Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

lahodacka
28. okt 2008

ahoj Kuti, ako mala?

Gabi mam, da sa, na sono ma poslal, neviem preco, ale vyplatilo sa 😉

rabaka
28. okt 2008

Ahojte maminky ahoj andulka26
aj ja som tu nová a rada by som sa pridala Už som skúšala na Kam s deťmi v Žiline ale tam nás bolo málo - asi všetky viete kam s deťmi. Andulka26 ty si ale šikovná, ja vôbec neviem ako si mám pridať do pasu foto a iné info - poradíš?

marina.o.
28. okt 2008

pekný deň maminky 🙂 aj ja gratulujem čakajúcim maminkám.

lahodacka
28. okt 2008

rabaka chod na nastavenia, je to uplne hore, klikni na to a tam sa uz zorientujes 😉

Kde s detickami? No predsa na na Namestie 😀

rabaka
28. okt 2008

Aháá no jasné už to mám, už len nejaké pekné foto zohnať

Musím končiť malý vstal ☹

svantica
28. okt 2008

ahojte 🙂
laho maly sa ma dobre, stale nieco vymysla 😀 akurat teraz vstavame 😎
laho neboj skola bude v pohode 😉

gabrielkaa
28. okt 2008

ahoj lahodacka, ja mam sono zajtra....tak duuuuufam,ze uz mi povedia konecne co to bude. ci chlapciak ci baba.

strunka
28. okt 2008

Ahojte 🙂
aj ja vitam nove tvare a gratulujem laho 🙂

lahodacka
28. okt 2008

to este neviete? Babo bolo asi zle otocene, ze? .... 😉

My sme sa mrvili, mavali rucickami....dufam, ze Pan Doktor sa nepomylil a povedal nam pravdu, co sa tyka nasho pohlavia 😉

Inac Gabika ako prezivas tehotenstvo?Mna dost nici to kazdotyzdenne cestovanie do BB...dufam, ze to casom bude lepsie

gabrielkaa
28. okt 2008

no mne povedali naprv, ze cakam chlapca o tyzden neskor,ked som si to chcela dat potvrdit povedali, dievcatko...nuz tak som to nechala tak. zajtra mam kontrolu a uz taham na 30 tyzden takze to uz mi povedia hadam....inak stava sa, ze v tych skorsich tyzdnoch sa pomylia...iste to je az ked sa narodi ...tak sa vravi 🙂
ja prezivam tehotenstvo celkom v pohodicke, len tym ze mam rizikove tak cucim v meste a nikde necestujem, teda hlavne nie na dlhe trasy...ale zatial sa to vyvija dobre a verim, ze to v tejto tendencii aj zotrva 😀 . a preco sestujes do BB? sluzobne, alebo tam chodis do skoly?

lahodacka
28. okt 2008

chodim tam na tlmocnictvo a je to dost unavne, kazdu sobotu a uz sa nam zadarilo aj zopar nedeli...no a Sturec mi to teda poriadne robi tazke 😠

No mne povedal ze baba, tak sa na to aj spolieham, dufam, ze mi neoznamy opak...totiz sa podla toho zariadujem 😉

patkao
28. okt 2008

Ahojte..tak gabika som zvedava co ti zajtra potvrdia, daj potom vediet 😉 ..ale teraz prevladaju dievcatka, mohli by ste mat neakeho toho chlapca, nech tie nase baby maju aj naekých kamosov 😉 ..lahodacka pozeram ze aj ty cakas dievcatko - blahozelam ku slecne 🙂

lahodacka
28. okt 2008

patkao, no tak nam bolo povedane, dufam, ze to nabuduce nebude chlapec, ale povedal to tak presvedcivo 🙂

dadus
autor
28. okt 2008

pekny vecer prajem.....teda nabera to tu cerstve obratky,no len tak dalej 😉
andulka plavecke jaslicky su aj v ziline, vela nas to aj navsetvovvalo a niektore este nevsetvuju 🙂
svanti co to tvoje male podarene hyperaktivne chlapca? hm? 😀 😀 😀 tobiasko poslucha?
vera sa nam tu dlho neukazala...... 😒 ani mimi 😒 peha ani nehovorim ☹ ale to je take obdobie, kazdy za niecim beha,vybavuje...a vraj dovolenka 😀 😀 😀

rabaka
28. okt 2008

Ahojte
detičky už spia? 😔 Laho tak som dnes prechádzala cez to Námestie a nič... A čo cez upršané a studené dni, kam vyraziť? skoro som napísala za kultúrou 😀

Inak čítam že tu máme čakateľky - maminky držte sa

vera21
28. okt 2008

Ahojte 🙂 Tak ked ma uz Dada takto vyzvala, tak sa ozyvam, ze zijem aj ja aj dieta 🙂
Andulka, na plavanie chodime s Kutinou, zatial sa nam paci, ak chces nejake blizsie info, tak sa ozvi. Vitam nove tvare, som rada, ze sa to tu rozprudilo - sa priznam, ze som tu uz moc nechodila ☹ Mam teraz inu zavislost ako predtym MMB 😉
Rabaka, ja som na tom namesti bola vcera, kde si bola, haaa 🙂 A ked budu uprsane dni, tak Vam dame vediet, kam vyrazit, len to este chvilku potrva....
Prajem pekny vecer 🙂

andulka26
28. okt 2008

ahojte maminy,dakujem za privitanie. Miska dnes mala jeden z tych horsich dni, tak som nemala ani cas sem kuknut ☹

vera21, ak by si bola taka zlata a dala mi nejaky kontakt na to plavanie, budem velmi rada. Planujem tam s malou chodit, tak zistujem kde to vlastne je. Na internete som nasla len v inych mestach a to nehrozi. Trufnem si ist s malou len do ZA, lebo by mi taku dlhu cestu nezvladla. Vlastne nielen ona ale aj ja. Nevydrzala by som pocuvat jej plac. Ona je strasne mrzuta, ked ma byt niekde priputana, takze sa vobec nekamarati s autosedackou. A ja hned znervozniem ked spusti ten svoj narek.

Inac, uz zacinate kupovat darceky na vianoce? Ak ano dajte nejakeho typa, co ste nakupili 😀

Rabaka, ak budes potrebovat s niecim poradit, napis, ozvem sa 😉

rabaka
29. okt 2008

Dobré ránko
vidím andulka že si taký nočný vtáčik. Už som tú vizitku zvládla pomohla mi laho

Ozaj maminky ako zvládate posun času? Ja by som spala ale malému asi musíme kúpiť hodinky alebo je málo infrmovaný lebo posun krásne ignoruje a budí ma o piatej.
Milé čakateľky obdivujem vás že už máte poväčšinou vybrané mená, ja som napriek tomu že to bolo moje tretie opäť do posledného dňa nevedela aké dám.

Vera cez námestie som len prechádzala aj to sama - mala som nákupnú vychádzku- ale pokukovala som po tamojších maminkách s kočíkom bola tam aj jedna s dvojičkami + pes tak tú som v duchu poobdivovala že si trúfla ešte aj na toho psa

Jéj ale som sa rozpísala a malý mi už skoro oblizuje elektrickú šnúru a to by sa nemalo, však?

gabrielkaa
29. okt 2008

ahojte, no Patka, chod sa pozriet na tehotenstvo academy co tam prevlada...praveze sami chlapci, uz som to tam chcela zabalit....takze neboj nic... 😉 tuto sme sa podelili - na koniku su dievcatka a na tom druhom portali chlapci.
no laho, na tom sturci to neni bohvieco, a a stupajucimi tyzdnami to lepsie nebude...co sa tyka pohlavia tak ja zatial nic nekupujem a to co mam po sestre je sice po chlapcoch ale take neutralne. ... takze dnes mam o 10 kontrolu tak dufam, ze ma budu sonovat, ak nie tak sa asi rozplacem 😀

lahodacka
29. okt 2008

rabaka, to sa vzdy dohodneme a dame spicha na Namesti, ale neboj, baby sa stretavaju na Vianoce pri punci, tak si myslim, ze sa tento rok tradicia zachova...ja sa pridam tiez po prvy krat, ale bez toho puncu ☹

Gabika, mam nejake veci, co som si nakupila v zahranici a kopu dostanem od dadus, ona ma malu dcerku, tak ja si moc hlavu nelamem...treba mi uz iba kocik, ale s tym si este pockam. No a mam kopec kamosiek v zahranici, tak ani kupovat nejdem, bolo by toho fakt vela a to dieta tak rychlo rastie.

co sa tyka nosenia veci po chlapcovi, v tych prvych mesiacoch sa to aj tak strati...mala maca mala modru supravu a bola taka zlata...takze s tymi farbami je to vzdy relativne

mimi sa drvi, tak nema asi cas na konika 😉

ozaj, baby, co mate za sebou krvne testy z genetiky, ako dopadli?...ak nechcete pisat na plochu tak IP. Som zvedava, lebo ja cakam kazdym dnom ako na ihlach ☹

svantica
29. okt 2008

ahojte 😀
aj my vitame nove tvare 🙂
dadus konecne ze si sa ukazala. maly sa ma dobre, sotva mu stacim, stale je v pohybe este aj pri jedle.
cim je starsi,tak teraz je s nim aj sranda 😀

zelmirka1
29. okt 2008

Ahojte
tiez sa chcem pridat niekedy do debaty....aj ked zatial moc nestiham, maly ma 1 mesiac a cez den vystraja.
Tiez by som rada vybehla na namestie ale zatial beham len do parku na Boriku lebo to mam blizko. Poradte mi da sa pri takom malom drobcovi uz mat niaky rezim ? My stale kojime inokedy, kupeme inokedy aj prechadzky su v iny cas.

zelmirka1
29. okt 2008

Zdravim gabrielku....inak aj ja mam lekara Laniho...mozno sme sa niekedy aj stretli a nevieme o tom....

svantica
29. okt 2008

zelmirka,aj nas maly bol taky. cely den preplakal,ale potom som mu zaviedla rezim,takze vsetko ma naprogramovane na urcitu hodinu a funguje to dodnes. celkom sa to oplatilo.

zelmirka1
29. okt 2008

svantica, ako si zaviedla rezim ? lebo ja ked ho chcem zobudit na kupanie tak nam to trva aj tristvrte hodiny....
aj si kojila vzdy v rovnaky cas ? V noci je dobry kojim len 2 alebo 3 krat, ale cez den je mrzuty a narieka...

rabaka
29. okt 2008

zelmirka ja som sa už pokladala za skúsenú matku veď mám 2 dievčatá ale náš malý mi rozbil všetky predstavy o režime. Jediné jeho pravidlo bolo jesť každé 2 hod či deň či noc. Môj názor - jeden mesiac je ešte primálo na nejaký režim, netreba babatko do ničoho nútiť skôr mu treba "načúvať" a prispôsobiť sa jeho potrebám. Bojovať s ním nemá zmysel, to čo sa nám na ňom nepáči taký drobček nerobí naschvál, má to nejakú príčinu. A ešte jedna síce už 1000krát opakovaná pravda - každé dieťa je iné, tak ho neporovnávaj: napr. že kamarátka má tiež rovnako staré a jej prespí celú noc a môj nie...Zbytočne ťa to bude rozčuľovať

zelmirka1
29. okt 2008

Diky Rabaka, ved ja to tak beriem ze kazde babo je ine a snazim sa spoznat co potrebuje to moje...
len som chcela vediet ako to robia ine maminy, lebo cez den je maly dost mrzuty a mam strach ze ma hlad, lebo place a stale natahuje ustocka a dava si do nich rucky. Vcera som podlahla a dala mu hned po hodine ako papal a papal znovu ale bol rozhnevany a aj trochu vygrckal, bolo mu uz asi vela. V noci papa len kazde 3-4 hodiny ale cez den mame problem, lebo neviem poznat co sa mu nepaci. Jedine prechadzka je fajn, spi spokojne v kociku dlho.
Je mi jasne ze to musim vydrzat, radsej ho stale nosim na rukach aby neplakal.

rabaka
29. okt 2008

Také malé bábo by fakt po napapaní malo väčšinu dňa prespinkať tak nejaký problém tam bude. Ťažko ti poradiť takto na diaľku ale hlad to asi nebude. Môj malý bol veľmi cicavé dieťa, tiež rád a stále cical, neviem či máš niečo proti cumlíkom ale nám veľmi pomáhal. Neskúsila si fórum bábatká? Tam si píšu maminky o problémoch. Tak pevné nervy, 😉 také malé dieťa sa rýchlo mení a možno z toho jednoducho vyrastie.

zelmirka1
29. okt 2008

Ja nemam nic proti cumlikom, ale moj maly ho nechce. par krat potiahne a ked mu nic netecie tak ho vypluje.
Ale ked ho zoberiem na ruky tak sa ukludni a pozera na mna. Hlavne musim chodit, nie sediet to sa mu nerata.
Papka myslim dost, lebo pribera riadne 500 g za dva tyzdne co povedala doktorka ze je dost. A myslim ze ani brusko ho az tak netrapi lebo prdiky ma riadne aj pekne kaka...robi to len par dni tak mozno sa to zmeni...
Samozrejme na chvilu zabera aj to ked ho rozbalim a necham kopkat...Pozerala som aj forum babetka, ale ako si spravne napisala kazde babetko je ine a su tam tiez rozne skusenosti....

gabrielkaa
29. okt 2008

ahojte,
laho, genetickych testov sa neboj...dopadne to dobre. mne osobne brali len krv a nemusela som ist na amniocentezu. jednej mojej znamej vysli trosku zvysene hodnoty z krvi tak musela ist na amnio, ale precitaj si clanky co o tom pisu, drviva vascina "zlych" krvnych vysledkov z genetiky sa po amniocenteze ukaze v poriadku. a tam ti vlasnte zistia na 100% aj pohlavie - po odbere plodovej vody. ale verim, ze k tomu ani nedojde.

zelik ahoj, dneska som bola na kontrole...najprv ma vystrasili, lebo sestricka zapisala podla PM zly tyzden (o 4 tyzdne viac) a tym padom mi vyslo mensie babatko, takze ma chceli nechat v spitale na infuzkach a potom mi povedala, ze baaaabatko je zle otocene, ze nevidi pohlavie!!! 😒 😒 🙄 🙄 ..... jooooj boze.....takze ja cakam babatko a v 30 tyzdni stale neviem co to bude! help. ale podstatne je, ze vsetko dopadlo dobre a ked sa upravil ten tyzden, co sestricka poplietla tak to je tak ako ma byt...to je podstatne.
ja mam sice laniho, ale nechodim k nemu toto tehu....voobec som sa mu neukazala....ked ma uvidi bude trosku prekvapeny, ze mam babo a on ako moj gynekolog o tom nevie 😝 ...a este k tomu byva kusok odo mna. 3 minutky pesi...takze prudko vysoke riziko, ze ho stretnem jedneho pekneho dna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre