Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

marina.o.
8. feb 2010

zeli,Adelka zatial vydrzi doma.Vstava okolo siedmej.Aj ona sa motka hore dole.Pohra sa so skladackami,potom sa povozi na motorke a pomaly pride obed.Napapa sa a ide spat.Ked sa zobudi ideme von.Ked Misku krmim,tak ju supnem do ohradky a tam sa hra.Najradsej si vytahuje snurky z papuciek.S tym sa tusim najlepsie zabavi.Inak doobeda pozera rozpravky na Disney kanaly.To ju tiez zabavi.
zeli,ale aj my nemame vsetky dni ruzove.

zelmirka1
8. feb 2010

ach jaj marina, ze v ohradke sa zabavi...to si ma dostala, ohradku sme pred par dnami zrusili a predala som ju lebo tam nechcel uz vobec byt, myslim drevenu, tu cestovnu postielku mame tam ho bavi ked tam moze zboku vliezat

fakt som asi nemozna ale ja uz obcas neviem co s nim, ved aj maly sa pohra so skladackami, povozi na auticku ale ten cas sa doobeda desne vlecie a po tych 2-3 hodinach uz len chodi hore dole a nic ho nebavi, fakt neviem kde robim chybu. asi som mu robila moc program alebo ja neviem ☹

marina.o.
8. feb 2010

zelo,prestan,co by si bola nemozna.Keby si videla nasu Adelku,co dokazuje,myslim,ze som hyperaktivnejsie dieta nevidela 😀 😀 Adelka je v tej cestovnej.Mame ju pri sedacke.Vyskriabe sa na operadlo a preskakuje do postielky.
Musime to vydrzat 😉

zelmirka1
8. feb 2010

juj akokeby to tusil Misko ze dnes mam z neho nervy lebo uz spi 2,5 hodiny 😉

marina.o.
8. feb 2010

No vidis ako Ta lubi.Adelka sa uz zobudila...

fukylove
8. feb 2010

ahojte babulky 🙂

hlasim sa po poradni - az na ten skrateny krcok je vsetko OK, drobcek poslucha a dnes na pasoch robim hotove zazraky... najma co sa tyka pohybov, cista diskoteka 🙂))))

zeli - pozeram, ze s Miska sa stava sidielko 😉 ale neboj, to isto vsetko pekne zvladnes 🙂

marinka - mas uzasnych drobcekov 🙂 a dakujem este raz za prechadzku, bolo super... tento rok asi prvykat taka ozaj 😉 😉 😉

marina.o.
8. feb 2010

fukkylove,aj na buduce 😉

kutina
8. feb 2010

Ahojte maminy:

chcela by som vám doporučiť kurz masáží pre detičky od 6 týždňov.
Účinky:

- prehĺbenie väzby medzi rodičmi a deťmi
- naviazanie neverbálnej komunikácie
- zkľudnenie – deti sa učia relaxovať, sústrediť, lepšie spolupracujú, lepšie zaspávajú, sú odolnejšie voči chorobám a škodlivým vplyvom prostredia, posilnenie peristatiky čriev stimuluje krvný obeh , pokožku, jednotlivé nervy a svaly....

U problémových detí:

- odstránenie popôrodného traumatu
- liečenie dislexcie, disgrafie, diskalkulie, hyperaktivity, downovho syndrómu...
- zlepšenie stavu astmatikov, alergikov, exkezatikov

viac info na stránke materského centra levík.

fukylove
9. feb 2010

dobre ranko vsetkym 🙂

marinka, ja som vcera vecer myslela, ze som si na takej light prechadzocke uhnala svalovicu... ale to zase moj podvozok asi vystrajal 😀 😀 😀 lebo dnes sa citim super... a dokonca aj napriek tomu, ze som zaspala nieco po osmej som spala az do rana... 😉 a to ma mm niekolkokrat vecer budil, nech vstavam, lebo zase budem od tretej hore 😉 a akurat si pamatam, ze som ho poslala do kelu, ze chcem spat 😀 😀 😀 asi som bola veeelmi mila na neho 🙂 hehehe....

fukylove
9. feb 2010

zeli - este mi napadlo - ja milujem varenie, pecenie... len ci budem mat cas, ked sa narodi aj drobcek 😉

katherine27
9. feb 2010

Ahojte babule 🙂 ...fukylove babovka odskúšaná a hneď aj zbaštená, bomba..mňam..už som robila 3.. 😉 ..
ja som dnes akási rozbitá, s tým spánkom to mám podobne, buď sa zobudím o 01.30,02.30 alebo až ráno...dnes to počasíčko nevyzerá dobre, tak na spanie..dnes máme 1.krát predpôrodnú prípravu v nemocke, no som zvedavá čo to bude... 😝

fukylove
9. feb 2010

katherine - som pisala, ze babovka je velmi chutna a navykova 😀 😀 😀 😀

my ideme vo stvrtok na oravu a prideme az v nedelu... s kamaratmi... a tak idem niekolko upiect aj tam - nech sa poriadne zase blisnem 😀 😀 😀

a kam ides chodit na predporodnu pripravu? ja som ju nakoniec vzdala a uvidime ci to zvladnem ako vsetky moje kamosky - bez nej 😉

zelmirka1
9. feb 2010

fukylove ved ja to zavidim ze milujes varenie a pecenie, to je super, ja som tomu proste nikdy neprisla tak na chut aby som sa v tom vyzivala, mamina ma setrila ze ked sa vydam este sa navarim dost a okrem toho moja mama pecie tak uzasne ze sa nechytam a kedze byva o poschodie vyssie 😀 😀 tak len vybehneme po schodoch 😀
neboj zo zaciatku nebudes mat tolko casu ale kedze to milujes tak casom si najdes rezim aby si to stihala urcite.

dnes doobeda mi dal maly zase zabrat, neboli sme von a bol umrncany, nervozny no hruza, dufam ze z neho nebude niake hyperaktivne dieta.

marina.o.
9. feb 2010

fukylove,ja som tiez nechodila na pripravu a porodila som ani neviem ako 😀
zeli,aj my sme dnes doobeda divocili 😝

katherine27
9. feb 2010

Tak už máme po 🙂 ..chodím do ZA, trvalo to cca 2 hod...najskôr kecal 1 pán z BA - ohľadom pupočníkovej krvi a potom staničná o pôrode..nabudúce máme o kojení a prehliadku sály a nadštandardu..no a potom 2X cvičenie - ako správne dýchať a tlačiť..ja som tiež nevedala, či na to mám chodiť alebo nie, ale potom som si povedala, že nemám čo stratiť, hlavne čo sa týka toho cvičenia..pri ďalších deťoch už nebudem absolvovať, takže tak..aj keď viem , že to je všetko o psychike, aj tam nám to bolo povedané a hlavne počúvať čo máme robiť..kedy zatlačiť a tak.. 🙂
Ja chcem začať piť ešte ten maliníkový čaj, mangel bude robiť masáž hrádze a pod..chcem malému ako sa len dá uľachčiť cestu na svet, hlavne keď má ten pupočník okolo krku..a verím, že všetko dopadne OK 🙂

fukylove
9. feb 2010

kathe - ja si masaz hradze robit nemozem - kvoli skratenemu krcku maternice... ten malinik pit budem tiez, ale az od 36tt a papam aj lanove semiacka - niektore kocky pisali, ze sa po nich zacne tvorit viac hlienu, tak uvidime... ja ich papam hlavne na zapchu, kedze musim do seba pchat aj zelezo a fakt ze mi nerobi moc dobre na creva... 🙂

ja som dnes zase celkm kvalitne vypluta... :( som si normalne musela az zdriemntu poobede... to bude asi tym pocasim... asi aj na Vasich drobcov tak divno posobi.... ale evidentne opacne ako na mna 🙂

a Marinka - ja dufam, ze budem ako ty - ani nebudem vediet ako a drobec bude vonku 😉

patkao
10. feb 2010

ahojte..tak aj ja som chodila na tu pripravu,ale kedze som sa zacala otvarat,cvicit som nemohla,takze jediny prinos bol ze som si to tam okukala..a pri kontrakciach na konci som nevedela ani ako sa volam,nie ako mam dychat a tlacit..a porodila som aj tak 😉 inak ten malinik odporucam,ja som sice mala vyvolavacku,ale aj tak som sa rychlo otvarala,ja myslim ze to zabralo 🙂

jankabambulka
10. feb 2010

ahojte
nehnevajte sa , že vstupujem do Vašej témy i keď som z PB. ale hľadám dobrú alergologičku u Vás v žiline alebo v okolí (môže byť aj súkromná),pretože môj syn má stále obr problémy a už som z toho na prášky a nevieme čo ďalej.

antuanet
10. feb 2010

Ahojte zienky, dnes ma prepustili z nemocnice kvoli krvacaniu(27t) a do 3 dni sa mam hlasit u gynekologa...lenze moja gyn. je 210km odtial, takze hladam niekoho noveho tu v ZA, aby som nemusela cestovat taku dialku, ked mam lezat. Prosim Vas poradte mi niekoho, dobre by bolo keby mal aj sono v ordinacii...ale samozrejme hlavne mi ide o pristup...dakujem

mia81
10. feb 2010

antuanet skus PAUCINA ma aj svoju str. na internete

antuanet
10. feb 2010

Dakujem za info...určite tam zajtra zavolam 😉

marina.o.
11. feb 2010

antuanet IP

marina.o.
11. feb 2010

Ahojte maminky,dnes ma nasa Adelka rok a pol 😝

zelmirka1
11. feb 2010

marina gratulujeme...preco ten smailik s vyplazenym jazykom ?
my mame horsi tyzdne lebo maly kasle tak chodime menej von a je to s nim na nevydrzanie doma, uz aby bol vikend

marina.o.
11. feb 2010

zeli to len tak,lebo sme tu tusim najstarsi 😀 😝

marina.o.
11. feb 2010

teraz je to pocasie take blbe...tak sa lepia na nas len choroby.Ja mam nadchu a sme boli vonku raz.

zelmirka1
11. feb 2010

len tak mimochodom pozna tu niekto dobru detsku zubarku ? zaujimam to aj este je skoro podla mna,
pochybujem zeby maly niekom len tak otvoril usta 😀 aj ked vsade pisu ze uz od roka by sa malo chodit aby si vraj dieta zvyklo. Su v ZA vobec niake zubarky ktore sa venuju len detom ? Ak niekto vie s nimi....

marina.o.
11. feb 2010

zeli,to by som aj ja rada vedela...

lienka1076__2
11. feb 2010

zelmirka a marina moja sestra chodí s malými synovcami k Moravčíkovi alebo Moravčíkovej v NsP na Spanyolovej a myslím že na 6 poschodí. K nim chodia s malými deťmi. Inak neporadím 😉

marina.o.
11. feb 2010

lienka,dakujeme 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre