Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

zelmirka1
15. okt 2009

pomooooc to co sa deje vonku ? neviem co mam s Miskom doma robit stale... 😒

marina.o.
15. okt 2009

zeli,teraz asi vsetky kricime o pomoc 😒
Adelka sa nastastie hra,co u nej nie je zvykom a ja mozem varit.

a_rianna
15. okt 2009

ahojte... ja dneska dovolenkujem a vonku je tak krasne... rano som bola rychlo v meste, kedže som chlapov nemala doma... spali v terchovej na chate...
tak som si sla pozrieť čižmy... a rozmyslam či kupiť fusak malemu či nie.... či ho využije...lebo ked chodi do jasli tak moc na prechadzky nechodime.. a ked aj sme vonku v kočiku vydrži sedieť max prvých 10 minut niekedy ani to nie a potom už je vonku... tak fakt neviem či mam vyvaliť 1500 sk za fusak..alebo čo...

nuž uvidime...ale je kosa vonku tak aj rozmyšlam že hej... ale fakt neviem

ako sa inak mate všetky??My sme už zdraví...lebo sme voli všetci chorí... TOmasko mal 40 tky horučky týžden... tak už je 3 tí týžden doma z jasli... ale od pondelka už nastupuje.... poviem vam fuska zohnať niekoho na opatrovanie k nemu na taku dlhu dobu....

zelmirka1
15. okt 2009

cau marina, aj Misko sa pohral a som navarila, ale uz je mrzuty a neviem co dalej, uz sme tancovali, skakali na vankuse, preliezali cez prekazky a do domceka, auticka uz vsetky roztahal po celom byte 😀, knizky citame a trhame zaroven, no fakt neviem asi pojdem aspon do carefouru, mam to 10 minut cesty tak hadam vydrzime.

inak s tym fusakom ani ja neviem, mala som jeden super a ten som predala lebo som si nevedela predstavit ze ho tam so spinavymi topankami zapnem a hlavne ze tam vydrzi, teraz som kupila od jednej kocky taky iny ze ma
dierky na popruhy a tiez sa da nechat nozicky vonku ked su spinave tak dufam ze ho vyuzijem.

jankabambulka
15. okt 2009

ahojte

nemáte niektorá na predaj bundičku a odteplovačky pre chlapca (86, 86/92) a resp. alebo dievčatko (veľkosť 86, 80/86 no možnbo aj 86/92 ale to si ju neviem v takom predstaviť) - poprosím kontaktovať do IP. Ďakujem

a_rianna
15. okt 2009

zeli presne taky som videla v obchode ma popruhy a da sa odopnuť dolu na nožičky,, a da sa aj zvačšiť
tak uvidim... lebo je to dobra vec ale ked tie naše deti su teraz take neposedne ... v tych kočikoch.

Inak sa ta chcem spytať naši chcu pod strom kupiť malemu ten pulst s naradim si to tu spominala že Misko to dostal na rok ale ja som to nikde nevidela kde ste to zohnali?? dakujem

marina.o.
15. okt 2009

zeli,my sme sa napapali a teraz Adelka spi.
K tym fusakom.Adelka ma fusak aj s dierkami na popruhy,ale kupili sme teraz druhy a ten ma aj otvor na nozicky ako spominas.

marina.o.
15. okt 2009

no,Adelka je uz vyspinkana.Asi pojdeme na chvilu von.Aspon na nakup do potravin.
Myslim,ze fusak este drobcom treba.Aby nam nezamrzli 😝

zelmirka1
15. okt 2009

ariana my mame ten pultik, ale to je taky malicky a dreveny, manzel ho kupil v IKEA, mame odtial super drevene hracky a malemu sa pacia, inak som videla na mimibazere take pultiky plastove rozne druhy predavali baby a niektore boli fakt uzasne len sa mi zdali pre trosku vacsie deti ako moj Misko.

ja som bola v carrefoure a dala som malemu RUKAVICKY...no to ste mali vidiet, najprv sa pozrel co mu to davam, potom zacal trepat obidvoma rukami ale ked nesli dole stiahol si ich ustami, cestou som mu ich znovu dala lebo mu bola zima tak si ich nechal ale pozeral na mna tak vycitavo 😖 vobec sa mu nepacilo aky je zababuseny a to este nebol vo fusaku tak som zvedava ci v nom vobec vydrzi.

marina.o.
15. okt 2009

ja sa tiez tesim na rukavice.Adelka si stale dava ciapku dolu z hlavy 😀

carrie4
16. okt 2009

ahojte, neporadili by ste mi kde v žiline robia 3D alebo 4D a za koľko? dakujem pekne

violetka1
16. okt 2009

carrie..len Dr. Hartel- myslim 50eur za par minut..ja som ale moc s vysledkom nebola spokojna, znama tam bola 2x a tiez nespokojna..sice ako dr. je vyborny, aj pokecal, ale CD s videami boli manimalne- niekolkosekundove sekvencie a dve fotky ☹(
pri prvom mimi som bola v inom meste a spokojnost.
skus radsej Martin ci KNM

carrie4
16. okt 2009

violetka díky moc... žilina aká veľká a takéto služby tu chýbajú... a kde a koho by si mi doporučila? vôbec nikoho nepoznám... a už by som sa mala zajednať... a myslíš, môžem sa aj sama, alebo to musí byť cez mojho dr. ja to mám totiž komplikované... dr. mám v inom 70 km vzdialenom meste a v ZA chodím do práce, tak by som radšej tu blízko šla...

zelmirka1
16. okt 2009

carrie, pokial viem tak uz aj v nemocnici robia 3D, normalne zavolaj na gynekologiu a povedia ti.
ja som bola v Martine v Heliose a bola som spokojna ale vtedy v ZA este nebola moznost.

ma.senka
16. okt 2009

ahojte dievcata,
moc sem uz nechodim kecat, dobre casy dobreho spania nam uz daaavno skoncili, tak uz nemam na konika
cas. som si vas tu trocha precitala, nech som trochu v obraze ako sa mate. zelka, gratulujem
miskovi k 1.rociku, dobry tip na darcek - ten pultik. Chystame sa tiez do Ikey tak to skusim kuknut... no neviem
co povedia susedia pod nami - su zlati, toleruju miskove vyhadzovanie a buchotanie hrackami... a taky hod
drevenou hrackou o plavajucu podlahu - poviem vam - dost kvalitny buchot... 😎

Misko teraz spinka, je teraz chory - prvy krat v zivote. Mame sopliky. Som zdesena ako da obcajny soplik takemu malemu dietatku zabrat. Nemoze dychat, nemoze spat, tecie mu soplik do hrdielka... no a placeme,
kricime, odsavanie nenavidime a tak... ved viete... Mam pocit, ze je to najhorsia choroba na svete 🙂
No uz sme hore, ideme odsavat ☹

Ahojte, hadam sa dakedy do toho Levika dostaneme 😎

biela
16. okt 2009

ahojte,

som videla, že masenka prispela, tak som sa tešila na vtipný príspevok, ale si ma nepotešila... ☹
máš pravdu, sople sú hrozné, tiež som mala pocit, že je to najhoršia choroba na svete, nič sme nerobili len odsávali a odsávali, ale aj tak ich mal zachvíľu plno.
tak prajeme Miškovi skoré uzdravenie.

ja som mala dnes kopec roboty, triedila som veci, ktoré chcem ísť predávať na burzu do Labyrintu, ani som netušila, že ich máme tak veľa...

dnes som bola v meste a olimu skoro omrzli rúčky, tak som mu bežala kúpiť do tesca rukavičky 😅 chvíľu sa na ne pozeral, potom začal trepať rukami, chcel si ich dať dole, sťahoval si ich rukami, zubami... no keď sme vyšli z tesca, tak to pochopil... 😀 rúčky si začal trieť o seba, aby si ich ešte viac zohrial a už rukavice nechal na rukách a bolo...

zelmirka1
16. okt 2009

ahoj biela
kedy je presne ta burza v Labyrinte, asi pojdem tiez ak sa mi podari, je to od 14.00 hod. ? a len detske oblecenie alebo aj ine kojenecke veci nevies ?
inak to je sranda s tymi rukavicami, moj maly ich tiez daval dole zubami, nakoniec si ich nechal ked mu bola zima ale polozil si ruky tak vykrutene ako keby bol mrzacik a vycitavo sa na mna dival.

biela
17. okt 2009

Zeli, je to od 14,00. a mali by tam byť aj kojenecké a detské veci, obuv, hračky a pod...
tak príď.

ma.senka
18. okt 2009

Ahojte dievcata,
prisla som sa vam sem bvstazovat - mam za sebou priserny vikend, Miskovi k soplikom sa pridalo aj hrozne slinenie - zrejme mu idu dalsie zubky. Ma uz 7 zubov, ani neviem ako sa mu prerezali. Teraz nechapem co sa deje - asi mu idu ocne zubky alebo stolicky...? Neviem uz co mam urobit, nemoze ani len zaspat - bud mu tecie soplik, alebo ho asi trapia dasienka - hystericky place, tym sa mu spusti dalsi soplik. No a najvacsiu depku mam asi z toho, ze uplne zacal odmietat dojcenie. Pri dojceni sa vedel vzdy upokojit, zaspat a pod. No a zrazu sa odo mna odtlaca, vypina sa, robi mostiky a hystericky place. Zrejme je to aj kvoli zapchatemu nosteku. Odsate mlieko z flasky spapa... Ja len dufam, ze sa k dojceniu este vratime. Nedari sa mi ani odsavat nostek - uz ked ma vidi s hadickami tak spusti rev. Nasilu odsavat ani nema zmysel, spusti sa dalsi soplik... Dnes som ho uspavala od 18.00 do 20.30, pred chvilou sa zobudil so strasnym placom... Uz zase spinka, neviem do kedy mu to vydrzi... Uz sa tesim na noc. No des... Aj vase deturence takto potrapili zubky a soplik?....

marina.o.
19. okt 2009

Ahoj masenka,my sme nemali az take problemy so zubkami.Zatial ich mame desat.Adelka mala akurat zvysenu TT.To sme dali cipok a bolo vybavene.Len raz bola placliva cely den.To tiez tak hrozne plackala.Asi si to musi kazdy drobcek vytrpiet a my s nim.
Dufam,ze dnes sa uz mate lepsie.Drzime palce. 😉

zelmirka1
19. okt 2009

ahojte
my sme tie mali problem lebo Miskovi islo 6 zubkov naraz a dokonca vracal, letela som na pohotovost a nakoniec mu nebolo nic ine len vyliezli zuby...teraz hryzie uplne vsetko a dalsie zubky zatial nikde, dufam ze mu zase nepojdu viacere naraz. Inak sme zdravi, sopliky zacinali len raz ale dala som vysoku davku vit. C a tiez mam taky gel z Aloe ktory som dala do nosika na druhy den bol OK. Este ho kojim aj ked uz len rano a vecer, uz som aj myslela ze ho odstavim ale v podstate si to obaja uzivame tak vlastne nie je dovod.
Konecne trochu lepsie pocasie tak pojdeme na prechadzku. Ako sa paci drobcom vonku v tomto pocasi ?
Misko totiz nema rad ked je zababuseny, rukavicky si uz dole nedava ale nepaci sa mu to, aj to ze ma este deku a
nemoze sa tak mrvit v kociku ako v lete. No co uz zima len zacina tak si bude musiet zvyknut. 😉

biela
19. okt 2009

ahojte,

masenka, my to dobre poznáme, keď mu šli zúbky, tak mal aj soplíky. ak ti môžem poradiť, tak odsávaj a odsávaj, má to zmysel, predsa lepšie ako by mu mali soplíky zatekať dolu do hrdielka, tam by urobili väčšiu šarapatu. viem, že to je ťažké, keď plače, aj môj to vždycky oplakal a teda ryčal poriadne. odvtedy sa aj bojí vysávača, ale keď treba, tak treba. keď mu išli zuby, dávala som aj čípky panadol, aj preventívne, potom bol kľudnejší.
teraz aj keď je väčší, stále pri odsávaní plače, ale dohovárala som mu a zapojila som ho do toho, že si sám drží odsávačku v nošteku, pripadá si taký dôležitejší. síce pri tom tak potichu narieka, ale ja ho chválim, aký je statočný a aspoň už neryčí. no môj už je veľký.
určite preto aj odmieta prsník, lebo má zapchatý nos, neboj, ešte sa k dojčeniu vrátite, len sa musí vyzdravieť.
držíme mu palce a aj tebe, viem, že to je makačka.

ma.senka
19. okt 2009

ahojte,
noc bola dost hrozna, tiez som dala cipok, zda sa, ze to zabralo aby aspon zaspal. Mrzuty je aj dnes. Uplne
sa mu rozhadzalo pocas tychto soplikov a zubkov aj spanie. Uz mi nespi doobeda ani poobede, ale skor cez obed, ale aj to kedy ako... dnes spal 20 min. Teraz su vonku s babkou. A ja konecne obedujem. Chudaci
susedia pod nami - vyhadzali sme v kuchyni zo suflikov vsetky varechy, naberacky - drevene aj kovove, a zhodili
vsetky kucharske knihy - paradne buchoty... Musela som mu to dovolit, pretoze by som mu nemala
co dat na obed 😎 No asi musim zmenit celkovo rezim fungovania... Az teraz viem o com ste hovorili,
ked ste pisali, ze ako bolo dobre, ked deticky nelezu, nechodia 🙂

Zelka - nam sa teraz vonku nepaci - Misko doslova neznasa ked je naobliekany, vo fusaku. Sedi v kociku
ako prikovany a bud place alebo ma taky napaprceny vyraz 😎 A vlastne - on toho vela neznasa - neznasa
obliekanie, vyzliekanie, prebalovanie, odsavanie soplov - no je toho dost, Ale zato miluje ked
ide z ruky do ruky - asi sme ho rozmaznali... 😎
No a dojcenie - neviem ci sa zacina sam odstavovat - dojcila som 4x denne a v noci podla potreby. Samozrejme, ze nepapal tie mnozstva ako ked bol babatko. Skor to bolo na ukludnenie pred spankom. Zda sa, ze tieto casy koncia a obmedzi sa to len na nocne dojcenie. Zelka, kedy Misko prestal papat mlieko aj cez den? Neviem ci mu davat umele mlieko cez den pre doplnenie zivin, alebo nie...

zelmirka1
19. okt 2009

masenka, aj Misko ma napaprceny vyraz v kociku, dnes som mu bola kupit teplejsie topanocky a celu cestu som sa musela smiat aky je nastvany ze sedi zababuseny v kociku a to bol len v deke, fusak som este nevytiahla.

ja od 8 mesiaca v noci nekojim /nastastie/ a teraz uz mesiac kojim len rano a vecer. Je ti ani neviem ako to vzniklo, tym ze zacal viac papat rozne prikrmy tak som mu uz neponukala cez den mlieko a nepytal. UM mu nedavam lebo flasu nechce tak neviem ako by ho pil, z hrnceka si da len cajik alebo vodu tak som zaradila som jogurty, syry
a hadam mu to bude stacit. Idem na poradnu buduci tyzden tak sa chcem opytat ci mu to staci lebo je fakt ze ked ho kojim myslim ze uz moc nevytiahne, skor si dudle a ukludnuje sa.
A ozaj Misko zacina doma pekne chodit, ja sa tesim lebo aj ked vlezie a ide vsade tak sa mi to zda uz lepsie ked ho mozem polozit na zem a nieco urobit, je taky samostanejsi.

ma.senka
19. okt 2009

ahojte dievcata,
dakujem vam za pomoc, nazory, pomohli ste mi 🙂
marina - my sme tiez tych prvych 5 zubkov v pohode zvladli. dokonca bez teplot, bez cipkov.

biela - mas pravdu, je to makacka, sa pri tom vzdy zapotim 🙂 hlavne ked vresti tak to si pripadam
ako krkavcia mat. nostek sa mu potom zahlieni znova a tak dokola...

zelka - ani moj misko cez den veru mlieko nepyta 🙂 nuz asi sa musim zmierit s tym, ze uz budeme
papat mliecko menej. tiez si viac menej dudkuje... 🙂

ked si to tak vezmem, babatka ked pridu na svet cakaju same nastrahy - najskor koliky,
grckanie, zubky, kopec ockovani, kopec padov... no ozaj misko mi dnes zas spadol z postele. hodil pred mojimi
ocami taku rybicku dole z postele, ze som nestihla zareagovat... vzdy ked lezie po posteli, vzdy sa na kraji zastavi
a da spiatocku. dnes ma vyslovene provokoval, som ho nahanala po celej posteli a nakoniec si sadol a vystihol
chvilku, zvrtol sa a uz bol na zemi... no plakali sme riadne... uff... nie je nad to, ked po uzasnom vikende pride den blbec...

zelmirka1
20. okt 2009

ahojte
baby ja neviem kam mam ist malym na prechadzku...v lete sme vzdy mali niaky ciel ako fontanku, ihrisko, hojdacky,
na namestie, do parku ale teraz len tak bezcielne chodim s kocikom a malemu sa vobec nepaci byt zababuseny a kukat na mna 😒
masenka mas pravdu babetka toho maju dost tie prve mesiace, a este k tomu je ludske mlada straaasne nesamostatne oproti inym v prirode a este dlho nas budu potrebovat...
ach jaj nic sa mi nechce...

evil
20. okt 2009

je tu nejaka buduca mamicka z okolia bytce?? alebo ziliny? co ma termin na buduci rok...

marina.o.
20. okt 2009

zeli,aj my chodime len tak bezcielne hore-dolu po hlbokej...zatial je Adelka spokojna aj zababusena a rukavice si velmi nevsima.
Mozno,ked napadne sneh,tak sa zacneme sankovat a drobci budu spokojni.Nas tata sa uz tesi na sankovacku s Adelkou 😉

ma.senka
20. okt 2009

zelka - my tiez chodime halabala - hovorime tomu kukat na hava - miskove prve slova su hau hau, rano ked otvori
oci ziadne mama ale hau hau 😀 . Spominala si, ze si kupovala topanky? ake si kupila? mala som dost problem
nieco kupit. kupila som nakoniec v tej novej lekarni na namesti - na to ze ich budeme nosit cca 2 mesiace tak sakrissakramentsky drahe 😠 su sice super, ale odtal potal... 😠

ma.senka
20. okt 2009

dievcata - toto si viete predstavit?

http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-deti-a-...

😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre