Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

violetka1
8. jan 2010

noo, tiez si uzivas asi md🙂))
ale ty mas prve o dost mladsie teda!!

vejula
8. jan 2010

čaavte kočky, tak z cukru mi zatial nevolali tak snád je všetko OK... Juj len ma strááášne páli záha au, kyselinu mám až v hrdle až do ust sa mi dostáva. Jediné čo pomáha je Fatra tak ju popíjam. Ach jo už asi maličké tlačí na žalúdok ☹

lienka1076__2
9. jan 2010

Ahojky. Ty kokos dnes ma prvý krát v živote pálila záha. To je otrasný pocit. Som myslela, že to už ani neprejde ☹ Dúfam, že to po pôrode prejde. ☹

zelmirka1
9. jan 2010

ahojte
tak neviem kedy sa my vratime domov lebo tu v CR je hotova kalamita... 😒 keby sme boli sami s muzom tak by som sa nebala cestovat ale s malym veru neviem ci tu radsej nezostanem.
Pred par rokmi sme zazili taky fakt horor kedy sme ostali v kolone stat kvoli snehu ktory nemohli odpratat lebo dialnicu zablokovali kamiony a stali sme 15 hodin, to si neviete predstavit, sedeli sme v aute, stale snezilo, pripadala som si ako na sibiri a to sme mali zo sebou len jednu flasu mineralky a korbaciky ktore sme viezli svokrovcom, jedine stastie ze sme mali plnu nadrz a mohli si kurit ale inak to bolo desne a nikdy by som neverila keby som nezazila ze je to mozne v dnesnej dobe lebo vtedy sa k nam nedalo dostat a pocuvali sme radio kde telefonovali ludia ktori potrebovali inzulin pre diabetika a ani vrtulnik im nemohol pomoct a ked mali male deti v aute to bolo hrozne.
Tak uvidime ako to bude zajtra, drzte palce.

vejula
9. jan 2010

lienka, momentálne mám pdoobné problémy, ale v pondelok pôjdem do lekárne vraj su aj nejaké tablets pre tehulki proti kyseline 😕

zelmirka tak držím prsty nech ste rychlučko doma, snad to bude čoskoro lepšie 😉

a čo valria, sa neozýva, ktovie či už aj maličku nedrží v náručí 😵

marina.o.
9. jan 2010

zeli,my sme mali ist vcera k nasim a sme si to radsej rozmysleli.Teraz je to hrozne s pocasim.Radsej zostante akoby ste mali lutovat.Inak,neviem si predstavit,byt uvaznena v aute 15 hodin... 😒

zelmirka1
11. jan 2010

ahojte
tak sme naspat, cesta bola celkom dobra ale je fakt ze to lepsie ubehlo ked sme isli tam cez noc, maly spikal
a boli sme za 5 hodin tam, naspat sme isli cez den a trvalo nam to 7,5 hod., sice 1,5 sme mali pauzu ale maly spal len dve hodiny a na konci uz bol dost nervozny a plakal. Ja fakt neviem ako chodia rodiny s takymi malymi detmi
ku moru autom, malemu bolo v autosedacke uz dlho, hodinku-dve ho zabavim ale potom mi dosli napady a uz ho nic nebavilo. Dufam ze ked bude vacsi ze to bude ine.

marina.o.
14. jan 2010

zeli,tak fajn,ze ste mali celkom dobru cestu.Ked som pozerala spravy na CT,tak som na Vas myslelaq.My sme boli s Miskou v utorok na poradni.Dr.mi povedala,ze jej mam davat menej jest 😀 Uz ma 5380g 😝

martanka11
14. jan 2010

Ahojte ak by ste hladali informacie ako si vyplnit cas s detmi a neviete ake su v Ziline moznosti, navstivte stranku www.kamsdetmi.wordpress.com snazila som sa tam zosumarizovat vsetko o com viem,ze je mozne robit s detmi v Ziline. Ak budete mat nejaky tip na aktivitz s detmi v Z,A budem rada, ak mi date o tom vediet.

ninkaa89
15. jan 2010

baby, co myslite, vybrala som si spravne ako gynekologa pocas tehotenstva dr. Laniho? bola som u neho zatial len raz, ale bola som spokojna 🙂

a je tu niektora aj v prvom, druhom trimestri, ci vsetky tu uz mate deturence? 😝

wandeirra
15. jan 2010

ahoj ninkaa,
podla mna si si moc dobre nevybrala a urcite by mi dalo za pravdu viac mamin..ak chces napisem ti IP o mojej skusenosti s nim, nebudem to radsej sem pisat,aby som neodradila pripadne dalsie nadsene prvorodicky 🙂
kym som k nemu chodilla ako netehotna iba na preventivne prehliadky,aj mne sa zdal celkom ok doktor.

az neskor som zistila aky je jeho pristup, o sestricke tam ani nehovorim,/neviem ci tam este pracuje, chodila som tam naposledy v auguste 08/ a vtedy tam bol aj hrozny system zapisovania ako v dobe kamennej ziadne casenky a objednat za poplatok sa dalo iba podla nalady spominanej zdravotnej sestry no a cakat tam v lete s obrovskym bruchom dve tri hodiny na poradnu,tak to sa mi zda naozaj vela. ak by som bola tehotna este raz,tak k nemu nepojdem ani nahodou. velakrat bola v cakarni pacientka ktorej nebolo prave najlepsie a sestra ju iba odbila od dveri, ze ma cakat, ze to moze kazdy povedat ze mu je zle,aby sa predbehol. tolko moja skusenost, ostatne veci sem ani nemozem napisat, lebo to bola hroza.

ale rozhodnut sa musis sama 🙂 podla mna je lepsi Dr. Hartel, alebo Paucin.

zelmirka1
15. jan 2010

ninkaa89, ja chodim k Lanimu a som spokojna, aj ked niektore sa nanho stazovali...daj na svoj pocit ci ti sedi alebo nie, to je tazke si vybrat.

no vidis marina, ved jej staci tvoje mliecko netreba dokrmovat 😀 lebo budes mat tazky kocik 😀 😀

zelmirka1
15. jan 2010

martanka super stranka...inak je tam v podstate vsetko co sa da v ZA s detickami robit,
tiez som si zacala vsimat kde sa dostanem s kocikom az ked sa mi narodil maly a zostala som v soku aky je to problem dat si niekde kavu...zvyknem chodit este do cafe le jour pod divadlom, kde je tiez taky mini detsky kutik /stolik so stolickami a par hraciek/ a maju tam aj prebalovaci pult co je fakt luxus 😉 a detsky kutik je aj na Vlcinococh III Varesina cafe sa to tusim vola.
a dnes mi jeden znamy povedal ze pripravuje otvorenie detskej kaviarne tak sa nechame prekvapit a dam potom info 🙂

este k tomu Lanimu, ja som nikdy ako tehotna necakala, vzdy som sa objedanala a vacsinou cas bol OK, sestricka je dost neprijemna to je fakt divna osobna, ale casom som sa jej dostala na kobylku 😀 a da sa s nou. Naprikla mne velmi pomohol a aj vdaka nemu mam babo, ale tiez viem o pripadoch kedy boli nespokojne s jeho liecenim, takze ta. Inak v poslednej dobe zase pocuvam staznosti na Hartela, byt tebou tak dam na svoj pocit, lebo je to fakt tazke si vybrat.
Na Paucina zatial same chvaly, nema dlho ambulanciu tak sa asi snazi 😀

monkap
15. jan 2010

ninkaa - chodim k lanimu a v pohode ... ale poznam baby, co s nim neboli spokojne .... vzdy sa objednavam , aby som nemusela cakat u neho ...

na paucina zatial same chvaly a hartel - uz sa objavuje aj dost negativnych ohlasov (tiez boli casy, ked ho kazdy chvalil) ....

ninkaa89
15. jan 2010

dakujem za rady 😉 aj mne prisla sestricka dost divna a aj to objednavanie, bud 5euro alebo neviem ake dlhe cakanie... ale presla som k nemu od golskej a to bolo teda strach a hroza, ju nikdy viac 😖 a povodne som chcela ist ku paucinovi, ale ked som lezala v nemocnici, znamy mi vybavil laniho, tak to uz budem musiet vydrzat..co uz.

monkap
15. jan 2010

ninka: ved ked sa ti nebude pozdavat, tak mozes kedy-kolkvek odist od neho .....

lienka1076__2
15. jan 2010

Ahojky ja chodím ku Kabzanovej a som nadmieru spokojná. Vždy ma zoberie presne vtedy keď som objednaná a telefonická objednávka u nej stojí 3,32 eur. Takže sa to dá a aj sestrička je veľmi príjemná. Už tam chodím 3 roky a teraz som tehotná a ešte som sa pri nej nestretla s nespokojnosťou, takže odporúčam 🙂 🙂

martanka11
15. jan 2010

Zelmirka dakujem za dalsie tipy na tie cafecka a som rada, ze sa ti stranka pacila. Snazim sa tam pridavat stale nove veci, aspon mam nejaku zabavku 🙂

antuanet
17. jan 2010

Ahojte,
vedeli by ste mi poradiť na koho alebo kam sa mám obrátiť ak chcem začať cvičiť? Ďakujem

wandeirra
17. jan 2010

monkap praveze sa neda hocikedy odist, u Laniho sa podpisuje dohoda o poskytovanie zdravotnej starostlivosti na rok

wandeirra
17. jan 2010

ninka,tak to ano, lepsi lani,nez golska,tiez som u nej zacinala na vlkoch a hrooozaaa 😒

wandeirra
17. jan 2010

ahojky mia 81-IP som ti poslala

ahoj aj ty Taffy, a pozdavujem tvoje krasne dvojciatka,stretavali sme sa na JISKe v lete 08,neviem ci si pamatas,aj na ocnom, som rada ze sa tvojim dvojcatkam dobre dari a pekne rastu. papa 🙂

wandeirra
17. jan 2010

ahoj antuanet, kurz predporodnej pripravy a cvicenie vedie v nemocnici p.Solarova,staci tam zavolat a na ustredni ta prepoja k nej 🙂

antuanet
17. jan 2010

Jeej, ďakujem za tip...pokúsim sa tam zavolať 😉
Je v ZA len jedna nemocnica? Nie som totiž odtiaľ 😅

monkap
17. jan 2010

antuanet: cvicenie pre tehotne je aj na vlcincoch, solinkach, v meste ... neviem kde byvas ....
ano, iba jedna nemocnica tu je ....

kacenka24
17. jan 2010

Ahojte.
Ja som prestúpila od Lániho k Paučinovi a to sa ani zďaleka ďalečižného nedá porovnať. Ten celkový prístup, ochota, záujem, keď mám problém, alebo teda otázku teraz v tehu, tak je Dr. Paučin na skype a okamžite mi odpovie. Dáva pacientkám aj svoje tel. číslo, keby bol nejaký problém. Stalo sa mi, že mi došiel kredit a zavolal naspäť. 😲 U Lániho som bola 5 rokov, pokiaľ nebol problém ok, ale akonáhle sa niečo vyskytlo, tak už to bol problém... Ako tehu som si teda u neho posedela aj 2-3 hodiny. A u Dr. Paučina ma sestrička objedná (zadarmo) a ani raz som nečakala dlhšie ako 5 min. Zajtra ideme s MM na morfo utz, Dr. nám spraví na usb kľúč aj 40 min záznam, tak sa veľmi tešíme. 🙂 🙂 🙂

zelmirka1
18. jan 2010

kacenka to je super ze si spokojna, znie to perfektne, ak to vydrzi tiez zmenim.... 😉 ja mam totiz pocit ze ked zacina lekar s ordinaciou tak prvy rok je super, vsetci ho chvalia, ochota, mily pristup a postupne to zacne byt rovnake ako vsade. Raz som to uz zazila a pamatam si tiez ako vsetci chvalili Hartela ze je uzasny a v poslednej dobe zrazu ze uz nie je a podobne. Inak to plati vzdy ze ked je clovek zdravy a nie su ziadne problemy tak je lekar fajn. 😀.

marina.o.
19. jan 2010

ahojte maminky aj buduce maminky,
zeli,ja si tiez myslim,ze ked sa zacina,tak je vsetko OK.Neviem si to dost dobre predstavit,ked dr.skypuje,telefonuje a este aj vybavuje ambulantne pacientky...

marina.o.
19. jan 2010

a plati to na kazdeho dr.,ked si zdrava,tak je super.Akonahle sa objavi problem,tak vtedy zacina byt na vine dr.To mozem potvrdit z vlastnej praxe.

wandeirra
19. jan 2010

marina skypuje samozrejme ked tam nema pacientku alebo vecer...je tam objednavanie na presny cas,tak vie kedy bude mat volno.

este sa nestalo ze by nebol v ambulancii ked ma ordinacne hodiny ako Lani.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre