Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

mia81
30. sep 2009

dobre ranko maminy tak vcera sme boli na poradni a vazime 9820g ,ockovanie sa odklada lebo mal sopliky a kaslal.Ja davam malemu cebion s maltoferom.

biela
30. sep 2009

ahojte,

mia, riadny chlapák je tvoj chlapček, môj mal v roku 10,14 kg. a čo je to maltofer?

marina.o.
30. sep 2009

dobré ránko maminky,
my sme mali v roku 9100g,to sme boli nič moc proti vám.Vy ste zasa chlapi 😎
Ja Adelke nedávam žiadne vitamíny.Jedine ovocie a zeleninku.
biela maltofer je tuším železo,ak sa nemýlim.

mia81
30. sep 2009

ahojte ano maltofer je zelezo maly je skor narodeny to som uz pisala takze uzivame kopec vitaminov na krvicku./kysel. listovu, maltofer,vitamin e,pyridoxin,cebion,/

biela
30. sep 2009

ahojte,

mia, musela si mať perné obdobie, ty aj tvoje detičky, keď si predčasne porodila, verím, že to nie je ľahké. a ak sa môžem opýtať, tak si mala nejaké zdravotné problémy, keď si mala dva predčasné pôrody? ale nemusíš o tom písať ak nechceš. ja len že si to mala a máš určite ťahšie, lebo starostlivosť o predčasne narodené detičky je predsa len náročnejšia ako o donosené...

baby, ja idem dnes na Fragile, teším sa, no zároveň sa bojím, lebo stále mám ten záchvatový kašeľ a ak ma to tam chytí, tak sa budem hanbiť ... navyše sedíme v druhej rade a nerada by som okašľala mikulčíka 😀 .
idete niekto na fragile? možno sa tam stretneme...
o Oliverka sa bude starať dedko, dúfam, že to klapne.

zelmirka1
30. sep 2009

jej biela zavidim...tak by som isla tiez na Fragile ale mamina ma zlomenu ruku tak nam nema kto postrazit maleho
a aj tak je teraz taky zavislak na mne ze nikam nemozem. Dufam ze ho to prejde.
otrasny den, skaredo a uz neviem doma co s nim, nechce spat a len mi tu mrnci a vymysla.

andulka26
30. sep 2009

zeli, dik, popytam sa na to v lekarni

andulka26
30. sep 2009

ozaj, vcera som volala do Levika ohladom kurzu znakovej reci a zatial sme tam nahlasene 3. Potrebujeme este jednu maminu, aby sa tato ukazkova hodina uskutocnila. Nemate niekto zaujem? Je to 6.10. od 16:00 do 18:00

biela
30. sep 2009

želi, máš pravdu, otrasný deň a čaká nás ich ešte fúra.... ide jeseň a zima bŕŕ 😢

toto je prvý hnusný deň a už ho mám plné zuby.

mia81
30. sep 2009

biela ja som 2 rodila predcasne( vsetky tri porody cisar. ) kvoli vysokemu tlaku a narocne je to hlavne zo zaciatku.Odstriekavat mliecko ,cvicit ,skusat maleho prikladat aby sa prisal teraz najstarsi chodi do skolky,domacnost no bola to fuska(este ,ze mi mamina chodila s malym do skolky ) Kazdu chvilu sme chodili na kontroly ocne,rehabilitacia,foniatria,neurologia,do rizikovej poradne( to musi chodit kazde predcasne narodene dieta). s najstarsim sme este chodili aj na hematologiu,pneumologiu a k tomu caste hospitalizacie v nemoc. kvoli laringitide (prvy krat ju mal ako 2 mes. ledva sme sa dostali domov a znova sme boli na tyzden v nemocke) to vsetko sme absolvovali do roka a pol vtedy sme mali iba jeho takze to nebolo take narocne na psychiku) .Raz do roka chodime s Petom (6rok.)aj na alergologiu,kardiologiu a pneumologiu tu navstavujeme kazdych 6 mes.,ale nastastie vsetko je v poriadku az na tu laringitidu.No a maly Tinko(1rok) je v poriadku.Ked sa mi narodil druhy syn bol to taky balzam na ubolenu zensku dusu odmena zato vsetko co sme prezili pri prvom..Ziadne kontroly,hospital. jedine kde sme boli u dets. lekar. a nozicky.

zelmirka1
30. sep 2009

andulka ja sa tam chystam pozriet na tu znakovu rec tak dam vediet.
no uz som chcela ist von a maly zaspal tak si tu mozem pisat chvilku...

zelmirka1
30. sep 2009

baby signs bude urcite lebo uz sa prihlasilo viac bab....

biela
1. okt 2009

ahojte,

tak my sme dnes boli s Oliverkom na kontrole, lebo sa mi stále nezdá ten jeho kašeľ žeby sa zlepšoval... doktorka mu zobrala krvičku, bol veľmi statočný a vôbec neplakal. dnes budem vedieť aj výsledky, podľa toho sa bude odvíjať ďalšia liečba. ak budú dobré výsledky,tak nám netreba ATB. dúfam, že to tak bude.

mia, hlavne že sú teraz detičky zdravé a zo všetkého ste sa dostali. 😉

Zeli, a kto bude v levíkovi viesť ten kurz baby signs?

zelmirka1
1. okt 2009

biela myslela som len ukazkovu hodinu baby signs a potom sa rozhodne ci sa otvori kurz,
je to jedna kocka nie zo ZA, uvidime.
inak mas IP odo mna.

mia81
1. okt 2009

ahojte maminy ano biela mas pravdu chvala bohu su zdravy az na tu Petkovu laringitidu,ale inac je to v pohode.Uvedomili ste si ,ze dostaneme tri rodic. prispevky a uz su vianoce ,ale ten cas leti.A dalsi rok bude za nami.

vera21
2. okt 2009

ahojteeeeeeee 🙂
my sme prisli z dovolenky a tak sa akosi snazim adaptovat na toto pocasie 🙂 este mi to chvilku potrva...Ked stiahnem tych tisic fotos do pc, tak aj pridam foto do albumu nejake...len sa mi akosi nic nechce, uz dva dni periem a zehlim....
Biela, aj ja malej davam Trifed, celkom jej to zabera, tak dufam, ze to malemu pomoze.
Zeli, tu znakovu rec bude robit moja kamoska z PE, ma na to kurz aj certifikat a vedie v PE Detske centrum - http://www.detskecentrum-pe.sk/
Ja som bola v Levikovi na ukazkovej hodine tej hudobnej a malej sa to pacilo a aj mne, tak premyslam, ze budem chodit. len na to, aby sa to otvorilo potrebujeme este jeden kus dietata medzi druhym a tretim rokom 😀 Ja som toho Robika zabalila hlavne kvoli lektorke, tak som rada, ze sa vam tam paci, lebo myslim, ze metodiku maju dobru....

zelmirka1
2. okt 2009

ahoj vera
vitaj vitaj 😉 ....aka bola ta ukazkova hodina hudobnej ? mne ju maly zaspal tak som nestihla, je to uplne ine ako
Robik ? my zatial chodime, lektorka sa celkom snazi, akurat ci sa to malemu paci to je pre mna zahada lebo
ma obdobie ze mi visi na krku takze je spokojny ked deticky nosime, hojdame ale nedajboze ho polozit na zem.
Teraz akosi vela bab sa tam prihlasilo tak dokonca nas rozdelila na dve skupiny lebo uz to bol choas.
A kde ste boli na dovolenke ?

andulka26
3. okt 2009

zelmirka, tak to si ma potesila ohladom toho kurzu. Do utorka sa dufam nic nestane a budeme tam moc s Miskou prist. Velmi sa tesim.

vera21
3. okt 2009

Zeli,
bolo to ine, robi to Mata - mamina, co ma vystudovany operny spev a hra super na husliach 🙂 tie mala so sebou a ked spustila znelku z Kubka a Matka, tak to ma dostalo 🙂 doniesla viac Mackov /Robikov/, takze kazde dieta mohlo mat svojho, vytlieskavali deti, tancovali, pocuvali vaznu hudbu, na striedacku kazdu chvilku ina aktivita, takze dokaze tie deti zaujat. Nieco je podobne s Robikom nieco nie - ja najviac ocenujem teda jej schopnost ovladat hudobny nastroj, deti cumeli na tie husle ako puci 🙂 a tiez pomocky boli podobne - tie rumbagule 😀 xylofon atd...
Ma vymyslene aj svoje texty tych pesniciek a v porovnani s tym zazrakom lektorskym, co sme mali na Robiku je tato teda fakt hviezda, lebo vie deti zaujat. Ta Robikova vedela iba detom vyrvavat hracky - Robika - z ruky 😝 😝

vera21
3. okt 2009

A preco sa tu uz Masenka neukaze ????? Halooo, Masa, ak to citas, tak daj vediet, ako sa ti paci Labyrint aspon.
Biela, a vy pokracujete tiez v Labyrinte ?
Zeli, ozaj, a boli sme v Turecku 🙂

zelmirka1
4. okt 2009

diky vera, mrzelo ma ze som to nestihla lebo som bola zvedava na tu hudobku, tak to je super ze vie s detickami a zaujme ich.
ja som bola v Turecku na svadobnej ceste a tiez sme sa mali fajn 😉 aposn co si este pamatam 😀 😀 😀

ma.senka
4. okt 2009

ahojte dievcata, no veru akosi neprispievam, neviem sa akosi nahodit do rozbehnutych debat 🙂

vera - labyrint je super, misko je tam najmensi, takze trochu sme tam pozadu, ale nevadi 🙂 je to momentalne nasa jedina aktivita. ak mam pravdu povedat, celkom mi to vyhovuje. trochu si teraz uzivam veget na materskej 😀 konecne 🙂 doteraz som mala pocit, ze sa stale niekde nahanam a nic nestiham. no nestiham ani teraz, ale uz som akosi viac v pohode. asi to bude tym, ze misko uz je vacsi... sice v noci je x-krat hore ale cez den mame uz zabehnuty rezim,ktory fici ako hodinky 🙂

Ta hudobna je pre ake velke deti? Misko je na to asi este maly, ze hej?

marina.o.
5. okt 2009

ahoj masenka,aj ja som rada,ze si sa tu objavila 😉

ma.senka
6. okt 2009

ahoj marina - dakujem 🙂
ale vidim, ze sa tu pomenej objavujeme viacere. uvidim kedy misko vstane - dnes
mam smely plan - mozno zajdeme podvecer do levika 😉

violetka1
6. okt 2009

ahojte opat!
Sa hlasim po prichode z porodky..uz sme doma styria teda.

Biela aky boli Fragile?? Urcite uzasny..po com boli listky?

kvjetecko
6. okt 2009

ahojte, tu som teda dlho nebolaaaaaa
Lucinka ma uz 3 mesiaciky, usilovne trepe do hraciek na hrazdicke a je to mala smejka!
A chvalim sa: po 9 tyzdnoch dokrmovania UM sme zacali naplno kojit!

violetka1
6. okt 2009

kvjetecko- gratulujem k odhodlaniu a vydrzi! Mamine je najsamlepsejsie 😉

biela
6. okt 2009

AHOJTE,
Violetka, gratulujem k Šimonkovi! aké to bolo? bola si v tej Čadci? všetko všetko napíš! 😉
Dúfam, že ste zdraví a že je všetko OK.

Fragile bol super, speváci boli dobrí, Kostka je super sympoš a samozrejme aj Mikulčík, speváčky boli fajn, no nebola Krajčiová "Skajka Balážiková" asi má niečo s hlasom či čo. išla z nich super pozitívna energia a s mužom sme odchádzali s vynikajúcou náladou. fakt boli skvelí... lístky stáli 13 EUR. dosť veľa, no oplatilo sa.

biela
6. okt 2009

Vio, Šimonko je krásny, a ako sa páči sestričke Kristínke? pomáha? 🙂

marina.o.
7. okt 2009

ahoj maminky,
violetka,aj my sa pripajame ku gratulaciam 😉 Prajeme vela zdravicka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre