Žilina II

dadus
26. apr 2008

no babulky, takze sme uz mali vela prispevkov a sla som prispiet a zamknute, takze vytvaram pokracovanie 😉
k tym kocikom,moj kombinovany bol sice tazky, ale v pohode som ho zlozila do auta, ale asi zavisi od auta, lebo do stila vosiel len tak tak a neviem, ci bi sa napchal do feldy...ale musela som dat dole jeden prar kolies.....

marina.o.
23. okt 2009

zeli,aku sunku davas Miskovi?Mozno vyskusame aj my.
Ja veru veget nemam....Adelka nechce spat,tak som sa nato vykaslala a teraz sa hra.Som zvedava ako zaspi vecer,lebo zacina vymyslat.

zelmirka1
23. okt 2009

ja davam detsku bravcovu ale mal uz aj normalka aku papame my ked som zabudla kupit, ja si myslim ze ten kusocek na chlebiku mu nemoze uskodit.

ma.senka
23. okt 2009

marina - pokial sa ti adelka sama vie hrat, tak to je super... misko to nedokaze... ☹ takze ked nespi,
tak sa mu naplno musi niekto venovat. v postielke sa sam nevyhra - mozno chvilu, kym nevyhodi odtial
vsetky hracky.
inak my sme dnes obaja zachrapali od 12.30 do 15.00 - uau - sme sa vygabali tak, ze sme boli az unaveni
z toho 😀 davno som si tak dobre poobede neschrupla 😎

zelmirka1
23. okt 2009

veru masenka ja tiez kukam ze adelka sa hra... 😉 Misko sa sice tiez obcas zahra ale len ked vidi ze uz fakt nie je ina sanca napr. ked varim, najhorsie je ze ho dlho nic nebavi, teraz ho bavi hlavne to ze chodi po dome ale musim ho sledovat lebo stale lezie niekam hore a uz pekne capol parkrat. Ale vraj je to normalne ze deticky sa nevedia este dlho na nieco sustredit a preto stale chcu nieco ine, lebo ak to tak nie je tak potom moj Misko je niaky divny 😒

marina.o.
23. okt 2009

Adelka sa sice hra,ale to trva chvilku... 😒 potom ju zacne vsetko pokusat okolo,hlavne elektricke kable.Nastastie,ked to s nou je na nevydrzanie,tak sa zahra aj v postielke.Ja mam aspon pokoj,ze si neublizi.

ma.senka
26. okt 2009

ahojte dievcata, vcera bolo konecne krasne pocko, vsak? dufam, ze sa este par takych dni dockame 🙂

dievcata, ako vam drobcekovia spavali okolo 1 roka? ja som sa od leta nevyspala. a tato noc, to bol des.
misko sa o 22.00-23.00 zobudi, strasne sa zacne mrvit, dudlovat palcek, hadze sa, sadka si, postavi sa,
kope...no stale nieco riesi... vcera som uz po 2 hodinach nevydrzala - dala som mu cipok, to ho upokojilo
a zaspinkal. zrejme mu ide viac zubkov naraz. ale takyto nepokojny spanok uz dlho trva. ja dufam,
ze od cca roka to uz bude lepsie.
dievcata, ako vam deticky spavaju? spia aj celu noc? zelka, pamatam si, ako si pisavala, ze sa az bojis
ist spat, ze kazdu chvilu sa ti misko zobudi. uz je to lepsie?

zelmirka1
26. okt 2009

masenka to su take obdobia, niekedy spinkaju deti lepsie a niekedy horsie,
Misko spi cca od 11 mesiaca celu noc do rana, akurat je ranostaj o 5.30 sa budi. Samozrejme stane sa ze sa v noci zobudi a zamrnci ale len obcas a staci ho pohladit a spinka dalej. Najhorsie bolo ako sa posuval cas takze sme boli hore a 4.30 a to sme ho dali o hodinu neskor spat. ☹ Uz to neriesim lebo fakt sa to meni a ako vidim ine maminy niektore deti prespia celu noc skoro od narodenia a niektore sa dokazu budit aj do 2 rokov. Ber to tak ze je to prechodne obdobie a ten prvy rok je pre nich fakt narocny. 🙂

ma.senka
26. okt 2009

toto som skusala - pohladit a nechat spinkat. nestaci mu to. musim ho zobrat k sebe a az potom sa
upokoji. ani neviem ako ho idem naucit aby zas spinkaval vo svojej postielke tak ako to bolo do tych cca 8 mesiacov. neviem si ani predstavit, ze ho mam nechat vyplakat, nech si robi co chce, ze ved prestane
ked sa unavi... ja len dufam, ze je to naozaj tymi zubkami a ze to prejde... ☹

ma.senka
26. okt 2009

... no ten posun casu nam tiez robi sarapatu... sme obedovali o 11.00 😠 , a teraz uz misko aj spinka ako
keby bola uz jedna poobede... chystame sa po tych soploch - po 2 tyzdnoch konecne aj do labyrintu,
zas ale bude miisko akurat dobre unaveny... 😒

zelmirka1
26. okt 2009

ja mam dnes uzasny den...Misko sa sice zobudil akov vzdy o 5.30 ale podarilo sa este zaspal do 7.00 !!!!!!!!!!!!!! u nas neskutocne, pekne bol vyspaty, boli smev hudobnej skole a o 11.30 ukazkovo zaspal a este spi... 😎
takto keby to bolo stale tak mozno sa zbavim aj kruhov pod ocami 😀
inak zacina odmietat moje mliecko, vyzera to ze sa odstavi sam, sice som si hovorila ze do roka staci kojit ale normalne mi bude luto 😢 , vcera sme mali 13 mesiacov a nechcel vecer ani dnes rano. No co uz proste mi vyrastol.

ma.senka
26. okt 2009

no zda sa ze hej 🙂 mne si tiez len tak pricucne. cez den vobec. jedine este pred spanim vecer a v noci. ale
to tiez sa mi nezda ze by nejako extra papal... kolko kase davas miskovi na veceru? ja len tolko kolko
odstriekam cca 60 ml, potom este dodojcim... neviem ci to nie je malo. rozmyslam, ze zacnem kupovat a davat
na veceru mliecne kase. mozno aj tam je pes zakopany v zlom spani....
na ale pekny den mas dnes veru 🙂 nie je nad dobry dlhy spanok dietatka 🙂 vtedy su vsetci spokojni 🙂

sarai
26. okt 2009

ahojte, poznate niektora dr. Laniho?

ma.senka
26. okt 2009

ahoj sarai - ano, chodim k nemu

sarai
26. okt 2009

ma.senka, a platis u neho, ked ti robi sono (alebo ultrazvuk)?

ma.senka
26. okt 2009

ano, zakazdym som platila. aj ked som bola tehu. dost ma to prekvapilo, pretoze som mala za to,
ze pocas tehu to plati poistovna. ale robil mi sono asi len 2x, potom som uz chodila do nemocnice.

sarai
26. okt 2009

ja platim 8 eur za kazde sono a dnes som sa dozvedela, ze jedna baba neplatila u neho ani raz. tak on je sukromnik? ja som si tiez myslela, ze to hradi poistovna - a nielen pocas tehu. potom ta posielal do nemocnice?

zelmirka1
26. okt 2009

ja davam Miskovi kasu uz niekolko mesiacov na veceru a davam 150 ml, teraz mozno pridam ked uz nechce potom mliecko.

sarai aj ja k nemu chodim, platila som tiez, ponukol mi ze mozem ist do nemocnice lebo mam narok v tehu na 3x ultrazvuk ale mne sa nechcelo cakat v nemocnici tam je to des. Raz som bola lebo chcel aby aj iny lekar sa pozrel.
Je sukromny a zrejme to berie tak ze si kupil pristroj a musi sa mu zaplatit. Vsak sa ho kludne opytaj nech ti to vysvetli.

ma.senka
26. okt 2009

neplati sa ked robi preventivnu prehliadku. ja som platievala min. rok 200 sk. asi zvysil taxu. ano je sukromny
lekar, ale zmluvny - teda ma zmluvy s poistovnami. vzdy mi robil len vaginalne sono. zda sa mi, ze nema tu
sondu na brusny ultrazvuk. ano, posiela bud do nemocnice alebo na polikiniku na bratislavsku. tam som neplatila
nikdy nic. mozno preto je to u neho ako nadstandard, kedze sono v nemocnici je cez poistovnu...

ale je divne, ze niekto neplati nic... mozno je to od poistovne. ak ta baba ma inu poistovnu ako ty a ta preplaca vsetky ultrazvuky... neviem...

ma.senka
26. okt 2009

zelka - ahaaaa - tak ten moj misko mozno hladuje - chudatko male 🙂 az na to teda, ze uz teraz v 11. mesiacoch
ma 9700g... no skusim mu pridat... 🙂

sarai
26. okt 2009

ma.senka a zelmirka, tak vam dakujem. aspon viem, ze neplatim sama. mozno to bdue fakt tou poistovnou. a este, ak sa objednam na nejaku hodinu - to platim tiez, ale maju ma zobrat v danu hodinu, vsak? lebo minule ma sestricka zobrala podla poradia na papieri. cize hodinu a pol som cakala navyse.

ma.senka
26. okt 2009

sarai - ano, ked sa telefonicky objednas na konkretnu hodinu, tak za to tiez priplacas. asi 5 eur ci kolko.sestricka si to u seba zapisuje. mna zatial sestricka zobrala vzdy podla dohodnuteho casu...

zelmirka1
26. okt 2009

masenka to je riadny chlap, my mame 9600 g a som myslela ze sme uz velky.... 😀

sarai mna tiez zatial vzdy zobral nacas ked som sa objednala a platila som, ale moze sa stat ze ma tak vela alebo
tam pride niekto akutne ze to nevyjde. Treba sa ozvat, ta sestricka je sice trochu neprijemna ale treba jej povedat vsak ked platis tak nech ta zoberu nacas.

minka21
28. okt 2009

ahojky,prosim vas neviete mi poradit kde v ZA je 3D ultrazvuk? a ci sa tam treba objednat,a kde to presne je.dakujem mooc za odpoved

biela
29. okt 2009

ahojte žilinčanky,

minka, o 3D sone sa tu baby bavili jednu, alebo dve strany dozadu, skús pozrieť tam... 😉

čo máte nové? chodí tu ešte niekto? my nehovorte, že ste za takéhoto počasia vonku. 😕
my sme zase začali sopliť, 3 týždne je zdravý a zase sople... už mám nervy. takže zase odsávame, no niečo málo už aj vyfúka Oliverko sám.

Marina, ako sa máš?

ma.senka
30. okt 2009

ahojte,
biela, veruze to tu dako zakapava 😀 mozno fakt su vsetci vonku, alebo v levikovi? inak my sa snazime
ako tak chodit vonku aj ked je hnusne, aj ked len na pol hodku. ale teraz celkovo misko straaaasne trpiiii
ked sa ide von, nenavidi ked je naobliekany. ale dnes - aj ked bolo krasne, bolo dost chladno - prvy krat
v zivote vydrzal rukavice! asi ma uz nejaky ten rozumcek 😎
Oliverkovi prajem skore uzdravenie. Chudatenko, sopliky pre takeho drobceka su neprijemne, teraz
to uz viem aj ja. ☹ Inak vdaka za podporu a rady ked som to pred nedavnom potrebovala. Pomohla si
mi ty aj dievcata.

minka - netusim. v nemocnici je tusim len 2D. Ale zda sa mi, ze spominali kocky dr.Hartela. Skus kuknut starsie debaty, tiez sa mi zda, ze to tu dievcata rozoberali.

pa

zelmirka1
30. okt 2009

ahojte
ja veru sem pozeram stale ale kedze nikto moc nepise tak prispievam ako ma kde napadne...

inak von chodim skoro za kazdeho pocasia, Misko tiez nema rad ked je nababuseny, uplne vidim ako sa mu nepaci ked mu dam bundu a hlavne rukavice, drzi ruky tak ako keby ich mal chrome a este mi ich cestou ukazuje 😀 tak som si dnes dala aj ja a ukazovala mu ze tiez mam rukavice.

uz som to pisala 3D maju aj v nemocnici v ZA a potom sa da objednat do Martina do Heliosu.

zelmirka1
1. nov 2009

ahojte
marine sa narodilo dievcatko Miska....gratulujeme !!!! 😉 a prajeme vsetko naj naj naj

ma.senka
2. nov 2009

coze?? marina cakala babatko?? no teda, to je super! gratulujem aj ja, velmi sa tesim,
prajem vela zdravia a pohody 🙂

ludka111
2. nov 2009

Ahojte kočky,
neviete mi povedať či sa niekde v Žiline cvičí zumba? Ďakujem.

a_rianna
2. nov 2009

Marina aj ja sa pripajam ku gratulacii.. k malej Miške...

Tak Adelka je odteraz " veľká " sestrička 🙂

držíme palce aby ste to všetko dobra zvladali ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre