Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

a_rianna
12. mar 2009

biela a teraz na MK ked si daš domov ma nejaky oliverko album 🙂))) takže dalši je tu aj ked ho osobne nepozname...

marina.o.
12. mar 2009

biela,moja kamoska ma tiez Olivera,ale ten je uz siestak 🙂 volaju ho Olinko

zelmirka1
12. mar 2009

baby aj pri tom filme co spominate placem ako naozaj aj ked som to uz videla viackrat...to iste aj napr.pri spomienkacha na afriku.
Inak Oliver je super lebo ich naozaj nie je vela biela.

violetka1
12. mar 2009

ahiojte, ste tu este niektora? vraj v ZA dnes snezilo?? tu sme mali slnieckovo a modre nebicko..sice fukalo, ale dalo sa prezit. Boli sme pekne za ruku vonku.
pekne sme sa rozpisali o knizkach aj o filmoch.
ja mam teda bohaty zoznam DVD :--))
A Biela..co si mi pisala v IP, vieme aj vymenit navzajom🙂

biela
12. mar 2009

zeli, v tých "spomienkach na afriku" hrala kim basinger? ak áno, tak to bolo krásne. tam jej umrel aj muž aj syn, však? no tak to som bulila ako želva.
vio, dnes v ZA padal sneh ako na vianoce, no hneď sa aj roztopil. chvalabohu, lebo už mám dosť tlačenia kočíka cez neodhrnuté chodníky a čľapkanice...

violetka1
12. mar 2009

baby a páči sa vám film Návrat do Cold Mountain, aj nedávno to šlo v TV..alebo Želary?

zelmirka1
12. mar 2009

biela nie v spomienkach na afriku hrala meryl streep a robert redford asi si to pleties s inym filmo, ktory zase ja nepoznam.

violetka zelary sa mne velmi pacili...velmi posobivy film.

violetka1
12. mar 2009

Ona si to pletie asi s filmom: Snívala som o Afrike..to je iný film nie?

zelmirka1
12. mar 2009

aha uz viem..mas pravdu violetka to je film s kim basinger kde jej zomrie muz aj syn
ja som myslela o tej spisovatelke ktora pestovala kavu v afrike a zamilovala sa do krajiny aj muza tam.

navrat do could mountain je novy film s nicol kidman ? ten som este nevidela, boli sme zatial co som na materskej len raz v kine na ceskom Nestyda a ten nas pobavil.

violetka1
12. mar 2009

nie je to novy film, vobec🙂) Hra tam Kidman a Jude Law myslim..mam ho doma. Mne sa velmi paci. Ja som od MD nastupu nebola v kine ani raz myslim.

biela
12. mar 2009

ahojte,
tak návrat do cold mountain, to bolo také smutné, však on na konci zomrel... som bola taká napálená na ten koniec, som myslela, že budú spolu, no nakoniec jej aspoň po ňom ostalo dieťatko. ☹
v želary sa mi najviac páčila hláška keď boli spolu v posteli"kúpim ovce". ináč strašne krásne to bolo.ten muž bol taký láskavý a ohľaduplný...
len prečo všade musí niekto umrieť?

biela
12. mar 2009

vio, ani ja som nebola ani raz v kine... ani ako tehu... celkovo nechodíme moc do kina, filmy čo sú v kinách my máme doma ešte skôr... ja by som tam ani nevydržala.
keď sme pozerali ten prípad benjamina buttona, tak som sa prechádzala po byte, si neviem predstaviť, žeby som musela skoro 3 hodiny sedieť v kine.
to nie ako keď bol titanic, na tom som bola ako mláďka v kine asi 5x 😀

violetka1
12. mar 2009

a Buttona mas aj doma?? aj s titulkami?? cooo? 🙂)

biela
12. mar 2009

no všetky dobré filmy sú s titulkami. 😒 no nevadí, celkom rada čítam.
mám ho doma. teda ten film, nie buttona 😀 😝

violetka1
12. mar 2009

super!! niekedy sa dohodneme , okie?

ja by som ale aj Pita brala doma- mohol by mi napr. upratovat byt len v zasterke, heheh

biela
12. mar 2009

no tak kočky je tu niekto či všetky pozeráte ordináciu? 😉

gabrielkaa
12. mar 2009

ahojte mamicky, vidim, ze mate zaujimavu temu. ja som uz dlho nevidela pekny film. a aj casy ked som si precitala dobru knihu su uz prec. sice nie tak davno, lebo este pocas tehotenstva som citala. ja mam rada historicke romany, kde su aj nejake tie fakty a teraz sa pokusam citat literaturu faktu - o vyvoji nabozenstva - krestanskeho a moslimskeho. zaujimave, velmi, len narocne, lebo je tam vela faktov, rokov a mien. a tiez sa zameriavam na anglicku literaturu, aj teraz som si vytiahla knihu, len akosi som sa k nej nedostala 🙄 . asi si idem precitat aspon par stranok aby som si trosku prevetrala zavity 😀
chcela som sa vas opytat ohladom "povoleneho"ovocia pri kojeni. niekde som pocula, ze mozem hrozno a teraz som citala, ze patri medzi nevhodne ovocie. tak uz som z toho celkom zmatena, lebo neviem teda ci ho mam jest alebo nie. papam ho priebezne, len teraz fakt neviem ci nim neskodim malickej.

ma.senka
12. mar 2009

ahojte,
gabrielka, mne lekarka povedala, ze ked dojcim, tak ze z cerstveho ovociia len jablko bez supky, banany a cucoriedky mozem. V ziadnom pripade nie citrusy. No a ostatne ovocie jedine zavarane...

zelmirka1
12. mar 2009

no kocky ja zase rada idem do kina...je to take ine ako doma pozerat TV

inak co sa tyka stravy a dojdenia neprehanajte to...ja jem v podstate vsetko a maly nema ziadny problem, samozrejme neprehanam to, nekorenim vela, priamo citron predsa nejem akurat nepijem ako kedysi vela ovocnych dzusov ale inak ozaj vsetko /napr. som citala ze nesmiem strukoviny, kapustu, cerstve pecivo, ovocie, niektoru zeleninu, orechy atd... jablko bez supky to je fakt blbost... predstavte si ze bude kojit dva roky to by ste nic nemohli jest
inak ked som citala temu kde odpoveda annag tak tiez potvrdila ze su to prehnane famy a ze jedava vsetko.
Moze sa stat ze babo na nieco zareaguje do cca 6-10 hodin co sa da lahko vysledovat. Ale prave materske mlieko dokaze vynikajucim sposobom spracovat alergeny a babetko ziskava imunitu.

zelmirka1
12. mar 2009

prepacte pisala som o dojceni a dojdeni....ale neva aj tak tu nikto nie je 😀

ma.senka
12. mar 2009

zelka - v podstate s tebou suhlasim, ze jest by sa malo vsetko, ale pri takom malom babatku
ako ma gabrielka - 2 mes. - to by som este davala radsej pozor....

zelmirka1
13. mar 2009

asi ano masenka, ale myslim ze ked si dala trochu hrozna ze sa nic zle nestalo....ked si zoberiem niektore krajiny kde maminy nemaju skoro co jest a dojcia, nevedia co je sterilizacia a podobne /aj romovia u nas sa s hygienou a stravou nebabru a kolko maju deti a bez problemov/ tak mam pocit ze niekedy to prehaname a potom su deticky nachylne na vsetko. Samozrejme vsetko s mierou.

marina.o.
13. mar 2009

dobré ránko,to máme zasa vonku počasie ☹ dufam,že do poobedia budú odhrnuté chodníky.

mamajana
13. mar 2009

Ahojte, dobré ránko, tak nám zase nasnežilo, neviem či mám zúriť, či plakať 😠 . Už dávno som zahájila štrajk proti tejto zime, .....nepomohlo.

Som si čítala, čo ste písali o tej strave pri dojčení a absolútne súhlasím so zelkou. Podľa mňa treba jesť všetko, len s mierou. Ja som teda jedla absolútne všetko, aj mesiačik z pomaranča som si dala, však som nezjedla celý.
Pravdu povediac, dosť soms a divila už v pôrodnici, keď nám napr. dali k obedu šalát - paprika, paradajka, šalátová uhorka a tie baby to odnášali, vraj sa to "nemôže", no ja som to zjedla 😀 . a vôbec kopu vecí, sa mi zdá, že tam raz bol aj šošovicový prívarok, tak to už fakt okrem mňa nikto nezjedol. Takže ja si myslím že sa môže všetko.
aj keď každá má na to svoj názor............. 😉

strunka
13. mar 2009

Ahojte 🙂
tak citam o tom kojeni, ja musim povedat ze som dodrziavala, vsetko co mi vravela dokina, jdla som len to co som mohla, myslim ze to zavisi aj od toho ako su na tom zdravotne rodicia a ci hrozi malemu nejaka alergia, ja mam manzela s astmou a nejakymi alergiami , aj ja nieco mam, velmi som sa bala aby som malemu dala co naj zaklad a okrem toho od mala ma atop. ekzem a do 3 mesiacov velmi vcer plakaval, asi kojenecka kolika, tak mi strach nedovolil riskovat este stravu co nemozem....
teraz ma 2 roky a cokoladu napriklad stale nedavame, lebo sme skusili a musel sa liecit mastou s kortioidmi a zodakom, za to mi to nazaj nestoji, takze ked to zhrniem, myslim ze kto ma stastie a dietatko vsetko znesie je fajn, ale podla lekarky aj male mnozstvo alergenu moze vyvolat alergiu alebo sposobit ze sa to prejavi az casom, a raz ked ma niekto po rodicoch nabeh na alergie, a to je v dnesnej dobe asi kazdy druhy, naco riskovat, kojila som 14 mesiacov a dalo sa to s tou stravou vydrzat, ved sa postune veci pridavaju, najhorsie je to do 4 mesiacov

a_rianna
13. mar 2009

strunka v tomto pripade by som asi aj ja postupovala asi ako ty.
mne tiež dokin ana začiatku povedala čo nesmiem a vyšlo mi z toho asi to že možem byť o vode a chlebe... do slova a do pismena...
nesmela som acidko ochutene, kavu, paradajky papriky ovocie len jablko bez supky.... no proste dostala som taky jedalniček, že som bola len na vode bezbublinkovej a jedla som chlieb s maslom a kuracou šunkou.
tiež mam muža astmatika a ma ekzem a neviem čo všetko.

nuž ale kedže nam to kojenie vydržalo len 3 týždne tak potom som sa pustila do jedenia aj zakazaných veci ale prve 3 týždne som to dodržiavala...

ale v nemocke sme dostali na večeru aj tlačenku s cibulou 🙂)))) to bola dieta teda

nuž ale keby som kojila dlhšie tak by som postupne asi do stravy pridavala nejake to ine jedlo samozrejme s mierou 🙂

a_rianna
13. mar 2009

a ešte sa chcem spytať Tomo už bude mať 8 mesiacov čochvila tak už može začať aj piškoty papať ale včera som zhanala v lekarnach tie bezlepkove a nezohnala som... maminky kde to kupujete...??

gabrielkaa
13. mar 2009

dakujem za nazory. je pravda, ze netreba zbyocne riskovat a ja mam este malicke babatko - dve mesiaciky mame len. takze musim vydrzat. to hrozno...no neviem, trosku snad zvladnem. aj tak som si ho predtym nedala vela, iba par bobul do ovocneho salatu. mne takisto doktor povedal, osupane jablka a banany + nejake to zavarane ovocie. ale o hrozne si nepamatam - hovorila nieco, len neviem ci ano ci nie... neskorsie ked bude mat pol rocka tak uz si doprajem viac alebo ako strunka povedala od tych 4 mesiacov.
velmi mam rada plesnove syry, a tie som nemohla ani pocas tehu a teraz predpokladam, ze niez nie. doktorka mi o nich nepovedala, ale myslim si, ze nemozem.samozrejme strukoviny tiez nie. mozno neskor ked bude mat traviaci trakt a crievka dovyvijane tak skusim zaradit aj nejaku tu strukovinu a uvidim co to urobi.lebo zase na druhej strane sa hovori o vyvazenej a pestrej strave kojacich matiek a na druhej strane nemozu cerstvu zeleninu - ako paradajky (iba bez supky alebo vobec), papriky nemozu, uhorku tiez nie no a sa mi zda, ze aj zeleninu ako karfiol a brokolicu neodporucaju. tak neviem co mam potom jest aby som "vyrabala" kvalitne mlieko 🙄
hovorite, ze nasnezilo? ja som si zatial zaluzie este neodtiahla... 😀

katkaza
13. mar 2009

ahojte
ariana,ja som videla tie bezlepkove piškóty v carrerfoure- normálne v potravinách,mali ich od ukončeného šiesteho mesiaca a mali dva druhy-od Hero a od Nestlé

zelmirka1
13. mar 2009

gabrielka tak si vyber, mas tu rozne nazory...ale casom by som urcite postupne zaradila vsetko ak chces neskor babo naucit na vsetky potraviny aby ich tolerovalo. Inak prave ta generacia pediatrov ktori nam radia /ak teda nemate mladucku lekarku/ vacsinou vobec nekojili lebo vtedy to bolo ine. Ja mam nap,. v rodine celiakiu takze
urcite dam pozor na lepok ale zase by som nechcela aby maly nemohol jest nic preto ho neskor urcite budem skusat davat.

No a ten sneh to je teda prekvapko...ta zima nie a nie odist...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre