Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

antuanet
16. jan 2011

@mimkaa10 ahoj, mna zaujima to detske, lebo ideme na operaciu na krcne, ale hospitalizovany budeme na detskom, kedze na krcnom nie su podmienky pre take male deticky. Chcela by som vediet ako sa zariadit, co si treba so sebou vziat a co je tam zbytocne so sebou tahat...pre seba i pre maleho (mali by sme tam byt 3 dni. prijem, operacia, odchod)
Preco ste boli v nemocnici?

mimkaa10
17. jan 2011

@antuanet boli sme tam, keď mal Riško asi pol roka. Mali sme hroznú reakciu na penicilín, museli mu dávať hormóny ☹ našťastie klop klop, odvtedy sme chorí neboli.
No... neviem čo napísať, pokiaľ tam idete na tri dni, tak sa to dá zvládnuť. My sme tam boli asi 10dní, tak mi z toho už trochu hrabalo. Tie izby sú riešené tak, že z hlavnej chodby sa vchádza dovnútra na maličkú spoločnú chodbičku a spoločný priestor pre malé dve izbietky (snáď som zrozumiteľná). Bolo by super, keby si mala také šťastie, žeby ste tam boli sami. Ked sú takto dve maminky s dvoma deťmi, často sa totiž rušia. Ak máš ntb, tak si ho vezmi... hračky sú na izbácch nejaké, ale to je tiež lepšie z domu...

mimkaa10
17. jan 2011

@antuanet všimla som si ešte predchádzajúcu otázku ... režim - pred 6.tou ráno klasika, asi ako všade - ked si menia služba... teploty zmerať atd. Vizita je každý deň, okolo 8 - 9. Pre deti je na chodbe uvarený čierny nesladený čaj. Kúpu sa v izbietkach, sú tam také umývadlá - no nič moc - vieš si predstaviť. WC je na chodbe, bolo tam večne otvorené okno, takže zima ako v rusku. Na chodbe je aj tv a myslím, že aj video tam bolo. Na stenách na chodbe sú krásne maľované obrázky. Pre mamičky je strava riešená tak, že bud si ju zvolíš u sestričiek alebo nie. Ja som nemala - nosili mi. Sem tam, tam prišiel klaun a potešil detičky 😉

biela
17. jan 2011

@fordemirka ja som bola na tom kurze raz, viackrát som nešla, ani som im to nezaplatila, pripadalo mi to ako škoda peňazí. viedla to nesympatická pôrodná asistentka, ktorá dávala úplne skreslené informácie, mňa čakal už druhý pôrod, tak som vedela, že tak ako ona hovorila to nefunguje. na tom prvom kurze bol pán z "ceptry", potom ona hovorila niečo o pôrode, žienky sa pýtali ona odpovedala...
myslím, že pokiaľ si zdravotná sestra a vieš, čo máš robiť, tento kurz ti žiadne nové informácie nedá... ale ak to zoberieš tak, že aspoň "zabiješ" čas, zoznámiš sa s nejakými skoro mamičkami, čo majú rovnaký termín, tak na toto môže mať ten kurz osoh...

@kukutska aj my sme kvôli učiteľke odišli z Yamahy 🙂

kukutska
17. jan 2011

@biela ..tak s tou porodnou sestrou si to uhadla. Je tam taka "mila" pani, mala som hrozu z toho, co z jej ust vychadzalo 😀 Ale aj to bolo dobre vediet, uz by ma pri porode jej reakcia neprekvapila... Zoznamila som sa tam tiez s par kockami, sice nie sme v kontakte, ale ked sa stretneme, prehodime par slov...

kukutska
17. jan 2011

@antuanet Pre seba veci ako na doma, hlavne slapky do sprchy, wc aj sprcha su v hroznom stave. Izby su rozne, nalavo su take skleniky, dokonca tam ani neboli medzi izbami zavesy, tak si predstav izbu za izbou predelenu len sklom 😖 -to boli vsetko jednotky, teda postel, postielka, umyvadlo a vanicka. Napravo su normalne izby, jedna je urcite jednotka a ostatne asi dvojky, trojky. Stravu mas ty aj Hugo zabezpecenu, do roka to preplaca poistovna. Ranajky byvaju chudobnejsie, obcas bol len rozok s maslom, tak si mozes vziat nejaky syr. Chladnicka je jedna spolocna na chodbe. Je tam herna, ale v tej som nebola, lebo Kubko mal len 2 mesiace, ked sme tam lezali. Kludne zober malemu nejake hracky. Ja som tam bola dlho, tak som si doniesla rychlovarnu konvicu a varila som si tam kavu. On mal erarne oblecenie, ale to preto, lebo mal 2-3 kanyly a kosielka bola lepsia ako body... My sme tam boli kvoli meningitide a druhy krat so silnym zapalom obliciek. Musis sa obrnit pevnymi nervami, je tam par "milych" sestier, ale kedze idete na pomerne kratku dobu, mala by si to zvladnut bez ujmy na zdravi 😀

dahra
17. jan 2011

Ahojte,
viete mi poradit nejakeho dobreho pediatra -najlepsie by bolo, keby bol v ZILPE. Mali sme lekara v mojom rodisku, ale uz sme sa prestahovali do ZA, tak by som potrebovala poradit. Dakujem.

fordemirka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
antuanet
18. jan 2011

@fordemirka dovolit ti dovolia, ak to nebudes mat moc rychle a stihnu ju napustit 😉 ale asi ta budu odhovarat, lebo sa im to najskor nebude chciet...rozbila by si im zauzivany system pasovej vyroby 😒 a kedy mas termin?

antuanet
18. jan 2011

@mimkaa10 dik za infosky...hadam to tam nejak vydrzime, hlavne nech natrafime na mile sestry, aby sa to tam dalo vydrzat...strasne vela robi pristup personalu.

antuanet
18. jan 2011

@kukutska no, hned som v obraze, dakujem 🙂 dufala, som ze tam na chodbe bude rychlovarna kanvica, kedze je tam asi vela mamiciek s detmi a potrebuju vodu na mliecko alebo kase...myslis, ze ak poprosim sestru vyjde v ustrety?

barboragondova
19. jan 2011

@fordemirka
Pri porode do vane nezalezi na sluzbe, ktora tam momentalne je. Doporucujem dopredu si tam zavolat a opytat sa , za akych podmienok by ste mohli rodit do vane. Urcite vm poradia ... .

kukutska
20. jan 2011

@antuanet ...pokial nebudu mat naponahlo, tak ti tu kavu, caj zaleju. Mliecko pripravuju len ony, maminy nemaju pristup do kuchynky, ani mlieko nenosia, dava sa take, ake maju na oddeleni. Povacsine sa snazia dat take, na ake je dietatko naucene, ale ak nie je, daju aj inu znacku... Mozno sa to odvtedy zmenilo, ale pri detoch do jedneho roka to bolo urcite takto...

antuanet
20. jan 2011

@kukutska ja maleho kojim, takze si budem musiet mliecko odsat kym bude na sale, ale cajik by som mu rada dala, tak ich potom poprosim zaliat, nechcem si na tych par dni vlacit kopu veci a kanvicu mame 2l tak by zabrala pol kufra 🙂) Inak dnes sme boli nalacno na krvicku, brali mu 3 skumavky zo zily na ruke, ja som skoro odpadla...uff Hugo bol hrdina, krical odusu lebo sme ho drzali 3 ... 😎

fordemirka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fordemirka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
antuanet
22. jan 2011

@fordemirka v Ziline je to gratis, aspon tak minuly rok bolo...skus im tam zavolat, alebo ak pojdes na ten kurz urcite sa tam dozvies vsetky podrobnosti

greeri
22. jan 2011

@fordemirka a nám napr. pani na predpôrodnom kurze vravela, že do vane sa nerodí, lebo že bolo veľa detičiek, ktoré mali zápal očných spojiviek či niečo také ... 😕

greeri
22. jan 2011

@antuanet janko pozdravuje svojho prvého spolubývajúceho Hugina 😀

antuanet
24. jan 2011

@greeri ahoojte 🙂 ako sa máte? Pozerám, že Janíčko už je chlapina!

januska712
25. jan 2011

ahojte je tu niekto zo žiliny kto ma termin v juli?????

romcag
25. jan 2011

Nenájde sa tu nejaká milá mamička s drobčekom, čo by sa k nám pridala ku kočíkovaniu? Žilina - Solinky 😎

mika1821
26. jan 2011

@mariannet dnes sme boli u Hartela a stale nevieme co to bude:((...no, hlavne ze je🙂.. Hned ked prilozil ultrazvuk, tak sa zamracila a cudoval sa ze ako je krpec ulozeny🙂 takze nam najviac ukazal nozky a jednu rucku a hlacicku len tak zo zadu...no nic, hadam sa to mojmu doktorovi buduci mesiac na poradni podari🙂

mariannet
27. jan 2011

@mika1821 ahoj 🙂 jeeej pekne foto noziciek (teda dufam, ze som sa sňtrafila)...tak vidim, ze tvoje male pre vas chysta prekvapenie, ked sa ani teraz neukazalo 🙂....inak sa mate ako?...ja bojujem so zapalom priedusiek a veru, uz ma z toho ide porazit.....dufam, ze sa coskoro dam dokopy a mozem konecne zariadovat veci, ktore potrebujem.......
@fordemirka ahoj...kukam ze mas termin v marci ako ja 🙂

fordemirka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fordemirka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mika1821
27. jan 2011

@mariannet tak teda skore uzdravenie🙂 a nech vam vsetko vyjde podla predstav🙂...inak objednala si si od tej maminy nejake capicky?ja musim cakat,hadam buduci mesiac mi moj doktor zisti co to je🙂

greeri
27. jan 2011

@fordemirka no neviem, koľko pôrodov tam bolo, vravela, že bol taký boom, že sa vo veľkom rodilo do vane, ale potom, že z novorodeneckého bojovali za to, aby sa to zrušilo, kvôli tým očkám - tak kde je pravda, ktovie 😎

mariannet
28. jan 2011

@mika1821 dakujem....pravdupovediac neobjednala....ani nebolo kedy.....a najskor si musim pretriedit veci a pozistovat, co vsetko mam....az nekupim nieco, co potom nevynosime 🙂...som zvedava, ci sa teda dozvies to pohlavie 🙂....a nemas nejaky pocit, co by to mohlo byt?
@fordemirka no to uz mame za nie dlho 🙂.....uz mas vsetko vybavene?....ja som zatial este v BA, ale od MD budem uz v Ziline.....uz aj vies, kde si sa rozhodla rodit?

mika1821
28. jan 2011

@mariannet fuu tak pocity mam zmiesane🙂)ked sme sa dozvedeli ze budeme mat krpca, hrozne som chcela dievca, a teraz zase mam tusaka ze je to chlapec...takze 50 na 50🙂) Dnes som mala ist na glukozu a zabudla som://kurnik..sestricka nebola nadsena(ale to ona nieje nikdy🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre