Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

fukylove
28. júl 2010

@zelmirka1 - presne kvoli cestovaniu... lebo chodime aj na akcie viaceri jednym autom a posledne sme fakt museli poriadne "tetrisovat" s nasim kocikom - sportovym... inak - Sebik bude mat v nedelu uz 5 mesiacov, vazime 8,4kg a nosime oblecenie c. 74 (na 6-9mes.), je prosto dobre stavany 🙂 od 3,5mes. sa vozime v sportovom kociku 😉 lebo vanicka sa sice na dlzku dala, ale nas maly potrebuje priestor 🙂 🙂 🙂
na chate mame aj cestovnu postielku, ale kedze mame 3 postele zrazene spolu, tak ma svoju postel a aj tak cestuje v noci do mojej 😀 a cestovna postielka je ako zabrana na konci posteli 🙂 keby nahodou precestoval az tam 🙂

fukylove
28. júl 2010

@marina.o. - mali, ale nakoniec sme to trosku upravili... najskor sme mali ist dnes domov, potom sme to upravili tak,ze pojdeme vo stvrtok rano a v piatok sa vratime za kamaratmi... no a nakoniec ide zajtra rano domov iba Mirko a pride za nami v piatok... lebo sme sa zhodli na tom, ze je zbytocne, aby sme jedno rano tahali maleho do ZA a druhy den poobede zase naspat... tak ja tu ostavam vo stvrtok a piatok s Mirkovou partiou 😉

tesim sa uz na Vas a na kocikovanie, dufam len, ze sa to pocasie umudri 🙂

marina.o.
28. júl 2010

@fukylove aj my sa na Vas tesime 😉 ale stretneme sa asi az o dalsi tyzden 😒 My odchadzame v nedelu do Tatier.
Tak si to tam este uzite a pozdravujem Tvojich chlapov 😉

barborrkaa
28. júl 2010

marina..natalka je velmi kludnunka,to ona sa ozve len ked chce papkat..nespominam si s nou na ziadny problem..ani tuk,vsetko len dobre.zato timea ta je za tri deti,je s nou teraz este viac starosti ako ked bola mala.ona proste nedokaze obsediet...krmim ju za jazdy,obliekam taktiez.....hra sa len malokedy.proste vie dat o sebe vediet.To sa ma len kazdy pyta,ze to ked tak beha cely den,tak musi dobre zaspavat.Tak to isto,o desiatej zaspi a to este aj v tej posteli sa stale kruti 🙂 mne zacala rozpravat ked mala 1 rok 3 mesiace a uplne plinulo od roka a pol. Je velmi sikovna a velmi rychlo sa uci,staci jej raz nieco povedat a hned si to zapamata..nemala este ani dva roky a vedela spadla hruska zelena 🙂 Len aby jej ta sikovnost vydrzala aj v skole 😀 niekedy pouzije vo vete take slova,ze ja len oci vyvalim odkial ich vie..by som ju aj chcela niekam dat,na nejaky kruzok,ale neviem kam...by ma zaujimalo ake ma IQ

bocianka
29. júl 2010

ahojte maminky, trosku vam sem vpadnem, ak mozem. nie som z vasho regionu, Zilina ako mesto sa mi ale velmi paci, ked sme boli v Terchovej na dovolenke, tak som si povedala, ze raz by som chcela byvat v Ziline, tolko moznosti na vylety a strasne mam rada prirodu. tak sa chcem opytat, ktoru cast Ziliny odporucate na byvanie? 🙂 poznam totiz len centrum a neviem, ako vyzeraju Solinky, Hajik, Hliny..

marina.o.
29. júl 2010

@bocianka ,my byvame na Vlcincoch a sme spokojni.Nie sme z manzelom Zilincania a tato lokalita sa nam paci.Je tu dost zelene,detske ihriska a stredom sidliska je cesta pre pesich a cyklistov,co je super na kocikovanie.
Mozno zilincanky maju iny nazor 😉

bocianka
29. júl 2010

@marina.o. dakujem za tvoj nazor 🙂 to znie dobre. a vy ste odkial? 🙂

marina.o.
29. júl 2010

@bocianka ja som z TO a manzel z BB

bamulka
29. júl 2010

my bývame na Hlinách a sme spokojní, je tu menej panelákov ako na Vlčincoch 🙂 dosť zelene aj pre deti ihriská, do mesta nieje ďaleko ani peši ani autobusom, je tu aj tichšie. zatiaľ nám to vyhovuje, ale možno sú tu drahšie byty

barborrkaa
29. júl 2010

A ja zas byvam na dedine v terchovskej doline a do mesta to mame 8 min autom 🙂 a som spokojna nad mieru..inak moja maminka pracuje v realitnej kancelarii ak by nahodou nejaka otazocka 😀

marina.o.
29. júl 2010

@barborrkaa hned by som sla aj ja na dedinu.Ja som tiez byvala na dedine.

barborrkaa
29. júl 2010

je to tu celkom fajn..mame tu vsetko co potrebujeme 🙂

marina.o.
29. júl 2010

@barborrkaa a kde konkretne byvate?Ak to nie je tajne 😉

bocianka
29. júl 2010

@bamulka tiez fajn 🙂 tusim kazdy je spokojny s tou svojou lokalitou, tak to ma byt 🙂

bocianka
29. júl 2010

@barborrkaa jeej v lone prirody 🙂

barborrkaa
30. júl 2010

neni to tajne 🙂 byvam vo varine

marina.o.
30. júl 2010

@barborrkaa to je kusok 😉

pia22
30. júl 2010

Myslim, ze velmi pekna cast mesta na byvanie su Vlcince - vela zelene, vyborna dostupnost, vela detskych ihrisk, pesia zona na vychadzky... Byvame tu len kratko, ale velmi sa nam tu paci😉

barborrkaa
30. júl 2010

@marina.o. to je,za par minut sme v meste...korcule,bicykel,auto,autobus,vlak a len to lietadlo a lod chyba a dostanes sa hoc cim 🙂

marina.o.
30. júl 2010

@barborrkaa ja som tiez byvala na dedine kusok od mesta.Bicyklom som bola za 15 min v praci.To bolo super 😉

@pia22 aj mne sa paci ta dostupnost.My byvame Vlcince I. a odtialto je blizko do nakupnych centier,k tomu posta a aj kostol,chvila 😉

pia22
31. júl 2010

@marina.o. my byvame na Vlcince II😉

danulka3
31. júl 2010

@pia22 ja som tiež spokojná s Vlčincami,veľmi sa mi tu páči. Zabudli ste na Lesopark,tam je super,hlavne pre deti. 😉

marina.o.
31. júl 2010

aha,kolko nas tu je z vlciniec 😉

vejula
2. aug 2010

@marina.o. čaves som ti pislaa IP, prosim odpovedz. vdaka 😉

fukylove
3. aug 2010

@vejula - Marinka je myslim do konca tohto tyzdna v Tatrach... a neviem, ci ma pristup k netu 😉

danulka3
3. aug 2010

Ahojte,idem sa vás spýtať na jednu vec,niekde som čítala,že niektoré mestá dávajú nejaký príspevok pri narodení dieťaťa.Existuje niečo také aj v Žiline? A ešte viem,že niekedy bol príspevok pri narodení pre otca.T o už asi tiež nefunguje,alebo viete o niečom?Určite už s tým máte nejaké skúsenosti,a ak je nejaká možnosť,bola škoda ju nevyužiť,každá "korunka" je dobrá.

danulka3
3. aug 2010

to pre tých otcov je asi blbosť,nikde na nete som to nenašla

marina.o.
4. aug 2010

ahoj fuky,je tu aj net ale ide ako v lete na saniach 😀

fialka1188
4. aug 2010

@danulka3 Ahoj Danulka, myslim, ze sa takyto prispevok pre otcov v ZA nedava. Ale asi tak cca pol roka dozadu davali v spravach, ze nejaka dedina na vychode? , ktora "vymiera" a mladi sa stahuju prec, tak tam nejaky specialny prispevok davaju. Ale je to len lokalne. ☹

streserka
6. aug 2010

danulka3 : ahoj, my sme dostali pozvánku od primátora Harmana a našu babulku vítali do života na mestskom úrade. Kontakt dostali pravdepodobne z úradu práce, keď sme žiadali o príspevok na dieťatko. Bolo to milé stretnutie, máme krásne fotečky, bolo tam veľa detičiek. Ako mamina som dostala kvietok a malá dostala darčeky - dvd žilina, 2 detské uteráčiky, nejaký kalendárik podujatí. V Čadci dostala kamarátka 17eurovú poukážku na nákup v detskom obchode. Asi to závidí od sponzora...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre