Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

lahodacka
29. okt 2008

Gabi a preco k nemu nechodis? To nemusis, ked k nemu patris?.

No to dufam, ze tie testy budu ok, lebo mame v rodine dawna, tak preto sa trosku bojim. Po krvi by som chcela ist este aspon na ultrazvuk, ak ten bude ok, tak na odber ani nepojem, lebo to je tiez riziko, kedze babo v tom tyzdni, ked sa to robi, je uz velke, möze ho zasiahnut ihlou do nejakej casti telicka, juj, je to neprijemna predstava...Mama ked bola na odbere plodovej vody, stretla sa tam s pani, ktorej sa to stalo, dievcatku ostala zakrpatena rucicka... ☹

andulka26
29. okt 2008

ahoj zelmirka1, ked som citala tvoje prispevky akoby som citala o mojej malej. Mame nieco cez tri mesieciky a uz sa to zacina upravovat. Takze hlavu hore. Tiez som sa bala co s takym babom, mked mi nechce spinkat, stale place. ale chce to zvyk. PO case som si uvedomila, ze dieta niekedy place len tak pre nic . A to mi ver ze som skusala vsetko mozne-masirovat brusko, rektalne trubicky, prebalit, rozbalit, lezat, nosit na rukach, spivat, nakrmit, odgrgnut....a ked uz nic nepomahalo, tak som sa kolkokrat nad nou zo zufalstva rozplakala. Po case ale prides na to kedy place od jedu a kedy od bolesti alebo hladu. A mysli na to ze to nie je tvoja vina, lebo ja som sa stale obvinovala, ze som zla mama, ked nedokazem utist a postarat s ao vlastne dieta. Velmi mi pomohli aj prispevky inych mamiciek, kde som nakoniec prisla na to, ze su aj maminy s vacsimi problemami a zvadaju to.
Co sa tyka rezimu mi nemame doteraz ziadny a to sa snazim uz dost dlhu dobu. No rezignovala som. Prisposobujem sa malej, lebo potom som nastvana, ked mi nieco nevychadza.

Mala nam od malicka skoro vobec nespavala, len tak pol hod., niekedy hodinku, ale uz je to lepsie. Cim je starisa tym lepsie spinka.

Na cumlik sa mi ju podarilo naucit az ked mala dva mesiace. PO skusani, vsetkych moznych druhov jej nakoniec najviac "zachutik" dvadsat korunovy latexovy 🙂 No odkedz ho ma, lepsie zaspava aj sa s nim dokaze niekedz ukludnit ked place.
Drzim ti palce, aby si si nasla rychlo cestu ako na to. 😉

gabrielkaa
29. okt 2008

ahoj Laho,
neboj neboj, riziko, ze ho trafia ihlou je velmi male, amnio sa robi so sonom...takze oni vidia kde a v akej polohe je a az potom tam pichnu ihlu. stas sa moze hocico, ale to by som sa v tom pripade uz aj bala, ze mi na hlavu spadne vzducholod. drzim ti palce aby ti to dobre dopadlo.
ja ani neviem co sa tyka laniho. lebo pred 2 rokmi ked ma poslal on sam do nemocnice lebo som mala rizikove (aj to skoncilo missed ab.) tak som sa tam teraz uz automaticky vratila a beru ma v pohode aj knizku mam od nich vypisanu. takze zatial nic neriesim. ked ma poslu za svojim doktorom tak pojdem. ale zatial je to tak, ze chodim tam. kazde 4 tyzdne a teraz uz za 3 tyzdne mam dalsiu kontrolu a bude sa to stale zhustovat

zelmirka1
29. okt 2008

ahoj gabrielka
to je sranda ze sa ti babetko nechce otocit a stale nevies co to bude....aspon mas vzruso a bude to prekvapko...
ja so u laniho celkom spokojna...sice sa casto tvari vazne ale staral sa o mna a hlavne ja som predtym mala medovarskeho a ten zaval byt po case velmi neprijemny a arogantny a uz som na to nemala nervy aby sa tak niekto spraval ku mne.

zelmirka1
29. okt 2008

Ahoj Andulka 26
diky, presne si to vystihla, to je desny pocit ze sa neviem postarat o vlastne dieta a fakt si pripadam hrozna ze nepoznam preco place...
Ale je fakt ze to nie je este najhorsie lebo v noci spinkame celkom dobre takze to cez den niako vydrzime...
Strasne chcem byt v pohode a nenechat sa znervoznit lebo babetko pozna ked je mamina v pohode.
A urcite je kazde babo ine tak musime najst kazda svoj sposob. Ale povzbudenie a podobne skusenosti mamin pomozu. zdravim

svantica
29. okt 2008

zelmirka hlavne klud 🙂
no mne asi trvalo mesiac kym sa naucil spat aspon trosku doobeda,ale aspon nieco lebo sme boli hore od piatej a spat az po 22 tej.kojila som ako si vypytal,ale potom sa to samo nejak ustalilo a hlavne nam pomohlo ked bol na brusku. tam sa podvihal a potom aj zaspal a spava na nom doteraz.treba len cas a upravi sa to 😎

lahodacka
29. okt 2008

tak sa mam baby na co tesit, co...a to nehovorim o skole, este ze mama bude k dispozicii, asi by som to bez nej nezvladla 😖

gabrielkaa
29. okt 2008

ahoj zeli, no ved ano...budem mat pekvapko, ale pokial mi budu robit este sono, tak im budem pilit usi aby mi povedali.
ja som s lanim nebola nespokojna...no da sa tak povedat. on mi prisiel taky zvlastny trosku.chodil s dvoma mojimi kamoskami, teda znamymi lepsie povedane a obe boli jeho pacientky. ale to mas tak, kolko ludi tolko chuti. nestazujem sa na jeho odbornost. akuratne som bola prekvapena, ked pri prvom tehu mi vyuctoval za sono...lebo nikde mi neuctovali, kedze tehotnym to preplaca poistovna, iba on ma vyuctoval. ale v podstate to je jedno. kolko ludi tolko chuti...ja si musim hlavne najst dobreho pediatra.... 🙂 a naklusat k nemu cim skor aby ma zaregistroval.

lahodacka
29. okt 2008

hej? Ja som u neho za sono este neplatila, tak asi to uz aj zrusil

dadus
autor
29. okt 2008

nazdarek, no teda babulky, ja len ziiiiiiiiiiram 😀 😀 😀 😀 kolko zivota naraz tu je!!!!! 😀 😀 😀
vera ale hybaj to vazne? a si to vobec ty? a fakt zijete, vsak to je skvele.....baby blizi sa ten krasny vianocny cas....dame dufam aj tento rok puncaka alebo medovinku? ha?

gabrielkaa
29. okt 2008

neviem asi to uz zrusil....
no medovinku aj punc by som si dala...ale ...musim najprv porodit 🙂 lebo si nechcem opit babo 😉

dadus
autor
29. okt 2008

gabika neboj nic jeden urcite neuskodi....mne pocas tehotenstva strasne slo cinzano....a ja ze co mam tak vyskerene deco 😀 😀 😀 😀

lahodacka
29. okt 2008

no mne alkohol nejde vöbec, ale s ym som mala problemi, aj ked som nebola tehu.....ale dva mesiace som nemohla mäso a varenu stravu ani citit 😠

dadus
autor
29. okt 2008

ale laho no...sak mi vieme o tom svoje 😀

gabrielkaa
29. okt 2008

cinzanko chutilo aj mojej sestre ked bola tehotna. mne praveze cele leto islo na chut pivo....ale nejako nevydalo a nedala som si ho cele leto. aj teraz ma sem tam prepadne chut na tmave pivo 😝 ...
pred tehu som si sem tam dala vino...ja som taky vinny tip 😉 😎

lahodacka
30. okt 2008

no ahojte kocky, tak ako sa nam dnes vstavalo? Ja sa kazdy den pravidelne budim o piatej a hodinku nemözem zaspat, no potom to dozeniem, aspon do takej deviatej... 😉

evkastipka
30. okt 2008

Pekny dnik vam prajem 😉

zelmirka1
30. okt 2008

ahoj gabrielka
aj mne sa lani zda trochu cudny a viem o jednrj pacientke ktorej tiez nedal pokoj....ale mne nasiel infekciu kvoli ktorej som asi raz potratila a hlavne predtym som mala este horsieho takze tak. Myslela som ze je zenaty alebo rozvedeny ? inak tiez som platila za sono...vraj musi splacat pristroj a ak nechcem platit posle ma nemocnice co sa mi nechcelo...je tazke najst ozaj dobreho gynekologa

zelmirka1
30. okt 2008

ahojte
ja som vstavala tazko lebo maly vecer dost plakal tak sme ho s muzom nosili na rukach dost dlho kym zaspal
teraz sa hneval pri kojeni a plakal a pritom je hladny....pri prsniku place a ked ho dam prec este viac...
asi mame zly den...ozaj neviete co proti skytavke ? strasne sa mu cka...dokonca ho kojim a on 20 minut cka chudatko moje....

gabrielkaa
30. okt 2008

cau zelik,
lani je myslim, rozvedeny...resp. uz nezije so svojou zenou. kedysi byvali na hajiku ale teraz on sam sa prestahoval tuto do mesta. ja chodim na sono do nemocnice a tam chodim aj do poradne, takze neplatim... ono s tymi doktormi je to tak, ze maloktory doktor sadne kazdej zene. 😉
precitaj si prispevky na portali zilinskej porodnice tak tam doktorov riadne zotieraju, niektore baby celkom pozitivne vyjadrenia a niektore take "natery" ze clovek ked to cita sa musi zasmiat. ale neda sa vsetko brat vazne, ja sa vascinou riadim podla svojich skusenosti...a preto idem napriek povesti zilinskej porodnice rodit v ziline 🙂

zelmirka1
30. okt 2008

Ahoj gabrielka
no ved prave to ze niekto poviem ten doktor je super a niekto povie ze je hrozny...a potom si vyber
Je fakt ze niekedy to moze byt aj zavadzajuce...ja sa tiez riadim hlavne vlasnymi skusenostami...
a urcite to v ZA zvladnes dobre, nemaju dobru povest ale myslim ze sa to zlepsilo a hlavne sa clovek nesmie
nechat...proste sa vediet ozvat a vyzadovat dobru starostlivost. Inak kde najdem vyjadrenia na lekarov zilinskej porodnice ? pre srandu sa kuknem...

gabrielkaa
30. okt 2008

ja som dala na googli ked som hladala predporodne kurzy - tak zadaj nieco ako "predporodne kurzy v ziline" a vytiahne ti info o zilinskej porodnici...co ponukaju a tak. zaujimave veci. no a dole su zoradene prispevky od najnovsich (najpozitivnejsich) az po tie starsie - menej pozitivne az uplne katastrofy... 🙂

patkao
30. okt 2008

Caute baby..pozeram ze uz aj evkastipka tu zavitala 😉 ..gabika tak budes mat prekvapenie..je to sranda ze sa male nechce stale ukazat 🙂 ..uz tých par týždnov musis vydrzat..ja zachvilku pojdem na dalsi utz v 30tt, tak s apre istotu spýtam ci je to stale dievcatko 🙂..k tomu alkoholu, mne ide casto na chut cervene vino..minule som si sama musela otvorit 😅 ..dala som som si deci a bola som taka spokojna 🙂 ..

vixi
30. okt 2008

Ahojte zilinske mamicky 🙂
Neodfuklo vas s kocikmi? My sme dnes ostali na balkone. Sme tu na Hajiku a stale dokola panelakov sa nam dnes nechcelo. Je tu niektora mamina z Hajika? Uz nech sme vacsie a zvladneme prechadzku aj dalej, aby nas hlad nezobudil 🙂
Pekny vecer! A hlavne dobru noc, obcas sa zadari aj sa trochu vyspat.

patkao
30. okt 2008

ahoj vixi..ja som z Hajika, ale este len mamicka-cakatelka 🙂 ..ja som dnes sla len na postu a ani som z bytu nos nevystrcila

gabrielkaa
30. okt 2008

ahoj patka,
no veru, moj bojovnik - alebo bojovnicka sa nechce ukazat. ale nevadi. ja mam kontrolu v 33 - za tri tyzdne tak sa ich zase opytam. inak vyznas sa v tych skratkach a cislach co mas na sone? potrebujem zistit jednu skratku - par uz mi ich objasnili ale velkost babatka je uvadzana v mm a pred tym je skratka HC, co to je? hlavicka - kostrc? alebo? lebo niekde meraju hlavicka - paty a v mojej knizke mudrej, je merane hlavicka - kostrc. tak skumam co znamena skratka HC.

lahodacka
30. okt 2008

no u mna sa ukazala uz teraz na konci stvrteho mesiaca, a to asi len preto, lebo som sa duskovala, ze ja nechcem vediet, co to bude... 😀 mrvilo sa to tam, pekne sa nam dali spocitat presteky na rucicke, pan doktor nam pustil vsetky 4 sposoby tlkotu srdiecka, to som ani nevedela, ze ich je tolko..

zelmirka1
31. okt 2008

Ahoj VIXI
my sme vcera tiez vyrazili na prechadzku a pekne sa rozprsalo...malemu sa to bubnovanie na kocik normalne pacilo, len ja som bola mokra...
Tiez beham len okolo domu lebo sa bojim ze bude hladny a zacne plakat. Beham teda na Boriku ale dufam ze coskoro pojdeme tiez na dlhsiu prechadzku. Aj ked ma napadlo ze nie je problem nalozit maleho do auta a vybehnut aj dalej a kocik lahko poskladam do kufra.
V noci sme tiez trochu pospali...najlepsie mi spi ked ho nakrmim okolo 20.00, vyzdrzi az do polnoci. Potom uz sa budi castejsie a niekedy musime ponosit aby zaspal. Ale radsej sa nestazujem lebo este sa to celkom da, ked citam niektore prispevky ako preplacu deti celu noc. Kupes kazdy den alebo nie ?

marina.o.
31. okt 2008

Ahoj zelmirka,píšeš o štikutke.Aj našej malej sa stále čká.Ale to je v poriadku.Ja som sa na to pýtala našej doktorky.Malej sa čkalo aj v brušku a to ani nepočítam ako často.Bolo to aj niekoľkokrát za deň.Len tak mi bruško skackalo 😀

zelmirka1
31. okt 2008

Ahoj marina
no ja neviem lebo maly cka paradne, doktorka mi povedala nech mu dam trochu cajiku alebo proste prsnik aby sa napil. Minule som ho kojila a ckal celu dobu 20 minut a to tak ze sa mi myslela ze sa mi zadusi lebo ako pil tak sa mu hrozne ckalo. Normalne mi ho je luto ako ho niekedy natriasa...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre