Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

kamka17
10. apr 2011

@marina.o. na babyplavanie máš za dnes hlasy 😉 😉 😉
a baby, neviete náhodou, čo sa stalo s tým detským bazarom, ktorý bol v celulózke??? lebo minule som tam išla kuknúť a kde nič tu nič...ani info o tom, či sa zrušil úplne alebo či sa presťahovali... 😕 😕 😕

marina.o.
10. apr 2011

@kamka17 dakujeme a mozes v tom pokracovat 😉 hlasuje sa kazdy den a ceny su aj pre hlasujucich.Takze pri troche stastia moze vyhrat kazdy.Sutaz je az do konca maja 🙂
Ja o tom bazare ani neviem,ze tam bol.My mame aj doma bazar.Akurat vcera som odkladala veci na odpocinok 😀

montinka
12. apr 2011

ahojte neviete o niekom kto by chcel kupit kocik espiro atlantic?

karlinkarka
12. apr 2011

Ahojte baby. rodila niektora pri p. Paucinovi v Cadci alebo ake mate s nim skusenosti ako lekarom-porodnikom. poznate ho niektora aj osobne? uvazujem nad tym , zeby som ho mala pri porode. tak shanam infosky o nom.
Prestahovali sme sa do Ziliny pred mesiacom , nepoznam tu este ostatnych lekarov a dostala som nanho avizo od jedneho lekara z Kramarov.
Za informacie o nom vopred dakujem vsetkym 🙂

mimkaa10
12. apr 2011

@karlinkarka ahoj... kukni predchádzajúcu stránku, tam píšem o ňom.... mala som ho ako pôrodníka aj ako lekára 🙂

karlinkarka
13. apr 2011

@mimkaa10 a ako si s nim bola spokojna.? oplati sa ho mat pri porode, aby prisiel s domu? a strihal Ta velmi? 😲

janynkaaa
18. apr 2011

Ahojte.....Vie mi niekto povedat ked chcem ist rodit do cadce tak to si tam musim ist najprv zajednat ???
A davaju tam epiduralku??? a ako to tam je s babatkami mam ho stale pri sebe alebo nie......dakujem za odpoved

mimkaa10
18. apr 2011

@janynkaaa Ale ahoj 🙂 a vitaj - snáď ma budeš poznať 😀
čo sa týka CA - nemusíš si zajednávať vôbec nič, jednoducho prídeš... epidurálku dávajú, samozrejme ak sa neprešvihne vhodná doba. Bábatko pri sebe mať môžeš, záleží od teba ako sa rozhodneš. Ja som ho mala pri sebe - bola som na nadštadarde, predsalen viac súkromia na tie prvé chvíle 😉
@karlinkarka Paučin nie je zástanca nástrihov, takže mňa a dokonca ani kamošku, čo u neho tiež rodila nenastrihával 🙂 porodili sme len s dvoma miništychmi. Bola som s jeho prístupom spokojná na maximum - odporúčam.

romcag
1. máj 2011

Ahojte baby.. chcela by som sa spýtať, dneska zrovna síce počko nevyšlo, ale kde v okolí Žiliny sa dá urobiť pekný víkendový výletík? Dajte tipy 😉 ďakujem

fordemirka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirkaza
2. máj 2011

@karlinkarka
Ahoj! Ja som rodila v Cadci a bol tam aj Paucin. Viem, ze je mnoho rodiciek, ktore si ho chvalia a aj pacientky su s nim spokojne, no ja mam inu skusenost. Bola som prijata v piatok do nemocnice, od vecera som mala kontrakcie, bolesti...o polnoci ma s pravidelnymi kontrakciami zobrali na salu a dr. Paucin mi kazal pichnut nejaku "liticku zmes" ci nieco take. Nebola som podla neho este dostatocne "pripravena". Ta zmes mala sposobit, ze mi bolesti prejdu a ja si aspon trochu pospim a oddychnem. Ale to, co sa mi potom dialo...no comment. Do rana mi bolo zle, tocila sa mi hlava, nemohla som ani poriadne chodit a vobec som si neoddychla a ani nepospala. Na druhy den rano mi ani nevedeli natocit monitor, lebo babatko bolo uplne otapene spolu so mnou. Nechali ma este cely den tak a vecer ked znovu zacali kontrakcie tak ma brali na salu ( vecer o deviatej), kde mi pichli vodu a porodila som. Bola som strasne vycerpana, nakolko som tu noc predtym vobec nespala a ani cez den, k tomu ta oblbovacka a tak...Neviem ci rozmyslam spravne, ale som presvedcena, ze ak by mi dr. Paucin tu injekciu nedal, porodila by som aj tu noc predtym, nakolko na ten dalsi den som nebola "pripravena" o nic lepsie, len som bola neskutocne znicena a unavena. A ak mozem odporucit niektoreho doktora z CA, tak by to bol pan dr. Mitro. Pre mna bol ako anjel🙂 , ktory mohol so mnou robit co chcel a nic ma nebolelo. Mala som ho aj pri porode spolu s dr. Martinom Rehakom.

simrada
5. máj 2011

@mirkaza dr paucina som mala aj ja pri porode 🙂 , ale nakoniec nie v Cadci, kde som povodne chcela ist. a aj ja som dostala podobnu injekciu s litickou zmeskou. prisla som poobede s bolestami, ale som bola zospodu velmi tuha a otvorena na jeden prst . zostala som asi 2hodiny na porodnom sale na pozorovanie, ale som sa neotvarala ani trochu aj ked som mala pravidelne bolesti. tak ma moj doktor poslal zo salu na odelenie a az tam mi dali na noc liticku zmesku injekciou do zadku .mne to vysvetlil tak, ze davaju 2lieky nato,aby sa ti uvolnil krcok a aby ti postupne zmakol a aby si si odychla , nepretrpela v bolestiach celu noc a mala energiu na porod. Mne tato injekcia velmi pomohla . sice trosku sa mi po tej injekcii tocila hlava, ale len asi pol hodiny. monitory babatka som mala tiez v poriadku. potom som si v klude pospala a rano , ked ma znovu vysetril, uz som bola otvorena na 4cm a prepichol mi vodu a do 3hod som mala po vsetkom. aj bez epiduralky, ktoru som povodne chcela. aj bez nastrihovania. Aj ked na Zilinu sa tu anjde vela negativnych ohlasov, ja som bola maximalne spokojna ako s mojim lekarom, tak sestrickami na porod. sale- super bola sestricka Adamcikova, 😉

simrada
5. máj 2011

@karlinkarka paucina doporucujem aj ja na zaklade mojich vlastnych skusenosti. empaticky, moderny lekar. kontakt najdes nanho na www.gynpaucin.sk . najlepsie, ked sa s nim poradis osobne, vsetko ti podrobne vysvetli. Viac info o nom Ti posielam do internej posty. 😉

aksniteb
6. máj 2011

Ahojte, tiež sa práve pozerám po novom gynekológovi a po tom, čo všade čítam o dr. Paučinovi len verím, že ma ešte zoberie 🙂 Pred pár dňami som si na teste našla // a rada by som mala lekára, ktorý sa skutočne stará o budúce maminky a bábätká v brušku zodpovedne...

fordemirka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
solinkarka
14. máj 2011

@aksniteb paucin ta urcite zobere aj mna zobral 😀 ako citam tak sme v rovnakom tt to sa aj na poradach u neho budeme hadam stretavat 😀

fordemirka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fordemirka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danulka3
14. máj 2011

@fordemirka ahoj a kde je ten labyrint, Aj ja by som skočila niekde pokecať s maminkami

solinkarka
14. máj 2011

@fordemirka ahoj...ano? ja si uz ani nepametam 🙂 ale dakujem 😉

fordemirka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adusased
15. máj 2011

Ahojte maminy a buduce maminy, rada by som sa zapojila do Vasej debaty, pokial je tema este stale aktualna...aj ja som zo ZA , co som videla je to tu jedina tema zilincaniek 😉

pia22
16. máj 2011

@fordemirka Labyrint je v Cajovni u Dobrej vily? Tam sa chystam s malym pozriet na hodiny anglictiny😉

fordemirka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pia22
16. máj 2011

@fordemirka a to je MC? Nikdy som o ňom nepočula.

olalka
16. máj 2011

ahojte, labyrint je za babkovym divadlom, je tam kaviaren s hernou pre deticky a su tam rozne kurzy, cvicenie s detmi -baby fit, alebo hudobnicek, a rozne cvicenia pre dospelych- joga, brusne tance, zumba.... ale da sa tam len tak prist na kavu, kym sa deticky hraju

fordemirka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aksniteb
17. máj 2011

@solinkarka ahoj, čítala som, že ty už máš prvé sono za sebou, ticho závidím, ale hlavne gratulujem 😉 ja si ešte skoro dva týždne počkám. Dúfam, že sa tam niekedy stretneme 🙂

solinkarka
17. máj 2011

@aksniteb a uz si sa k nemu prihlasila??

aksniteb
17. máj 2011

@solinkarka ešte minulý týždeň v pondelok som tam zavolala a boli hrozne milí a ochotní - ešte v ten deň som tam bola a vybavila som si prestup od pôvodnej lekárky, ale práve pre ten prestup a kým prídu moje veci ma objednali až na 30.5. Nevieš, ako to je s možnosťou partnera na sone? Manžel by chcel tiež vidieť fazuľku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre