Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

evitamarko
6. jún 2011

@wieruss ahoj, v ALMA studiu zacina cvicenie pre tehotne buduci tyzden. Ak by si chcela vediet viac, poslem ti potom na nich kontakt. Ja som inak chodila do Labyrintu - tam to ale byvalo len raz do tyzdna o 15:00 - tusim to bolo utorky...

aksniteb
6. jún 2011

@evitamarko môžem tiež poprosiť kontakt prípadne viac informácií ?

wieruss
6. jún 2011

@evitamarko poprosim ta kontakt , lebo ako termin o tretej je pre mna nerealny kedze robim ked mam rannu do 15:45 😀

aksniteb
6. jún 2011

už som našla, ďakujem za tip http://almastudio.sk/cvicenie-pre-tehotne/

evitamarko
6. jún 2011

jou 🙂 to je ono..

katka251177
10. jún 2011

@afra Ahoj.My sme boli na 3D sono v Martine http://www.femicare.org/ u doktora Grochala. Môžem len odporučiť. Všetko Ti pekne vysvetlí, odmeria. Aj môj gynekológ mi povedal, že je naj na Slovensku a oveľa lepšie a citlivejšie prístroje ako v iných nemocniciach. Stačí len zavolať a objedná Ťa hocikedy, aj cez víkend.

wieruss
10. jún 2011

@katka251177 mozem ta poprosit, kolko Vas to vyslo ? lebo pozerala som stranku a paci sa mi to a ked ho odporucas isto to bude lepsie ako niekde kde sa zaplati rovnako a si tam 15 minut 😠 a k torom tt ste tam boli ?

afra
10. jún 2011

@katka251177 ahoj, dakujem za info 🙂 no aj mna by zaujimalo, kolko to stalo a co vsetko bolo v cene 🙂) Teda by ma zaujimalo vsetko, co @wieruss 🙂))

katka251177
10. jún 2011

Vyšetrenie trvalo zhruba pol hodinku. Odmeral drobcovi vážne asi všetko a pekne nám všetko povysvetľoval. Bola som tam aj s polovičkou a starším synom.Aj foto nám spravil 3D. Ono to 3D sono sa myslím robí do 12 týždňa. My sme boli v 30. týždni. Keď tam ideš na prvé vyšetrenie, tak to stojí 27€. Ak pôjdeš na ďalšie , tak 20€. Za snímku sme zaplatili 7€. Nedá sa to ani porovnať so sonom, ktoré sme absolvovali v nemocnici. Z toho som vôbec nič nemala. Doktorka len diktovala nejaké údaje a rozmery sestre. A hlavne nie sú tie prístroje také presné. Nám totiž v tom Martine zistili, že má drobec hraničnú hodnotu mozgovej komory ale že sa netreba znepokojovať, že hlavne pri chlapcoch je to bežné a ešte pri väčších. Môj gynekológ mi na to povedal, že čím lepší prístroj, tým presnejšie hodnoty. Preto sme išli aj v 36. týždni do Martina Tie hodnoty sa upravili a všetko je v poriadku.

wieruss
10. jún 2011

@katka251177 velmi pekne dakujem za info, neni o com, som sa rozhodla, ze pojdeme aj my do Martina. Dakujem moc 🙂

katka251177
10. jún 2011

@januska712 Ahoj. Ja mám termín 8. júla. Ale boli sme v Martine na D sone a tam mi doktor povedal,že to vidí aj skôr. Tak teda uvidíme , kedy sa drobec vypýta na svet. Ja sa už ledva gúľam. Brucho mám už ako tesne pred pôrodom. Rodiť budeš v Žiline? A ozaj tento týždeň som bola prvý krát na monitore. Ty si už bola? Prajem úspešné dogúľanie. 🙂

katka251177
10. jún 2011

@katka251177 Opravujem. Samozrejme sa 3D sono robí OD !!! 12 týždňa. 😉 😲

januska712
12. jún 2011

@katka251177
ahoj.... mno ja idem rodiť v žiline.. a už isto lebo sme sa rozhodli s drahým že dame aj odobrať tu pupočnikovu krv a tam sa musí uwiest v ktorej pôrodnici ideš rodiť... aj ja som bola tento týždeň prvý krát na monitore... kde si bola?? tu v žiline??? a kedy ideš zasa ja idem zajtr ale netešim sa mooc:D

katka251177
12. jún 2011

@januska712 Tiež chodím na monitor do ZA. Neviem či som mala "šťastie" na nepríjemné sestričky ale ozaj je to s tou Žilinou pravda, že to nieje bohviečo. Rozmýšľala som aj nad Martinom ale majú tam byť akési uzávierky cesty a oprava mosta, tak už to necháme tak a pôjdem do Žiliny. Ja idem na monitor vo štvrtok. Údajne je tam menej báb, keď tam ideš vtedy, keď nemajú na gynde poradňu. Bola som v stredu a bola som asi dvadsiata na rade...A to ma tak vystrašili. Len mi povedali, že musím prísť aj vo štvrtok. Chcela som vedieť prečo ale žiadneho vysvetlenia som sa nedočkala... Akurát sa ma opýtali, či cítim pohyby. A tie teda cítim. Hlavne poobede a večer.Tak som vyklepaná behala po internete s výsledkom v ruke a zistila som, že malý mal slabé ozvy. Vo štvrtok už tam bola iná sestrička. Otáčala ma, malého sa snažila zobudiť a aj sa jej to podarilo. Už to bolo OK. Potom ma napadlo,že bude lepšie, keď tam nepôjdeme hneď ráno, lebo ja zvyknem tak do desiatej spať a zvykol si na to aj malý. Preto im kašľal na celý monitor...🙂 Termín máš kedy? A čo čakáte? Hádam sa stretneme. Prajem úspešné dogúľanie.

januska712
12. jún 2011

@katka251177
Aj ja chodím do žiliny... ja tiež nie som spokojná so sestričkami a ako ku mne pristupowali... ja čakám dievčatko a ty??? mam termin 18.7. a 12.7. ale už bysom to chcela mať najradšej za sebou... ja som bola na monitore v piatok o dewiatej ráno tak mi kázala moja doktorka že tam musím byť o dewiatej... mna tiež prehadzowali zo strany na stranu lebo malička tiež spinkala a tiež som mala slabe odzozvy... a mne kazala ta sestricka že mám zasa dojst v pondelok takže idem zajtra... ja som bola tiež vylakana ze co sa deje pretože som tam bola prvy krat .. a ešte sestricka mi powedala aby som si sledowala pohyby... ale moja malicka sa tiež rano tak mooc nehybe iba ked je hladna tiež som zvyknuta spat do desiatej neikedy aj dlhsie... tak som jej powedala že ja citim pohyby hlawne poobede a večer... ale ked ti mám powedať pravdu tak sa tam zajtra aj bojim ist co tam zasa budu so mnou robit.... a snad sa niekedy stretneme:D:

ginepra
12. jún 2011

Prosim Vas, neviete mi poradit dobru kaznu lekarku zo Zilina a okolia? Moze byt aj Martin, Povazska... Mala (2 r)ma uz dlho taky vyrastok, ktory sa jej zacal menit a zvacsovat... Dakujem

katka251177
12. jún 2011

@januska712 Tak sme na tom rovnako. Asi bude najlepšie, keď tam zajtra pôjdeš až keď sa vyspíš. Monitor robia do jednej. Ja tam tiež pôjdem vo štvrtok až okolo jedenástej.A neboj. Všetko bude OK. Pohyby cítime a to že im naše detičky prdia na monitor a spinkajú, tak to nieje nič zlé. Ja čakám chlapčeka. Podľa môjho gynekológa mám termín 8.7. ale v Martine nám na3D sone povedal, že to nebude žiadny drobček a on to vidí už na 30.7. Tak som zvedavá, kedy sa drobček vypýta na svet. Tiež by som to už mala najradšej za sebou. Mám trochu strach, že bude ozaj moc veľký a budú mi musieť spraviť cisársky. No veď uvidíme. Si priamo zo Žiliny? My bývame na Solinkách.

januska712
12. jún 2011

@katka251177 no tak to hej... ja tam idem zajtra o tej dewaitej... dam si budika mozno uz budem aj hore ... no ja za to nemozem ze malicka na nich kasle... vsak aj citm pohyby a to ej hlavne:::D:D nam dnes uz konecnepo dvoch mesiacoch dosiel kocik tak som rada uz mame takmer vsetko::D:D ja pochadzam z dediny ale teraz žijem v žiline na vlčincoch:D:d takze to sme kusok od seba.:D

katka251177
13. jún 2011

@januska712 Ahoj. Potom sa ozvi, ako ste dopadli na tom monitore. Pa

januska712
13. jún 2011

@katka251177
Ahoj tak ja som dnes bola na tom monitore a došla som tam 08:50 asi nejakych pat minut som čakala a potom ma zawolala vobec tam nebolo wela ludi... a dnes sa ma ani nedotkli malicka sa hybala tak super som bola rada a este mi aj powedali ze vsetko je v poriadku ... tak zasa idem o tyzden.... a zajtra ma zasa caka hematologia a idem este aj na poradnu...a vy sa ako mate,??,

katka251177
13. jún 2011

Ahoj. Dnes sme skoro celý deň preležali. Už by som vážne najradšej mala po všetkom. Ledva sa hýbem. Som rada, že si mala všetko v poriadku. Dnes tam nebolo veľa ľudí asi preto, že poradne sú utorky a stredy. Aj my ideme zajtra na poradňu. Ku komu chodíš? Ja ku Lánimu. Ty ku nejakej babe ako som sa dočítala. No a vo štvrtok zas na monitor, tak som zvedavá či bude zas drobec spinkať. Maj sa pekne

zuzkapin
14. jún 2011

Ahojte @katka251177 a @januska712 - ja som rodila davnejsie... ale je pravda, ze sestricky na monitore sa moc s vami nebabru :(. Ale ked si k porodu zavolate manzela, ich spravanie sa obrati... Na oddeleni sestonedelia su uz lepsie setricky... Ak rozmyslate nad inou porodniciu, ja som pocula dobre odozvy na Cadcu 🙂, lepsia ako Martin... alebo potom chodia baby do Dolneho Kubina. Ja som rodila v ZA, nestazujem sa... ale samozrejme mohlo to byt aj lepsie... ale potom na oddeleni to bolo OK 🙂
Drzim Vam palce, aby Vam to dobre dopadlo 🙂

zuzlik_12
14. jún 2011

Ahojky. Tak ja som tu dnes prvykrat. Čakame prve mimi a strašne moc sa tešime. Bude to vianočne babo. Akurat v stredu som bola u svojej lekarky na krv. Viete mi poradiť ake testy ma čakaju a kedy by som mohla isť na 3D sono, aby sme tam s manželom (teda hlavne on) aj niečo videl 🙂 som akurat v 11tt a už mi moja lekarka robila nejake sono ale zatiaľ si len tak pre seba a sestričku hovorila nejake čisla, takže som bola uplne mimo.. 😀 ďakujem

katka251177
14. jún 2011

Ja som bola na klasické sono v nemocnici v20 týždni aj s polovičkou a vtedy nám aj povedali , že to bude chlapček. Keby som ale mama ísť ešte raz, tak ideme určite do Matrtina na 3D, to by už bolo maličké pekne vidieť. Boli sme až v 30 týždni na 3D uhttp://www.femicare.org/ . Odporúčam. Pekne Vám všetky tie hodnoty opíše a nebudeš mať z toho guláš ako som mala ja po sone z nemocnice.

januska712
14. jún 2011

@zuzkapin
AHOJ dakujeme... ja som sa uz rozhodla idem rodiť do žiliny.. a aj manžela budem mať pri porode tak snad sa ku mne nebudu tak sprawat.. a ja si idem aj zaplatit tu andstandard izbu tak dufam ze aj pristup bude iny..D

zuzkapin
14. jún 2011

@januska712 - tak na nadstandarde budes vidiet len usmiate sestricky :D ...vsak si za to zaplatis, tak pokial viem, tam to bude OK. Ja som bola na klasickom oddeleni, lebo som nechcela byt sama...

zuzlik_12
15. jún 2011

@katka251177 Ďakujem krasne. Už sa tešim kedy to bude a uvidime našeho drobčeka. Chceme isť do Martina do Heliosu. Ale vieme, že nechceme vedieť pohlavie. Iba ak budu dve. Lebo je to viac ako pravdepodobne 🙂 Chceme sa nechať prekvapkať. Strašne sa na mimi tešime. Ešte raz ďakujem. 😵

januska712
15. jún 2011

@zuzkapin
mno uwidime a ci sa tam vlastne dostanem ... lebo ze neikedy to je aj obsadene .::D ale dnes sa uz idme pobalit do emocnice lebo sa necitim dobre...(

adusased
15. jún 2011

ahojte, babeny, ktore chodite do ZA na monitory chcem sa spytat, zakazdym ked idete z monitoru dolu na prijem sa zapisat?bo ja som dnes zabudla... 😀

nataliasarron
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre