nej chodí, furt má plnú čakáreň.
ona je v tej detskej poliklinike, že?

zelmirka1
14. feb 2009

ano v poliklinike, ku nej chodi aj moja netera je spokojna /ma 12 rokov/ tak som sa k nej dala...zatial sme nikdy moc necakali ale na poradnu sa objednava a chori sme zatial neboli. Na moj vkus je trochu stara skola, neviem napriklad teraz mi povedala ze mam maleho zacat prikrmovat, ma 4,5 mesiaca ale ja som planovala do 6 mesiacov len dojcit. Ale tazko sa mi to hodnoti lebo sme u nej kratko ved Misko je este malicky.... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre